Yarbay
19 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
38 üye
Görüntülenme
Toplam: 756 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Adil Kullanım Noktası (AKN) tarifelerden faydalanan bütün abonelerin, AKN ile belirlenen veri miktarına ulaştıklarında hiçbir ek ücret ödemeyeceklerini söyledi. Diğer bir deyişle internette kotasını aşanların GB başına ücret ödeyeceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sayan, bu ücretin alınmayacağını vurguladı.

Sayan, Türkiye Bilişim Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, AKN ile ilgili yapılan düzenlemenin, bazı yanlış anlaşılma ya da manipülasyonlar sonucu doğru olmayan bazı değerlendirmelere muhatap olduğunu ifade etti.

BTK olarak, paketlerde sunulan kota miktarına ulaşıldığında, AKN sonrası hız değerinin ihtiyacı karşılamadığı yönünde gelen talep ve şikayetleri değerlendirdiklerini anlatan Sayan, "Gerek mobil gerekse sabit internette AKN sonrası hız değerlerinde iyileştirme hakkında bir düzenleme yaptık. BTK tarafından alınan kararla AKN sonrası veri indirme hızı mobil internet için asgari saniyede 128 kilobit olarak belirlendi. Mobildeki bu düzenleme uygulanmaya başlandı." diye konuştu.

Türkiye'deki internet hızının istenilen seviyede olmadığına dikkati çeken Sayan, tüketicilerin interneti kullanmasına yönelik düzenleme yapıldığını ve yavaşlayan internet hızına "dur" denildiğini belirtti.

Sabit genişbant internet hizmetinde ise AKN'li tüm paketlerde, indirme hızı tek bir değer olarak saniyede 3 megabit şeklinde uygulanmaktayken, yapılan düzenlemeyle paket hızına göre farklılaşan AKN sonrası indirme hızları belirlendiğini dile getiren Sayan, "Örneğin saniyede 16 megabit hızında AKN'li paketi bulunan bir abone, AKN veri miktarına ulaştığında indirme hızı asgari saniyede 5 megabit olacak ve abone bu hızda fatura dönemi sonuna kadar internet hizmeti alabilecek." ifadesini kullandı.

AKN sonrası veri indirme hızının iyileştirilmesine yönelik düzenlemeye göre 02.00-08.00 saatleri arasında internet kullanımının Adil Kullanım Kotası'na dahil edilmeyeceğini anımsatan Sayan, vatandaşların nasıl internet kullanacağının görüleceğini bildirdi.

Sayan, AKN'li tarifelerden faydalanan bütün abonelerin, AKN ile belirlenen veri miktarına ulaştıklarında hiçbir ek ücret ödemeyeceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu uygulama, gerek AKN'li bir tarife için taahhüdü devam eden mevcut aboneler için gerekse AKN’li tarifelere geçiş yapacak yeni aboneler için geçerli. Şu anda vatandaşlar, kullandıkları tarifelerle ilgili hiçbir ek ücret ödenmeksizin, bu yeni düzenlemeden yararlanacaklar. Diğer bir ifadeyle eski ve yeni abone olması fark etmeksizin herkes için geçerli. Kurum olarak AKN düzenlememize aykırı bir durum yaşandığı takdirde gerekli müdahaleyi yapacağımızı belirtmek isterim."

Uygulamada bunun rekabet ortamında gerçekleşmesi ve regülasyon baskısı olmadan yapılmasını istediklerini anlatan Sayan, "Ne yazık ki biz, bu regülasyon baskısını hissettirmek zorunda kaldık. İki yıllık süreçten bahsediyoruz. Diyoruz ki iki yılda geçiş süreci planlansın. İki yıl sonra bu rekabetçi ortam tam olarak otursun. Çok sevindim. Birçok operatörümüz, full AKN'siz tarifelerini çıkardıklar ve uygulamaya koydular. Bazı operatörlerimiz de yeni yeni ortaya koyacaklar. Önümüzdeki dönemlerde bu nitelikteki tarifelerin sayısının artmasını hem de tarife ücretlerinin daha uygun olmasını bekliyoruz." dedi. Sayan, port transmisyon olarak adlandırılan ücretlendirme modelini yüksek hızlarda ve AKN’siz daha fazla kullanımı destekleyecek şekilde revize ettiklerini belirterek, bu model kapsamında işletmecilerin daha esnek tarife belirleme imkanları olabileceğini ve tüketicilere daha çok seçenek sunulabileceğini söyledi. Gelecek dönemde pazarda rekabetin daha da artacağına ve tüketicilerin rekabetin avantajlarından faydalanacağına işaret eden Sayan, "Biz operatörlerle tüketicilerin faydasına olan her türlü gelişmenin olması için çalışmaya devam ediyoruz." diye konuştu.http://www.hurriyet.com.tr/btk-baskani-sayan-aknli-tarifelere-ek-ucret-uygulanmayacak-40446935
Yöneticiler ana konudan sildikleri için ayrı konu açmak durumunda kaldım, eminim bir çok arkadaş birbirine yardımcı olacaktır, bende boş vakit buldukça oyun oynayarak coins kazanmanız için üstüme düşeni yaparım. Bu konuda sadece oyun için link paylaşımı olsun lütfen.

