Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.070
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iade etmek istiyorum dersin eğer çok yüksek vergi çıkarsa onlarda gelen adrese gönderirler
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    normalde bu şekilde olması gerekiyor zaten

ben ayın 8 inden beri bekliyorum hiç bir hareket yok
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Bakalım satıcı cevap vermedi gece göndereceğim galiba kredi kartı ekstresini.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Ödemezsen alamazsın ki zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Hocam alamayacağımi elbette biliyorum. Sorun geri gönderme politikası benden ücret talep edilmez iade de büyük ihtimal birde benim daha çok korkum geri dönüşte paketin kaybolması durumunda böyle bir sıkıntı olabilir bana kalır mı ihale ?

• 21 martta 60 gün olacak,satıcı kendi kendine 40gün daha uzatmış,bugün dispute açayım dedim senin ki takipsiz yurtdışına gönderilmiş bekle diye mesaj çıktı dispute açmayı engelledi ;bu durumda 60. Günden sonra ilk bir hafta içinde dispute açabilir miyiz,Ali yine oyunun kuralını değiştirmiş belli...

• Bu aralar en kucuk parcalar bile gumruge giriyor 6 cmlik cubuk seklindeki araba parcasi 19 dolar olmasina ragmen gumruge takildi...

• natulus N kullanıcısına yanıt
    çinden gelen herşey gümrükte açılıyor ve vergilendiriliyor...

hadi bunu yapmaya karar verdin bari hızlı yap bizde haftalarca türkiyeye giriş yapmış ürünü bekleyip durmayalım yani olayın buralara geleceği hiç aklıma gelmezdi

eskiden ne güzel türkiyeye girdiği günden sonraki gün pimden çıkar dağıtıma gelirdi

seneler ilerledikçe gelişme kaydetmemiz gerekirken biz geriliyoruz...
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Para iadesi için satıcı ile anlaşmanız lazım, kimisi ürün geri gelmeden iade yapmaz, sebebi makul ise geri ulaşmasını beklemeden iadesini onaylar. Ama kapınıza kadar gümrükten geçip gelen paketi sırf vergi nedeni ile geri çevirirseniz iade yapmayabilirler. Gümrükte çıkan masraflar alıcıya aittir çünkü. Satıcının bir suçu yoktur hatta gümrüğe takılmaması için değerini de düşük beyan etmiştir.

• Gece ekstreyi göndereceğim. Fiyat sistemde görünür bana gelmeden önce ürün fiyat yüksek olursa satıcı ile iletişime geçerim ürünü almayıp geri göndereceğim diye. Bakalım neler olacak
    Bu arada geçen yılın bu ayına göre vergi gelirleri yüzde 10 artış göstermiş genel vergiler :D
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    aliexpress canlı yardımla iletişime gec bende bir ürün almıştım 1.5 ay boyunca gelmemişti alıcı sürekli uzattı bende sinirlendim canlı yardımla bağlantı kurdum hemen dispute açtı satıcı tabi son gününe kadar bekledi sonra para iadesi aldım.
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum nefret ettiriliyoruz. Bıktırılıyoruz küstürülüyoruz. Madem bir gümrük olacak tamam olsun ama ne olacağını bilelim.. Sorularımıza yanıt alalım..Ukim Denilen yer Sarı Çizmeli Mehmet Ağa..Offffff
  • quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

normalde bu şekilde olması gerekiyor zaten

ben ayın 8 inden beri bekliyorum hiç bir hareket yok
    merhaba bnmde 8'inde girdi ülkeye aliexpress den bakınca farklı takip no verildiğini gördüm.. ordan takip edince ükime gitmiş.. daha bi hareket yok, bekliyorum

• radrest R kullanıcısına yanıt
    ukim denilen yer benim için = harem gebze dolmuş hattı

seviye o derece berbat yani
  • Merhaba arkadaşlar, benim de son durum aşağıdaki gibi. Ürünü 8 dolara almıştım. Vereceğim 5 lira çok sorun değil ama süreci hızlandırmanın bir yolu var mı yoksa keyiflerini mi bekleyeceğiz?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• -SaLiH kullanıcısına yanıt
    kısır döngü :D evet mecburen bekliyoruz

ağaların sigara çay dan zaman bulup işlemleri hızlandırmasını bekleyeceğiz
  • -SaLiH kullanıcısına yanıt
    Keyifleri değil de çok biriktirip çer çöp ne varsa hepsine baktıkları için sıra gelmesini bekleyeceğiz. Bakan beyin talimatı öyle. zarflarda neler neler geliyormuş niye vergi almıyorlarmış. !
  • 16 sı Cumartesi sipariş ettim. Satıcı hemen kargolamış helal olsun diyorum. Umarım ptt gümrüğünden de aynı hızla geçer (sanmıyorum ama)

China (Yurt Disi)/- - 18/03/2019 21:54:00 Receive item from customer (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 19/03/2019 09:17:00 Receive item at office of exchange (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 19/03/2019 10:26:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 20/03/2019 10:00:00 Send item abroad (EDI-received)
  • Yaklaşık bir haftadır AliExpress'den almış olduğum 2 adet güvenlik kamerası UKİM'de bekliyordu. İki ürün aynı ancak satıcıları farklıydı. Dün bir tanesinde gümrük bedeli 5,2 TL olarak güncellenmiş ve Gümrükten çıktı ibaresi vardı. Diğer ürün için ise bugün PTT den tebligat geldi. İlgili içeriğin görüntüsünü paylaşıyorum. Benim sorun ise şu, ürünün bedeli 35 $ kargo bedeli ile birlikte 42 $ oluyor. Yani 7 $ kargo ücreti verdim. Vergilendirme 42 $ üzerinden mı yapılacak yoksa 35 $ üzerinden mı?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• djkamer D kullanıcısına yanıt
    yasalara göre sadece ürün bedeli üzerinden vergilendirme yapılması gerekiyor.

kargodan vergi alınmıyor
  • 
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.