Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1275. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.534
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12731274127512761277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pardon merak ettim ben de baktım ödeme şartlı var ama mesela 1200 grlık mektup çine kayıtlı 112ye gidiyor acayip kazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş yapma, benim dediğim %90 doğru çıkar şimdiye kadar hiç yanılmadım, istisnalar kaideyi bozmaz 3 günde ben de teslim aldım geçen yıl. Duymak istediklerinizi söylemiyorum diye beni eleştiremezsin. Git işine forumu kirletme.

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Bu şartlarda gönderirsem satıcı geri almaz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Boş yapma, benim dediğim %90 doğru çıkar şimdiye kadar hiç yanılmadım, istisnalar kaideyi bozmaz 3 günde ben de teslim aldım geçen yıl. Duymak istediklerinizi söylemiyorum diye beni eleştiremezsin. Git işine forumu kirletme.
    Sen kendini bayağı birşey sanıyorsun galiba , kendi kendine tribe girmişin kendini karar merci felan ilan etmişsin galiba milleti tersleye tersleye verdiğin abuk sabuk cevaplarla forumu asıl kirleten sensin. Burda kimseyi aşağılamadan , terslemeden , hor görmeden , adam gibi cevap ver insanlara. Sana senin gibi davranınca zoruna gitti tabi dimi

• Merhaba beyler bugün telgraf geldi ukimde olan ürünüm ile ilgili kredi kartı ekstresi falan istemişler bunlar yoksa fatura istemişler peki ben satıcıya 10 dolarlık bir fatura hazırlatıp bunlara göndersem sorun olur mu ? Ve satıcı böyle bir fatura hazırlayabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varzim

Torba kapanmış,yurt içi merkeze sevk edilmiş ,5.2 tlyi kitleyip teslim edecekler sonunda.
    Çinden gelen takipsiz kargom da gümrüğe girmiş,3 dolarlık ürüne de 5.2 yi kitlerler kaç güne gümrükten çıkacak kimbilir..

leone,postacıya ödeniyor.

Alıntıları Göster
    Bugün teslim aldım.5.2 tlyi kitlediler ..

• China post bu aralar epey yavaş.. 7 Mart’ta sevkedilen paket daha giriş yapmadı.

Kese bir diğer siparişim de 11 mart’da Takıldı daha uçağa verildi olmadı. Normalde 1-2 gün sonra shipped by air olurdu..

AliExpress standart shipping sanırım daha iyi bir seçenek gibi duruyor şu aralar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

China post bu aralar epey yavaş.. 7 Mart’ta sevkedilen paket daha giriş yapmadı.

Kese bir diğer siparişim de 11 mart’da Takıldı daha uçağa verildi olmadı. Normalde 1-2 gün sonra shipped by air olurdu..

AliExpress standart shipping sanırım daha iyi bir seçenek gibi duruyor şu aralar..
    China post takipli ile aldıklarım vardı 20 şubatta yurtdışına sevk edildi, halen daha ülkeye girişi yok siz düşünün artık
  • caspento kullanıcısına yanıt
    gene yığılmaya mı denk geldik nedir :) bekleyeceğiz daha bir süre anlaşıldı
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    hazırlatabiliyorsan hazırlat öyle bir fatura ama eğer o fatura inandırıcı gelmezse kendilleri açığ ürünün türkiye fiyatına bakıyolar googledan sonra kafalarına göre vergi kesiyolar

ukim denilen yer o kadar leş başıboş saçma sapan iş yapan bir yer ki

kimi 1000 dolarlık ürün alır beş kuruş vermeden geçer kimisi 10 dolarlık ürüne 100 lira vergi ödeyebilir

bol şans
  • Merhaba arkadaşlar gearbestten aldığım bir ürün ayın 12 sinde tr ye giriş yaptı.Yurtdışı geliş kaydı yapıldı (Başakşehir) yazıyor.Bundan sonra hiçbir işlem yapılmadı.Normalde en geç ertesi günü ürün çıkıyordu.Bu kadar gecikme bu ara normal mi?

