Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (887. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.491
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim hollanda ve kanada çıkışlı iki postam 1 ay gecikmede. özel şirketlerin postaları gümrükte yığılmıyor tabi. kendileri getiriyor. gümrüğe kendileri sokuyor. ama kalan bütün devlet postaları tek kapıdan giriyor trye. bir tek ptt çalışanları sokuyor.
  • Lütfen şu elektronik sigara konusunda ki önyargılarınızı bırakın geçen yine aynı konuda konuşmuştuk, ben sigara kullanmıyorum zaten ama kardeşim sayesinde epey bilgi sahibiyim(İngiltere'de filan doktorlar tavsiye ediyor artık sigara'yı bıraktırmak için teşvik amaçlı).
    Elektronik sigara kullanıp ta hem maddi hemde sağlık açısından faydasını gören çok kişi tanıyorum, öyle sallama birşey değil(Ayrıca duman değil bildiğin buhar çıkan hava).
    Sırf evde normal sigara kullanılmaması bile o kadar etkili ki, hepimiz iğrenç sigara kokusundan kurtulduk.
    Ayrıca elektronik sigara siparişi verebileceğiniz yer sayısı çok çok az aliexpress üzerinde(Bir elin parmağını geçmez, onlarda biliyorlar gümrük durumunu zaten) ve çoğunlukla dhl gibi hızlı kargolarla gönderiyorlar onlarda, cazip bir tarafı kalmıyor onunda bu şekilde zaten.
    Ekonomik konusuna gelince, kesinlikle çok daha ucuz. Özellikle evyap yapanlar için, 1 aylık sigara parasına 9-10 aylık likit hazırlıyabilirler.
    Ama kullanımı zordur bazı ürünlerin hobi gibi uğraşmak gerekir, coil sarımı vs.
    Umarım anlatabilmişimdir.

Not : Sigara vs. kullanmayan birisi kesinlikle ne sigara nede e-sigara türevlerine başlamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 26 Aralık 2016; 13:12:1 >

• kralleo1988 K kullanıcısına yanıt
    Valla kayıtlı postaları PTT bünyesinde ayrı ayrı incelemiyorsa(Çinden gelerleri farklı, Hollanda'dan gelenleri farklı gibi.); bence yurtdışı kargo firmaları ilede alakalı durum.
    İngiltere'ye geri dönen paketimde çok hızlı bir şekilde geri gitti, yine aynı şekilde oradan gelen paketimi de tam 7 günde teslim aldım bugün.
    Diğer firmalarla gelen kargolarım halen beklemede(Swiss Post, PostNL, Pos Malaysia, Emirates Post, China Post)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Lütfen şu elektronik sigara konusunda ki önyargılarınızı bırakın geçen yine aynı konuda konuşmuştuk, ben sigara kullanmıyorum zaten ama kardeşim sayesinde epey bilgi sahibiyim(İngiltere'de filan doktorlar tavsiye ediyor artık sigara'yı bıraktırmak için teşvik amaçlı).
    Elektronik sigara kullanıp ta hem maddi hemde sağlık açısından faydasını gören çok kişi tanıyorum, öyle sallama birşey değil(Ayrıca duman değil bildiğin buhar çıkan hava).
    Sırf evde normal sigara kullanılmaması bile o kadar etkili ki, hepimiz iğrenç sigara kokusundan kurtulduk.
    Ayrıca elektronik sigara siparişi verebileceğiniz yer sayısı çok çok az aliexpress üzerinde(Bir elin parmağını geçmez, onlarda biliyorlar gümrük durumunu zaten) ve çoğunlukla dhl gibi hızlı kargolarla gönderiyorlar onlarda, cazip bir tarafı kalmıyor onunda bu şekilde zaten.
    Ekonomik konusuna gelince, kesinlikle çok daha ucuz. Özellikle evyap yapanlar için, 1 aylık sigara parasına 9-10 aylık likit hazırlıyabilirler.

Not : Sigara vs. kullanmayan birisi kesinlikle ne sigara nede e-sigara türevlerine başlamasın.

ben 3 aydır elektronik sigara kullanıyorum. ciğerlerim açıldı. kondisyonum arttı. koşu bandında son hızım da arttık. koşu süremde. sadece philip morris bu cihazların yasaklanması için lobilere 7,5 milyar dolar para harcadı. sadece ve sadece bu yüzden türkiyede yasak. (tabi bu rakam global)
    bunu içme sigara iç nasıl bir mantık? sigaranın sonu ölüm. kanser.

