Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.499
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bir sorum olucaktı ebay'den kargo dahil toplam 51 dolara bir PS3 oyunu aldım, 15 gün oldu daha kargo elime ulaşmadı muhtemelen bayram yüzünden. ben 1 senedir ebay'den alıs veris yapıyordum ve gelen ürünleri istanbuöl bahçelievlerdeki PTT ilçe genel merkezine gidip alıyordum, ama o merkez ağustos ayında kapatılıp ikitelli başakşehir arasında bir yere taşındı ve otobü ya da minibüs bile kullansam 45 dakika daha yürümem gerekiyor kısacası çok zor. asıl soruma geleyim şimdi bu kargomu telefonla arasam sorgulatabilir miyim? UPİM ya da AVPİM'e gitsem isimle ararlar mı çünkü kargo takip numarası elimde yok? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreulusu

Benim bir sorum olucaktı ebay'den kargo dahil toplam 51 dolara bir PS3 oyunu aldım, 15 gün oldu daha kargo elime ulaşmadı muhtemelen bayram yüzünden. ben 1 senedir ebay'den alıs veris yapıyordum ve gelen ürünleri istanbuöl bahçelievlerdeki PTT ilçe genel merkezine gidip alıyordum, ama o merkez ağustos ayında kapatılıp ikitelli başakşehir arasında bir yere taşındı ve otobü ya da minibüs bile kullansam 45 dakika daha yürümem gerekiyor kısacası çok zor. asıl soruma geleyim şimdi bu kargomu telefonla arasam sorgulatabilir miyim? UPİM ya da AVPİM'e gitsem isimle ararlar mı çünkü kargo takip numarası elimde yok? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler

biraz konu dışı olacak ama, ben de b.evler ptt dağıtım ile uğraşıyorum.. acaba yeni adres veya telefonunu biliyor musunuz? öğrenmem lazım ama bulamadım, bu ay yine yurt dışından postam gelecek de sorun çıkabilir..

• Yardim eden ve cevap veren herkese cok tesekkur ederim.
    Benim de bir sorum olacak.

Yaklasik 3 ay once amerikadan bir siparis verdim. Ayni siparisi daha once de 3-4 defa verdim ama hicbir sikinti olmadan elime ulasti. Hep de ptt getirdi adresime. Ortalama gelme suresi 10-12 gundu.

Bu sefer ise 3 ay oldu gelen yok. Aldigim siteye defalarca mail attim. Yardimci olamadilar. Yakinda bi ptt kargo var oraya gittim sordum ama bana gonderi kodumu sordu. LN..... diyince bana L ile baslayanlarin takibi olmadigini soylediler.
    Bu durumda ne yapmaliyim?
    Gonderi tutari 105 $ civari. Topkapidaki gumruge gitsem yardimci olabilirler mi?
    Aradan 3 ay gecti. Bu sure cok oldugu icin hicbirsey yapilamaz mi yoksa bir umit var mi hala daha?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinafro

Yardim eden ve cevap veren herkese cok tesekkur ederim.

Yaklasik 3 ay once amerikadan bir siparis verdim. Ayni siparisi daha once de 3-4 defa verdim ama hicbir sikinti olmadan elime ulasti. Hep de ptt getirdi adresime. Ortalama gelme suresi 10-12 gundu.

Bu sefer ise 3 ay oldu gelen yok. Aldigim siteye defalarca mail attim. Yardimci olamadilar. Yakinda bi ptt kargo var oraya gittim sordum ama bana gonderi kodumu sordu. LN..... diyince bana L ile baslayanlarin takibi olmadigini soylediler.
    Gonderi tutari 105 $ civari. Topkapidaki gumruge gitsem yardimci olabilirler mi?
    Aradan 3 ay gecti. Bu sure cok oldugu icin hicbirsey yapilamaz mi yoksa bir umit var mi hala daha?

