Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:31:1 >
  • technoson T kullanıcısına yanıt
    Bu forumda bir kisimda tp link soru cevap vardi oradan ya da Teknoseyir'de direk sorabilirsiniz orada uyelikleri vardi.
  • technoson T kullanıcısına yanıt
    Üst mesajlarda Root şifresini paylaştım onun ile panele girerseniz kısıtlanan bazı özellikler açılacaktır.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122911024

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 5 Şubat 2017; 18:30:56 >
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:30:22 >
  • Arkadaşlar bu modemin (ttnetin verdiği) önceki firmwarelerini bulma şansımız yok mu ? Son güncellemeyi yaptığıma pişman gibiyim şu an fabrika ayarlarını denedim ama fw değişmedi..Stabillik kayboldu gibi hissediyorum son update ile.Eğer birilerinde varsa çok makbule geçer hatta modemin içinden yedek al diyerek fw yi çekebilir bile.
  • Arkadaşlar aşağıda bilgileri bulunan modemden 3 adet telekomdan satın aldım. Ama almaz olaydım. Cihazı kısıtlamışlar. Ben bu cihazları bridge mode olarak kullanmak istiyorum ama maalesef yapılamıyor. Sentim ile görüştüm bu cihazlarda o özellik yok diyorlar. Bu cihazdaki kısıtlamayı nasıl kaldırabiliriz. Yardımcı olabilir misiniz?

Firmware Versiyonu:16.01.08.01002
    Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3 00000001
    Sistem Bağlantı Süresi:0 day(s) 16:08:56

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_06 -- 8 Şubat 2017; 9:59:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter_06

Arkadaşlar aşağıda bilgileri bulunan modemden 3 adet telekomdan satın aldım. Ama almaz olaydım. Cihazı kısıtlamışlar. Ben bu cihazları bridge mode olarak kullanmak istiyorum ama maalesef yapılamıyor. Sentim ile görüştüm bu cihazlarda o özellik yok diyorlar. Bu cihazdaki kısıtlamayı nasıl kaldırabiliriz. Yardımcı olabilir misiniz?

Wds modu yok gerçekten bu alette.Ben de başka bir modemi repeater olarak kullanacaktım ama kullanamadım.
    WAN servis ayarları kısmında "Bağlantı türü : köprü" gibi bir seçenek var işinizi görür mü acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skom

quote:

Arkadaşlar aşağıda bilgileri bulunan modemden 3 adet telekomdan satın aldım. Ama almaz olaydım. Cihazı kısıtlamışlar. Ben bu cihazları bridge mode olarak kullanmak istiyorum ama maalesef yapılamıyor. Sentim ile görüştüm bu cihazlarda o özellik yok diyorlar. Bu cihazdaki kısıtlamayı nasıl kaldırabiliriz. Yardımcı olabilir misiniz?

Wds modu yok gerçekten bu alette.Ben de başka bir modemi repeater olarak kullanacaktım ama kullanamadım.
    WAN servis ayarları kısmında "Bağlantı türü : köprü" gibi bir seçenek var işinizi görür mü acaba ?

Hocam wan ayarları kısmından yeni bağlantı oluşturunca köprü modunda bir bağlantı oluşturulabiliyor. Ancak benim işime yaraması için vpi/vci değerlerini 8/35 yapmam gerekiyor. ttnetin kendi oluşturduğu dsl_internet bu değerleri kullandığı için 8/35 değerini yeni oluşturduğum köprü bağlantısına veremiyorum. Aslında dsl_internet isimli bağlantıyı silme seçeneği olsa iş çözülecek gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_06 -- 8 Şubat 2017; 13:4:2 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skom

quote:

Hocam wan ayarları kısmından yeni bağlantı oluşturunca köprü modunda bir bağlantı oluşturulabiliyor. Ancak benim işime yaraması için vpi/vci değerlerini 8/35 yapmam gerekiyor. ttnetin kendi oluşturduğu dsl_internet bu değerleri kullandığı için 8/35 değerini yeni oluşturduğum köprü bağlantısına veremiyorum. Aslında dsl_internet isimli bağlantıyı silme seçeneği olsa iş çözülecek gibi duruyor.

anladım hocam, birkaç sayfa önce root yetkisi ile modeme login olmayı yazmıştı bir arkadaş,geriye doğru gidersen göreceksin onu dene bir de belki root ile yapılabiliyordur.

edit : aha are.you.sure arkadaş paylaşmış o iletiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skom -- 8 Şubat 2017; 14:35:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: feramor

