Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
9
Favori
101.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kapanan telefonum hala açılmadı 40 gün serviste kaldı 20 günden fazla oldu kapalı. kayıt dışı görünüyor...
    nokianın yaptıgı işe bak hala açılacak telefon
    sattıgım kişide al telefonu diyor artık geriye kafayı yemek üzereyim...

• Bende tüketici hakem heyetine başvurdum. daha karar çıkmadı ama ben cihazın yenisiyle değişimini istedim, parasını talep etmedim.

SWAP telefon konusu doğru mu daha önce değişim yapan oldu mu?

Ve tekrar tüketici hakem heyetine gitsem değiştirme talebini para iadesi talebine çevirebilir miyim?
  • THH ye başvurdum ama değişim talebinde bulundum.

SWAP telefonla değiştirdikleri gerçekten doğru mu? Daha önce değişim yaptıranınız var mı?

Bir de değişim isteğimi para iadesi talebi olarak değiştirebilir miyim?
  • Arkadaşlar değişim için uğraşmayın, direk para talep edin ve bir daha alışveriş yapmayın sorun yaşadığınız yerden. Haklı olduğunuza inanıyorsanız -ki öyledir. Noterden ihtarname çekin... Ciddi olduğunuzun bir ispatıdır.
  • Kesinlikle....

quote:

Orijinalden alıntı: logox

Arkadaşlar değişim için uğraşmayın, direk para talep edin ve bir daha alışveriş yapmayın sorun yaşadığınız yerden. Haklı olduğunuza inanıyorsanız -ki öyledir. Noterden ihtarname çekin... Ciddi olduğunuzun bir ispatıdır.
  • Merhaba arkadaşlar 2010 yılında trident markalı ürün aldım.6 ay sonra bozuldu servise yolladım genel bakımları yapıldı diyerek geri geldi,5 ay sonra bir daha bozuldu yolladı,yolladım dokunmatiği,yan tuşları değişti dediler,geldikten 1 hafta sonra tekrar bozuldu adam gibi kimseyle konuşamıyorum sesler cızırtılı operatör hatası yazıyor alakası yok bütün hatlarda aynı hatayı veriyor,bende tekrar aldığım yere gittim bana kem küm ettiler,benimle polemiğe girdiler,bende sizinle uğraşamayacağım diyerek THH başvurdum paramın iadesini istedim sizce cevap ne olur.Ve arkadaşlar haziranın son haftasında beni toplantıya çağırdılar toplantı derken duruşma gibi bişeymi yüzleştirme felanmı yapıyorlar ve ne gibi şeyler sorarlar.
  • Geçmiş olsun umarım karar senin lehine çıkar kardeşim.
    Ben toplantıya girmedim, ama çağrılanlar olduğunu forumda duymuştum.
    Duruşma gibi olduğunu sanmıyorum, gerketiğinde senden bilgi almak için belki orada hazır bulunmanı istiyor olabilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 28 Mayıs 2011; 0:23:45 >
  • benimde telefonum 6 defa tamire gitti geldi her defasında tamir gördü telefonun anakartı değişti donmalar arttı falan değişim istedim tamamen ama değiştirilmiş oluyor dediler anakart değişince sorunumu çözemediler donma konusunda bende 2 ay önce tüketici hakem heyetine başvurdum

dün elime ulaştı tüketici hakem heyeti kararı nokia dan savunma istemişler nokia cihazı değiştirdik falan demişler beni aradılar sorununuzu çözdülermi diye bende sözde telefonu değiştirdik diyip sadece anakartı değiştirip yollamışlar dedim ama telefonumdaki donma sorunu devam ediyor dedim onlarda aynı sorundan fazlasıyla tamire gittiği ve işlem gördüğü için para iadesini onaylamışlar sabah nokia yı aradım durumu anlattım onlarda bana kararı fax lamamı söylediler bu işlem bu şekildemi oluyor bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
  • Kararı Nokia'ya faksladıktan sonra sana ödeme yapmaları için bekliyorsun, gün veriyorlar ve ödeme yapılıyor. Ama bu arada bol bol Nokia Müşteri Hizmetlerini arayıp, olayı hızlandırmaya çalışmanı öneririm....
  • Arkadaşlar merhaba, dün Teknosa'dan Nokia C1-02 marka cep telefonu aldım. Sırf kamera olmdan müzik dinlenebilen telefon diye aldım. Telefonda ses kaçak sorunu felan ben de çıkmadı. Telefonda sadece müzik çaları sorunlu çıktı. Bir şarkı çalıyorsunuz ve bu şarkıyı tekrar çaldığınızda ya ortasından başlıyor ya da şarkıyı çalarken en son kaldığı yerden devam ediyor. Normalde bir şarkıyı ekrar çaldığınız da baştan başlaması gerekiyor. Telefona format attım, hatta yazılım bile güncelledim işe yaramadı. Şarkıları tekrar yüklemek veya hafıza kartını değiştirmek bile olmadı. Yazılım güncellenmesine rağmenn sorunun tamamen genel olduğunu düşünüyorum. 2 günlük telefonu nasıl iade edecem? Aksesuarları, kutusu duruyor ve daha ekranın jelatini bile çıkarmadım. Tüketici mahkemesi için nerye başvuracam? Gerçekten aldığıma çok pişman oldum ve bunun böyle ollacağını bilseydim hiç almazdım. İade etmelzerse Tüketici mahkemesi için nereye başvuracan? İstanbul Kağıthane'de oturuyorum ve cevap bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zatax -- 9 Haziran 2011; 20:33:49 >