Takipsiz ürün almak çok riskli bunu her zaman forumda söylüyorum.Şuan yapacak bir şey yok çok zaman geçmiş tek yapacak bir şey bankana gidip protesto çekmek alışveriş için.Paypal üzerinden aldın ise, bu arada banka işinin zamanı varmıydı hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 14 Kasım 2011; 1:45:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Takipsiz ürün almak çok riskli bunu her zaman forumda söylüyorum.Şuan yapacak bir şey yok çok zaman geçmiş tek yapacak bir şey bankana gidip protesto çekmek alışveriş için.Paypal üzerinden aldın ise, bu arada banka işinin zamanı varmıydı hatırlamıyorum.

Takipsiz degil aslinda.
    İnternational first mail post service yani USPS in vermis oldugu takip kodu var. LN..... diye 2 harf 8-10 rakamdan olusan bir takip no. Ama sorgullattigimda new jearsy den paketlenip yola cikti diyor. Ama ptt de sorgullattigim zaman hic bir bilgi yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Takipsiz degil aslinda.
    İnternational first mail post service yani USPS in vermis oldugu takip kodu var. LN..... diye 2 harf 8-10 rakamdan olusan bir takip no. Ama sorgullattigimda new jearsy den paketlenip yola cikti diyor. Ama ptt de sorgullattigim zaman hic bir bilgi yok.

• Hongkong'ta bulunan bir yakınım, yaklaşık 1000 TL değerinde fotoğraf makinesi gönderecek bana..

Bu ürünün gümrükte takılmaması için nasıl göndermesi lazım sizce??

İnternette okuduklarıma göre; tracking number olmadan gönderirse, takibe takılmayacağını ve sorunsuz bana ulaşabileceğini düşünüyorum..

Ne yapmalıyız???
  • quote:

Orijinalden alıntı: BloodRaw

ben arada sırada dışarıdan alışveriş yapıyorum ve izmirdeyim gümrükte takılma gibi bi problem oldumu izmirden halledemezmiyim istanbulamı gitmek zorundayım

birde 50 doları bile aşmayan fakat biraz yüksek miktarda getirilen ürünlerin takılma riski nedir örneğin 10 adet bilgisayar fanı veya daha küçük bir parça

Ben 10 tane 3d gozluk almistim takildo halbuki tanesi 0.03 $di
  • quote:

Orijinalden alıntı: troostit

quote:

Orijinalden alıntı: emreulusu

Benim bir sorum olucaktı ebay'den kargo dahil toplam 51 dolara bir PS3 oyunu aldım, 15 gün oldu daha kargo elime ulaşmadı muhtemelen bayram yüzünden. ben 1 senedir ebay'den alıs veris yapıyordum ve gelen ürünleri istanbuöl bahçelievlerdeki PTT ilçe genel merkezine gidip alıyordum, ama o merkez ağustos ayında kapatılıp ikitelli başakşehir arasında bir yere taşındı ve otobü ya da minibüs bile kullansam 45 dakika daha yürümem gerekiyor kısacası çok zor. asıl soruma geleyim şimdi bu kargomu telefonla arasam sorgulatabilir miyim? UPİM ya da AVPİM'e gitsem isimle ararlar mı çünkü kargo takip numarası elimde yok? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler

biraz konu dışı olacak ama, ben de b.evler ptt dağıtım ile uğraşıyorum.. acaba yeni adres veya telefonunu biliyor musunuz? öğrenmem lazım ama bulamadım, bu ay yine yurt dışından postam gelecek de sorun çıkabilir..

adres olarak net bir sey soyleyemem ama masko mobilyacılar sitesinin arkasındaydı ptt binası, bugun yarın telefon acıcam fırsat bulunca bakalım belki yardımcı olurlar

• Amerika da kuzenım aldıgı fotograf makınesını 500 lıra cıvarı Turkıye ye gonderecek makıneyı gümrüge takılmadan nasıl gonderebılır
    usps ıle gonderse takılır mı?

