Şimdi Ara

Türk insanlarının birbirlerine psikolojik şiddet uygulamaları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
6
Favori
8.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim Psikolojimiz hep bozuk,çünkü paramız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hepyekyek

quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

quote:

Orijinalden alıntı: hepyekyek

herkes birbirinden korkuyor aman ayarı şimdiden çekelimde başımıza bela alamyalım hesabı oluyor

Aynen yüz verdin mi şımaran bir halkımız var çünkü (%95)

belki konu biraz farklılaşacak ama fazla yuz verince tepene çıkıyorlar istisnasını pek görmedim

Hocam nerede yasiyorsun bu da önemli

Ankarada yasiyorum yuzde 99 boyle insanin insandan baska ugrasi yok bu sehirde çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Her tipte insan var lanet olası böyük şehirlerde. Nerde çokluk orda pokluk. En güzeli ilçelere taşınmak. Ben haziranda izmiri hayırlısıyla terk ediyorum. Dek dileğim kendi pohlarında boğulsunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen hastane randevum vardı. randevu saati geçeli 1 saat olmuş doktor falan yok. kapının önünde hastalar bekliyor.

bekleyen hastanın yanına gidip sordum. doktor gelmicek mi bi bilginiz var mı dedim. adam yüzüme baktı sonra hiç birşey demeden sırtını dönüp arkadaşıyla muhabbete devam etti.

adamın kafasını alıp duvara yapıştırasım geldi
  • otobüse bindim hastaneye gidecem. binerken şoföre sordum bilmemne hastanesine gidiyor mu dedim. evet gidiyor dedi.

yolda giderken 4-5 yolcu kalmış. şöför aniden durup lastiklerin havası inmiş (yalan) sizi arkadan gelen otobüse bindireceğim dedi.

neyse tamam dedik bindik arkadaki otobüs dediğim hastaneye gitmiyormuş sonradan öğrendim. randevumu kaçırdım. git gel 4 saatim boşa gitti.

halbuki ilk otobüsün şöförü hastaneye gideceğimi biliyordu. buna rağmen o çevreye yabancı olmamı kullanarak arkadaki otobüse bindirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusesss -- 19 Şubat 2018; 21:35:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

geçen hastane randevum vardı. randevu saati geçeli 1 saat olmuş doktor falan yok. kapının önünde hastalar bekliyor.

bekleyen hastanın yanına gidip sordum. doktor gelmicek mi bi bilginiz var mı dedim. adam yüzüme baktı sonra hiç birşey demeden sırtını dönüp arkadaşıyla muhabbete devam etti.

Bana da böyle tipler denk geliyor hocam şaka gibiler, içlerinin nefreti dışlarına yansımış.
  • Ben de Ankara' dayım.Herkes oraya buraya koşturup duruyor.

Kafe ve AVM lerden başka bir şey yok. Kız bile tavlamak zor.

Bana da bazen tımarhanede miyiz diye düşünüyorum.
  • Bu memlekette fazla gulumsuyorsan, nezaket gosteriyorsan erkeksen i*ne kadinsan da or*spu derler. Algi bu malesef.

• Tamamen maddeci hayatlar yüzünden. Nefret; paradan, aşktan (artık seks anlamında), çıkarcılıktan doğar. Sevgi; fedakarlık, güler yüzlülük ve iyi niyetten doğar. Günümüz dünyasında da olduğu gibi bunlardan hangisi empoze ediliyorsa o galip gelecektir.
  • gecen yolda giderken otobus duraginda turist bir kadin adres sordu soyledim. kadin gozlerinin iciyle gulerek tesekkur etti. icimden dedim ne sicakkanli insan keske herkes senin gibi olsa. bizim millet somurtmaktan başka birsey bilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanaryalıyık

Tamamen maddeci hayatlar yüzünden. Nefret; paradan, aşktan (artık seks anlamında), çıkarcılıktan doğar. Sevgi; fedakarlık, güler yüzlülük ve iyi niyetten doğar. Günümüz dünyasında da olduğu gibi bunlardan hangisi empoze ediliyorsa o galip gelecektir.

günümüz insanına empoze edilen herkesin bildiği gibi para sex ve çıkarcılık empoze ediliyor. o yüzden gerçek aşk diye birşey de yok. insanlar gerçek sevgiden yani doğallıktan tamamen yoksun yaşıyorlar.. işin trajikomik yanı çıkarcı, bencil olduğunu düşünen insanlar sistem tarafından sürekli enayi yerine konuluyor ve sömürülüyorlar.. tabi birilerinin bu durumdan çıkarları oldukları için bunu empoze ediyorlar.. peki ya biz? bu algı mühendisliğinin kurbanı olmak istiyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 19 Şubat 2018; 22:1:27 >

• quote:

gecen yolda giderken otobus duraginda turist bir kadin adres sordu soyledim. kadin gozlerinin iciyle gulerek tesekkur etti. icimden dedim ne sicakkanli insan keske herkes senin gibi olsa. bizim millet somurtmaktan başka birsey bilmiyor.

Aynen hocam turistler çok kibar oluyor erkek kadın farketmeden.
  • valla kimse kimseye bakmamasi daha iyi. zamaninda 3 4 kere kavgam oldu ne bakiyorsun seklinde. mesela otobuste oturmusum karsimda herif tesbih salliyo bana bakiyo dik dik. bakmasana birader felan diye soyledim uzadi olay en son ana avrat sövüyordum adama. attilar otobusten benide onuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

geçen hastane randevum vardı. randevu saati geçeli 1 saat olmuş doktor falan yok. kapının önünde hastalar bekliyor.