• quote:

Valla kayıtlı postaları PTT bünyesinde ayrı ayrı incelemiyorsa(Çinden gelerleri farklı, Hollanda'dan gelenleri farklı gibi.); bence yurtdışı kargo firmaları ilede alakalı durum.
    İngiltere'ye geri dönen paketimde çok hızlı bir şekilde geri gitti, yine aynı şekilde oradan gelen paketimi de tam 7 günde teslim aldım bugün.
    Diğer firmalarla gelen kargolarım halen beklemede(Swiss Post, PostNL, Pos Malaysia, Emirates Post, China Post)

bu tahmin olmakla beraber, bence gelen çuvallar depoda bekliyor. normalde first come first serve olması lazım. yani ilk gelen ilk işlem görmesi. ama bazıları aradan sıyrılıyor. onada tahminim yığının üstünden öne doğru devriliyor. bu kadar yoğunlukta yığının karışmasının anormal olmadığını düşünüyorum. tabi bunlar hep spekülasyon. 1 aydır günde 25 kere kontrol edince insan aklında kurmaya başlıyor. bir mantık arıyor. benim çıkarımım bu.

• Bende de var bu durum.
    23.11 de Deutsche Post ile gönderilen paketim hala giriş yapmadı.
    Gümrük dilimleri değişmiş olabilir ancak, beni kapsayan bir durum değil.
    Benim aldığım malzemeler 600 euro'ya yakın.
    Malzemeleri aldığım firma, avrupa birliği dışında olduğumuz için vergi iadesi yapıyor sipariş esnasında.
    Firma ile de görüştüm durumu.
    Gümrük yoğunluğuna bağlı olarak 5-8 hafta içerisinde teslim edilir şeklinde bir mail aldım.

Tabi malzemeleri aldığım firma, Almanya'nın en büyük firmalarından biri olduğu için, problem yaşayacağımı sanmıyorum ama, 33 gün olmasına rağmen sonuçlanmamış olması, insanın kafasını karıştırmıyor değil.
  • 11.11 siparişimin anlaşmazlık süresinin bitimine 17 gün kala dayanamadım satıcıya mesaj attım bir hareket yok ne zaman gelecek diye. Bugün panikleme yakında elinde olacak diye mesaj atmış ama süreyi de 20 gün uzatmış. 1 hafta falan daha bekleyip dispute açmayı düşünüyorum, herkes Malezya'ya kilitlenmiş ama özellikle China Post ve Singapur Post ciddi sıkıntılı olmaya başladı.
  • Büyük ihtimalle yurt dışından getiren şirket gümrüğe bırakmış paketlerimiz orada sahipsiz gibi bekliyor. Sanki rica minnet getirin demişiz gibi. Canları isteyince o piti piti yaparak torba seçip geçiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 26 Aralık 2016; 15:14:37 >
  • Alıexpressden 70 usd lik alışverişim olacak satıcı bu konuda yardımcı olacağını söylüyor. Yinede gümrükte sorun çıkar mı acaba
  • Bu arada, motosiklette kullanmak için bot almıştım (korumali)

Gümrükte problem yaşar mıyız?
  • Devian kullanıcısına yanıt
    Lütfen kişisel yorumları kendimize saklayalım, kimse bu başlık hakkında e-sigarayla ilgili tavsiye istememiş istese bile yerinin burası olmadığı kanaatindeyim. Ayrıca yazdıklarınıza istinaden, cvp verme ihtiyacı duydum çünkü aşağılayıcı yazınızdan rahatsız oldum.
    Ekonomik mi evet ekonomik, sigara bırakmaya faydası var mı evet ona da faydası var, kimse gerçek sigarayla eşdeğer görünüş olsun diye kullanmıyor, çirkin mevzusunu da anlamadım, metal kutudan içine duman çekiyorsun ( buhar olacak o oda su buharı değil) buharı da kutudan çekmiyorsunuz atomizer den geliyor duman, normal sigara içmek istese zaten içerdi içmek isteyen, kimsenin iç demesine gerek de yok, ayrıca içmek isteyen dilediğini içiyor zaten.

Son olarak sigara sağlığa zararlıdır, bunun için benzer simule eden ürünleri kullananlar, bunu alışkanlığa çevirmeden de uzaklaşmalıdırlar.
    Saygılar..

@Devian @forumnik

• Arkadaşlar merhaba

Bugun basaksehur pimi aradım hayret cevap verdiler.Onların cevabını size aktarayım içiniz rahatlasin

Dediler ki Yurtdışından gelen paketlerde yılbaşı arefesjnden dolayı havalimaninda olaganhstu bir yoğunluk yaşanıyor bunu havaalanindan bildiriyorlarmis kendileri de olabildigince hızlıca işleyip Yurtiçine sevk ediyorlarmış yani normalden geç geleceğini ama geleceğini belirtiyorlar mesela benim ayın 4 ünde sevk edilen POSTNL ile kargoma ocagin başı yada bu ayın sonu gibi gelir dediler.Yani telaslanmayin havaalaninda bir yoğunluk hakim
  • 30 dolarlık ürün aldım aliexpresden, 1.5 ay geçti, talihsizlik aldığım kredi kartını da iptal etmiştim. Şimdi dispute falan diyorlar açıkçası bilmiyorum, paramı nasıl alırım.
  • Chinapost bekleyenler en altta daha önce paylaşmıştım kargo durumunu, bugünde yeni bir ilerleme var, bilginize..