CWMP Kapatma ve Telnet Açma

Test Edilen Donanım : TD-W9970 v3 00000001
    Test Edile Firmware : 16.09.30.01005

Önceliklehttp://192.168.1.1
    Adresine
    Kullanıcı Adı : root
    Şifre : tTn3+Z@!Sr0O+
    ile giriş yapıyoruz

Telnet Açma

Soldaki Menüden
    Sistem Araçları -> Yönetim Kontrolü
    Buradan Telneti Aktif Hale Getirebilirsiniz
     TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

NOT : Henüz TELNET ile login olabilmek için gerekli olan şifreyi bulamadım :'(
    Düzenleme : Telnet için root kullanıcısının şifresini değiştiriniz.O şifre TELNET üzerindede aktif olacaktır :)

Sistem Araçları -> CWMP Ayarları
    Buradan CWMP yi kapatabilirsiniz

Not : CWMP yi kapatmak için önüne perde koymuşlar bunu sağ tıkla incele deyip sağ tarafta gösterdiğim şekilde olan Nesneyi silerek işlem yapabilirsiniz.

Merhaba öncelikle @feramor 'a teşekkür ediyorum modeme tekrar erişimi sağladım. Şimdi ben kendisinin gösterdiği şekilde cwmp yi kapattım şu an bu şekilde
    ben şimdi ikisinide kapadım ama "bilgilendirme"yi açsam mı diye düşünüyorum bir de alttaki kısmı da kapatmalı mıyım ?

Ayrıca telnet ile bağlanabildim anlattığı şekilde yapınca oluyor bu konuda bilgisi olup da denemek isteyen olursa diye kullanılabilen komutların listesini atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are.You.Sure -- 8 Şubat 2017; 16:4:28 >

• skom kullanıcısına yanıt
    Evet gördüm onu ama giriş yapamadım o şekilde cihaza bendeki firmware versiyonu farklı.
  • Hocam root şifresiyle giriş yapıldığında wan ayarlarında bulunan dsl_internet bağlantısını silebiliyormuyuz?
  • Siz Feramor'un verdiği root şifresiyle mi bağlandınız? Bendeki v1 modeme o şifre tutmamıştı. Dolayısıyla Cwmp ile ilgili bir arayüze element silerek ulaşmam da mümkün değil. Şifreyi nereden temin edebiliriz? Ayrıca fw'ler de farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Şubat 2017; 15:40:6 >
  • şimdi baktım root ile girince silme yok ama disable çıkıyor

@programmer_onur Evet ben o şifreyle giriş yapıp "root" un şifresini değiştirdim telnete o şekilde giriliyormuş v1 olanın şifresini bilmiyorum ama root kullanıcısı id=admin pw=1234 diye bir şey buldum bi deneyin olmazsa o tip kombinasyonları bunlar telnet için id ve şifre de olabilirmiş modeme girmezse direk telnet deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are.You.Sure -- 8 Şubat 2017; 16:9:40 >

• Are.You.Sure kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Zahmet olmazsa birşey daha rica edeceğim. Root olarak giriş yapınca dsl_internet içerisindeki bağlantı türü ve vpi/vci değerleri değiştirilebiliyormu?
  • hunter_06 kullanıcısına yanıt
    evet değişiyor TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970
  • Bu modemin ttnet versiyonunu kullanıp saçma sapan wifi kopmaları,dsl kesmeleri,tekrar bağlanırken sapıtma gibi sorunlarla karşılaşanlar modemin adaptörünü değiştirmeyi denesinler.Ben eski modemden kalan 12v-1A'lık adaptörle(orjinal adaptörü 12v -0.5A) değiştirdim bu sorunların hiçbirisi kalmadı.2 gündür sorunsuz kullanıyorum nazar değmesin.Bana gelen adaptör defolu falan olabilir ama denemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Are.You.Sure

evet değişiyor TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

Çok teşekkürler hocam. Root sifresini bulmak için bildiğiniz bir yontem mevcutmu? Bendeki cihazlar aşağıdaki model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_06 -- 9 Şubat 2017; 1:13:44 >

• hunter_06 kullanıcısına yanıt
    sizin zaten v3 modeli ise feramorun verdiği root şifresiyle girebilmeniz lazım eğer olmuyorsa son sürüme güncelleyin öyle deneyin onunda linki atılmıştı konuda kim attı tam hatırlayamadım şimdi. Son sürüm : 16.09.30.01005
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.