Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.103
Cevap
232
Favori
710.974
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    1336 Mesaj

Nereden baktiginda 76 yi goruyorsun ?

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 4.154 Mbps 40.599 Mbps
    Actual Net Data Rate: 4.095 Mbps 40.536 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 20.1 dB 8.3 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.3 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: -7.5 dBm -1.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 14.8 dB 16.1 dB
    Attainable Net Data Rate: 14.381 Mbps 39.752 Mbps

Benim degerler bu sekilde
    |
    |
    henryerdem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen burdan baktığımda 76 goruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    jujuuu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GALATASARAY
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

Upstream Downstream
    Current Rate (Kbps) 3072 35836
    Max Rate (Kbps) 29889 55221
    SNR Margin (dB) 30.8 17.4
    Line Attenuation (dB) 26 12.2
    Errors (Pkts) 0 0

Benim hız değerlerinde bunlar ama 28 üstünü hiç bir zaman görmedim.

|
    |
    henryerdem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu degerler gayet yerinde , servis saglayici bazli bir kisitlama vardir
    |
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: jujuuu

Bu degerler gayet yerinde , servis saglayici bazli bir kisitlama vardir

Servis sağlayıcıdan kastınız türknet ise onlar böyle birşey kabul etmiyorlar. En azından 45 falan çıkarsalar iyi olacak ama yapamayız deyip duruyorlar. Karşı komşu bağlattı 75 alabiliyor.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

Arkadaslar basvuru yaparak hizimi 51'den 76'ya yukselttiler ancak sadece goruntude yukseldi. Hizimda hic bi degisiklik olmadi. Eskidende 39 mbit hiz aliyordum şimdi de 39. Destek kaydi olusturdum aradilar beni. Hatyin o kadar destekler ondan diyo. Daha fazla destekledigini biliyorum dedim. Ayni seyleri tekrarladi. Bende ugrasamadim daha fazla kapattim. Ama cozucez bi sekilde.

Az önce tekrar arandım. Turknet kendiside kabul ediyor daha yüksek hız almam gerektiğini ve inceliceklerini belirttiler.Tekrar dönüş sağlayacaklar tarafıma. @doominsert hocam çözmeye çalışıyor hatta.
    |
    |

GALATASARAY
  • Binbaşı
    1336 Mesaj
    Iste senin soyledigini ben de soyluyorum ,benim ttnet zamaninda da ucreti mukabilinde 75 mbps alabilecegimi soylemislerdi , bunda da basvuru oncesi maks hiz 77 mbps cikmisti

dolayisiyla su an modeme gelen 40 mbps lik sinyalin normal olmadigini , insan eliyle kisitlandigini gormek gayet kolay
    |
    |

Hocam merhabalar

Şimdi ben evrakları hazırladım.Ama bir sorum olacaktı.

İlk 1 ay ücretsiz olma şartı illa internetten başvuru yapmak mı?Ben müşteri hizmetlerini arayıp o şekilde abone oldum.Abonelik işlemlerini başlatan bayan bana ilk 1 ayın ücretsiz olduğunu söylemişti.İnternet üzerinden yapmanıza gerek yok buradan yapalım bir fark yok demişti.Yani belli bir zamana kadar abone olan herkes için ilk 1 ay ücretsiz değil mi?Ki zaten kredi kartım yok internet üzerinden abone olamazmışım.

Yani bu olay inşaallah sorun çıkarmaz.Cunku ben bu şekilde yonlendirildim sizin tarafınızdan.

|
    |
    doominsert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: jujuuu

Sanirim her halukarda ilk 1 ay ucretsiz

Hocam zaten mantık olarak öyle olması lazım.1 ay ücretsiz seçeneği varken insanlar orayı tercih eder zaten.Eger izah edip söylersen tabii.

