Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.568
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ptt sitesinde gönderi takip edebilen var mı dünden beri giremiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isimsiz2424 İ kullanıcısına yanıt
    malesef çökmüş

DOWN
    Gonderitakip.ptt.gov.tr is DOWN
    It is not just you. The server is not responding...

olacagi buydu...

• musicalite kullanıcısına yanıt
    şimdi denedim açılmış gibiydi sadece giriş yaptığını gördüm ürünün başka bişey gözükmüyor bi düzeliyor bi bozuluyor sayfa anlamadım

aynen bir sorun var muhtemelen
    site düzelmiş

• Merhaba arkadaşlar takipli kargo içeriği telefon kılıfı bu kadar bekleme normal mi?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    evet sonunda normale dönmüş
  • espial kullanıcısına yanıt
    senin gönderin daha türkiyeye gelmemiş

mecburen bekleyeceksin daha bunun türkiyesi var ukime giderse orası var

bu aralar çok yavaş
    Teşekkürler, Ali ve Singapur post bilgilendirilmesi varış ülkesine ulaştı diyor. Ptt mi onlar mı yanlış bilgilendirme yapıyor.
  • espial kullanıcısına yanıt
    Gelmiş olsa dahi ptt giriş kaydı yapmadan gelmiş sayılmıyor. Bekliyordur. Geldiyse yine hızlı gelmiş 13 ünde çıkmış 1 haftada gelmiş daha ne olsun. Kılıf UKİM'e gidecek mi acaba çok merak ediyorum ben de bugün telefon kılıfı siparişi verdim.
  • 19unda edi received olan post nl kargom 2 saat önce geliş kaydı alındı olarak güncellendi..

28 şubat ve 10 mart china post kargolarından hala ses yok

yoğunluktan ziyade farklı bir durum var ama bakalım..
  • Ayın 3 nde verdiğim iki adet aynı marka güvenlik kamerası ayın 12 sinde Türkiye'ye giriş yaptı. İki farklı satıcıdan alındı ancak kargo firması aynıydı. İkisi de gümrüğe gitti. Bir tanesinde vergi ücreti 5.2 TL çıktı ve ürün bugün tarafıma teslim edildi. Diğer ürün içinse tebligat geldi ve ürünün fiyatını kanıtlayan banka ekstresi istendi. Gerekli bilgileri ilettim. Zimmet alındı durumunda hala. Ürünlerin fiyatları aynı. Acaba birden fazla sipariş verildiği için ticari olarak düşünülüp daha yüksek vergi kesilebilir mi?

• djkamer D kullanıcısına yanıt
    bir tanesi geçmiş
    diğerine de ödeme belgesindeki tutara göre işlem yapılır

diğerine sadece 5,2 öder alırsınız
  • İthali yasak olan ürünler satıcıya geri iade edildiğinde takip süreci nasıl oluyor? Satıcıya ulaşıp ulaşmadığını anlayabiliyor muyuz?

• Merhaba , aliexpress ten 1000 usd lik elektrikli scooter getirtsem gelirmi, vergi nasıl az veririm acaba bi yolu varmıdır
  • arkadaşlar aliexpresten tv box aldım gümrüğe takılmış den denizlideyim ptt iş yerinde bekliyor yazıyor.
    bunu vergilendirip demi gönderirler yoksa buradaki gümrük memurumu vergilendirir
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_cim

arkadaşlar aliexpresten tv box aldım gümrüğe takılmış den denizlideyim ptt iş yerinde bekliyor yazıyor.
    bunu vergilendirip demi gönderirler yoksa buradaki gümrük memurumu vergilendirir
    Selam,

PTT işyerinde bekliyor olması Denizli Gümrük memurları kontrol edecek demek. Haftada bir galiba Çarşamba
    kontrol ediyorlar. Sonrasında gümrük müdürlüğüne müracat edip ödeme belgerini ibraz edecek, kesecekleri
    gümrük versini ödeyip PTT'den teslim alacaksınız

• bekotime B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler istanbul gümrükte bekliyor yazması kafamı karıştırmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekotime

