Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (627. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.563
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Guncel gumruk mevzuatina gore kargo yoluyla drone almak yasak gibi bir kanun yok hocam. Elimde gumruk mudurlugu Süreyya HEKİMCİ Gümrük Müdürü a. Gümrük Müdür Yrd. v. tarafindan imzalanmis resmi evrak var. Bana kimse kayit yaptirmam gerektiginide soylemedi.

Alibabadan alacaktiniz sanirim. Kargo size teslim edildiginde kargoyu acarken videoya alir, bir skinti ciktiginda alibaba yardimci olur. Ben yerinizde olsam, devlet kargosuyla, 2 drone u 2 ayri kargo ile yollamasini soylerdim. Birini kendi adiniza biri annenizin babaninizin adina. Bouu sekilde ticari kapsama sokamazlar.

http://www.hobbyking.com/mobile/viewproduct.asp?idproduct=58350

Benim aldigim drone bu. 179.50 dolar kargo bedavaydi. Devlet kargosuyla gelseydi coktan elimdeydi ama ozel kargo sirketleri ve gumruk memurlari sayesinde gumrukten yeni cekebildim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlıyorum dediğiniz yol mantıklı fakat her anlamda benden yüzde 20 gümrük vergisi alınmıcak mı , vergisiz ithalatın üstünde bedel tutuyor 499USD? Posta yolunu tercih etmem ürün paket ve sigorta konusunda ne gibi sorunlar yaşatır.

Drone kayıt olayı yeni çıkmış bişey aynı otomobillerdeki Ruhsat gibi belli standartların üstündeki Drone'lara plaka tahsis ediliyor.

Benim Ürün Bedeli 499 USD*2 Kargo Bedeli 168USD, ürün sayısının azlığından kargo ücreti yüksek çıktı belki doğrudur da teyit edebilceğim herhangi bir hesaplama aracı mevcut değil?

Normal Posta yoluyla kaç güne gelebilir.?
  • MrChaplin kullanıcısına yanıt
    tamamen şans hediye yazarsa üstüne kontrol etmiyebilirler

• difference06 D kullanıcısına yanıt
    maalesef. shgm'den talep etmelisiniz.
  • Arkadaşlar benimde durum aynıydı zimmet alındı yazıyordu aynı tarihlerde, bugun iade ithatalı yasak duruma döndü. Gearbest'i uyarmama rağmen kutuyla göndermişler.. Paypal'dan iade alacağım direkt.. Daha ucuz diye burayı denemiştim, şimdi mecbur aliexpress anna ya kaldık sanırım..
  • Arkadaşlar gearbest ten xiami piston 3 ve bir saat aldım 20 dolar civarı tuttu.Kargoyu takip ediyorum fakat anlayamadım gümrüğe mi takılmış yolda mı ?
    yardımcı olursanız sevinirim
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • mkm5838 kullanıcısına yanıt
    Gümrükten çıkmış hayırlı olsun, yurt içi merkeze sevk edilmiş, ardından size gelecek . 0,6 tl damga vergisi 3,00 tl sunma ücreti yazıyor mu takip ekranında ? Bu parayı da hazır bulundurun postacı geldiğinde ona vereceksiniz.
  • Bundan sonraki adımda net olarak belli olur

Ama bir sıkıntı olmaz ukim paketi açıp kontrol etmekle yasaklı ise geri göndermekle görevli yasaklı değilse ki değil size gelmeye devam eder
  • kerrjo1 kullanıcısına yanıt
    Saolun. Damga vergisi varda sunma ücreti yok.
  • black_67 kullanıcısına yanıt
    son durum bu hocam sorun yok sanırım ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • EnemyDestroyeD kullanıcısına yanıt
    peki diyelim ki kontrol ettikleri tuttu ? ne gibi bir prosedür işlenir o zaman ??
  • mkm5838 kullanıcısına yanıt
    Sorun yok. Size dağıtım yapacak şubeye gidiyor ürün oradan da dağıtıma çıkar.
  • MrChaplin kullanıcısına yanıt
    9 unda bir telefonum, 11 inde bir telefonum yakalandı.

Bende ilk kez tecrübe ettim. Paketi açmışlar. İmei kontrolü yapmışlar ve ithali yasak diye geri gönderme amaçlı postalamışlar. Bugün yazı geldi. Yakalanan iki telefona 50 dakika arayla işlem yapılmış. 3. paket PİM geliş kaydı aşamasında, hayırlısı artık.

BİR SORUM VAR

Peki imei çakıverse aldığımız şirket, geçme ihtimali olur mu ki ?

• Barış Can kullanıcısına yanıt
    AE den hiç alışveriş yapmadım. Hele de anna ile ilgili birkaç yorumu okuyunca o köylü kurnazından asla alışveriş yapmak istemem.

Biz vergileri ödüyoruz o yüzden biraz pahalı muhabbeti yapıyormuş, ve bazı siparişlerin sorunlu geldiğini söyleyenler oldu. Yalan konuşan biriyle alışverişe gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdelikan20 -- 12 Mart 2016; 23:37:13 >
  • O kağıttan bana da geldi,

Alternatif kalmıyor anna dan başka. Gearbest kutusuz göndermem dedi, dealsmachine kutusuz gönderirim demişti ama bir de onu deneyebilirim sanırım. Son ihtimal anna o zaman..
  • tdelikan20 T kullanıcısına yanıt
    yönetmelik kayıtlı kayıtsız ayrımı yapmıyor. klona boşuna güvenmeyin. geçerse şansa geçer. takılma oranı yüksek.

edit: kutusuz da gelse takılabilir. kutusuz gelmesine de güvenmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 13 Mart 2016; 1:04:21 >
  • Arkadaslar soyle ilginc maks 3-5 dolarlik ivir zivir ama kullanisli urun var mi ? Birde cakma razer hammerhead bulabilirmiyiz ayrica elektronik nargile shisha hakkinda bilgisi olan veya alan kullanan var mi ? Yanitlarsaniz sevinirim

• recruit1 R kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı anlaşıldı. Şu sıralar biraz beklesek iyi olacak. Sonuç olarak tamamen nasip işi. Geleceği varsa geliyor her türlü.
  • arkadaşlar kargom 26 şubattan beri böyle acaba kargolanmamış mı ?

• Kargo takibini yapabilecegim bir site varmı ilk alisverisim yardımcı olabilecek arkadaş varmı ? Takip no RI895806961CN

• 
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.