Şimdi Ara

TTnet playstore rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
12.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TTnet 189931****** nolu aboneyiz,22 Ağustos 2014 tarihinde saat 17:42 de 274 TL, 17:43 de 111 TL ve 17:45 saatlerinde 33 TL lik (toplamda 495 tl ) TTnet oyun sitesi playstore.com dan oyun alışverişi yapılmış, Ben o tarihte İstanbul dışında Enez de tatildeydim biletlerimle ve tatilde olduğumu resimlerimle kanıtlayabilirim,42 yaşındayım oyunla ilgim yok Bu oyunları almadım Bilgisayarıma indirmedim ve açmadım adıma kim almış bilmiyorum şifrem mi çalındı nasıl oldu bilmem. TTnetin playstore adlı sitesinden kullanıcı bilgilerimi vererek yada çaldırarak biri yada birileri tarafından oyunlar satın alınmış.Bu ödemeler esnasında hiç bir onay gönderilmemiştir ne cep telefonuma ne de mail adresime ,bu oyunları tutarı 495 tl ttnet hesabıma fatura edilmiştir.Yani ttnet mail adresimi ve tek kullanımlık şifremi 3.şahıslara vererek yada sitelerinin güvenlik açığından dolayı siteden oyun almamı sağlamıştır.Yaptıkları sözde kontrolde ödemeyi yapmam gerektiğini yasal makamlara da başvurma hakkım olduğu belirttiler sağ olsunlar!!!!Ben adını bile bilmediğim(playstore.com imiş) siteden almadığım oynamadığım haberim dahi olmayan bu alım satımdan nasıl mesul tutulabilirim ttnet benim haberim olmadan nasıl böyle bir ödemeye onay verebilir .Ayrıca bu alımın tekrar yapılmayacağının garantisi de yoktur,Cep telefonuma veya mail adresimden onay teyidi de alınmamıştır.

Bu rezalete dur diyecek bir kurum yok mudur ,tüketici hakem heyetine başvuracağı daha hızlı bir çözüm yolu varmıdır

• O oyunlar hangi IP numarasy üzerinden alyndy onu tespit ettirin önce ama bunun için savcyly?a suç duyurusunda bulunup ?ikayetçi olmanyz gerek..

E?er bir ?ekilde muhataba ula?yrsanyz dolandyrycylyktan tazminat davasyda açabilirsiniz.. Ama olay bir yolu yok emin olun.. Tüketici heyeti size sadece parasal konuda yardymcy olabilir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğerki suç ttnetin ise hakem heyeti gibi yerler sizi tatmin edecek çevaplar verebilir, fakat suç sizde ise, veya aksaklıktan dolayı bir açık vermişseniz burada ttnetten bir ödeme alacağınızı sanmıyorum. Kaldıki savcılığa verseniz bile yinede bir sonuç çıkar mı çıkmaz mı? ne kadar sürer onuda pek çözüm olabileceğiniz sanmıyorum. Sonuçta bunu birisi yapmışsa her aşamasını da düşünmüştür.

kamerası olmayan interne kafeden yapılmış olabilir, bunda tesbit etmek neredeyse imkansız.

Fakat bu dediklerim sizi yıldırmasın, olabilecek durumları anlattım size, fakat ben bu işlerden korkmam, şansımı denemek için şikayetimi de yaparım davamıda açarım, bu işi şayet biri yapmış ise belki salaklık yapıp yakayı ele verebilir umuduyla hakkınızı da arayabilirsiniz.
    Geçmiş olsun, zor durum harbiye o parayı birinin çebine koymak çok kötü bir duygu.
  • Aynı olay basıma geldi bakalm şikayet kaydı olusturdular dönüş yapacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Aynı olay basıma geldi bakalm şikayet kaydı olusturdular dönüş yapacaklar

ne oldu arkdaşalar bisonuc var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

quote:

Ttnete iki kez kayıt actırdım ikisnde de aynı sonuc şifrenizi vermissinzdr bir sorumluluk kabul etmiyoruz diyor, ozaman alınan oyunları iptal edip ücreti düşün beni savcılıkla uğrastrmayın dedim onada yanasmadılar.Kesinlikle ne şifre verdm ne baska birsey, bu sekilde çok magdur var

• quote:

quote:

quote:

