Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.337
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Paket büyük olunca gümrük incelemesine tabi tutulmuş . Kontrol edildikten sonra teslim aldım . 2.05 TL lira pul + birşey parası ödeyerek teslim almış oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Farez

Bu aralar takılmaması lazım. Malum yılbaşı geldi millet hediye falan yolluyor.

Asıl bu aralar takılır her türlü alkol yiyecek gıda vs. gönderiliyor o yüzden bunlar daha çok takılıyor..Dipnot:Bizzat biliyorum Halkalı Gümrük'te çalışıyorum
  • Gümrükte gümrük memurları tarafından zarar verilen ürünlerimiz konusunda ne yapılabilir? Nasıl hakkımızı arayabiliriz? Ayrıca kargo firması teslimat anında bu zararı görürse bunun tutanağını tutturup hakkımızı arayabilme durumu oluyor mu?
    Memur arkadaşlar varsa uyarmak istiyorum, bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren memurlarada teşekkür ediyorum.Lütfen, elinize maket bıçağını alıp paketleri,kolileri,poşetleri açarken bunların içinde insanların para verdiği,değer verdiği,önem verdiği maddi ve manevi değeri olan şeyler olduğunu unutmayalım ve maket bıçağıyla lütfen terör estirmeyelim.
  • Maket bıçağını sadece özel şirketler kullanmaktadır. özel şirketlerle ürün alıyorsanız bunu göze almak durumundasınız.

FEDEX,DHL,TNT,UPS vs.vs.

Devlet postasıyla sayısız ürün teslim aldım bir kez maket bıçağı ile açıldığına şahit olmadım. Hatta hiçbiri açılmamıştı. Fedex ile 3 kez geldi 3 ü de maket bıcağı ile açılmıştı. Allahtan kutu içinde orjinal kutularıda vardı da ürünlerin herhangi bir zarar gelmedi
  • Fedex yırtarak bakıyor eğer kolide değilse kolideyse ortasından dalıyor. Ama dhlde nedense koli nasıl açılır bi eğitim vermek gerekli bırak bantından açmayı orta yerinden dalanını bile gördüm, adamlardaki rahatlık nedir çözemedim.
  • Arkadaşlar kargo dahil 175$ a ebay den bir kulaklık alıcam.Gümrüğe takılmaması için ne yapmalıyım alsammı almasammı çok kararsızım gümrük yüzünden.
    Acaba satıcıya mesaj atsam faturaya 80$ yazsa birde hediye paketi yapsa gümrükte yinede sorun olurmu.Acil cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler..
  • Arkadaşlar toplam 30 dolar değerinde 4 pil alacağım. Amerikadan normal posta ile kaç günde geliyor? Bir de pil getirmede bir sorun olmuyor değil mi?

Bir de satın alma ekranında karşıma bunlar çıktı. Bunları tek tek açıklayacak olan var mı?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 27 Kasım 2011; 23:25:53 >
  • Arkadaşlar gümrükte en tepelerde tanıdığım olduğu halde 1 gün uğraştım

Kesinlikle bu tip firmalara bulaşmayın benim mal aldığım yer jest olsun diye fedexe vermiş ilk kez sitemizden alışveriş ettiniz filan muhabbetine

AHL gümrük müdürü illallah ettik bunlardan diyor işi yazıya dökmüşler bakanlığa bu firmalara bir çeki düzen verin diye yeni bir düzenleme olabilir ama zor değişir bu işler

vatandaş zorluk çıkaran gümrük zannediyor oysa tüm sorun firmalarda diyor istedikleri ücretlerin afaki ve kanuni alt yapısının olmadığını söylüyor biz ne kadar yardımcı olmak istesek bile 4 kez gelip gidiyor vatandaş diyor

bir kararnameden bahsetti aslında bu firmaların aldıkları ücret taşıma +gümrük dahilmiş yani gümrük işlemleri için ekstra ücret alamayacakları o kararnamede yazıyormuş normal prosedürün gümrük vergisi +damga vergisi şu hesaba yatırın deyip gene adrese teslim ürünü getirmeleri gerektiğini oysa bunların mesela 75 euro muafiyeti 1 euro geçse mal 76 euro olsa ordino ücreti ardiye v.s. diyerekten 350 tl vatandaştan para talep ettiklerini söylüyor

yani ne yapıp edip posta ile malı göndertin ya da uzak durun

• cd - dvd - kitap vb. şeylerde bu tarz kargolar sorun yapmazda. ama elektronik ve çok değerli olunca takarlar direk gümrüğe. muafiyete bakmazlar.
  • Arkadaşlar Benim Size Bir Sorum Olacak ..
    Çinden Kargo Bekliyorum. Bu Ayın 26 inde Ürünü Aldım. 27 sinde Kargoya Verildi. Bir Müddet Sonra

2011-11-28 09:59:00 UNITED STATES OF AMERICA USORDA Arrival at Sorting Center

2011-11-28 10:00:00 UNITED STATES OF AMERICA USORDA Handed over to Customs

Kargo Takip No da Bu Yazı Çıktı Bu Ne Anlama Geliyor Bilen Var mı Acaba

EE507095823CN Bu da Kargo Takip No. Yardımlarınızı Bekliyorum.. Firma EMS Kargo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanfb448 -- 30 Kasım 2011; 22:32:20 >
  • ne güzel işte adam sana takip numarası vermiş

http://www.ems.com.cn/qcgzOutQueryNewAction.do?reqCode=gotoSearchE

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction!input?

gir bak senin alet amerikayı gezmeye çıkmış Wisconsinde Valders diye bir yerlerde hala

ama kargoda değil postaya vermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 1 Aralık 2011; 19:00:34 >

• İyi Güzelde Ben Türkiyedeyim Kardeş :(( Ya Adam Yanlış Numara Verdi Ya da ... Ya dasını düşünmek bile istemiyorum :((
  • Arkadaşlar lütfen yardım edin dolandırıldım mı :((
  • Hong Kong post ile kaç günde geliyor ürünleriniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hong Kong post ile kaç günde geliyor ürünleriniz?

10-15 gün.
  • Aynı anda kaç tane ürün alabiliyoruz max? Ben 6 çeşit ürün alacağım mesela.

Diğer sorum;

ACİL !

Ben 5 gün önce Amerikan alışveriş sitesinden 20 dolarlık ürün sipariş ettim. Bugün de Çin'den 35 dolarlık ürün sipariş verdim. Aynı ay içerisinde farklı firmalardan ürün getirtebiliyoruz değil mi? Acil cevabınızı bekliyorum ona göre kargolamadan önce siparişimi iptal ettireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 3 Aralık 2011; 22:32:13 >
  • h
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Aynı anda kaç tane ürün alabiliyoruz max? Ben 6 çeşit ürün alacağım mesela.

Diğer sorum;

ACİL !

Ben 5 gün önce Amerikan alışveriş sitesinden 20 dolarlık ürün sipariş ettim. Bugün de Çin'den 35 dolarlık ürün sipariş verdim. Aynı ay içerisinde farklı firmalardan ürün getirtebiliyoruz değil mi? Acil cevabınızı bekliyorum ona göre kargolamadan önce siparişimi iptal ettireceğim.

Siparisi ver birsey olmaz.
  • rözörvö
  • Birkaç tane paketim şu an Ankara PİM'de görünüyor. Gümrük problemi yok, ama postacı 2 gündür dağıtıma çıkarmadı paketleri ve acil almam gerek.

Acaba Yenimahalle'deki Ankara PİM'e gitsem, ürünlerin takip numaralarını verip teslim alabilirmiyim paketlerimi? Yoksa illa postacının mı getirmesi gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.