Şimdi Ara

Türk insanlarının birbirlerine psikolojik şiddet uygulamaları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
6
Favori
8.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok merak ediyorum konu sahibi ile aynı ülkede mi yaşıyoruz diye
    kardeş bu ülkede yan baktın diye millet birbirini bıçaklıyo
    kornaya bastın diye inip aracından öldüresiye dövüyo
    bu ülkede ses etmeden işine gideceksin
    başını önüne eğeceksin görmeyeceksin
    yoksa evin yolunu bulamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

- Öncelikle size tavsiyem insanları çok fazla süzmemeniz ve uzun süre göz teması kurmamanızdır. Yani gülümseyip geçin, günaydın, iyi akşamlar vs. diyip lafı fazla uzatmayın. Neden? Çünkü herkes sizin kadar cana yakın olmayabilir ve sizi yanlış anlayabilir.

- Mesela toplu taşımada yüzüne baktığınız insanlar daha önceden "Ne bakıyon lan dik dik?" diye kavga etmiş ya da sadece bakışma yüzünden kavgalara şahit olmuş olabilirler.

- Bir abimin mekanı var ve cafesi büyüyene kadar kendi işletiyor ve sadece kendi çalışıyordu bende yanına gidip kafede nargile içiyordum. Şahit olduğum olayları görseniz şaşırırsınız. Bu yüzden dikkat edin mekan sahipleri güler yüzlü ama çalışan garsonlar kibarlık görmediği için genelde morallari bozuk olur. Zaten maddi durumları iyi olsa garsonluk yapmazlar hocam ya da maddi durumu fena değil garsonluktan iyi kazanıyordur ama o meslekte mutlu değildir.

- Şöyle düşünün o kadın ve genç kızlar kim bilir kaç kere sözlü ve psikolojik tacize uğradılar. Kim bilir kaç kişi otobüste bilerek yakınlaşıp sarkıntılık etti? Ya da merhaba diyen birine merhaba ile karşılık verdiği için o erkek tarafından " Aha bu karı bana yazıyor" diyip muhabbet açıp kızı rahatsız ettiler?

- Mağaza olayında ise yaptığınız büyük centilmenlik fakat Türkiye'de bunu anlayan insan genelde zor. Bu yüzden bu tarz durumları sadece gerekli insanlara yaparsanız daha mutlu olacağınız kanatindeyim. Mesela bebekli anneler ve yaşlılar gibi.

- Bunların ana nedenine gelecek olursak toplumun genel refah seviyesi ile ilgili değil maalesef. Belli bir süre Almanya'da kalmış ve farklı toplumlardan çok fazla insanla vakit geçirmiş biri olarak, Türk toplumunda çok güzel insanlar olmasına rağmen maalesef hala prematür beyin ile çalışıyor. Yani kibar ve centilmen olmayı bir eziklik olarak görüyor.

Toplumda maalesef siyasi kaynaklı ayrışmalar ise tavan yapmış durumda. Özellikle siyasilerin sürekli "görünmeyen düşman yaratma politikası" yüzünden toplum paranoyaklaştı. "Birileri bizi bölmeye çalışıyor" "Bunun arkasında kimler olduğunu, kimin kuyumuzu kazdığını biliyoruz" " Birileri bu ülke üstünde kirli planlar yapıyor" "Birileri bizim ayağımızı kaydırmaya çalışıyor" gibi söylemler maalesef zamanla insanların bilinç altına işliyor ve toplumda herkes birbirinin ayağını kaydırmaya çalışıyor gibi bir durum oluşuyor.

Ve bu kültürel bozulma çok çabuk toparlanacak gibide görünmüyor. Ama merak etmeyin toplumumuzda hala çok güzel insanlar var:)

Hocam dedikleriniz çok doğru, maalesef bence sorunun asıl kaynağı kibarlığı eziklik olarak görmek kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Bu durumun birincil nedeni MEDYA ve gelenekler...

Medya, sosyal medya açılıp saçılmayı empoze ediyor, gelenekler ve aileler ise kapanmayı, korunmayı...

İnsanlar hem açılıp saçılıp hem de kendini sürekli saklıyor ruhsal ve bedensel olarak kaçıyor...

Arada kalan milletimiz ruh hastası olup çıkıyor işte...

Selam vermekten korkar olduk kadını ile erkeği ile...

Hocam haklısınız ama insanlar da saygıdan hoşgörüden anlamıyor ki işleri güçleri millete laf sokmak küçük düşürmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .....!!!!!! KARAR VERILDI.....!!!!

Bakıyorum da yorum yapan herkesin tespitleri doğru bunu bir anket olarak degerlendirebiliriz yani bütün herkes problemin kaynağını biliyor hemde %100 oranında foruma üye olanların 18ile 35 yaş olduğunu varsayarsak ortalama yaş 70 olsun 35 sene sonra bu problem tamamen yok olacak

• Lan olm aranızda 10 mt varsa neden kapıyı tutuyon enayi misin ?

• Bende sizin gibiyim çevrem bellidir, siz de yeri geldiğinde o şekilde davranın. Ben 28 senedir zerre fyadasını görmedim kibarlığın ve ahlaklılığın.

