Şimdi Ara

KALORİFER ISITMIYOR YARDIM :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
103.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ARABAM 96 DOĞAN KALORİFERİ AÇIYORUM HARARET 70 LERDE FELAN İKEN BİRAZ SICAK ÜFLÜYOR SONRA BUZ GİBİ OLUYOR NEDEN ACABA MUSLUKTAN MI PETEKLERDEN Mİ ANLAMADIM BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

• quote:

Orijinalden alıntı: 34coşkun28

ARKADAŞLAR ARABAM 96 DOĞAN KALORİFERİ AÇIYORUM HARARET 70 LERDE FELAN İKEN BİRAZ SICAK ÜFLÜYOR SONRA BUZ GİBİ OLUYOR NEDEN ACABA MUSLUKTAN MI PETEKLERDEN Mİ ANLAMADIM BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

Hocam aynı sorun benim aracımda da mevcut. Sorun kalorifer peteği ve musluk ikilisindedir. Pas vb. nedenlerden dolayı petekleriniz ve musluğunuz (sıcak - soğuk ayrımınıda yapamıyor olabilir) tıkalı durumda, kalorifer peteğini şişleyerek yada porçöz 'le açıyorlar bir süre daha idare ediyor.

Sıfır alırım diyorsanız kalorifer peteği 65 TL. musluk 15 TL. demişlerdi.

Bu arada soğuk günlerde aracınızın çalışma sıcaklığı 90 'ı buluyormu? fan açıyormu? yoksa benim gibi sürekli 50 - 70 derece arasındamı? Zira kış boyunca aracım 90 dereceyi görmediğinden fan açmıyordu. Termostad 'ı değiştirdim. Araç harareti 90 'ı görmeye başladı..

• radyatör ve müşür yeni değişti tam 90 a gelirken fan açıyor hocam ama kaloriferi açıyorum biraz sıcak gelio sonra buz gibi musluk aldım bugün 7 lira taktırcam bakalım petekte 20 -25 lira felanmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34coşkun28

radyatör ve müşür yeni değişti tam 90 a gelirken fan açıyor hocam ama kaloriferi açıyorum biraz sıcak gelio sonra buz gibi musluk aldım bugün 7 lira taktırcam bakalım petekte 20 -25 lira felanmış...

Fiyatlar süper hocam Yukarıda verdiğim fiyatlar Rize için geçerli maalesef burada herşey ateş pahası

Musluğu önce almakla iyi etmişsiniz belki onda bir problem vardır suyu iyi iletmiyordur olmadı kalorifer peteğinide değiştirirsiniz...

• burda parça ucuz ya :)parça konusunda tek bi yere bağlı kalmam çevremde saten sanayi yakın parçaçı kıyamet gibi :)arabanın bakımları saten mercedes bmw servisinde yapılıyor zaman bulun gidicem akrabanın yanına taksın musluğu düzelmezse peteğide değişcez artık...
  • benimde arabam 1995 doğan benimde aynı oldu radyatöre antifiriz koydurdum usta vidasını sıkmamış radyatörün hararet 90 geldi kalörüfer ısıtmıyo geri gittim ustuya radyotöre koyduğumuz antifiz sıfıra inmiş radyatöre elimi dokundum buz gibi kapağını açtım radyatörün biyanda ısındı yani sen bi radyatörün vidasını velen suyuna bak sen suyu koyarsın geri boşalır ısıtmaz
  • 20-30 TL arası peteklerden uzak durun .Çin malı onlar.Kale tercih ediniz.
  • Tecrübelerim :
    1.oiven'in bahsettiği termostat arızası.
    2.johoro'^nun bahsettiğ radyatörde suyun azalmasından dolayı kalörüfer radyatörüne yeterli suyun ulaşmaması.
    3.üçüncü bir durum henüz başıma gelmedi
  • benim arbada ısnmıyodu kaloriferi abileri musluğu peteği değiştirdim fakat petek çorum kaloriferi 25 30 tl lik bişey değil 65 vermiştim 3 sene önce hala sorunsuz çalışıyor çorum kalorifer peteği öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: tofascı58

benim arbada ısnmıyodu kaloriferi abileri musluğu peteği değiştirdim fakat petek çorum kaloriferi 25 30 tl lik bişey değil 65 vermiştim 3 sene önce hala sorunsuz çalışıyor çorum kalorifer peteği öneririm

