Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.357
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • reserved
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

bir sorum olacak
    Amerikadan cpu getirtmek istiyorum. Abim amerikada yaşıyor o kendisi gidip mağazadan alsa daha sonra kargoya verse gümrükte sorun çıkarmı.
    Gümrükte bütün ürünleri açıp bakıyorlar mı ben eğer olursa işlemciyi tek olarak gönderticem abime yani soğutucusu kutu içeriği falan olmayacak dolayısı ile çok ufak bir parça bunu mesela ufak bir kitabın arasına koyup kitabı şeffaf bir jelatin ile paketlese içine bakarlarmı yada pakrtler x-ray cihazındn falan geçer mi?

Birşey olmaz. çok mini kutu yapsın 50$ fiyat yazsın mesala..
    takipsiz gelirse gelir/gelmez bilinmez.

Yapabiliyorsa First Class'a RR yaptırsın 20$ olur.. takip edilir..
    takılırsada gidip alırsın zaten yol paran + 2 TL

• Selam,

Diyelim ki 150 EUR altındaki ve ticari değer taşımayan 6.kargomuz gümrüğe takıldı. Kargomuzun da dealextreme'den Honk-Kong postasıyla geldiğini varsayalım.

1) Gümrüğe takıldığından nasıl haberimiz oluyor?
    2) Gümrük vergisini ödeyerek ithal etmek istesek, nasıl bir prosedür izleyeceğiz? Herhangi bir gümrük müdürlüğünden halledebilir miyiz? Hangi işlemleri uygulayacağız?

Bu arada İzmir'de ikamet ettiğimi de belirtiyim..

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fresher -- 27 Ekim 2011; 14:27:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fresher

Selam,

Diyelim ki 150 EUR altındaki ve ticari değer taşımayan 6.kargomuz gümrüğe takıldı. Kargomuzun da dealextreme'den Honk-Kong postasıyla geldiğini varsayalım.

2) Gümrük vergisini ödeyerek ithal etmek istesek, nasıl bir prosedür izleyeceğiz? Herhangi bir gümrük müdürlüğünden halledebilir miyiz? Hangi işlemleri uygulayacağız?

Artık limit 150 değil 75€. Gönderi gümrüğe takıldığı takdirde, gönderinin normalde geleceği adrese PTT bir not bırakır, paketin size en yakın PİM'de olduğuna dair.

Oraya bizzat gitmeniz gerekir, paket sizin yanınızda açıldıktan sonra içindeki toplam ürün değeri neyse, onun üzerinde %20 vergi ödersiniz, işlem tamamlanır. İzmir'in PİM'i nerdedir bilmiyorum, PTT sayfasından bakabilirsiniz.

• Arkadaşlar amerika'dan bir gitar alacağım hardcase ile birlikte ancak bu konuda pek bir bilgim yok. Kargo $150'ı geçer mi? Gümrükte takılır mı? Ne kadar sürede gelir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

quote:

Selam,

Artık limit 150 değil 75€. Gönderi gümrüğe takıldığı takdirde, gönderinin normalde geleceği adrese PTT bir not bırakır, paketin size en yakın PİM'de olduğuna dair.

Oraya bizzat gitmeniz gerekir, paket sizin yanınızda açıldıktan sonra içindeki toplam ürün değeri neyse, onun üzerinde %20 vergi ödersiniz, işlem tamamlanır. İzmir'in PİM'i nerdedir bilmiyorum, PTT sayfasından bakabilirsiniz.

Teşekkürler Fixx, gerçekten çok yardımcı oldun

• merhaba arkadaşlar. geçen hafta shopto dan alışveriş yaptım. posta dahil toplam 61 euro tuttu fiyat. Ama oyun indirimdeydi.(Gears of war 3 Collector's Edition) . Normal fiyatı 59 sterlin + 12 euro posta iken indirimle 39 sterlin bi de 12 euro civarı posta parası ödedim. Bilindiği gibi shopto.net de oyunlarla birlikte öyle fatura filan göndermiyo internet üzerinden gönderiyolar. Oyunun ağırlığı da 0.95 kg geliyo. Şimdi bu gümrükteki adamlar ağırlığından şüphelenip paketi alıkoymuş olabilirler mi? PTT nin takip ekranına bakıyorum bi tek ingiltere den yola çıktığına dair kayıt girilmiş. PTT nin eline geçmemiş gibi görünüyor. Normalde 1 günde ptt ye gelirdi. PTT yi arıyorum ordaki adam da pek yardımcı olamadı gümrükte takılmış olabilir dedi. Bu arada izmir de oturuyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

quote:

Selam,

Teşekkürler Fixx, gerçekten çok yardımcı oldun

Bir ekleme yapayım.
    İzmir PİM, Bayraklı yolunda, Adliye binasının yanında

• arkadaşlar yurtdışından 400 dolara arabam için dvd teyp getirticem gümrüğü ne tutar ve hangi kanrgoyla gelirse iyi dir ups mi dhl mi ems mi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

arkadaşlar yurtdışından 400 dolara arabam için dvd teyp getirticem gümrüğü ne tutar ve hangi kanrgoyla gelirse iyi dir ups mi dhl mi ems mi..

