Şimdi Ara

Türk insanlarının birbirlerine psikolojik şiddet uygulamaları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
6
Favori
8.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ülke manyak dolu olunca muhatap olmamak için mesafe koymak zorunda kalıyorsun.Olay çıkarmak için bahane arayan tartışıp enerjisini atmaya çalışan tiplerle gözgöze gelmen bile bir risk bir dert. Evime kafam rahat geliyor muyum, geliyorum. Toplu taşımadakilere de ayıp oldu demem. Bir daha görmeyeceğim hiçbirini sonuçta.

İnsanların normal olduğu, sokakta bir sıkıntı yaşar mıyım denniyen zamanlarda bu tarz bir ortam oluşmaması için selamlaşması kültürümüz var. Tabi önce ilk şartların oluşması lazım. Özellikle bu adam öldürmedikçe kimseye dokunmayan sistem varya hah işte onu değiştiriceksin. Ordan düzen nizam hoşgörü her yere yayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toplu taşıma olayında bende parasını veriyorum.milletin aracına binmek için izin istemiyorum.herkes kıçı kadar yer kaplar toplu taşımada.he yaşlıya yer veririm vermem o bana kalmış.ama ben 14 saat çalışıp ayakta durcam yorgun argın eve gidecem süslü kızımız manitasıyla yiyişmek için randevuya gidiyor ayakta kalmış.yer bekliyor.yok yaa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Ülke manyak dolu olunca muhatap olmamak için mesafe koymak zorunda kalıyorsun.Olay çıkarmak için bahane arayan tartışıp enerjisini atmaya çalışan tiplerle gözgöze gelmen bile bir risk bir dert. Evime kafam rahat geliyor muyum, geliyorum. Toplu taşımadakilere de ayıp oldu demem. Bir daha görmeyeceğim hiçbirini sonuçta.

İnsanların normal olduğu, sokakta bir sıkıntı yaşar mıyım denniyen zamanlarda bu tarz bir ortam oluşmaması için selamlaşması kültürümüz var. Tabi önce ilk şartların oluşması lazım. Özellikle bu adam öldürmedikçe kimseye dokunmayan sistem varya hah işte onu değiştiriceksin. Ordan düzen nizam hoşgörü her yere yayılır.

Hocam şu olay çıkarmak için bahane arama olayını ben artık çok sık görmeye başladım ve aşırı derecede sinir oluyorum.

Geçen minibüse bindim, kro gibi tipi olan tek kaşlı iri yarı bir tip bana garip garip bakmaya başladı, hayır görünüş olarak o kadar garip değilim, cüsse desen evet cüssem yok o yüzden korkmuyorlar, yaşım küçük gözüküyor biraz da kadınsıyım, muhtemelen liseli olan bu ergen yarısı bana öyle bir bakıyordu ki kafamı çeviriyorum göz göze gelmemek için, umursamamaya çalışıyorum, yemin ederim nazik biri olmasam orada suratına bir tane geçirecektim, bildiğin bakışlarıyla beni küçümsüyordu ne boş insanlar var.

• Maalesef farklı düşüncelere tahammül yok. Onun gibi düşünmüyorsan adeta düşmansın.
    Önce aile yapısı bozulmaya başladı ve gerisi geldi.
    İnsanlarımızın geneli saygısız, sevgisiz, nursuz !
    Dedem ve babaannem halen birbirlerine gözlerinin içleri gülerek bakarlar. Birbirlerine olan saygılarını, düşkünlüklerini yaşamayan anlayamaz. Keza rahmetli babam ve annem de öyleydi.
    Ama yeni nesil böyle değil.
    Gün geçtikçe de kötüleşecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeR

1. Toplu taşımada tesettürlüden uzak duruyoruz çünkü ne hikmetse dünyadaki tek kadın kendileriymiş gibi bir havalara girip, sanki biz otobüse ulaşım için değil de ablanın yanına dikilmeye gitmişiz gibi bir bakış atılıyor, daha da ötesi çirkef oldukları için " ne yapıyosun " falan filan dediği anda adın tacizciye çıkıverir. işte o yüzden mümkün olduğunca uzak durmak en iyisi.

2.Mekanlarda çalışanlara dğru düzgün maaş veren bir işletme kalmadığı için, adam da o paraya muhtaç olduğu için orda, ve ülkenin şu durumunda, adamın cebine gelen o parayla, gülümseme güleryüz beklemeye hiç gerek yok.

