Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
27.416
Cevap
693
Favori
1.544.359
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    1865 Mesaj
    Dönüş parası diye bişey yok.. Chinapost ürünü götürmezse satıcıya 47 dolar +5 dolar ödemek zorunda kalır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Genelde free shipping gönderilerde bunu yapıyorlar çünkü posta parasını bilmiyorsunuz. Satıcı geri dönüş için sizden para koparmaya çalışıyor kısmen haklı da. Ancak shipping ücreti ayrı olarak ödenmişse bu örnekteki gibi satıcı size ürün bedelini iade etmek zorunda. Geri dönüş shipping'i de satıcıya giriyor bu şekilde. Aliexpress'in kuralları bu şekilde. Ama siz bir alıcı olarak elektronik sigara, cep telefonu, kozmetik, takı mücevher gibi ürünleri sipariş ederek bu durumu zorluyorsunuz. Ürünün gümrüğe takılması ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Dispute diye bir hakkınız olmasaydı sipariş eder miydiniz onu bir kendinize sorun bakalım. Paranız iade olunca gülmek kolay ama bu durum bütün Türkiye'yi ilgilendiren bir konu haline de gelebilir sonra. Nitekim ebay'de çoğu satıcı bu tür problemlerden dolayı Türkiye'ye ürün göndermez oldular. İlgisi olsun veya olmasın en nihayetinde paypal kapandı ebay bitti. Şimdi ebayda satılan bir ürünü alamıyoruz. Çinliler henüz uyanmadılar ama Aliexpressten de bazı ürünlerin tamamen yasaklanması ihtimali oluşabilir. Sonra bu kapsam yavaş yavaş genişleyebilir. Gümrük bakanlığının da durumu iyice sıktığı şu günlerde siparişlerimize mümkün mertebe dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
    Hem bu elektronik sigara da tamamen aldatmaca. Millet birbirinden görüyor özeniyor alıyor. Ekonomik mi bilmiyorum, sigarayı bırakmaya faydası var mı sanmıyorum, Zippo çakmak gibi bir aksesuar olmuş. Gerçek sigara ile görünüş ve kullanışlılık açısından hiç alakası olmayan bir ürün, bence çirkin de. Alıyosun metal bir kutudan içine çekiyorsun duman çıkıyor. Onun yerine normal sigara yak iç püfür püfür. Sigara içiyorum de bari.
    |
    |
    Devian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    12966 Mesaj

Dönüş parası nasıl yok? Biz Rusyaya bir paket gönderdik 180TL ya PTT'den. Rus gümrüğünden geçmemiş geri geldi bir 180TL daha ödedik almak için. Geri gönderilen ürünlerin dönüş ücretini chinapost karşılamaz satıcıdan alırlar bir şekilde.
    |
    |
    madrid2017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dikkatimi çeken bir şey yeni gelenlerde TR3401 Yazmakta.
    |
    |
    Arkadaşlar Post nl(Hollanda postası) na ne oldu. Battilar mi. uçak mı düştü. Kargalarımi kaybettiler noldu. Bi arkadaşın Kasım 24 ten beri yurt dışına sevkedildi diyor ptt de. benim ki de Aralık 12vden beri öyle. Yani daha 24 kasimdaki bile öyleyse çok geçikecek ya da hiç gelmeyecek sanırım ne diyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Şu sıralar hepsi gecikiyor. Bende de 11.12 çıkışlı china post var (24.11 de verilmiş) halen aynı.
    |
    |
    İnsanivarlık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Üç hafta öncesine kadar siparişlerim iki hafta içerisinde geliyordu. Şu an ise beklediğim birkaç siparişim var, hepsi yurtdışına sevk edildi olarak gözüküyor. Ya inanılmaz bir yılbaşı siparişi yığılması var ya da gümrük vergisi ile ilgili yasa değişikliği gelmeden hiçbir paketin gümrük kaydını yapmayın diye talimat verdiler.

Orijinalden alıntı: Backslider

Üç hafta öncesine kadar siparişlerim iki hafta içerisinde geliyordu. Şu an ise beklediğim birkaç siparişim var, hepsi yurtdışına sevk edildi olarak gözüküyor. Ya inanılmaz bir yılbaşı siparişi yığılması var ya da gümrük vergisi ile ilgili yasa değişikliği gelmeden hiçbir paketin gümrük kaydını yapmayın diye talimat verdiler.

daha öncede söyledim. 3 kuruşun çakallığını yapmaz devlet.
    |
    |
    Adamlar 7-24 çalışıyormuş.
    11.11 de sadece Hangzhou gümrüğünden 650,000 paket çıkışı yapmışlar.
    Düşünün Çinden çıkan kargoları, diğer ülkelerin gümrükleri karşılayamıyor gelenleri (ülkemiz gibi).

