Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rezalet ötesi bir modem. bağlanamama sorunu mu dersin kopma mı dersin. ne ararsan var. çöpten başka bişe değil.
  • DHCP sunucu-LAN ayarları üzerinde dns ekranı var oradan dns değiştirmek ile, @feramor arkadaşın paylaştığı çetrefilli yöntem arasında ne fark var ? DHCP den de DNS değiştirebiliyor muyuz ?
  • Yaw yeri gibi sanki , tplinkte bu modelde yani VDSL , AKK yi alt etme anlamında nokta atışı fikir verebilecek varsa el atsa güzel olurdu, çok mağdurum:) bı film izeleyecez uyuz etti yani???

Konuda sayfa çoğalmış, yerini , sayfasını paylaşsa oradan da yürürüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavishow -- 25 Şubat 2017; 19:55:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavishow

Yaw yeri gibi sanki , tplinkte bu modelde yani VDSL , AKK yi alt etme anlamında nokta atışı fikir verebilecek varsa el atsa güzel olurdu, çok mağdurum:) bı film izeleyecez uyuz etti yani???

Konuda sayfa çoğalmış, yerini , sayfasını paylaşsa oradan da yürürüm...

uğraşma hocam öyle bir yöntem yok.mayısa kadar sabır geceleri torrentin gözüne vururuz.
  • skom kullanıcısına yanıt
    Eyvallah , demek mtu ve mru ile paylaşılanlarin hepsi hikayeden ibaret, ne zamandır aklımdaydı kurcalayayim diyordum,danışmadan girismeyeyim dedim, iyi etmişim,eksik olmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: _force_

Herkese merhaba,

TTNET'in verdiği bu modemi ben de kullanıyorum. Acaba VPN ayarı yapabilen ve kullanabilen var mı? Ben bir VPN bağlantısı kuruyorum, bağlı gözüküyor ancak sanki VPN hiç yokmuş gibi direkt nete bağlı modem. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

geçen bende denedim aynısı oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

Arkadaşlar üç gündür sürekli belirsiz zaman aralıklarla kopmalar yaşıyorum..
    Çağrı merkezine bıraktım mesaj hat değerlerini inceledik normal diye dönüş yapıldı.
    Arızanın evden kaynaklı olduğunu söyleyip istersem elit hizmet alabileceğimi söylediler.(ücret karşılığı destek)
    -Yapılanlar..
    Bilgisayar kaynaklı olduğunu düşündüğüm için ekran kartlarını ve wireless driverları güncel(win 8)
    Splitteri çıkarttım hattı direk bağladım yine aynı devam etti.

-Yapamadıklarım
    Modemi güncelleyemedim versiyonu kaç bilmiyorum TD-W9970 için v2 görünüyor sadece sistemde fakat arayüzde

Firmware Versiyonu:16.09.30.01005
    Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3 00000000 olarak görünmekte.
    Farklı bir modemle deneyeceğim.
    Bir de bilen varsa eve gelen hattın içinde iki ince tel var. Bunlar cat3 sokete giriyor ve sokette 8 tane yer var ben rastgele taktım hat çalışıyor fakat kopma yapıyor bununla alakalıysa nereye takacağımı bilen varsa bunu da deneyebilirim..

Var mı bana şunu bunu yap diyecek?

kablo bağlantısında sıkıntı var

• quote:

Orijinalden alıntı: mavishow

Eyvallah , demek mtu ve mru ile paylaşılanlarin hepsi hikayeden ibaret, ne zamandır aklımdaydı kurcalayayim diyordum,danışmadan girismeyeyim dedim, iyi etmişim,eksik olmayın.

çalısıyordu yakın bir zamana kadar sonra kapattılar tabi

Modemden dns değiştirmek neden önemli :

Şöyle anlatayım diyelim ağınızda 100 tane cihaz bağlı bu 100 tane cihaz kendisi üzerinden dns ayarlarını değiştirdi.Bu 100 tane cihaz diyelim donanimhaber.com adresine girmek istiyor ancak gerekli ip adresleri henüz yok bu yüzden sizin elle ayarladığınız sunucuya soruyorlar ve bu 100 cihaz sizin hem bw nizi yiyor hem de kotanıza işliyor(Düşük miktarlarda olsa).Ancak modemden değiştiriğimizde 100 cihaz modeme soruyor modem eğer henüz ilk defa giriyor yada süresini doldurduysa(Genel olarak 4 Saat geçerlidir) servera soruyor kısacası modemdeki DNS serverını kullanmak size aynı sorguyu 100 defa değil 1 defa yapmanızı sağlıyor buda size hem BW hem de kota olarak geri dönmektedir.
  • Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Sorunumu modem arayüzden kanalı otomatik yerine 11 den al dediğimde çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Modemden dns değiştirmek neden önemli :