3. Yurtdışında bizim gibi dolandırıcılığın kitabı yazılmadığı için istediğin gibi git konuş tanış sorun yok. Burda şu memlekette 10 tane yol sormak isteyen geldiyse karşıma, 8 i yol param da bitti tuzlaya gitmem lazım diyor. gel de ondan sonra yol soranlara inan, güven, dur, yardım et, yok abi bitti bende bu işler

4. kızlara zaten bişey denmiyor. havaları maşallah aldı yürüdü. yanına oturmayı sorman senin hatan, ne değer veriyorsun git otur boşver. rahatsız olacaksa o kalksın.

5. bütün bu psikolojik olayların derininde bir neden var yani, otobüste adam bayılıyor, kimse bakmıyor mesela, neden? çünkü bi önceki bayılan da uyanında ilaçlarımı alamıyorum da ondan oldu da bilmemne diye eninde sonunda işi dilenmeye getiriyor. adam gerçekten ölse bayılsa ölüp bayılacak yani yapacak bişey yok. Bizi bu hale getirenler, bu ülkenin dilencileri, üçkağıtçıları işte, yoksa insanlık ölmedi o kadar, biz de gerçekten yardımcı olmak isterdik ihtiyacı olana ama yok inanmıyoruz artık.

tespitlerin hepsi doğru fakat bu ülkeyi bu hale getiren asla ve asla sıradan insan değildir. büyük akıllardır, bizim ülke için konuşursak tabiki DEVLETİ YÖNETENLER... sadec bu konjonktur için söylemiyorum, tüm zamanlar için..

sorunun temel çözümüne gelince ; ben herzaman "balık baştan kokar" sözüne inanırım. nasıl ki insanların bugun kü olumsuz tutumlarını ailelerinin verdiği eğitimle açıklamak zorunda kalıyorsak. türk insanını da eğitecek, değiştirecek DEVLET YÖNETİMİ DİR. BÜYÜK AKILLARDIR.

türkiye de ve diğer ortadoğu ülkelerin de iktidarlar /yönetimde olanlar insanları iyi yaşatmak değil tam tersine cahilliklerinden faydalanmak, algı operasyonları ile sömürmek, haklarını gasp etmek derdindeler.. türk insani iyi yaşam şartlarına ulaşmadan asla ve asla türkiye sınırları içerisin de istediği davranışları göremez..

buda yönetimler değişmiyorsa bizim birbirimizi uyarmamız , haklarımıza sahip çıkmamız iile mümkün. BURADA DURUMDAN ŞİKAYET EDEN HİÇ BİR KİMSE , BAŞKA BİR KİMSENİN HAKKINI KORUMAZ/KOLLAMAZ HATTA UMURSAMAZ BİLE..

sen hakkı yenmiş, gasp edilmiş insanın hakkını /hukukunu korumazsan (muhtemelen sana göre cahildir) o insanlar hayata olumsuz bakacaklardır, senin bencil olduğunu düşüneceklerdir ve bu doğru bir tespittir.

eğitimli insanlar da devletin zulmunden zarar görebilir, bu durumda da vatandaşlar birbirine destek olmalı... ÇOK YANLIŞ BİR DÜŞÜNCE ŞUDUR; İNSANLARIN KENDİ KENDİNİ KORUMASI, KURTARMASI, ZENGİNLEŞMESİ YANİ HERKESİN KENDİ KENDİNE BİRŞEYLERİ BAŞARIP MUTLU OLMASI VE BU MUTLULUĞU SİZE DAĞITMASI İMKANSIZDIR.

insanlar birbirlerine destek olarak, yanında olarak mutlu olurlar, haklarını koruyarak kendilerini iyi hissederler..

BURADAKİ İNSANLAR İNSANLARDAN MUTLULUK BEKLİYOR,, PEKİ O İNSANIN MUTLULUĞU İÇİN NE YAPTIN? BELKİ BAŞINA KÖTÜ ŞEYLER GELDİ, KÖTÜ ŞEYLER YAŞADI.. ? BU KISMI BENİ İLGLENDİRMİYOR DİYECEKSİN..

İŞTE İLGİLENDİRMEDİĞİ KISIM ONUN SANA OLAN TAVRINI BELİRLİYOR. İNSAN AİLESİNİN MUTSUZLUĞUNA, MUTLULUĞUNA DA SAHİP ÇIKAR.. AMA SOKAKTAKİ İNSANLARIN SADECE MUTLULUĞU İLE İLGİLENİYORUZ SORUN BURADA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 22 Şubat 2018; 14:44:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: casual

quote:

Orijinalden alıntı: RevengeR

1. Toplu taşımada tesettürlüden uzak duruyoruz çünkü ne hikmetse dünyadaki tek kadın kendileriymiş gibi bir havalara girip, sanki biz otobüse ulaşım için değil de ablanın yanına dikilmeye gitmişiz gibi bir bakış atılıyor, daha da ötesi çirkef oldukları için " ne yapıyosun " falan filan dediği anda adın tacizciye çıkıverir. işte o yüzden mümkün olduğunca uzak durmak en iyisi.