Ttnete iki kez kayıt actırdım ikisnde de aynı sonuc şifrenizi vermissinzdr bir sorumluluk kabul etmiyoruz diyor, ozaman alınan oyunları iptal edip ücreti düşün beni savcılıkla uğrastrmayın dedim onada yanasmadılar.Kesinlikle ne şifre verdm ne baska birsey, bu sekilde çok magdur var

sözde benimki 250 tl idi babamda ugraşmam fazla dedi kapattıracaktık onu ödedi bitti dediler
    şimdi ise görmedeik 1000 tl lik daha varmış diyorlar
    savcılıga verdik bugun pc yi alırlar mı

• quote:

quote:

quote:

quote:

sözde benimki 250 tl idi babamda ugraşmam fazla dedi kapattıracaktık onu ödedi bitti dediler

Ben 1000 tl tutuyordu tahaütümde vardı hepsini ödedim ttneti kapattım avukata danıştım uzun bir süreç olur dedi burada ttnetin açığı mevcut ama bizim şifreleri kırılıp kullanılmış bize telefona onay kodu bilmem ne gelmemiş .....kapattım interneti çok mağdur var ama ttnet iplemiyor tüketici derneği btk ya yönlendiriyor btk şikayeti ttnetin kendisine yönendiriyor Allah belalarını versin çoluğumun çocuğumun nafakasını ttnete yedirdim 2 x 176 tl borcum kaldı net kapalı 3 aydır borç ödüyorum.

Hİç bir şey alamazlar onlar dürüst vatandaştan alırlar,hacize gelse neyini alacak pislik çıkartmak istersen yaparsın ödemezsin kağıt gelir bir kaç şerefsiz avukat arar sürekli korkutur şöyle böyle diye eeen sonunda haksız olsan bile ki değilsin en fazla asgari ücretin 3 te 1 inden olmak kaydıyla maaşından ki varsa çalışıyorsanız taksit taksit keserler

• quote:

Orijinalden alıntı: medetres

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 1000 tl tutuyordu tahaütümde vardı hepsini ödedim ttneti kapattım avukata danıştım uzun bir süreç olur dedi burada ttnetin açığı mevcut ama bizim şifreleri kırılıp kullanılmış bize telefona onay kodu bilmem ne gelmemiş .....kapattım interneti çok mağdur var ama ttnet iplemiyor tüketici derneği btk ya yönlendiriyor btk şikayeti ttnetin kendisine yönendiriyor Allah belalarını versin çoluğumun çocuğumun nafakasını ttnete yedirdim 2 x 176 tl borcum kaldı net kapalı 3 aydır borç ödüyorum.

Hİç bir şey alamazlar onlar dürüst vatandaştan alırlar,hacize gelse neyini alacak pislik çıkartmak istersen yaparsın ödemezsin kağıt gelir bir kaç şerefsiz avukat arar sürekli korkutur şöyle böyle diye eeen sonunda haksız olsan bile ki değilsin en fazla asgari ücretin 3 te 1 inden olmak kaydıyla maaşından ki varsa çalışıyorsanız taksit taksit keserler

oda olmaz babamların işyerinde böle böyle bu tarz borcu olanlar hemen atılıyor şirket politikası
    allah belalarını versin tek maaş giriyor eve bi asgari maaş ne diyebilirimki kansızlar

• ttnet kadar rezalet bir firma yoktur çok şükür 3 sene önce o beladan kurtuldum şimdi uydunet kullanıyorum hız olsun , süreklilik olsun herşeyiyle beklentimi karşılıyor ayrıca internet + teledünya ya ayda 29 tl veriyorum ttnet ile muhattap olmaktan ALLAH korusun
  • medetres M kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç alabildiniz mi acaba?Ben de birkaç gün önce ttnet faturamda uçuk bir borç görünce ttneti aradım.Playstore ile ilgili bir borç vardı..playstore kullanmadığımı ve işlem yapmadığımı söyledim.
    Bugün ulaştılar sizin mailinizle işlem yapılmış savcılığa suç duyurusunda bulunun bizim yapacağımız bir şey yok dediler.
    750 liralık alışveriş görünüyormuş şu anda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CE21D1C4 -- 12 Ocak 2016; 19:36:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

Hocam sonuç alabildiniz mi acaba?Ben de birkaç gün önce ttnet faturamda uçuk bir borç görünce ttneti aradım.Playstore ile ilgili bir borç vardı..playstore kullanmadığımı ve işlem yapmadığımı söyledim.
    Bugün ulaştılar sizin mailinizle işlem yapılmış savcılığa suç duyurusunda bulunun bizim yapacağımız bir şey yok dediler.
    750 liralık alışveriş görünüyormuş şu anda..