Ama aradım müşteri hizmetlerini bana yararlanamayacagimi söyledi.Olayı izah ettim beni müşteri hizmetlerinin o şekilde yonlendirdigini, özellikle internet uzerinden yapayım mı fark var mı diye sormama rağmen böyle bir şey söylemediğini, bana sadece çok farketmez hemen yapalım yarım saat içinde mailin zaten geleceğini söylediğini falan aktardım .O da arkadaşlarına ilettiğini ilgilenilecegini söyledi.Bana siz yine de kargolayın evrakları inceleme sonunda hakliysaniz bu imkanı sağlarlar dedi.Bende emin olduğum için kargoladım gitti.

Benim hatam olmayan, direk musteri hizmetlerinin beni bu şekilde yönlendirdiği bu durumda kesinlikle bu kampanyadan faydanlanmalıyım.Aksi takdirde musteri memnuniyetinin gram önemi olmadığı gün gibi açığa çıkar.

Sonuçları buraya yazacağım.İnsaallah sorun çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V3tra -- 17 Kasım 2016; 17:07:54 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    759 Mesaj
    aylar oldu internetim yok halen
    sıkıntı binanın yeni olmasından kaynaklanıyor.
    Fakat ne eksik bilmiyorum halen bekliyoruz.

Binaya 15-20 gün önce telekom kutu getirdi.Kutunun fiber bağlantısı yapıldı sanırım.

Hocam kredi karti ile tanimlamazsan 1 ay ucretsiz olmuyor ve sozlesmede yaziyor otomatik odeme talimati ve 1 ay ucretsiz yaziyor sozlesmede

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    V3tra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    vdls de 51 mb yazıyor du 40 mb alabiliyorum.
    bu arada hattım adsl 2+ hem de vdsl2 ile çalışıyor.
    |
    |
    Anlasilan o ki bu 40 mbps konusu bir turk net klisesi . Umarim ustesinden geliriz
    |
    |

Hocam anlatamıyorum galiba.Musteri temsilcisi bana öyle söylemedi işte.Farketmes dedi.

Sözleşme elime geldikten sonra tekrar aradım sordum izah ettim olayı.

Bana söylense zaten ben o şekilde internetten yapardım.Bir yerden bulur yine de kredi kartıyla başvuru yapardım.Yani benimle alakalı herhangi bir şey yok.

|
    |
    doctrin2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    M.hizmetleri vdsl modem alacaksınız dedi bende adsl modem var ama vdsl almamız lazım acaba en uygun nerden alabiliriz? Ikinci el filan bulma şansımız var mı?

|
    |
    Geçen hafta cuma günü ellerine ulaşan evrak ile başvurumu yapmıştım, bugün saat öğlen 3 gibi telekomdan bi abi geldi sağolsun aradı etti evde kimse yok dedi bağladı 5dkya bekleyin abim geliyor dedim beklemiş sağolsun evin içindeki bağlantıyıda sağladılar, şuan ise sadece turknetin adsl onayımı yapmasını bekliyorum ardından ilk işim speedtest yapmak olucak :D son işlemide buraya yazacağım sonradan hepsini toptan ekleyeceğim tarihleriyle beraber :)
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

6 numaralı bağlantı benim daireme gelen bağlantı. Şu anda aktif olmayan eski internet bu. Ki daire 3 yazmışlar kagitla o da benim dairem. Dairemde duvardan çıkan kablo mavi beyaz. Bu kutudaki 6 rakaminin altindaki kablolar mavi beyaz. Port üstten mi geliyor ? Orası cok karışık gozukmekte. Yardımcı olabilecek var mi ?

Bu konuda bilgisi olan yok mu ? Anladigim kadari ile alttakiler dairelere çıkanlar. Üstteki kablolar sabit gibi sanki. Ne diyorsunuz benim iş kolay olur mu ?

BattleNet: Chibs#2887
    #BarışKazanacak
    "We're all in brother. We love you. We trust you, Jackie Boy! "

HızlıCevap
Reklamlar
sohbet
üniversite
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.