Şimdi Ara

Tüm bankaların güncel mevduat faiz oranları (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.812
Cevap
162
Favori
394.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hangi bankadasınız acaba öğrenebilirmiyim?
  • Vergi tekrar %15 e cikmis, mevduat faizleri %20 lere gerilemis.. Tekrar dolara yonelmeli mi ? Fikri olan, mevduat artik ise yaramiyor, para eriyor..
  • beyler ıng'deki fazi oranım %10'a düşmüş , internetten kolayca mevduat hesabı açabileceğim ve faiz oranı iyi bir banka önerir misiniz ?
  • Burgan diye hatırlıyorum.
  • Moribito kullanıcısına yanıt
    Secime kadar cok zaman var dolarin enflasyona oranla olmasi gereken deger 7.5 tl dir. Kur geciskenligi karsiligi ve kur rekabeti acisindan olmasi gereken deger ise 10 tl dir. Fakat secimler var buyuk ihtimal bu nedenle kur degerinin serbest piyasada olusmasina izin verilmiyor. Bunun en buyuk kaniti merkez bankasinin ikincil piyasada kaldiracli islemler yapmasi. Ornegin; kur yukari dogru ani ataklar gerceklestirdiginde viop piyasasinda asagi dogru tl. Short pozisyonlar acarak tl yi baskilamaya calisiyor. Bu durumda yukari istah azaliyor. Bunun en buyik riski olasi bir ters siyasi olayin icsel yada dissal gerceklesmesi durumunda kaldiracli islemlerde merkez bankasi terste kaldigi an(ekonomide buna siyah kuğ denir)bir gun sabah dolari 11 tl olarak gorurseniz sasirmayin derim. Merkez bankasi iyimser senaryolara dayanarak ikincil piyasalarda islem yapiyor normal sartlarda ve serbest piyasa ekonomisinde boyle bir islem merkez bankasi tarafindan yapilmaz. Merkez bankasi sadece manupulasyonlarda devreye girip gerekeni yapar. Goruldugu uzere 7.20 lik kur atagindan bu yana merkez bankasi viop islemlerde surekli short pozisyonlar aciyor son 4 aydir. Buda kurun serbest piyasada belirlenmesine engel oluyor. Yani bir nevi secime kadar iktidarin kafasinda ki kur manupulasyonuna merkez bankasi on ayak oluyor. Bir nevi sabit kur diyebiliriz. Buyuk ihtimal secimden sonra kuru serbest piyasaya birakip olmasi gereken seviyeye getireceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 9 Aralık 2018; 15:4:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burası neden bu kadar sessiz millet bağladı sanırım parayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler eskiden burası yıkılırdı şimdi, şimdi kuş uçmaz kervan geçmez oldu hayırdır ?

Bankada 350bin var ne yapayım tl faiz demi kalayım yoksa dövizemi basayım bilemedim.

Yatırım önerisi olan varsa memnun olurum, her türlü kazançlı yatırım önerilerine açığım.

• hooper113 kullanıcısına yanıt
    Kesin ama %100 az ama oz kazanc %50-%50 bölmektir diğer türlü bu piyasa tam tilki piyasası oldu adamı fena çarparlar.

Faizde ki ve dovizde ki amaç paranın değerini korumaksa bu şekilde hedging yaparak paranı kaskolamış olursun. %50 dövizini olası yukarı şoklarda satıp 7, olur 8,9, 12 vs. Kar realşzasyonu yapıp. Alttan uzun vade için tekrar koyarsın. Mevduatta olan sabit faiz getiri sağlar dövizde olandan döviz mevduatı alırsın, tam tersi dolar atıyorum en fazla ülke ve dünya konjöktürüne göre pivot noktası 4.76-6.18 aralığında ki 4.70 den alttan gelirse %50 tl den girilip dwvam edilir. Bu yöntemle paran hiç bir şekilde değer kaybetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 15 Aralık 2018; 23:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonMan58

Kesin ama %100 az ama oz kazanc %50-%50 bölmektir diğer türlü bu piyasa tam tilki piyasası oldu adamı fena çarparlar.

Faizde ki ve dovizde ki amaç paranın değerini korumaksa bu şekilde hedging yaparak paranı kaskolamış olursun. %50 dövizini olası yukarı şoklarda satıp 7, olur 8,9, 12 vs. Kar realşzasyonu yapıp. Alttan uzun vade için tekrar koyarsın. Mevduatta olan sabit faiz getiri sağlar dövizde olandan döviz mevduatı alırsın, tam tersi dolar atıyorum en fazla ülke ve dünya konjöktürüne göre pivot noktası 4.76-6.18 aralığında ki 4.70 den alttan gelirse %50 tl den girilip dwvam edilir. Bu yöntemle paran hiç bir şekilde değer kaybetmez.
    Hocam kusura bakma ama pek birşey anlamadım cahilliğime ver, biraz daha açarmısın.Benim gibi bu işlerden anlamayan birinin anlayacağı şekilde anlatırsan memnun olurum. Anladığım kadarı ile paranın yarısı ile döviz alayım yarısı tl de kalsın dediniz doğrumu anladım ?