Ben savclga suç duyurusnda bulundm, çıkan karar kendiniz almıssınız.
    Mahkme ttnet ile görüşmüş, ttnette -müşteri kendsi satın almış- demiş.
    Ne kadar saçma değil mi şikayet ettgmz şirkete doğruluğunu soruluyor adalet sistemimiz.

Bir an önce başka firmaya geçin

• yasin90 Y kullanıcısına yanıt
    Ttnet dogrudan dolandirsin biz de odeyelim bosuna savciliga gidip ugrasmayalim..
    Benim şifremi birinin ogrenme ihtimali yok denecek kadar az ,bu ttnet tek şifreyle girişte resim seçerek giriş yontemi geldi bu sorun ortaya çıktı..
    Mailime baktım playstore ile ilgili hiçbir sey yok tek şifrem ayni ama kişi bir cep numarasi yazmış sadece, mailim aynıydı..
    Sadece numararyi değiştirerek mi bana 750 lira kitledi simdi bu Allahsizlar..
    Ttnetin işle ilgisini savci ttnete bu şekilde soracaksa boyle savciya gerek yok defolsun gitsin koltuk işgal etmesin işin peşinden gitmeyecek adamin orda olmaya hakki yok suç işleniyorsa aydinlatacaksin tum imkanlar elinin altinda

• quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

Ttnet dogrudan dolandirsin biz de odeyelim bosuna savciliga gidip ugrasmayalim..
    Benim şifremi birinin ogrenme ihtimali yok denecek kadar az ,bu ttnet tek şifreyle girişte resim seçerek giriş yontemi geldi bu sorun ortaya çıktı..
    Mailime baktım playstore ile ilgili hiçbir sey yok tek şifrem ayni ama kişi bir cep numarasi yazmış sadece, mailim aynıydı..
    Sadece numararyi değiştirerek mi bana 750 lira kitledi simdi bu Allahsizlar..
    Ttnetin işle ilgisini savci ttnete bu şekilde soracaksa boyle savciya gerek yok defolsun gitsin koltuk işgal etmesin işin peşinden gitmeyecek adamin orda olmaya hakki yok suç işleniyorsa aydinlatacaksin tum imkanlar elinin altinda

hocam tüm işler hikaye, sadece kazanan ttnet, yok şifre kullanılmış vs komple yalan.

15gün içinde iade şansı var, 15 gün gecmedyse iade edin

• 15 gun ne ile ilgili anlayamadim.
    Oyun içi g cash midir ne haltsa onlardan almislar onlar iade olunmaz oyun falan almis mi diyorum yok bu oyun ici paralardam alinmis diyorlar mail adresime nasil tek sifre telefon no su değişince mesaj gelmiyor ben anlamadim bir suru işim var bir de savcilikla ugrasacam taahhüt nisanda bitiyor yoksa hemen kapatacaktim

• Yok artık bide onu mu cıkartmışlar, bnmkinde oyun alınmıstı 500 liralık

İnşallah sonuç alırsınız, lütfen geri bildirim de bulunun

Hocam bir sürü derdum var zaten interneti aylardir dogru duzgun kullanmadim bile ,bir de bu çıktı başıma lanetler olsun..
    Bir de sikayetvar sitesinde bir kişi hakkimda dava acilacakmis ip adresime veri indirildi falan demiş bu hırsızlar kafeden veya baska bir bilgisaya sizarak islemi gerceklestirmistir bizim para gidecek gibi ama firsat bulunca basvuracam..

• quote:

Yok artık bide onu mu cıkartmışlar, bnmkinde oyun alınmıstı 500 liralık

şu işi bir daha anlatsanıza. playstore a üyeliğiniz yoksa nasıl girip almışlar. alınca kredi kartı kullanmaları gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

Yok artık bide onu mu cıkartmışlar, bnmkinde oyun alınmıstı 500 liralık

şu işi bir daha anlatsanıza. playstore a üyeliğiniz yoksa nasıl girip almışlar. alınca kredi kartı kullanmaları gerekmiyor mu?

Playstore Türk telekoma ait bir site ve oyun satıyor steam gibi düşünün, kredikartı falan gerekmiyor normal internet faturanıza ekleniyor hatta taksit seçeneği bile varmış bnmkini 10a bölmüşler her ay 50 lira eklenmiş faturama :D

İlginçtir ki bu dolandırıcılık devam ediyor ve asıl ilginci Ttnet engel olamıyormuş (!)

Superonline geçtim, Allah ttnetin eline düşürmesin

bu dolandırıcılığa maruz kalmamak için yapabileceğimiz birşey yok muymuş.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.