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

eski mesaj
    39 gündür bende bekliyorum !!

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122744946

• máwci kullanıcısına yanıt
    En kötü ihtimalle satıcıdan kupon alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanex

Chinapost bekleyenler en altta daha önce paylaşmıştım kargo durumunu, bugünde yeni bir ilerleme var, bilginize..

eski mesaj
    39 gündür bende bekliyorum !!

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122744946

hocam kulladığınız programın adı nedir valla paylaşırsanız güzel olur

• harya H kullanıcısına yanıt
    Basit bildiğimiz Excel. kendime göre yorumladım.. ordaki oklar da süreye göre yeşil sarı kırmızı olarak beliriyor .. ilgileniyorsanız parametreleri değiştirip kendinize göre uyarlayın.. gün hesabı yapmaktan kurtulursunuz :) linkte excel dosyası mevcut

https://we.tl/wdvp6GtNyB
  • quote:

Lütfen şu elektronik sigara konusunda ki önyargılarınızı bırakın geçen yine aynı konuda konuşmuştuk, ben sigara kullanmıyorum zaten ama kardeşim sayesinde epey bilgi sahibiyim(İngiltere'de filan doktorlar tavsiye ediyor artık sigara'yı bıraktırmak için teşvik amaçlı).

e-sigaranın bilinen bir kanıtlanmış zararı yok.Şöyle ki düzgün cihazlarla kaliteli likitleri kullandıktan sonra.Çünkü kaliteli likitlerde kullanılan bileşenler vucuda zararsız.Şöyle bir zararı olabiliyor vucudunun propilen glikol e alerjisi varsa sorun yaşıyorsun (bazı insanlarda oluyor) oda 2 günde belli ediyor zaten onun dışında ne içene , nede dumanına maruz kalana zararsız.Türkiyede kullanmak yasak değil , satışı yasak.Ve dünyada tek sanırsam esigaranın satışının yasak oldugu ülke.Sebebi belli büyük şirketlerin baskısı.

Avrupada doktorların önerdiği de dogrudur.Yalnız sigara kullanmayana önerilmiyor sebebi ise sigaraya geçiş olur diye korkuluyor.Tek tartışılan konu bu esigara ile ilgili.Ben 3 arkadaşıma sigarayı bıraktırdım bu ay... Üçüde elektronik sigaraya geçti ben geçirdim alın kullanın bakın çok güzel diye , 2-3 haftadır hiç sigara içmemişler ve her defasında teşekkür ediyorlar bana.Daha bugun yanlarındaydım evimiz mis gibi çilek muz kokmaya başladı önceden leş gibi sigaraya kokuyordu dediler

forumnik senin cevabına gelince

Türkiyeye yasaklıysa satmayacaksın bu kadar basit.O satıcı çok iyi biliyor Tr den geri dönebileceğini.. Benim gibi 1000 kişinin dönmüştür ama 500 taneside geçiyor ayrıca geçmese geri dönse bile malı çöpe gitmiyor ona geri dönüyor , Bak o dönen ürünün yorumlarına millet çatır çatır almış... Ama satıcı çakal.... Ve aliexpress kapadı çenesini..

Ayrıca ürünün gümrüğe takılmasında sorumluluk bana ait değil satıcıya aittir.Aliexpress'in kuralları bu şekilde.Aliexpress'in ilk kuralı "Full Refund if you don’t receive your order" dır... Nasıl olduğu hiç önemli değil.. Gümrüğede takılsa , kaybolsa da , geri de dönse aliexpress sana ödeme yapar..Ne olursa olsun eline geçmediyse ürünün , aliexpress herzaman tüketiciden yana karar veriyor ve para iadesi yaptırıyor.Bunları göze alamıyorsan uluslararası satıcı olmayacaksın diyor aliexpress....

Esigara ile ilgili yanlış bildiklerinide yukarda anlattım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 26 Aralık 2016; 18:59:2 >

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI arkadaşlar bu durum gümrükten 0.60 krş ile kurtulduğumun görüntüsümüdür? Yoksa ücretlendirme yapılacak mı daha? Son olarak da zimmete alındı yazıyor
  • hacidesdemir H kullanıcısına yanıt
    Ben o kadarla kurtulmuştum muhtemelen toplam ne yazıyorsa onu ödeyeceksin teslimat yapılınca..
    altta benım aldıgım ürünün ekran görüntüsü var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanex -- 26 Aralık 2016; 18:59:35 >
  • 
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.