• benim aracımda orta kısımda güzel hava vermekte ama ön camın oradaki ve sağ-sol taraflardan hava gelmemektedir.Bunun nedeni nedir?Nasıl düzeltilebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovesencan

benim aracımda orta kısımda güzel hava vermekte ama ön camın oradaki ve sağ-sol taraflardan hava gelmemektedir.Bunun nedeni nedir?Nasıl düzeltilebilir?

içerde yaprak bile olabilir. benim başıma gelmişti.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    PEKİ NASIL DÜZELTEBİLİRİZ BU DURUMU..
  • lovesencan L kullanıcısına yanıt
    Ben servise giderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalorifer ısıtma SORUNU NEREDE olduğunu kısaca kendiniz test edin.

Önce araç motor ısısı 90 dereceye gelene kadar bekleyin.
    Motor kaputunu açın ve kalorifer peteğine giden 2 adet baş parmak kalınlığında hortum göreceksiniz. bu hortumların biri sıcak su girişi diğeri kalorifer peteğini ısıtıp çıkan su çıkışıdır. normal şartlarda her ikiside sıcak olup, giriş yapan su hortumu diğerine göre daha da sıcak olur. ancak çıkış hortumu çok soğuk yada ılık ise petek tıkalı olma ihtimali yada sıcak su vanasının bozulmuş olma ihtimali yüksektir.

Araç içerisinde bu testi kısaca şöyle yapabilirsiniz.

Araç motor ısısı 90 dereceye geldiğinde kaloriferi açın. ve gelen hava biraz bekledikten sonra hemen soğuyor ise petek tıkanıklığı yada vana bozulması ile karşıkarşıyasınız.

ANCAK; ( BURASI ÖNEMLİ ) gelen hava devamlı aynı ısıda ılık olarak esiyor ve aracınız 2000 li ve aşağı modellerde ise kalorifer HAVA YÖNLENDİRME perdeleriniz üzerindeki sünger yada kauçuk malzemeler kopmuş yada artık görev yapmaz hale gelmiştir.Yani siz sıcağa alsanız bile soğuk havayıda vererek ortaya ılık bir hava çıkacaktır.Yazın klimayı açtığınızda da yine sıcak havayıda karıştırarak soğuk yerine ılık bir hava verecektir. (TECRÜBEYLE SABİT)...

Bunun için göğüs'ün ön kısmı (kalorifer düğme - teyp - vb.) sökülmesi gerekmektedir. iyi bir usta yada kendiniz (ben polo da kendim yaptım) bu işi göğüs'ü sökmeden halledebilirsiniz.

Sorunsuz günler dilerim.

• Bugün sanayiye gittim. Aracimin kaloriferi yalnızca ılık ufluyordu. Radyatör ustası aracı bir makinaya bağladı, kalorifer tesisatini iyice temizledi. Bir nevi kireç çözme işlemi gibi yani. Petek kanalının birinden kireç çözücü sıvı verdi diğer kanaldan vakumla çekti. Sonuc mükemmel.

• Merhabalar transporter 2004model aracım kalorifer ısıtmıyor ne yaptıksa olmadı servise gittim yönlendirme teli değişti sorun çözülmedi kalorifer peteği tıkalı dendi cihaza bağlandı temizlendi dedi usta ama sorun hala devam ediyor .hatta radyatör suyu (üst kova daki su) yeteri kadar sıcak değil termostad normal seviyede 90 allah rızası için yardım edecek biri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senol414 -- 6 Şubat 2018; 22:50:6 >
  • Arkadaşlar bi yardım istemiştim fakat kimse bişey yazmamış kimse kimseye yardım etmiyor sanırım

•  KALORİFER ISITMIYOR YARDIM :( sıcak vermeyen kalorifer petekleri makine ile torpido sökülmeden 1 saat içersinde temizlenir

•  KALORİFER ISITMIYOR YARDIM :( sıcak vermeyen kalorifer petekleri makine ile torpido sökülmeden 1 saat içersinde temizlenir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.