Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.963
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismpkr

Arkadaşlar Merhaba
    Cumartesi Türk Telekom yetkilisi hat bağladıktan sonra bugun öğlen gibi adsl kullanıcı adım ve şifrem geldi.Akşam eve geldim superonline dan kalma vdsl2 destekli bir modemim var açtım arayüzünü kullanıcı adı ve şifreyi değiştirdim fakat modeme sinyal gekmiyor. Aradım Mt yi anlattım durumu , aldık kaydı saha ekibimizi yonlendırıyoruz dedi. Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Eksik yaptığım bir şey mi var?

Adamların saha ekibi mi varmış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EneRGy. kullanıcısına yanıt
    Valla atmışta olabilir öncekin neti daha 4 gün önce kestirdim hiç sorun yaşamamıştım ,hatta sıkıntı yok yani.Aklıma gelenler ;
    1-Bu Türk Net e ben netten başvurdum orada hız seçeneği olarak 32 mb çıktı (yani vdsl ) çok şaşırmıştım onu seçtim , Türk Telekom'dan eleman gelince konuyu sordum kesinlikle burada vdsl yok dedi adsl2+ kullanabilirsiniz dedi bu TürkNet ten arkadaşlar Vdsl sinyali gönderdiği için mi net alamıyorum diye düşünüyorum bu konuda çok detaylı bilgim yok mantık yürüttüm. Mt ye bunu sorduğumda o benim kadar bile mantık yürütemedi dondu :)
    2-Sanmıyorum ama modem arayüzünde mi bir eksiklik yapıyorum ?
    Kafamda deli sorular telefondaki net paketleri de bitiyor iş uzadı yine :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismpkr -- 10 Ekim 2016; 19:50:29 >
  • quote:

Valla atmışta olabilir öncekin neti daha 4 gün önce kestirdim hiç sorun yaşamamıştım ,hatta sıkıntı yok yani.Aklıma gelenler ;
    1-Bu Türk Net e ben netten başvurdum orada hız seçeneği olarak 32 mb çıktı (yani vdsl ) çok şaşırmıştım onu seçtim , Türk Telekom'dan eleman gelince konuyu sordum kesinlikle burada vdsl yok dedi adsl2+ kullanabilirsiniz dedi bu TürkNet ten arkadaşlar Vdsl sinyali gönderdiği için mi net alamıyorum diye düşünüyorum bu konuda çok detaylı bilgim yok mantık yürüttüm. Mt ye bunu sorduğumda o benim kadar bile mantık yürütemedi dondu :)
    2-Sanmıyorum ama modem arayüzünde mi bir eksiklik yapıyorum ?
    Kafamda deli sorular telefondaki net paketleri de bitiyor iş uzadı yine :/

ben de 32 mbit vdsl secenegini secmistim 1 hafta sorunsuz kullandim sonra internet gitti ariza kaydi icin arayan turk telekom ofisindeki adam 32 mbit imkansiz dedi ben de 1 haftafir kullaniyorum deyince telefonu kapadi 5 gundur internet yok ugrasiyorum en son adsl e gecirip tekrar vdsl e cevirecegim

• ismpkr İ kullanıcısına yanıt
    Türk telekomda işler nasıl dönüyor anlam veremiyorum. Beni de geçis yapmadan önce taahhut sona yaklastigindan teklif için arayan mh temsilcisi "maksimum 16 mbps alabilirsiniz, altyapiniz vdsl desteklemiyor" demişti. Şu an türknette 61 mbps hız aliyorum, modemde de max. desteklenen hiz 120 mbps gorunuyor.

• 480mrt kullanıcısına yanıt
    Ben şok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Türk telekomda işler nasıl dönüyor anlam veremiyorum. Beni de geçis yapmadan önce taahhut sona yaklastigindan teklif için arayan mh temsilcisi "maksimum 16 mbps alabilirsiniz, altyapiniz vdsl desteklemiyor" demişti. Şu an türknette 61 mbps hız aliyorum, modemde de max. desteklenen hiz 120 mbps gorunuyor.

onların sistemi bence çok verip aldırmıyor, az verip süründürmüyor.

sizin gibi çok var örnek başka sağlayıcıya geçince tt aldığı hızın daha fazlasını alıyor...
    bir arkadaş da 32 mb bir hafta kullanmış sonra desteklemiyor diye düşünmüşler..
    araştırmış ki düşürülme nedeni olarak sahan dolabını zorlaması olarak öğrenmiş..
    alt yapıyı güçlendiriceğine bunun hızının düşürüyorlarmış..

herkese hızlı vericene bunu 8 8 8 gibi makul hızlarda yayıyorlar alt yapıya da masraf yapmıyorlar..

benim korkum hepimiz böyleyiz herkesi düdüklüyor bu tt belası

• ibo3182 kullanıcısına yanıt
    Hata devlette aslinda, tt'yi rekor fiyata araplara kiralayip halkini bu yamyamlara biraktilar. Yetmedi her faturaya da kdv-otv eklediler. Devlet umursamiyor ki halkini, elin arabi niye bizi dusunup yatirim yapsin. Somurebildigi kadar somuruyorlar onlar da.

• İnternetten başvurmak istiyorum bu uyarıyı veriyor
    Aynı telefon numarası sistemde kayıtlı olduğu için ses hizmeti açılamaz!