Kargoların gecikmesi gayet normal gibi duruyor.

http://english.customs.gov.cn/Statics/dc8060bf-46d6-436f-9d74-3d9c765b9470.html

Amazon.de'den sipariş verdim Aralık 2. haftasında, kargoya pazar verdiler Polonya'dan, Perşembe günü bana teslim ettiler. Acaba uzak doğudan gelen kargolarla Avrupa'dan gelen kargolar ayrı yerlerden mi geçiyor? Yoksa UPS-PTT farkı mı gümrükte?
    |
    |
    developer67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus Sabertooth Z170S // 7700K @4.8GHz // EVGA gtx 1080 FTW2 // Corsair H110i GT // Thermaltake CoreX31 // Samsung 950 PRO // Corsair HX1000 // Kinston 2x8GB 2400CL16 @3000MHz// Lenovo L24q-20 // EDIFIER Studio R1280T // Logitech G502 Proteus Core // Logitech G105
  • Çavuş
    44 Mesaj

UPS-PTT farkı bence.
    Benim UPS paketler de çok hızlı geldi 2 adet (oartalama 13gün)
    |
    |
    kill1033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benim hollanda ve kanada çıkışlı iki postam 1 ay gecikmede. özel şirketlerin postaları gümrükte yığılmıyor tabi. kendileri getiriyor. gümrüğe kendileri sokuyor. ama kalan bütün devlet postaları tek kapıdan giriyor trye. bir tek ptt çalışanları sokuyor.
    |
    |
    kill1033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lütfen şu elektronik sigara konusunda ki önyargılarınızı bırakın geçen yine aynı konuda konuşmuştuk, ben sigara kullanmıyorum zaten ama kardeşim sayesinde epey bilgi sahibiyim(İngiltere'de filan doktorlar tavsiye ediyor artık sigara'yı bıraktırmak için teşvik amaçlı).
    Elektronik sigara kullanıp ta hem maddi hemde sağlık açısından faydasını gören çok kişi tanıyorum, öyle sallama birşey değil(Ayrıca duman değil bildiğin buhar çıkan hava).
    Sırf evde normal sigara kullanılmaması bile o kadar etkili ki, hepimiz iğrenç sigara kokusundan kurtulduk.
    Ayrıca elektronik sigara siparişi verebileceğiniz yer sayısı çok çok az aliexpress üzerinde(Bir elin parmağını geçmez, onlarda biliyorlar gümrük durumunu zaten) ve çoğunlukla dhl gibi hızlı kargolarla gönderiyorlar onlarda, cazip bir tarafı kalmıyor onunda bu şekilde zaten.
    Ekonomik konusuna gelince, kesinlikle çok daha ucuz. Özellikle evyap yapanlar için, 1 aylık sigara parasına 9-10 aylık likit hazırlıyabilirler.
    Ama kullanımı zordur bazı ürünlerin hobi gibi uğraşmak gerekir, coil sarımı vs.
    Umarım anlatabilmişimdir.

Not : Sigara vs. kullanmayan birisi kesinlikle ne sigara nede e-sigara türevlerine başlamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 26 Aralık 2016; 13:12:1 >
    |
    |
    forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2267 Mesaj

Valla kayıtlı postaları PTT bünyesinde ayrı ayrı incelemiyorsa(Çinden gelerleri farklı, Hollanda'dan gelenleri farklı gibi.); bence yurtdışı kargo firmaları ilede alakalı durum.
    İngiltere'ye geri dönen paketimde çok hızlı bir şekilde geri gitti, yine aynı şekilde oradan gelen paketimi de tam 7 günde teslim aldım bugün.
    Diğer firmalarla gelen kargolarım halen beklemede(Swiss Post, PostNL, Pos Malaysia, Emirates Post, China Post)
    |
    |
    kralleo1988 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Lütfen şu elektronik sigara konusunda ki önyargılarınızı bırakın geçen yine aynı konuda konuşmuştuk, ben sigara kullanmıyorum zaten ama kardeşim sayesinde epey bilgi sahibiyim(İngiltere'de filan doktorlar tavsiye ediyor artık sigara'yı bıraktırmak için teşvik amaçlı).
    Elektronik sigara kullanıp ta hem maddi hemde sağlık açısından faydasını gören çok kişi tanıyorum, öyle sallama birşey değil(Ayrıca duman değil bildiğin buhar çıkan hava).
    Sırf evde normal sigara kullanılmaması bile o kadar etkili ki, hepimiz iğrenç sigara kokusundan kurtulduk.
    Ayrıca elektronik sigara siparişi verebileceğiniz yer sayısı çok çok az aliexpress üzerinde(Bir elin parmağını geçmez, onlarda biliyorlar gümrük durumunu zaten) ve çoğunlukla dhl gibi hızlı kargolarla gönderiyorlar onlarda, cazip bir tarafı kalmıyor onunda bu şekilde zaten.
    Ekonomik konusuna gelince, kesinlikle çok daha ucuz. Özellikle evyap yapanlar için, 1 aylık sigara parasına 9-10 aylık likit hazırlıyabilirler.
    Ama kullanımı zordur bazı ürünlerin hobi gibi uğraşmak gerekir, coil sarımı vs.
    Umarım anlatabilmişimdir.