• Evet, bu bir hedging mekanizması, sen piyasada dolar yok 10 tlolacak yok 3 tl olacak laflarının hiç birisine aldanma ekonomik kriz farklı bir şeydir döviz kuru ayrı bir şeydir bu kur tahminini en kral ekonomistler bile bilemez sadece tahmin ederler gerisi sallamasyon. Bir diğer konu evet gelişmekte olan ülkeler fed politikası ve türkiye özelinde ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskler nedeniyle bize has farklı bir kriz ayrışımı vardır fakat bu doların 10, 11, 12 tl olmasını gerektirmez. Ha keza konjöktür değişir ibre tersine döner bunu büyük oyuncular göstere göstere yapmazlar. Aklı selim olan ekonomi iyi iken döviz veya altın maliyeti düşükken maliyetlenmekti şu an bir anda döviz fırlayınca millet dövizi düşünür oldu. Primli bir şey çok prim yapmaz. Onun için fifty fifty. Bir diğer konu tek bir ensturumana yaturım yapmak büyük bir risktir kazanma ihtimali vardır ama kaybetme ihtimali vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 16 Aralık 2018; 13:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hooper113

Beyler eskiden burası yıkılırdı şimdi, şimdi kuş uçmaz kervan geçmez oldu hayırdır ?

Bankada 350bin var ne yapayım tl faiz demi kalayım yoksa dövizemi basayım bilemedim.

Yatırım önerisi olan varsa memnun olurum, her türlü kazançlı yatırım önerilerine açığım.
    Hocam herkes bu konuya geçti ondan
    https://forum.donanimhaber.com/banka-mevduat-faizleri-arti-puan-tezgah-alti-faiz-oranlari--132769036

350 bin için bence yatırım tavsiyesi burdan veremeyiz.
  • dolar hazirana kadar mutlaka 6.00-6.25 bandını görecek. mevduattan o kadar kazanmanız için %40 olması gerekiyor var mı o oranı veren banka ?
  • XenonMan58 kullanıcısına yanıt
    20 bin tl param var vakifbank ari hesapta 12.50 faizi var. Ben yarisini dolara cevirecegim ama dolara kuveyt turkten mi cevireyim yoksa doviz burosundan alip tl ye oyle mi cevireyim ? Hangisi mantikli olur ?

Dolar uzerinden mevduat hesabi acayim diyorum kuveyt turkten.

Suan tl de 12 ay boyunca en yuksek faiz veren ing mi var ?

• 28 şubat vade sonu benim. 90 gün dolmuş bile burganda.

Ay sonu alternatif lazım olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

28 şubat vade sonu benim. 90 gün dolmuş bile burganda.

Ay sonu alternatif lazım olacak.
    Burgana alternatif yok gibi bişey. Hala en yuksek o veriyor. Kötünü iyisi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Burgana alternatif yok gibi bişey. Hala en yuksek o veriyor. Kötünü iyisi yani.

Alıntıları Göster
    Evet, öyle

• Banka veya benzeri bir yerden borç olarak verilen paranın işletilmesine karşılık alınan paraya faiz denmektedir. Faiz oranı, belli başlı hususlara bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu hususların başında ise vade ve anapara miktarı gelmektedir. Örneğin; bankalar belli bir miktara ve vadeye kadar daha uygun faiz oranlarında borç para verirler.

Ekonomi açısından faizi tanımlamak gerekirse; borç anlaşmasından doğan satış sonucu elde edilen gelirdir. Kapitalizme göre faiz, üretim amaçlı girdi olarak kullanılan sermayeden sağlanan kazanca karşılık gelmektedir. Bunun nedeni ise üretim faktörleri arasında yer alan sermaye, belli bir dönemde kullanılır ve karşılığında kullanım bedeli faizi ile geri ödenir.

Hem borç alan hem de borç veren için basit ile bileşik faiz hesaplama; getiri – borç karşılaştırmalarını doğru yapabilmek nedeniyle son derece önemlidir. Bu nedenle faiz, finansal matematiğin temeli olarak da yorumlanmaktadır. Bende faiz hesaplamayı bu araç üzerinden yapıyorum: https://hesaplama.paratic.com/faiz/
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Burganda 20.50 ye düşmüş, şurada 3-4 haftada mevduat faizleri yaklaşık 4.00 baz puan düştü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Burganda 20.50 ye düşmüş, şurada 3-4 haftada mevduat faizleri yaklaşık 4.00 baz puan düştü.
    Maalesef oyle. Ne enflasyon bu kadar geriledi ne merkez bankasi bi indirim yapti ama bankalar masallah habire indiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

şuan en iyisi hangisi hocam mevduat da, odeabank nasıldır?
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.