Şimdi Ara

**Tüm Sorularınız İçin Buraya**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
21.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tofaş kuş serisi araçlar hakkında sorularınızı buraya sorabilirsiniz. Bütün cevaplanmış sorularınız ilk mesajda verilecektir.
    quote:

Soru; karbüratör içine takılabilen lpg mikseri varmış nerden ve nasıl alınır? maliyeti ve yakıt tüketimi nasıldır?
    Cevap;http://www.cimenlpg.com/
    Soru; kuş serisi araçlara spor direksiyon takmak istiyorum ama ince ve kalın diş freze direksiyon göbeği var hangisi kullanılacak?
    Cevap; farketmez, kalın diş tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryeck -- 8 Haziran 2010; 20:42:22 >

• mrb şahin de sıfır çizmeyle arabanın frenin tutmasının bi alakası varmı .. bnm biri tutuyo biri tutmuyo sıfır çizmekten olurmu?
  • Hocam genele cevap yazarsanız iyi olur orda cevabını verebilecek arkadaşlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ereneglenen

mrb şahin de sıfır çizmeyle arabanın frenin tutmasının bi alakası varmı .. bnm biri tutuyo biri tutmuyo sıfır çizmekten olurmu?

Frenlerin bir tutup bir tutmaması normal değildir. Motor mekanik ustasına götürün baksın. Ayrıca trafikte sıfır yapmayın.
  • 0 ı nasıl çizdiğiniz önemlidir 3 pedal yaparak çiziyorsanız alakası olabilir çünkü sıfır çizerken bütün yük bir tarafa yığılır bir taraftanda arka tekerlekler sizi götürmeye çalışacağı için yük binen taraf daha fazla aşınırken diğer taraf fazla aşınmıyacaktır..hele sırf sağa veya sola dönme hastalığınız arsa bence kesin 0 dandır..en kısa sürede yaptırın allah korusun yüksek hızda fren yapınca takla bile atabilirsiniz.
  • yok kardş üç pedal yapmıyorum sağa ya da sola kırıp gazı köklüyorum öyle.. bnce bunun da zararı olacağını düşünmüyorum..
  • quote:

yok kardş üç pedal yapmıyorum sağa ya da sola kırıp gazı köklüyorum öyle.. bnce bunun da zararı olacağını düşünmüyorum..

Nasıl zararı olmaz kardeş? Şaftı, motoru, yürürü çok zorluyorsun, araca çok zararı olur sıfır çizmenin. Kilit difransiyel, ince yanak lastikler ve sert amortisörler yoksa sıfır çizme derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kryeck

quote:

yok kardş üç pedal yapmıyorum sağa ya da sola kırıp gazı köklüyorum öyle.. bnce bunun da zararı olacağını düşünmüyorum..

Nasıl zararı olmaz kardeş? Şaftı, motoru, yürürü çok zorluyorsun, araca çok zararı olur sıfır çizmenin. Kilit difransiyel, ince yanak lastikler ve sert amortisörler yoksa sıfır çizme derim.

+1
  • Arkadaşlar istanbuldayım 87 model serçeye yedek parça arıyorum.3 adet kapı lazım dış sacları basıyorlar fakat iç sac veya komple kapı yok interneti alt üst ettim bulamadım.nerde bulabileceğim hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilirmi bana teşekkürler

• Merhabalar 93 şahinim var ve sigorta tablasında erime var aracımın suanda kısa farları yanmıyor ve uzunlarla devam ediyorum sizce bu problemi sigorta tablasını değiştirmeden nasıl çözerim ?
  • Merhaba, eriyen sigorta tablası kısa devre işaretidir, iyi bir oto elektirikçi sorununuza çözüm olacaktır yoksa yangın tehlikesi başta olmak üzere kısa devreden araç yolda kalabilir.
    Eriyen sigorta kutusunu ya çıkma yada sıfır almanız lazım, erime ufak bir şeyse tamiri mümkün ama bu konuda yardımcı olamam, kusura bakmayın. Ayrıca erimiş kutuyu tamir ettirmenizi tavsiye etmem.
  • 1993 model şahin var bende muayene gideceğim ama şasi numarasının başındaki n131 diyebaşlayan numara yok ruhsatta yani eksik sorun teşkil ediyor mu acaba bu eksiklik ne yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan2060

1993 model şahin var bende muayene gideceğim ama şasi numarasının başındaki n131 diyebaşlayan numara yok ruhsatta yani eksik sorun teşkil ediyor mu acaba bu eksiklik ne yapmam lazım

NM4 131B00 diye başlayan kısmın da eklenmesi gerekir. Bunu yapmak da kolay. Muayene istasyonlarında bu işler için daktilo kullananlar bekliyor. Onlara Ek-1 belgesi doldurtacaksınız ve muayeneye gireceksiniz. Araç geçtiğinde hologramı bu belgeye yapıştırırlar. Siz de emniyete gidip Ek-1 belgesiyle eski ruhsatı vererek yeni yaprağı alabilirsiniz.

Motor no yine hafif kusur olsa da ikisini de el atmışken düzelttirirsiniz.
  • SLM.KARTAL DA FAN SOLA MI DÖNER SAĞA MI
  • sağ veya sol motora hava üflemesi gerekiyor..
  • doğan 1.6 ie / ve slx 1.6 ie ne demekdir?
    doğan 1.6 ie / ve slx 1.6 ie ne demekdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykodent

doğan 1.6 ie / ve slx 1.6 ie ne demekdir?

Doğan 1600c motor elektronik enjeksiyon/injection / ve (S)üper (L)üks e(X)tra 1600c elektronik enjeksiyon/injection anlamına gelir.
  • doğan 1.6 ie da süper lix extrada olmayan ne var? doğan 1.6 ie e 2000 modelde?

doğan 1.6 ie slx de ne var doğan 1.6 ie 2000 de ne eksik
  • Çok fark yok en belirgin farkı çelik jant. Diğerleri kapı ve koltuk döşemeleri hariç ufak detaylar. neden sordun?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.