Şöyle anlatayım diyelim ağınızda 100 tane cihaz bağlı bu 100 tane cihaz kendisi üzerinden dns ayarlarını değiştirdi.Bu 100 tane cihaz diyelim donanimhaber.com adresine girmek istiyor ancak gerekli ip adresleri henüz yok bu yüzden sizin elle ayarladığınız sunucuya soruyorlar ve bu 100 cihaz sizin hem bw nizi yiyor hem de kotanıza işliyor(Düşük miktarlarda olsa).Ancak modemden değiştiriğimizde 100 cihaz modeme soruyor modem eğer henüz ilk defa giriyor yada süresini doldurduysa(Genel olarak 4 Saat geçerlidir) servera soruyor kısacası modemdeki DNS serverını kullanmak size aynı sorguyu 100 defa değil 1 defa yapmanızı sağlıyor buda size hem BW hem de kota olarak geri dönmektedir.

teşekkürler hocam durumun farkındayım ancak sorduğum şey DHCP ayarlarından dns değiştirmekle console gibi alengirli yöntemle değiştirmek arasında fark var mı ? DHCP kısmından değiştirdiğimizde de aynısını yapmış olur muyuz ? Denemelerime göre değişmiyor DHCP den DNS girince ama yine de net bir bilgi almak istedim, ne işe yarar DHCP deki DNS ayar kısmı ?

Bilgisayar modeminizde yerel IP alırken (DHCP aracılığı ile) DNS sunucularınıda alır normalde DHCP bu DNS sunucularını bilgisayara modemin IP adresini gönderir (192.168.1.1) Kısacası DHCP den DNS değiştirdiğinizde DHCP bilgisayarınıza bu sefer sizin orada belirttiğiniz DNS adreslerini gönderecektir (8.8.8.8 vb) gibi ve bilgisayarınız DNS e bağlanma ihtiyacı duyduğunda oradan değiştridiğiniz sunuculara bağlanacaktır ve gereksiz bir trafik oluşacaktır.Umarım açıklayıcı bi şekilde yazabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 26 Şubat 2017; 10:57:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

Sorunumu modem arayüzden kanalı otomatik yerine 11 den al dediğimde çözüldü.

ilginç hocam ben neti bağlatırken adamlar direk dışardan eve kablo çektiler bina içi bağlantı yapmadılar biz bina içi bağlantıyı yaptık babam rasgele kabloları birleştirmişti 1mbps hız vardı kopup duruyordu sonra doğru kabloları bağladım hız düzeldi kopma yok
    siz galiba wifi kopmasından bahsetmişsiniz bendede oluyor o onda yapacağınız şey etraftaki modemlerin hangi kanaldan sinyal verdiğine bakmak diyelim 4-5-6 kullanılıyor siz 2 yi seçeceksiniz kullanılmayan kanalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 26 Şubat 2017; 11:43:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Bilgisayar modeminizde yerel IP alırken (DHCP aracılığı ile) DNS sunucularınıda alır normalde DHCP bu DNS sunucularını bilgisayara modemin IP adresini gönderir (192.168.1.1) Kısacası DHCP den DNS değiştirdiğinizde DHCP bilgisayarınıza bu sefer sizin orada belirttiğiniz DNS adreslerini gönderecektir (8.8.8.8 vb) gibi ve bilgisayarınız DNS e bağlanma ihtiyacı duyduğunda oradan değiştridiğiniz sunuculara bağlanacaktır ve gereksiz bir trafik oluşacaktır.Umarım açıklayıcı bi şekilde yazabilmişimdir

teşekkürler hocam DHCP den opendns numaralarını girdim ancak şuradanhttps://www.opendns.com/welcome/ test ettiğimde başarısız diyor.

• Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Ona nasil bakiliyor peki anlamadim hocam

• özket kullanıcısına yanıt
    ona wifili bir cihazdan bakarsın wifi analyzer gibi uygulamalardan
  • Selam. Benim modem, 16.09.30.01005, Version:TD-W9970 v3 00000000.

Sonu '1' ile bitmediği için sanırım root şifresi farklı.

Bu sürüm için root şifresini bilen var mı acaba?

Ayrıca modemin tarih saat ayarı vs, tüm seçenekler kayıp, kapalı. Saat ayarı yapamıyorum. Bunu yapamayınca wi-fi kullanımına saat kısıtlaması da koyamıyorum.

Aynı sürümü kullanıp root girişi yapabilen veya saat ayarı menüsüne erişebilen var mı acaba?

• Kopma Sıkıntıları sona erdi.Sıkıntı yaşayan arkadaşlar Aşağıdaki bağlantıdan yeni yazılımı indirebilirler.

https://drive.google.com/open?id=0B5l7L4bZ1mhGVXM5U1hGeW9obTg
  • ertuncb E kullanıcısına yanıt
    Modeminizin telefon kablosunu çıkarın(internete bağlanamsın) modeme reset atın ve root şifresi ile girmeyi deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bugün bu modemi kullanmaya başladım ve 24 mbbp e kadar destekli fibere geçtim. Fakat internet indirme hızımda pek farklılık olmadı normalde AKK yi geçmeden 1-1.5 mb indirme alıyordum şimdi ise en yüksek 3 mb falan. Acaba neden böyle oldu?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.