Bana da böyle tipler denk geliyor hocam şaka gibiler, içlerinin nefreti dışlarına yansımış.

Bana aynı hareketi yapsa ben dalga geçerdim o şahısla.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

valla kimse kimseye bakmamasi daha iyi. zamaninda 3 4 kere kavgam oldu ne bakiyorsun seklinde. mesela otobuste oturmusum karsimda herif tesbih salliyo bana bakiyo dik dik. bakmasana birader felan diye soyledim uzadi olay en son ana avrat sövüyordum adama. attilar otobusten benide onuda.

Bu bakma olayından ötürü adam bile öldürülmüştü bu ülkede. Bakıştan bakışa fark var ama...

• "Mümkün olduğu kadar az dış dünya" bu ülkede yaşam prensiplerinden biri. Sohbetinden bir şey kazanamayacağınız, tam tersine laf uzadıkça özel hayatınızı deşecek, size akıl vermeye kalkacak, konuyu siyasete ve dogmalara getirip aynı fikirde olmadığınızda tartışmaya hatta kavga etmeye kalkacak çok insan var bu ülkede. Bu yüzden risk alıp kimse iletişim kurmak istemiyor. Gülümsemek ve nazik olmaya gelince zaten hiç öyle bir yer olmadı Türkiye. Binlerce yıl göçebe ve savaşçı olarak yaşamış bir toplum bu. Savaşçı kültüründe çok nazik, zarif olmak iyi birşey değildir. Nazik olursanız kimse sizi dinlemez ama birine yüksek sesle sağlam bir laf çakarsanız size saygı duyarlar. Bunu internetteki her platformda görebilirsiniz. Evet şu an göçebe değiliz ama öyleymişiz gibi hala aynı kültürde yaşıyoruz. Sosyal olma ve iletişim kurma konularında en berbat ülkelerden biriyizdir. Kimsenin öğrenmeye de niyeti yok e haliyle kendi pisliğinde debelenmeye devam.

• quote:

Yine aynı şekilde bir mağazaya girdim, kapıyı kapatacakken arkamdan 4-5 kişinin geldiğini gördüm, aramızda 10-20 metre mesafe olmasına rağmen girmeleri için kapıyı tuttum, bir teşekkür bile etmediler yüzüme bile bakmadılar.

Bunu bir tek ben yaşıyor sanıyordum. Öküz olmak en güzeli sanırım.

• Toplumumuzun son dönemde yaşadığı çok sayıda travma buna sebep oldu. İnsanlar evlerinden dışarı çıktıkları anda güven sorunu yaşamaya başlıyorlar. Hem kendilerine hem de başkalarına karşı.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 18:30:11 >
  • Yazdığınız her şeye sonuna kadar katılıyorum.Eskiden insanlar bir birlerine karşı bu kadar nefret beslemiyordu sanki.

Tramvay olayındaki kızların tutumu tamamen,toplumsal tabular ve bazı dini kaynaklı cinsel baskılar yüzünden insanların bilinç altında oluşan saçma takıntılara bağlıyorum.Sanki kızın yanına otursanız tecavüz edeceksiniz.Bununla ilgili 2 anım var.

İlk anım üniversitede okulun olduğu şehirden memleketime gideceğim.Otobüste yer yok,bütün her yer dolu.Sadece bir kızın yanı boş.Ben kızdan izin aldım oturabilir miyim.Kız kendisi "sorun olmaz" dedi.Muavin hemen damladı "oraya oturamazsın bağyan yanı orası."Kız hemen çıkıştı "Ben izin veriyorum otobüste oturacak yer yok ." diye.Muavin g.t oldu gitti.

İkinci anım yakın zamanda sizin tramvay anınızın tam tersi.Tutucu bir şehirde yağ fabrikasında mühendis olarak çalışıyorum.İş çıkışı servise bindim,servis ağzına kadar tıklım tıklım dolu.Sadece benim yanımda oturacak 1 tane boş yer var.Stajer kızlardan biri geldi başıma dikildi.Ben de hemen yan koltuğa kaydım otursun diye.Bu hala oflayıp püflüyor dik dik bakıyor bana.Herhalde oradan kalkıp 2 koltuğu da ona bırakmamı istiyor.Ben de inadına kalkmadım.O da mecburen oturdu yanıma.Hayır yaşım 34,evliyim bazı şeylere doymuş bir erkeğim senin gibi 16 yaşında sidikli liseliyi (liseli arkadaşlar üstüne alınmasın. :) )ne yapayım.18 yaşında evlenip çocuk yapsam senin yaşında kızım olurdu.Öyle olmasam bile ısırmam yemem alt tarafı fabrikadan eve 5 km yol gideceksin.Bunları aileleri nasıl bir ego ile yetiştiriyorsa bunlar kendini dünyalar güzeli zannediyor,her gördükleri erkek bunlara asılacak zannediyor.

İlk anımı özellikle anlattım.Özetle zihniyet meselesi.Saçma sapan takıntıları olmayan güler yüzlü yardım sever insanlar da var,2 anımdaki gibi kendini dünya güzeli zanneden öküzler de ülkemizde bolca var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.