Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.431
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aliexpressten defalarca alışveriş yaptım geç geldiği vs oldu ama böyle bir şey ilk defa görüyorum . Kargo hareketleri sürekli farklı tarihlerde kendini tekrar ediyor bu durumu anlayan yada daha önce karşılaşan kimse var mıdır acaba ?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Elektronik sigara ve aksesuarları için gümrük göz açtırmıyor artık, önceden şansa geçmiş olanlar çoktu şimdi yok gibi bir şey. Gümrükte kalmaz geri gönderiyorlar sonra ödediğin parayı geri almakla uğraşıyorsun.
    Ayrıca sigarayı bırakmak istiyorsanız e-sigara pek uygun bir çözüm değil. Bu sefer ona alışıyorsunuz, sağlığa zararlı değil masallarına da inanmayın. Bir de pilli bir şey, kalitesinden emin olmadığınız ürünleri satın alıp kullanmayın. Bunlardan cebinde patlayan oldu, çok riskli. Normal sigaradan da daha sevimsiz görünüyor; içişi vs adam bir içiyor sanki marihuana çekiyor gibi zevk alıyor. Çıkarıyor zippo çakmak gibi etrafa hava atıyor. Bence illet ve iğrenç bir şey. Onun yerine sigarayı azaltın veya kararlıysanız ALO171 i arayın.

ALO171'i de aradım, sigarayı bırakmayı da denedim. Yok mamafih bırakamıyorum. Ev arkadaşım benden daha bağımlıydı ve bu yöntemle sigarayı tamamen bıraktı.
    Zararlıdır illaki, ama en azından pis koku yok. Bu bile beni buna iten başlıca sebeplerden. Ayrıca zaten sigara içimi gibi olan ağızlardan kullanacağım, öyle hayvan gibi duman çıkarsın gibi bir fantezim yok, sigara içmeyeyim yeter bana.

@viperc teşekkürler hocam, dediğiniz gibi parça parça göndermesini ve fiyatları düşük, ürün açıklamalarına da farklı bir şeyler yazmasını istedim. Eleman biliyorum Türkiye'yi, sıkıntı yok ben bu ürünü geçirtirim dedi.

• 05.12.2017 tarihinde linkteki ürünü aldım. Hale elime ulaşmadı. Ne zaman ulaşır bilen arkadaş veya aynı durumda olan var mı?
    Neden UKIM de bekliyor paket bu kadar süredir bilgisi olan arkadaş var mı??
    https://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plsTR -- 9 Ocak 2018; 13:51:2 >

• UPS Mail Innovations Priority ile gönderilen kargo yine gelmeyecek herhalde.Çinden geleceklerin gelmesi bu kadar uzun sürmüyor anlamadım ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Ukim'de her paket açılarak mı işlem görüyor. Ukim'e girip de açılmadan, işlem görmeden normal rotasına devam eden paket yok mu?

• plsTR kullanıcısına yanıt
    O da bir şey mi size 11/11 siparişimin durumunu göstereyim china post. 2 gün sonra tam 2 ay olacak, henüz giriş yapmış değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozden

Merhaba

Ukim'de her paket açılarak mı işlem görüyor. Ukim'e girip de açılmadan, işlem görmeden normal rotasına devam eden paket yok mu?

Evet açılıyor hatta paketi rastgele kesiyorlar ve sonra bantlıyorlar.
  • http://www.17track.net/tr burdan baktın mı durumuna.

Çin'den TR'ye ulaşmamış olması ayrı bir durum. Benim Paket TR'ye geldi fakat günlerdir UKIM de. NEDEN????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plsTR -- 9 Ocak 2018; 13:50:0 >
    orda da aynen en son edi-received kalmış durumda. Kaybolmuş olduğundan şüphelenmeye başladım, koruma süresi bitimine yakın dispute açacağım artık.
    Sizinki UKİM'de belki belge bekleniyordur, ptt sayfasına baktınız mı?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Kargom gümrüğü falan geçmiş ve en son bu durumda. Benim elime ne zaman ulaşır sizce. İstanbul/Başakşehir den sonra direk bana gelir dimi artık.

8 08/01/2018 18:25:34 Torba Kapandı İST.ULUSLARARASI PİM İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

9 08/01/2018 20:07:25 PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
  • Arkadaşlar kargom kayboldu büyük ihtimal. pttye mail attım. göndericiye sorun diyor. bende dispute açtım. sizce nasıl sonuçlanır.

2 ay olacak. hala giriş yapmadı gözüküyor :(((

24/11/2017 16:21:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)

-

- China (Yurt Disi)

2 29/11/2017 14:04:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)

-

- China (Yurt Disi)

3 30/11/2017 00:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)

-

- China (Yurt Disi)

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

O da bir şey mi size 11/11 siparişimin durumunu göstereyim china post. 2 gün sonra tam 2 ay olacak, henüz giriş yapmış değil.

hocam dispute açtın mı? benimde nerdeyse 2 ay olacak. benimkide giriş yapmadı

• Sonunda işlem bir adım daha ilerledi. 2 güne gelir diye düşüyorum. Sizin ürününüz de gelir inşallah kısa sürede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plsTR -- 9 Ocak 2018; 16:27:44 >
    pim başakşehirden sonra başka yere de mi gidiyor.

Benim kargo bu aşama da kaldı dünden beri. Daha çok mu beklerim.

• balci1987 kullanıcısına yanıt
    yok dispute açmadım süreyi uzattım ben, Ocak sonuna kadar bekleyeceğim.
  • h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    UKİM'e gidebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 9 Ocak 2018; 17:4:57 >
  • Mp3 calar-kablosuz hoparlör tipinde bişey haya uzun bi adı var. Ama gümrükten geçmemiş mi? Ukim ne oluyor. Gümrükten geçen ukimde takılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_k_yavuz -- 9 Ocak 2018; 17:18:34 >
  • Ukim'de "zimmete alındı" dan sonra benlik bir iş kalıyor mu geri iade ile ilgili. İade için ayrı bir kod veriyorlar mı aynı kodla mı iade oluyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Esas gümrük muayenesi ukimde. Pim'den sadece gümrüğe takılmayanlar geçer. Fiyatı 30€ üzeri olan veya belli olmayan ya da düşük gösterilmesi muhtemel saat dahil her paket artık UKİM'e gidiyor.
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    Aynı kodla iade oluyor diye biliyorum başka kod verilmiyor. Zimmet alındı 'dan sonra iade edildi yazması lazım yine takip edin. Bazen değişebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 9 Ocak 2018; 18:19:55 >
  • 
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.