Saydığın hiçbiri ile ürünü alma öyle bir kargo ile alki türkiye karşılığı ptt olsun yani ürün türkiyeye geldikten sonra ptt ürünü sana ulaştırsın yoksa gümrüğe takılırsa ups,dhl sana bir masraf parası çıkarırki lanet olsun teyp onların olsun der kaçarsın. Eğer gümrüğe girerse %20 yada emin değilim o civarlarda masraf çıkar ama özel kargolar ile gelirse birde cihaz kadar yada daha fazla masraf çıkabilir yada çıkma olasılığı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 2 Kasım 2011; 22:14:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

arkadaşlar yurtdışından 400 dolara arabam için dvd teyp getirticem gümrüğü ne tutar ve hangi kanrgoyla gelirse iyi dir ups mi dhl mi ems mi..

Saydığın hiçbiri ile ürünü alma öyle bir kargo ile alki türkiye karşılığı ptt olsun yani ürün türkiyeye geldikten sonra ptt ürünü sana ulaştırsın yoksa gümrüğe takılırsa ups,dhl sana bir masraf parası çıkarırki lanet olsun teyp onların olsun der kaçarsın. Eğer gümrüğe girerse %20 yada emin değilim o civarlarda masraf çıkar ama özel kargolar ile gelirse birde cihaz kadar yada daha fazla masraf çıkabilir yada çıkma olasılığı var.

özel kargolarda

KAFADAN

150 lira ardiye parası var

+ kaldığı her gün için ekstra para yazıyor

• o zaman normal posta ems oluyor
  • Değerli arkadaşlar, burada çok güzel bilgiler paylaşılmış herkese sonsuz teşekkürler
    Ben de yaklaşık 4 senedir internetten alışveriş yapıyorum Amerika dan tutun Uzakdoğu ya kadar

Fakat benim düştüğüm çelişki
    -Geçen sene bir arkadaşımın gönderisi takıldı arkadaşım mersinde olmasına rağmen istanbul a noter ile bir tanıdığa vekalet gönderdi
    -Burada da arkadaşlar kendi bulundukları illerin PİM ne gönderilerin geldiğini ve kendi illerinde takıldığını söylüyorlar

1 sene içinde mevzuat mı değişti, ya da bazı ürünler İstanbul da bazıları Kendi ilimizde mi takılıyor ??

tecrübe yaşamış olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim
  • limitleri çok çok düşürdüler artık çoğu şeyler takılıyor
  • quote:

o zaman normal posta ems oluyor

en uygunu

registered air mail
  • Gümrük ile ilgili iki sorum var.

1. Velev ki ABD'den alınan bir ürün, yine ABD'de yaşayan birine yollandı. Bu kimsenin ürünü Türkiye'ye 'gift' olarak yollaması için herhangi bir yordam var mıdır?

2. Esas merak ettiğim husus bu. Türkiye'de yaşayan bir ABD vatandaşı T.C. Gümrük Mevzuatı'na bağlı mıdır?
  • Benim bir sorum olucaktı ebay'den kargo dahil toplam 51 dolara bir PS3 oyunu aldım, 15 gün oldu daha kargo elime ulaşmadı muhtemelen bayram yüzünden. ben 1 senedir ebay'den alıs veris yapıyordum ve gelen ürünleri istanbuöl bahçelievlerdeki PTT ilçe genel merkezine gidip alıyordum, ama o merkez ağustos ayında kapatılıp ikitelli başakşehir arasında bir yere taşındı ve otobü ya da minibüs bile kullansam 45 dakika daha yürümem gerekiyor kısacası çok zor. asıl soruma geleyim şimdi bu kargomu telefonla arasam sorgulatabilir miyim? UPİM ya da AVPİM'e gitsem isimle ararlar mı çünkü kargo takip numarası elimde yok? yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaceDoctor

Gümrük ile ilgili iki sorum var.

1. Velev ki ABD'den alınan bir ürün, yine ABD'de yaşayan birine yollandı. Bu kimsenin ürünü Türkiye'ye 'gift' olarak yollaması için herhangi bir yordam var mıdır?

2. Esas merak ettiğim husus bu. Türkiye'de yaşayan bir ABD vatandaşı T.C. Gümrük Mevzuatı'na bağlı mıdır?

1. Evet yollayabilir. Yollarken "send as gift" seçeneğiyle.

2. Böyle saçma bir soru sormadığını farz ediyorum, kimse duymadı etmedi.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.