Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.579
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11441145114611471148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıtı bitmeye yakın iner diycem ama; havada yakıt ikmali yaparlarsa olmaz. :) Bende 13 aralıktan beri bekliyom daha yola dahi çıkmadı.
  • ullumanitu U kullanıcısına yanıt
    28 paund 30 euroyu geçtiği için gümrüğe tabi oluyor %18 vergi ödersiniz. Yasaklı bir ürün değilse tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzmanlara Sorum :
    Arkadaşlar Ekimde AliExpress den verdiğim takipsiz, ucuz ürünler gelmedi...

Neden gelmiyor?
  • Hocam onda bi sıkıntı yok biliyorum geçtiğini. Orada 1,5 pound için derken sertifika meselesini başka bir yerde türkçe olarak bulamadığım için ekstrem bir şey olarak düşündüğümden dedim. Lakin ingilizce olarak bir kaç yerde geçiyor.

https://www.facebook.com/dhl/posts/527952313966484

Ama ulaşamıyorum ne yapmam gerektiğini öğrenmek için. Vergi sorun değil. Başka bir şeyler alırlar diye var korkum.

• Aliexpressten klavye aldım ama 10 gündür böyle duruyor hiç ilerleme yok

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI ne olur ne biter açıklayabilirmisiniz kaç güne gelir

• manilafortuna kullanıcısına yanıt
    takip numaralarınız nedir?
  • Gfa23 G kullanıcısına yanıt
    henüz yola çıkmamış daha 1 ayı var nerden baksan.
  • 17 track ta yolda gözüküyor.

• Merhabalar,

Yurtdışından arkadaşım Aliexpress'ten ürün yollamış. Adresi tam vermiştim, yanlış yazmamış diye düşünüyorum fakat ilk defa Başakşehir'den sonra Arnavutköy'e geçmiş bulunmakta. Daha önce hiç böyle bir rota seçmemişti PTT. Ürün Manisa'ya gelmesi gerekiyor acaba bir yanlışlık olmasın PTT'yi aradım tabiki de biz adresi göremiyoruz dediler. Hiç değilse adres teyit edecektim o da olmadı. Siz ne diyorsunuz ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Arkadaşlar daha önce hiç yurt dışından alışveriş yapmadım.

Elektronik sigara alıp bu illeti bırakmak istiyorum. Ama ülkemiz maalesef soyguncu kaynıyor. 25$ lık ürüne 319₺ fiyat çekiyorlar. Haliyle ben de aliexpressten almak istiyorum. Mod,atomizer,tel,pamuk 4 parça ürünü aynı satıcıdan alacağım. 53$ tutuyor. 53$lık ürün gümrükte kalır mı? Bir de sanırım e-sigara getirmek yasak. Eğer yakalanırsa vergisini ödeyip ürünü alabilir miyim? Yoksa aynen geri mi gönderilir ürün?

• Yakalanırsa geri gönderilir. E sigaralar genelde ukim gümrüğe bile gitmeden pim'den geri gönderiliyor. Sanırım xrayde anlıyorlar içindekini

• lakers45 kullanıcısına yanıt
    Postanız sanki İstanbul Avrupa yakasında bir şubeye gönderilmiş. Arkadaşının adresi İstanbul mu? satıcı aliexpresste kayıtlı adrese göndermiş olmasın. Ücretlerin üst kısmında alıcı adı soyadı şehir gibi detay bilgi oluyor bazen.
  • Sánchez kullanıcısına yanıt
    Elektronik sigara ve aksesuarları için gümrük göz açtırmıyor artık, önceden şansa geçmiş olanlar çoktu şimdi yok gibi bir şey. Gümrükte kalmaz geri gönderiyorlar sonra ödediğin parayı geri almakla uğraşıyorsun.
    Ayrıca sigarayı bırakmak istiyorsanız e-sigara pek uygun bir çözüm değil. Bu sefer ona alışıyorsunuz, sağlığa zararlı değil masallarına da inanmayın. Bir de pilli bir şey, kalitesinden emin olmadığınız ürünleri satın alıp kullanmayın. Bunlardan cebinde patlayan oldu, çok riskli. Normal sigaradan da daha sevimsiz görünüyor; içişi vs adam bir içiyor sanki marihuana çekiyor gibi zevk alıyor. Çıkarıyor zippo çakmak gibi etrafa hava atıyor. Bence illet ve iğrenç bir şey. Onun yerine sigarayı azaltın veya kararlıysanız ALO171 i arayın.
  • Sánchez kullanıcısına yanıt
    E-sigara yasaklı ürünler listesindedir. Geri iade edilir.
    İlla alacağın derseniz, bence parça parça alın. Çünkü küçük paketler fazla dikkat çekmez. Ayrıca satıcı iade olan pakette sorun çıkarırsa zararınız azalır.
  • lakers45 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Ben İstanbul'da oturuyorum, sizinki gibi aynı rotayı izleyen kargom ( Başakşehir - Arnavutköy) dün elime ulaştı.PTT bazen tüm aşamaları belirtmiyor.Ben de ilk Arnavutköy yazısını gördüğümde şaşırmıştım.Fiyatı gümrük sınırının altında ise sıkıntı olmadan elinize ulaşır.
  • Merhabalar bu sabah İzmir'e geldi Yarın elimde olur büyük ihtimal
    Farklı bir rota kullanmamışlar izmire geçtiğinde Arnavutköy takip listesinden silinmişti. Direk Başakşehir > İzmir olarak gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

Merhabalar bu sabah İzmir'e geldi Yarın elimde olur büyük ihtimal
    Farklı bir rota kullanmamışlar izmire geçtiğinde Arnavutköy takip listesinden silinmişti. Direk Başakşehir > İzmir olarak gözüküyor

Hafta sonları özellikle pazar günü ptt kargo işlem yapıyor mu? benim kargo da 5 Ocak sabahın beri hareket yok. İstanbul pim de takılı kaldı, hareket en son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_k_yavuz -- 7 Ocak 2018; 15:37:30 >

• Devilsbutcher kullanıcısına yanıt
    Çok şanslısınız siparişimin bugün 42. Günü daha TR ye girmedi. (China post)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanhh -- 7 Ocak 2018; 19:15:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanhh

Çok şanslısınız siparişimin bugün 42. Günü daha TR ye girmedi. (China post)

china post ürünüm 1 aydır ortada yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

Merhabalar bu sabah İzmir'e geldi Yarın elimde olur büyük ihtimal

Hafta sonları özellikle pazar günü ptt kargo işlem yapıyor mu? benim kargo da 5 Ocak sabahın beri hareket yok. İstanbul pim de takılı kaldı, hareket en son.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Sorunuzun cevabı Hiç ummuyordum fakat pazar akşamı manisaya girişi yapıldı, yarın evimde olur

• 
Sayfa: önceki 11441145114611471148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.