Kurallara aykırı bir şey olduğunu sanmıyorum, konu 25 ağustosa kadar silinmezse sevinirim.

100 coins 10 USD üzerine 1 USD indirim.
300 coins 25 USD üzerine 3 USD indirim.
500 coins 39 USD üzerine 5 USD indirim.
1000 coins 69 USD üzerine 10 USD indirim.
3000 coins 139 USD üzerine 30 USD indirim.
5000 coins 199 USD üzerine 50 USD indirim.

Verdiğim linke tıklayıp destek veren arkadaşlar özel mesaj atabilirler, dönüş sağlarım hemen Oyunda kural sarı renkli coinleri ve gülen suratları toplamak diğer şeylerden kaçmanız gerekiyor.


http://s.aliexpress.com/u6RJjiIf


Unutmayın arkadaşlar Türkiye Saati ile 24 Ağustos 19:00'a kadar coinsler kuponlara dönüştürülmelisiniz, kuponlar ise 25 Ağustos saat 19:00 a kadar geçerli olacak.
Arkadaşlar merhaba, amfinin kullanma klavuzunda 4ohm ve 8ohm değerleri verilmiş. Ben bu amfiye 2 ohm luk hoparlör takabilir miyim? Herhangi bir zararı olur mu? Takarsam ne gibi konulara dikkat etmeliyim?
İki model arasında kaldım arkadaşlar, fikir verebilir misiniz?

http://www.sony-asia.com/product/xs-gt6938f
http://www.sony-mea.com/product/xs-gtf6120

Gt6938 için 50W demiş tek bir adet için mi 50w rms yoksa ikisi için toplam mı?

Gtf6120 içinse 100w demiş aynı soruyu bunun için de sorayım.
Silinebilir
Arkadaşlar yeni bir laptop aldım, ev içinde kullanacağım, bataryanın uzun ömürlü olması için en sağlıklı yöntem nedir?

Bataryayı kutusunda bırakıp direkt elektrikle mi çalıştırmalıyım yoksa bataryayı takıp mı kullanmalıyım?


Not: Doldur boşalt olmayacak, sürekli fiş takılı olacak...

Konu hakkında DOĞRU BİLGİYE sahip olup cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar bütçem kısıtlı 1000 liradan fazla vermek istemiyorum, bu doğrultuda araştırma yaptım ve 3 model belirledim, sizce hangisi, hangi sebeple tercih edilmeli veya edilmemeli. Bunlar haricinde daha iyisi bu bütçe ile mümkün mü?

MSI kargo dahil 945 TL

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/msi-cx61-0ne-444xtr-core-i3-3110m-4gb-500gb-2gb-vga-gt635m-156-free-dos.aspx

HP kargo dahil 969 TL

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Notebook/HP/HP-PAVILION-G6-2264ST-p-97644-c-24.htm

Dell kargo dahil 999 TL

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DELL-3521-i3-3227U-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar,103452,465625,832117.html?langId=-14

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...
Evet arkadaşlar soru açık, yeni mail adresi alacak arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz böylece, sizce hangisi, hangi sebeplerle en iyisi?
Hani bunlar devirecekti? Yalan mı oldu yine?
FB bu sezon katıldı sayılacak ve 2015-16 sezonu da gidemeyecek.

The bomb has been planted!

Hakkında
Konum: İstanbul, Beylikdüzü
Meslek: Öğretmen / Yüksek Lisans Öğrencisi
İlgi Alanları: DH-Donanım-Yazılım-Alışveriş
Forum İkinci El İmzası:
Yüzlerce Alışveriş - Sayısız Referans - %100 Müşteri Memnuniyeti
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 2.320
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.811
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.001
Konularının görüntülenme sayısı: 68.794 (Bu ay: 1.537)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.029 (Bu hafta: 7)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.