• Gorkem84 G kullanıcısına yanıt
    vergilendirme için bekletiyor da olabilirler,dediğiniz gibi maksimum 2 gün sonra çıkış yapıyordu pim'den..Allah yardımcımız olsun :)
  • Gorkem84 G kullanıcısına yanıt
    8 martta ülkeye giriş yapan paketler var ukime gitti hala hiç bir hareket yok
    ptt iş yerine geldi diyor öyle kaldı

bunlar iyice işin b.kunu çıkardılar....
  • neyse.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radrest -- 16 Mart 2019; 16:56:18 >
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Ürünü şimdiye kadar açmışlardır diye düşünüyorum. Ukime giren her ürün açılıp kontrol edilmiyor mu zaten ?
    Bu arada benim aldığım ürüne kafalarına göre vergi cıkartmışlar tv box aldığım kimisinden 320 tllik ürüne 190 tl kimisinden 135 tl vergi alınmış genelde bu aralıkta vergiler. Halkını bu kadar düdükleyen devlet var mı acaba adamlar üretsin 300 küsüre satsın sen üretemediğin üründen halkın yüzde 50 vergi al :D Sonra da başımıza bakan diye getirdiğin adam cıksın ülkemin esnafı o ürüne vergi ödüyorken siz niye ödemiyorsunuz ulan o adamda benim yaptıgımı yapıyor 300 alıyor hadi vergi ödedi diyelim bizim kadar kendine 450 tl geliyorsa burdaki satış fiyatı en ucuz 550 600 arası ? Neden ben soyguncudan alayım önce git bunları kontrol et .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetqzl01 -- 16 Mart 2019; 19:13:3 >
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    bizim ne düşündüğümüzün pek bir önemi yok. Paket ukimde ve bu kuruma ulaşmak imkansız oturmuş çaresizce para ödediğimiz ürün geçecek mi geçmeyecek mi vergi gelecek mi bilmem ne bu tür şeyleri düşünüyoruz... bence bu şekilde yaparak vatandaşı soğutmaya çalışıyorlar , yurtdışından değil de burdan alın mesajı veriyorlar... Şu ülkede vatandaş olmak gün geçtikçe çekilmez hale geliyor....yazık
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Bende ülkemden almak isterim fahiş fiyatlar olmasa piyasayı kontrol etseler artık iyi olacak da ne diyelim. Ben satıcıya mesaj atmıştım cevap bekliyorum onlara göre hareket edecem.

• bazen gümrük de küçük süprizler yapabiliyor ,bu kadar hızlı beklemiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetqzl01

Bende ülkemden almak isterim fahiş fiyatlar olmasa piyasayı kontrol etseler artık iyi olacak da ne diyelim. Ben satıcıya mesaj atmıştım cevap bekliyorum onlara göre hareket edecem.
    Sözüm ona yerli üreticiyi korumak adına bunları yapıyorlar sanki çok teknoloji üretiyormuşuz gibi. Bir tane usb kablosu bile yapmıyoruz çünkü ithal etmek daha ucuza geliyor. E hani üreticiyi koruyacaktın? Fahiş fiyatların sebebi bu işi resmi yollardan yapan satıcılar değil ki yine onlardan alınan vergiler. 1 tane ıvır zıvır elektronik üründen getirtmeye kalk bakalım karşına nasıl masraflar çıkıyor. CE işareti zorunluluğu olan usb şarj cihazı android tv box gibi elektronikler için ekstra TSE masrafı da var. Bunlar hep maliyete bindiği için tüketici bunların fiyatını fahiş zannediyor. Fahiş olmasının esas nedeninin ithalat masrafları ve vergiler olduğunu bilmiyor. Nakliye+Ardiye+GV+ÖTV+KDV binince zaten o ürünün fiyatı 2 katına çıkıyor. 1000 adet getirip satacak da anca para kazanacak.

• Merak ettiğim diğer konu kredi kartı ekstresini atınca yüksek vergi cıkarsa almadan nasıl iade edebilirim sıkıntı cıkar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetqzl01 -- 17 Mart 2019; 1:36:8 >
  • 
Sayfa: önceki 12731274127512761277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.