Selamlar,

Bende epeydir uğraştığım kendi hikayemi anlatayım sizlere

24.12.2018 tarihinde Banggood üzerinden Fimi A3 Dron'u ön sipariş olarak satın aldım.
    Satın alırken gümrük masraflarını ödeyen "Tariff Insurance" (Gümrük Sigortası) da seçtim (8 USD)
    Ürünüm 10.01.2019'da Singapur post ile bana gönderildi.1 hafta'da Türkiye'ye ulaştı. Çilem bundan
    sonra başladı tabiki :) 1 hafta Upim'de takıldı 1 hafta Ukim'de takıldı. Ukim gümrük kontrolün de
    değer biçemediği için (Nedense) ürünü direkt 1 hafta sonra Denizli Ptt'ye gönderdi. 1 Hafta Denizli
    PTT'de Denizli gümrük memurları kontrol etsin diye bekledi. Neyse Gümrük müdürlüğüne gittiğimde,
    çok akıllı bir gümrük memuru bakmış benim kargoya hemen kalkış ağırlığı 560 gr olan drona,
    dronunuz 1 Kg (Kumanda dahil kutusuyla tartmış arkadaş) Sivil havacılık'dan belge almanız lazım ve
    ben baktım 1.800 TL(Ben indirimle 252 USD aldım) bu dron % 20 gümrük vergisi alıcaz bunu ekleyip
    birde % 20'de ÖTV alıcaz demesinmi. Gümrük sigortası ile satın aldığım için Banggood ile yazıştım
    250 USD'lik ürüne 110 USD vergi istiyorlar dedim. Onlarda sigortanız var öderiz dediler. Araştırıp
    Gerekli evraklar ile İha Teknik uygunluk belgesi için Sivil Havacılık kurumuna başvurdum. Bu arada
    adres İnsansız Hava Araçları Sistemleri Koordinatörlüğü olarak yazmıştım, kargocular sağolsun
    Hacettepe Üniversitesi İHA Topluluğu'na teslim etmişler. Bi hafta da yanlış teslimat için bekledik.
    Sonunda Belgem geldi gittim Gümrüğe önceki zehir gümrük memuru yok başka bi arkadaş ilgileniyor benimle.
    Bu arkadaş iyi niyetli Tarife numarası 88.12 ile başlayan insansız hava araçları'na sokup Extra % 20
    ödemekten kurtarmak istiyor beni ama başka bir ablamız bu drone 85.... ile başlayan ana tanımı video
    cihazları olan tarifeye sokup % 20 de ÖTV almak istiyor. Emin olmadığınız konularda en yüksek vergiyi
    alın diye teammüller var diyor diğer arkadaşa. Müdür yardımcısı geliyor benim dışrıdaki bekleme
    odasına gitmemi rica ediyorlar. Ve sonuç olarak 252 USD üzerinden % 20 Gümrük vergisi ara toplamdan birde
    % 20 ÖTV vergisi toplam 110,88 USD vergi çıkarıyorlar. Ben sigortam olduğu için kabul edince, arkadaş döviz
    alış kurundan hesaplamak istiyor ama ablamız durur mu yapıştırıyor hemen "illa Efektif satış" olacak diye.
    Ben söylenince "Kuralları Devlet koyuyor biz uygulayıcığız beyfendi" diyede hatırlatıyor bana. Dün itibari ile
    Dronumu teslim aldım uzun bir süreçden sonra.

Bu arada Banggood'a ödeme evraklarını gönderdim iade'sini alayım diye ama gümrük beyannamesi ve ödeme dekontu
    üzerinde kargo takip kodu bile yok. Allahtan kendi verdikleri bir kod ile Takip kodunu eşledikleri bir kayıt
    defterinden fotoğraf almışım.
    Selamlar,

Daha önce yaşadığım gümrük macerasını yukarıda anlatmıştım. Banggood sonunda ödediğim 110 USD gümrük vergisinin
    iadesini kabul etti. Tabi anlatmakta epey bir zorlandım. Farklı 2 vergi, ödeme makbuzu ve Gümrük beyannamesinde
    takip kodu yazmıyor. Gümrük kendisi bir takip kodu veriyor işlemlerde ve bu takip kodu ile Gümrük beyannamesinde
    geçiyor. Ödeme makbuzunda bu numarada yok gümrük beyanname numarası geçiyor. Bunları Banggood'a analatana kadar
    göbeğim çatladı. Gümrük sigortanız varsa, siz siz olun yerel gümrüklerden vergi ödüyorsanız ödeme makbuzunda not
    olarak mutlaka takip kodunu yazdırın.
    Bu arada Drone için Gümrük vergisi + ÖTV ödeyen ilk kişilerdenim herhalde. Çok fazla böyle bir olay duymadım,
    duyanda bana şaşırıyor. Denizli Gümrük bu konuda sıkıntılı. Almak isteyen olursa diye söylemek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_cim

teşekkürler istanbul gümrükte bekliyor yazması kafamı karıştırmıştı
    Yanlış anlaşılmasın. Ben Denizli PTT'de bekliyor sanmıştım. Ukim'de bekleme durumu normal. Aktarım önceleri öyle yazıyor zaten.
    Sıkıntı yok sizin kargoda şimdilik.
  • 
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.