2.Mekanlarda çalışanlara dğru düzgün maaş veren bir işletme kalmadığı için, adam da o paraya muhtaç olduğu için orda, ve ülkenin şu durumunda, adamın cebine gelen o parayla, gülümseme güleryüz beklemeye hiç gerek yok.

3. Yurtdışında bizim gibi dolandırıcılığın kitabı yazılmadığı için istediğin gibi git konuş tanış sorun yok. Burda şu memlekette 10 tane yol sormak isteyen geldiyse karşıma, 8 i yol param da bitti tuzlaya gitmem lazım diyor. gel de ondan sonra yol soranlara inan, güven, dur, yardım et, yok abi bitti bende bu işler

4. kızlara zaten bişey denmiyor. havaları maşallah aldı yürüdü. yanına oturmayı sorman senin hatan, ne değer veriyorsun git otur boşver. rahatsız olacaksa o kalksın.

5. bütün bu psikolojik olayların derininde bir neden var yani, otobüste adam bayılıyor, kimse bakmıyor mesela, neden? çünkü bi önceki bayılan da uyanında ilaçlarımı alamıyorum da ondan oldu da bilmemne diye eninde sonunda işi dilenmeye getiriyor. adam gerçekten ölse bayılsa ölüp bayılacak yani yapacak bişey yok. Bizi bu hale getirenler, bu ülkenin dilencileri, üçkağıtçıları işte, yoksa insanlık ölmedi o kadar, biz de gerçekten yardımcı olmak isterdik ihtiyacı olana ama yok inanmıyoruz artık.

tespitlerin hepsi doğru fakat bu ülkeyi bu hale getiren asla ve asla sıradan insan değildir. büyük akıllardır, bizim ülke için konuşursak tabiki DEVLETİ YÖNETENLER... sadec bu konjonktur için söylemiyorum, tüm zamanlar için..

+ 1000 kardeşime ; )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Sokaktaki halim

[simage]
    Türk insanlarının birbirlerine psikolojik şiddet uygulamaları
    [/simage]

Evdeki halim

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Hocam bakışlarınız muhteşem

• quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Ülke manyak dolu olunca muhatap olmamak için mesafe koymak zorunda kalıyorsun.Olay çıkarmak için bahane arayan tartışıp enerjisini atmaya çalışan tiplerle gözgöze gelmen bile bir risk bir dert. Evime kafam rahat geliyor muyum, geliyorum. Toplu taşımadakilere de ayıp oldu demem. Bir daha görmeyeceğim hiçbirini sonuçta.

Hocam şu olay çıkarmak için bahane arama olayını ben artık çok sık görmeye başladım ve aşırı derecede sinir oluyorum.

Geçen minibüse bindim, kro gibi tipi olan tek kaşlı iri yarı bir tip bana garip garip bakmaya başladı, hayır görünüş olarak o kadar garip değilim, cüsse desen evet cüssem yok o yüzden korkmuyorlar, yaşım küçük gözüküyor biraz da kadınsıyım, muhtemelen liseli olan bu ergen yarısı bana öyle bir bakıyordu ki kafamı çeviriyorum göz göze gelmemek için, umursamamaya çalışıyorum, yemin ederim nazik biri olmasam orada suratına bir tane geçirecektim, bildiğin bakışlarıyla beni küçümsüyordu ne boş insanlar var.

Hadi onu önden sezip kendini sadece o kişiye karşı kapatabilmişsin ama dışardan anlaşılmayanlar da oluyor. Öyle olunca da herkese kapatıyosum bir yerden sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Sokaktaki halim

[simage]
    [/simage]

Evdeki halim

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Hocam bakışlarınız muhteşem

Mon amour

• Ban yemek istemiyorum ama bizim millet orman cocugu insani sinir hastasi ederler

• Bu ülkede hoşgörü çok azaldı, birinin yüzüne gülersen millet seni maddi manevi mental fiziki vs becerebileceğini sanıyor. Dışarı hep bi vahşi sinyal vermek zorundasın. Bi taviz verdinmi karşındaki seni elimine ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bu ülkede hoşgörü çok azaldı, birinin yüzüne gülersen millet seni maddi manevi mental fiziki vs becerebileceğini sanıyor. Dışarı hep bi vahşi sinyal vermek zorundasın. Bi taviz verdinmi karşındaki seni elimine ediyor.

_okayım ben böyle zillete

• Bu ülkede kibar olmak çoğu yerde işe yaramıyor ne yazık ki.Ya misal çiğ köfteci ali usta denen adam müşterileri dövecek nerdeyse,milleti resmen azarlıyor,buna rağmen herkes oraya gidiyor.Adam azarlayınca da gülüyor insanlar.