Bu ülkeye bu davranış biçimi çok, öküz olacaksın , hayvan olacaksın, hak yiyip insanları aşağılacaksın o zaman bak ne güzel davranıyorlar sana.

En güzeli biraz giyinip, daha önce şekil şukul yapanların yanına düzgün araba ile git bak nasıl hepsi yüzüne gülüyor.
  • Bizim insanımız hödükte ondan. Nezaket nedir onu bile bilmiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

Bende sizin gibiyim çevrem bellidir, siz de yeri geldiğinde o şekilde davranın. Ben 28 senedir zerre fyadasını görmedim kibarlığın ve ahlaklılığın.

Bu ülkeye bu davranış biçimi çok, öküz olacaksın , hayvan olacaksın, hak yiyip insanları aşağılacaksın o zaman bak ne güzel davranıyorlar sana.

En güzeli biraz giyinip, daha önce şekil şukul yapanların yanına düzgün araba ile git bak nasıl hepsi yüzüne gülüyor.

.
  • Oturabilir miyim diye sormak çok çok büyük hata. O kadar medeni bir davranışı bizim insanımız kaldırmaz. Hiç sormadan lak diye oturmak, hatta kıçı yayıp onları rahatsız etmek lazım. Şahsen ben öyle yapıyorum. Anladıkları dil bu çünkü.
  • Çünkü burası b.k çukuruna dönen bir ortadoğu ülkesi oldu. İnsanları da mide bulandıran kültürsüz hödüklere dönüştü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Halk otobüsüne binmiştim yanımda birisi oturuyodu sonra kalktı indi ayakta kızlar vardı birisi dedi ki kızım otursana oraya (yanım) Kızlar da biz erkeklerin yanına oturmuyoruz dedi ya kalkmadım ayakta gittiler ondan beri 1 kıza yerimi vermem aynı şeklde kadınlara da vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azimlibirisii

Halk otobüsüne binmiştim yanımda birisi oturuyodu sonra kalktı indi ayakta kızlar vardı birisi dedi ki kızım otursana oraya (yanım) Kızlar da biz erkeklerin yanına oturmuyoruz dedi ya kalkmadım ayakta gittiler ondan beri 1 kıza yerimi vermem aynı şeklde kadınlara da vermem.

Al işte, ne diyeyim haklısınız hocam, aynısını benim yanımda deseler sinirden gülerdim herhalde, komedi gibi kendilerini tanrıça falan zannediyorlar.
  • korku kulturuyle yetişiyoruz. baba korkusu ogretmen korkusu okul kazanamama korkusu gecineme korkusu cocugunu okutama korkusu ............... boyle sılsıel halınde gıdıyor. bu ortamda yetısen bir cocuk hayal edin işte o biziz
  • Guitar-X kullanıcısına yanıt
    Özel hayat deşip tavsiye verme kısmı başta olmak üzere saydıklarınızın çoğunu yapıyorum onu fark ettim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edepsiz hayvan çok.

• Böyle konular çok sıklaştı ve açanların hepsi muhalif. Her gün bu konudan bir tane açılıyor. Ne hikmetse paragrafların arasına sıkıştırılmış bi tesettürlü kelimesini hep görüyoruz. Ülkeyi yaşanmaz bir yer olarak gösterme operasyonu hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul'da da yaşadım Bursa'da da, bir iki denyo her yerde var ama onun haricinde insanlar gayet normal. İstanbul'da pozitif enerji yaymıyor insanlar evet ama kibarca bir şey sorduğunuzda rica ettiğinizde hemen hepsi güleryüz takınıyor.

Bursa'da durum daha da iyi.

• Moving On kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var Hocam. Burada iyilik etsen kötülük bulursun. Kibar dille bir şey anlatsan hunharca küfür ederler.

Herkes kendini bir yerde görüyor fakat bu halleri ile yerin dibindeler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Böyle konular çok sıklaştı ve açanların hepsi muhalif. Her gün bu konudan bir tane açılıyor. Ne hikmetse paragrafların arasına sıkıştırılmış bi tesettürlü kelimesini hep görüyoruz. Ülkeyi yaşanmaz bir yer olarak gösterme operasyonu hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul'da da yaşadım Bursa'da da, bir iki denyo her yerde var ama onun haricinde insanlar gayet normal. İstanbul'da pozitif enerji yaymıyor insanlar evet ama kibarca bir şey sorduğunuzda rica ettiğinizde hemen hepsi güleryüz takınıyor.

Bursa'da durum daha da iyi.

Hocam yanlış anlamayın da tesettürlü kelimesini vurgulamadım, tesettürlü bayanlar erkeklerin ilgisini çekmemek için kapanır, benim vurguladığım nokta bunu anlayıp yanaşmıyorum, buna rağmen tesettürlü olanlar nefret dolu bakışlar atıyor, umarım bu mesaj dolayısıyla bu konuda siyaset tartışması falan çıkmaz.

• Ya tipin terörist gibi ya da sıkıyorsun. Kim yol sorana ters ters bakar. En ters cevap veren bilmiyorum diyor.

• 3 ana başlıkta toplayabiliriz bunun sebeplerini:

1-Eğitimsizlik

2-Aileden sevgi-saygı görememe, insan gibi yetiştirilememe

3-İslam
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.