İlgilenenlere şidmdiden teşekkürler
  • dealextremeden ve ebaydan ürün aldım ikiside 11.11.11 tarihinde kargoya verildi yani 11 kasımda uçak içine binip türkiyeye yola çıktılar.

ikisindede takip no yok. sizce kaç günde gelir? ikiside çok ufak şeyler max 50 gramlık ürünler. daha önce gelen sarı içi baloncuklu zarf içinde gelicekler büyük ihtimal.

kaç günde gelir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

dealextremeden ve ebaydan ürün aldım ikiside 11.11.11 tarihinde kargoya verildi yani 11 kasımda uçak içine binip türkiyeye yola çıktılar.

ikisindede takip no yok. sizce kaç günde gelir? ikiside çok ufak şeyler max 50 gramlık ürünler. daha önce gelen sarı içi baloncuklu zarf içinde gelicekler büyük ihtimal.

kaç günde gelir?

Bu hafta içi gelme olasılıkları yüksek kaybolmazsa en geçte ondan sonraki hafta sonu gelmesi gerek normal şartlarda.
  • daha sonra işi güşüp bu konuaya bakmak istiyenler için yazıyım. 4 ünde ve 8 kasımda verdiğim siparişler HK den 11.11.11 tarihinde uçakla yola çıktı.
    bugün yani 21 kasım tarihinde ürünler elime ulaştı.
    birisi dealextreme diğeri ebaydan. ikiside takipsiz kargo ile.
  • Merhaba,

5 Kasım'da eBay'den verdiğim siparişimin takibi 7 Kasım'da başladı, 8 Kasım'da son takip güncellemesi (Processed through USPS Sort Facility) oldu, bir daha da takipte bir güncelleme olmadı. PTT'den baktığımda da bir kayıt göremiyorum, arayıp sorduğumda da kayıt göremediklerini söylediler.

Daha önce benzer bir şey yaşayan, ya da bilen varsa yardımcı olabilir mi? Birazdan USPS'e de mail atacağım.
    Takip kodum LN202494454US. (http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do?origTrackNum=LN202494454US )

• Daha yurt dışına sevk edilmediği için takibi yapılmıyordur...
  • Umarım öyledir. Daha önce paketlerim bir hafta içinde geldiğinden bunun kaybolduğundan korkmaya başlamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogion

Umarım öyledir. Daha önce paketlerim bir hafta içinde geldiğinden bunun kaybolduğundan korkmaya başlamıştım.

USPS registered mail kaybolmaz daha TR ye girmemiş ürünün veya girmiştirde gümrükte çalışanlar tembellik edip kaydını yapmıyorlardır.
  • quote:

Merhaba,

5 Kasım'da eBay'den verdiğim siparişimin takibi 7 Kasım'da başladı, 8 Kasım'da son takip güncellemesi (Processed through USPS Sort Facility) oldu, bir daha da takipte bir güncelleme olmadı. PTT'den baktığımda da bir kayıt göremiyorum, arayıp sorduğumda da kayıt göremediklerini söylediler.

Daha önce benzer bir şey yaşayan, ya da bilen varsa yardımcı olabilir mi? Birazdan USPS'e de mail atacağım.
    Takip kodum LN202494454US. (http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do?origTrackNum=LN202494454US )

Benzer değil aynı durum bende de oldu...
    PTT kargoya sorduğumda ise LN seri no ile başlayan gönderiler takipsiz gönderiymiş de bilmem ne dediler.

2.5 ay oldu ve ürün hala bana gelmedi. Artık ümidimi kestim. Gelmesini de beklemiyorum açıkçası. :(
    Bu 2.5 aylık süre içinde hem USPS'e mail attım hem de satın aldığım firmaya mail attım.
    Ancak Usps saçma sapan şeyler yazdı. Yok bekleyin yok bilmem ney vs. 20 iş gününde gelirmiş. Halbuki 50 iş gününü geçti.

Gönderi kodum: LN182758384US

Umarım sizinki de benimki gibi olmaz.

• @cihancncd
    Sağol, registered mail kaybolmaz demen rahatlatıcı oldu. Bu first-class mail'di, gelecek hafta da bir de priority mail'le (Gelsin güzelim NOOK'um ) cebelleşeceğim, hoş o daha çabuk geliyormuş takibi daha iyiymiş sanırım.