Gönül isterdi Kanada'da olduğu gibi kibar,nazik bir toplum olalım,sıcakkanlı ve huzurlu yaşayalım ancak burası türkiye.Oradaki adamların derdi tasası yok tabii mutlu olurlar,türkiye'de mutlu olabilen insan yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jr_swish

Bu ülkede kibar olmak çoğu yerde işe yaramıyor ne yazık ki.Ya misal çiğ köfteci ali usta denen adam müşterileri dövecek nerdeyse,milleti resmen azarlıyor,buna rağmen herkes oraya gidiyor.Adam azarlayınca da gülüyor insanlar.

Gönül isterdi Kanada'da olduğu gibi kibar,nazik bir toplum olalım,sıcakkanlı ve huzurlu yaşayalım ancak burası türkiye.Oradaki adamların derdi tasası yok tabii mutlu olurlar,türkiye'de mutlu olabilen insan yok ki.

Hocam kesinlikle haklısınız, bu tür ünlü hödüklere tepki göstermeyenler de en az onlar kadar suçlu, istediği kadar ünlü veya lüks olsun, eğer gittiğim mekanın sahibi bana insan dışı davranırsa, bir daha asla oraya gitmem ve google'daki yerel rehber hesabımdan ve arkadaşlarımın ekşi sözlük hesaplarından elimden geldiğince karalarım, müstehak hepsine.

• Up
  • Şu videoyu izlerseniz bu etkinin zincir gibi tüm topluma yayıldını görürsünüz. Zabıta amiri zabıtayı tokatlar. Tokat yiyen zabıta evde karısını tokatlar, karısı çocuğunu tokatlar. Çocuğu başka çocuğu tokatlar bu böyle bir zincir şeklinde gidiyor.

Bilimsel olarak ele alırsak geert hoftsede in kültürel ölçüt çalışması var buna göre Türkiye zaten power distance aralığı geniş bir ülke. Ne anlama geliyor ? Kısaca memur zihniyeti, kaymakamı gider ww yemi bincem bana mercedes alın der. Müdürün odasına girerken önünü bağlarsın. Kendini statü olarak üst konumda gören kendini ülkü ocağı reisi sanır, böyle mal mal şeylerin olduğu toplumlarda power distance aralığı yüksek olur genelde az gelişmiş toplumlarda power distance aralığı yüksek oluyor.

• arkadaslar yorumlarinizi okuyamadim ama sunu belirteyi. hersey bencillikten oluyor. birde dini bilmiyoruZ.seytani hic bilmiyoruz kuranda ne ayetler var hepimizin isledigi gunahlar. bende cinmi desem allahin bi lutfumu desem hologramlar goruyordum sesler duyyordum. simdi gittti sadece duygulanimi bozuyorlar. seytani kuranı kerimi keşfettim sonra birazda genis bir insanim.cidden dogru kuran diyorun simdi her ayeti doğru. insan ac gözlu diyor dogasi geregi. sizde okuyun. psikolojik siddet yok aslinda kuran ayetidir insan zannediyor diyor. o hareketi yapands maruz kalanda insan bir ruyadadir diyor cok tatli bir ruya.

• quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Şu videoyu izlerseniz bu etkinin zincir gibi tüm topluma yayıldını görürsünüz. Zabıta amiri zabıtayı tokatlar. Tokat yiyen zabıta evde karısını tokatlar, karısı çocuğunu tokatlar. Çocuğu başka çocuğu tokatlar bu böyle bir zincir şeklinde gidiyor.

Bilimsel olarak ele alırsak geert hoftsede in kültürel ölçüt çalışması var buna göre Türkiye zaten power distance aralığı geniş bir ülke. Ne anlama geliyor ? Kısaca memur zihniyeti, kaymakamı gider ww yemi bincem bana mercedes alın der. Müdürün odasına girerken önünü bağlarsın. Kendini statü olarak üst konumda gören kendini ülkü ocağı reisi sanır, böyle mal mal şeylerin olduğu toplumlarda power distance aralığı yüksek olur genelde az gelişmiş toplumlarda power distance aralığı yüksek oluyor.

Rezalet resmen, ülkede psikolojisi bozuk olmayan yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Şu videoyu izlerseniz bu etkinin zincir gibi tüm topluma yayıldını görürsünüz. Zabıta amiri zabıtayı tokatlar. Tokat yiyen zabıta evde karısını tokatlar, karısı çocuğunu tokatlar. Çocuğu başka çocuğu tokatlar bu böyle bir zincir şeklinde gidiyor.

Akp zihniyeti

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.