Ne yapacağız bu durumda TTNET müşterisiyim ben.
  • TTnet ile 1.5 - 3 mbit arası zorla alan arkadaşın evine 5-10 kez arıza kaydından geldiler düzeltemediler. Turk.net geçti 10 mbit alıyor şuanda.

Bende son 40 gün Dsmart'da 3mbit sabitlenmişti internet o yüzden kapadım. Arada oluyor böyle durumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan81

İnternetten başvurmak istiyorum bu uyarıyı veriyor

birde hizmet numarası ile deneyin

• atakan81 A kullanıcısına yanıt
    Telefon edip mevcut kayıtlarınızı sildirin. Biraz uğraştırıyorlar ama sorun olduğunu belirtin sonra tekrardan sıfırdan başvuru yapın.

Sayfa donmuş 10 kez başvuru almışlar benden. sildirdim onları sonra sıfırdan başvuru yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo3182

quote:

Telefon numarası istiyor hizmet numarası ile giriş yok
  • quote:

quote:

sizin gibi çok var örnek başka sağlayıcıya geçince tt aldığı hızın daha fazlasını alıyor...
    araştırmış ki düşürülme nedeni olarak sahan dolabını zorlaması olarak öğrenmiş..

herkese hızlı vericene bunu 8 8 8 gibi makul hızlarda yayıyorlar alt yapıya da masraf yapmıyorlar..

yarin 6. gunun safagi ve hala internetim yok hizimi dusurseler iyi 24 mbit e de raziyim once vdsl desteklemiyor diye ariza kaydini kapattilar sonra 24 mbite dusurduk diye ariza kaydini kapattilar ama vdsl sinyalimi kestiler ben ariza kaydi actiriyorum turk telekom ofisindekiler bisey yapmadan ariza kaydini kapatiyor cikmaza girdi surec duzelmezse adsl e gecirip 3-5 gun kullandiktan sonra tekrar vdsl e gecirmeyi deneyecegim. turk net musteri temsilcilerinden konusmadigim kalmadi galiba :)

• quote:

quote:

quote:

Telefon numarası istiyor hizmet numarası ile giriş yok

müşteri yada abone no felan vardı ben öyle denediydim olduydu tabi başvuru denedim açtırmadım.. tt taahhütüm var..

edit. yalın net seçeneği varmış onu seçince hizmet no ile giriş yaptım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo3182 -- 11 Ekim 2016; 0:33:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazors

quote:

quote:

yarin 6. gunun safagi ve hala internetim yok hizimi dusurseler iyi 24 mbit e de raziyim once vdsl desteklemiyor diye ariza kaydini kapattilar sonra 24 mbite dusurduk diye ariza kaydini kapattilar ama vdsl sinyalimi kestiler ben ariza kaydi actiriyorum turk telekom ofisindekiler bisey yapmadan ariza kaydini kapatiyor cikmaza girdi surec duzelmezse adsl e gecirip 3-5 gun kullandiktan sonra tekrar vdsl e gecirmeyi deneyecegim. turk net musteri temsilcilerinden konusmadigim kalmadi galiba :)

D

Hocam müşteri numarasını özelden iletirsen talebi iletelim.

• Elektrikçiye 50tl verip tüm tesisatı kontrol ettirmeme rağmen ayrıca ev telefonunun çalıştığını belirtmeme rağmen hala bina tesisatında sorun var diyorlar kafayı yiyeceğim. Adamlara ttnet taahhütüm bitti o aboneliği iptal edip size başvurdum tesisatta zaten sorun yok diyorum anlamıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: _DarthVader_

Elektrikçiye 50tl verip tüm tesisatı kontrol ettirmeme rağmen ayrıca ev telefonunun çalıştığını belirtmeme rağmen hala bina tesisatında sorun var diyorlar kafayı yiyeceğim. Adamlara ttnet taahhütüm bitti o aboneliği iptal edip size başvurdum tesisatta zaten sorun yok diyorum anlamıyorlar

Hocam bu durumu saha ekiplerine ayrıntılı şekilde iletmek gerekiyor ki ayrımına varabilsinler, işlem şu an hangi aşamada müşteri numarasını iletebilir misin?
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba
    Cumartesi Türk Telekom yetkilisi hat bağladıktan sonra bugun öğlen gibi adsl kullanıcı adım ve şifrem geldi.Akşam eve geldim superonline dan kalma vdsl2 destekli bir modemim var açtım arayüzünü kullanıcı adı ve şifreyi değiştirdim fakat modeme sinyal gekmiyor. Aradım Mt yi anlattım durumu , aldık kaydı saha ekibimizi yonlendırıyoruz dedi. Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Eksik yaptığım bir şey mi var?

Türk Telekom ekibi sadece port tahsil edip kablonun üzerine isminizi yazar. Siz tahsil edilen portu kendi evinize giden bağlantı kablosunu takmanız lazım. Yani eski internet kullandığıniz bağlantı kablosuna. Birde öyle deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Gecen hafta telefon hatti baglanmasina ragmen internet konusunda hala herhangi bir gelisme olmadi. Port tahsisi bu kadar uzun mu suruyor?

• Arkadaşlar vodafone fiber bağlandı eve. Bu türkneti iptal etmek durumundayım, dilekçe olayının örneği falan var mı dilekçe özürlüsüyüm de :D yardım edecek varsa güzel olur

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.