• Davalı taraf telefonu aldığımız firma oluyor. Bu durumda karar telefonu aldığımız firmaya tebliğ ediliyor. Karardada 15 günlük itiraz süresi düşünülürse, 15 gün geçtikten sonra fakslamak daha mantıklı olmayacakmıdır?
  • Beklemenin bir esprisi yok, bir an önce kararın ellerine ulaşmasını sağladığımızda onlardan cevap daha çabuk çıkıyor...
  • Arkadaşlar, ben hakem heyeti işleriyle uğraşmamak için direkt 2.el olarak sattım telefonumu
    Bu arada kesinlikle İstanbul, Altunizade, Gold Bilgisayar mağazasından Cep Telefonu satın almayın.
    Herhangi bir arıza durumunda yüzünüze bile bakmadan, servisle başbaşa bırakıyorlar sizi, sonuç da ortada oluyor..
  • Bugün servisteki 21.günü. Yaktım çırasını Nokianın
    nokia c3-01
  • 30 dan 20 ye düşen servis süresi, 20 gün değil 20 iş günüdür, aman bunu atlama arkadaşım....

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Bugün servisteki 21.günü. Yaktım çırasını Nokianın
    nokia c3-01
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

30 dan 20 ye düşen servis süresi, 20 gün değil 20 iş günüdür, aman bunu atlama arkadaşım....

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Bugün servisteki 21.günü. Yaktım çırasını Nokianın
    nokia c3-01

hocam zaten 25mayıs ve sonrasında servise verilen cihazlar için geçerliymiş kanun. yasa 25nisanda çıkmış fakat 1 ay sonra yürürlüğe girecek diye bir maddesi var.Ben cihazı 21 mayısta verdim.yanii 30işgünü . 21işgününü cts günlerini sayarak doldurmuştum ama maalesef eski kanun geçerli benim durumda. Bugün gittik sorduk Tüketici hakem heyetine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 15 Haziran 2011; 4:03:39 >

• Evet 25 mayıs başlangıç doğru, dün sayı olarak tutuyor gibiydi sen 21. Gün diye yazınca (25.mayıs / 14.haziran)...
  • 1 ay önce tükeciti hakem heyeti kararını nokia ya faxlamıştım ara ara aradım bugün aradığımda dedilerki red edildi para iade talebiniz ancak anakart dğeişikliği yapılabilir dilerseniz diye söylediler telefonda biz karara red imizi yolladık dediler tüketici hakem heyetini aradım orası red edemezler red ederlersede bize yollayamazlar red falan dedi bundan sonra avukatlık bu durum dedi adliyede tüketici mahkemesinle görüşün dediler adliyeyi aradım ordakilerle görüştüm henüz karar gelmemiş nokia dan öğrendim bugün yollamışlar red i bu durumla karşılaşan oldumu olayı mahkemeye taşırsam kazanırmıyım çok para değil 600 tl ama insanları aptal yerine koyuyorlar telefon 6 defa aynı sorundan garantiye gitti anakartıda değişmişti yine anakart değiştirelim diyorlar bende uğraşamam bunla
  • şuanki sonucu sizlerle paylaşayım 2 aya yakın bir süre önce nokia ya tüketici hakem heyeti kararını faxlamıştım para iadesi kararı onaylanmıştı nokiayı bir ay kadar ara ara aradım ama sonuç henüz yok haber vericez diyip duruyorlardı en son ayın 7 sinde aradığımda bana para iadesi kararını itiraz ettiklerini ancak n82 telefonumun anakartının değiştirilebileceğini söylediler bende telefonu komple değiştirirseniz neysede anakart değişikliği istemiyorum dedim değiştiremeyiz diyince bende aldım kararı adliyede tüketici mahkemesine başvurdum oradan baktılar nokia itiraz falan yollamamış yollasada zaten 15 gün içinde yollamaları lazımdı şuan hiçbir itiraz etme hakları yok siz icraya verin dediler bende gittim icra dairesine başvurdum formları doldurdum bir hafta içinde ellerine ulaşıp tahsil edilecekmiş ertesi gün hemen benı nokiadan aramaya başladılar önce bir bayan aradı işte size yeni bir full kutu telefon verme kararı aldık vs bende anlattım durumları karar bugün alındı yanlışlık var dediler ama ses kayıtlarına bakın dedim bende aradan bir kaç saat sonrada biri daha aradı oda işte telefonunuzu değiştirme kararı aldık vs yine onada anlattım icra mahkemesine verdim dönüşü yok artık zaten masrafıda oldu 30 tl kadar evrak hazırlama pul parası vs telefonun ana parası ve yasal faizlerinide istedim

• Asla taviz verme kardeşim, devam et ve paranı geri al...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.