Not : Sigara vs. kullanmayan birisi kesinlikle ne sigara nede e-sigara türevlerine başlamasın.

ben 3 aydır elektronik sigara kullanıyorum. ciğerlerim açıldı. kondisyonum arttı. koşu bandında son hızım da arttık. koşu süremde. sadece philip morris bu cihazların yasaklanması için lobilere 7,5 milyar dolar para harcadı. sadece ve sadece bu yüzden türkiyede yasak. (tabi bu rakam global)
    bunu içme sigara iç nasıl bir mantık? sigaranın sonu ölüm. kanser.
    |
    |
    Bahsedilenler: forumnik

• Teğmen
    166 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Valla kayıtlı postaları PTT bünyesinde ayrı ayrı incelemiyorsa(Çinden gelerleri farklı, Hollanda'dan gelenleri farklı gibi.); bence yurtdışı kargo firmaları ilede alakalı durum.
    İngiltere'ye geri dönen paketimde çok hızlı bir şekilde geri gitti, yine aynı şekilde oradan gelen paketimi de tam 7 günde teslim aldım bugün.
    Diğer firmalarla gelen kargolarım halen beklemede(Swiss Post, PostNL, Pos Malaysia, Emirates Post, China Post)

bu tahmin olmakla beraber, bence gelen çuvallar depoda bekliyor. normalde first come first serve olması lazım. yani ilk gelen ilk işlem görmesi. ama bazıları aradan sıyrılıyor. onada tahminim yığının üstünden öne doğru devriliyor. bu kadar yoğunlukta yığının karışmasının anormal olmadığını düşünüyorum. tabi bunlar hep spekülasyon. 1 aydır günde 25 kere kontrol edince insan aklında kurmaya başlıyor. bir mantık arıyor. benim çıkarımım bu.
    |
    |

• Yüzbaşı
    631 Mesaj
    Bende de var bu durum.
    23.11 de Deutsche Post ile gönderilen paketim hala giriş yapmadı.
    Gümrük dilimleri değişmiş olabilir ancak, beni kapsayan bir durum değil.
    Benim aldığım malzemeler 600 euro'ya yakın.
    Malzemeleri aldığım firma, avrupa birliği dışında olduğumuz için vergi iadesi yapıyor sipariş esnasında.
    Firma ile de görüştüm durumu.
    Gümrük yoğunluğuna bağlı olarak 5-8 hafta içerisinde teslim edilir şeklinde bir mail aldım.

Tabi malzemeleri aldığım firma, Almanya'nın en büyük firmalarından biri olduğu için, problem yaşayacağımı sanmıyorum ama, 33 gün olmasına rağmen sonuçlanmamış olması, insanın kafasını karıştırmıyor değil.
    |
    |
    11.11 siparişimin anlaşmazlık süresinin bitimine 17 gün kala dayanamadım satıcıya mesaj attım bir hareket yok ne zaman gelecek diye. Bugün panikleme yakında elinde olacak diye mesaj atmış ama süreyi de 20 gün uzatmış. 1 hafta falan daha bekleyip dispute açmayı düşünüyorum, herkes Malezya'ya kilitlenmiş ama özellikle China Post ve Singapur Post ciddi sıkıntılı olmaya başladı.
    |
    |
    Büyük ihtimalle yurt dışından getiren şirket gümrüğe bırakmış paketlerimiz orada sahipsiz gibi bekliyor. Sanki rica minnet getirin demişiz gibi. Canları isteyince o piti piti yaparak torba seçip geçiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 26 Aralık 2016; 15:14:37 >
    |
    |
    |
    |
haberler
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.