@kutri
    Dün akşam PTT'yi arayıp uluslararası takipten bağlandığım kişi LN hakkında öyle bir şeyden bahsetmedi, hatta sayıları söylerken "Sonu US ile bitiyor değil mi?" dediğine göre onlar için bilinen bir tür olmalı. "Paketiniz ya Türkiye'ye henüz girmemiş, ya da yeni girmiş fakat sisteme takibi henüz yapılmamış." dedi.
    Ürünü satın aldığım satıcı da şöyle bir cevap verdi:
    quote:

the USPS does not scan in items with delivery confirmation they only scan items upon delivery
    for the First Class international Mail. Items usually are not scanned in, but will not show until
    they are delivered to the post office in your area. It just made like this way.
    The international first class mail usually takes 7-21 business days, but time frame is not guaranteed.
    For the custom issue, it will take little longer than usual. This is the normal delivery system for
    the FIRST CLASS MAIL INTERNATIONAL mails for the international customer.
    First Class mail international doesn’t provide the tracking information as the International Priority
    mail service does. (Step by step)

Siz de eBay'den aldıysanız eğer satıcıyla tekrar görüşün, yine olumsuz cevap alırsanız eBay Buyer Protection'ı kullanmayı deneyin. Ödemesi üzerinden 45 güne kadar geçmiş ürünleri kapsıyor yazdığı kadarıyla, fakat denemekten zarar gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogion -- 23 Kasım 2011; 16:36:37 >

• quote:

@cihancncd
    Sağol, registered mail kaybolmaz demen rahatlatıcı oldu. Bu first-class mail'di, gelecek hafta da bir de priority mail'le (Gelsin güzelim NOOK'um ) cebelleşeceğim, hoş o daha çabuk geliyormuş takibi daha iyiymiş sanırım.

@kutri
    Dün akşam PTT'yi arayıp uluslararası takipten bağlandığım kişi LN hakkında öyle bir şeyden bahsetmedi, hatta sayıları söylerken "Sonu US ile bitiyor değil mi?" dediğine göre onlar için bilinen bir tür olmalı. "Paketiniz ya Türkiye'ye henüz girmemiş, ya da yeni girmiş fakat sisteme takibi henüz yapılmamış." dedi.
    Ürünü satın aldığım satıcı da şöyle bir cevap verdi:
    quote:

the USPS does not scan in items with delivery confirmation they only scan items upon delivery
    for the First Class international Mail. Items usually are not scanned in, but will not show until
    they are delivered to the post office in your area. It just made like this way.
    The international first class mail usually takes 7-21 business days, but time frame is not guaranteed.
    For the custom issue, it will take little longer than usual. This is the normal delivery system for
    the FIRST CLASS MAIL INTERNATIONAL mails for the international customer.
    First Class mail international doesn’t provide the tracking information as the International Priority
    mail service does. (Step by step)

Siz de eBay'den aldıysanız eğer satıcıyla tekrar görüşün, yine olumsuz cevap alırsanız eBay Buyer Protection'ı kullanmayı deneyin. Ödemesi üzerinden 45 güne kadar geçmiş ürünleri kapsıyor yazdığı kadarıyla, fakat denemekten zarar gelmez.

LN kodlular kayıtsız.PTT ile hiçbir şekide takip edemezsin.Muhtemelen konuştuğun kişi bundan habersiz.Ayrıca Amerika'dan gelen tüm usps kargoları US ile biter.
    Tek yapman gereken için içini yiyerek beklemen tıpkı şuan benim yaptığım gibi
    31 Ekim'de gönderilen CQ kodlu paketim hala gelmedi,8gündür de torbaya eklendi şekilde duruyor.Aradığımda çuvalalrın açılmadığını söylüyorlar.
    12 Kasımda gönderilen LJ kodlu takipsiz paket de nerde kim bilir :))

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.