Şimdi Ara

TTnet playstore rezaleti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
12.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Savcılık suç duyurum bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akalaycioglu -- 30 Mayıs 2017; 14:27:58 >
  • var mı bir sonuç?
  • Bu tür olayların artması sonucunda türk telekom önlem olarak e-pin satışında faturayla ödeme opsiyonunu kaldırmış playstore.com sitesinden;

https://eksisozluk.com/entry/59228496
  • bizimde başımıza gelmiş bir olay bulunuyor arkadaşlar...

http://forum.donanimhaber.com/m_116047722//tm.htm#116054095
  • Allah başka dertler vermesin ama Türk Telekom güven vermiyor. TTNET alt firması değil mi? Tüm suçU Türk Telekom üstlenmeli müşteri mağduriyetini karşılamalılar. Koskoca firmaya yakışmayan davranışlar şu var insanların güveni sarsılırsa çok müşteri kaybederler bunun farkında varmaları gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 13 Nisan 2016; 2:15:52 >
  • geçmiş olsun arkadaşlar, gerçekten çok dikkatli olmak lazım.
  • arkadaşlar aynı durum benim başıma da geldi. ham savcılığa hem de tüketici hakem heyetine başvurdum, hakem heyeti zararımın karşılanmasına hükmetti. bence hakkınızı sonuna kadar arayın. ttnet nasıl olsa çoğu hakkını aramaz gözüyle bakıyor.

hakem heyetine bir dilekçeyle başvurmanız yetiyor. durumu anlaşılır bir şekilde anlatın. hatta internette benzer mağduriyetler yaşayanların yazılarını bulup dilekçenize ekleyin.
  • Birkaç gün önce beni aradılar ve tekrar inceleme yaptıklarını,işlemi benim yapmadığımı tespit ettiklerini paramı iade edeceklerini söylediler bakalım haftaya gidecem alırsam haber veririm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTNET abonesiyim tarafımdan herhangi bir onay verilmeden kullanmakta olduğum cep telefonuna onay kodu gelmeden TTNET bilgilerimi güncellemiş olup; bunun sonucunda Play Store ve 3pay.com'dan oyun indirildiği alışveriş yapıldığı söylenmiştir.

12 ay ve 24 ay taksitlere bölünmüştür. Faturama yansıtılmıştır. Yasal olmayan ve kendi tarafımdan onaylanmayan bu miktarın iadesini ve işlemi onaylayan kişiye ait ayrıntılı bilginin tarafıma ulaştırılmasını talep ediyorum.

arkadaslar TTNET bılgılerımı nasıl gunceller telefon numarası ve e maıl adresımı. bana onay kodu gelmeden
  • büyük ihtimalle bilgisayarınıza virüs bulaştı keyloger.Virüs programı yüklümüydu?
  • Geçenlerde gidip paramı aldım cok sukur ..

• Nasıl yaptınız hocam

• maliyeci18 M kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey yapmadım..olaydan aylar sonra arayıp tekrar inceleme yaptıklarını ve işlemin başkası tarafından yapıldığının tespit edildiğini söylediler..gittim paramı aldım.
  • Ufakta olsa önlem olarak ttnet online işlemlerden fatura sınırı koyun maile gelsin sınır aşınça onay vermeden işlem yapılmıyor.

Bu tür şeyler tivibu dan sonra çoğaldı. Bazıları tivibu yu kullansın diye eşe dosta veriyor. Yada açık var ttnet sisteminde kolay hack oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 9 Temmuz 2016; 15:07:26 >
  • Merhaba Arkadaşlar

Konu üzerinden bayağı bir zaman geçti ve bende neticesini paylaşmak istedim.

Öncelikle bizim bilgilerimizin olduğu bir laptop üzerinden yapılmış her şey (tutuklulardan biri eski avea bayii)

Malum şahıslar 10 kişi olup, 3 tanesi 6 aydır hapistedir. 7 kişide serbest yargılanmaktaydı.

Ta ki geçen haftaya kadar.

Hakim kararı ile 10 şüphelide tutuklandı.

Arkadaşlar işin ilginç tarafı elebaşları İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat!

Bu arada eğer bu şekilde mağdur olanınız varsa en yakın hakem heyetine veya savcılığa suç duyurusunda bulunun.

Eski Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/cete-lideri-avukat-cikti-3-milyon-dolarlik-vurgun-40299669

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akalaycioglu -- 30 Mayıs 2017; 14:24:11 >

• Türk Telekom ve diğer kuruluşları müşteriyi daha ne kadar yolarız diye hareket etme prensibine sahip olduğu için böyle resmi bir dolandırıcılık üzerine işlem yapmaktadırlar!
  • Türk Telekom internetiniz ev telefonunuz var ise kesinlikle kapattırın başka aboneliklere geçin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: akalaycioglu

Merhaba Arkadaşlar

Konu üzerinden bayağı bir zaman geçti ve bende neticesini paylaşmak istedim.

Öncelikle bizim bilgilerimizin olduğu bir laptop üzerinden yapılmış her şey (tutuklulardan biri eski avea bayii)

Malum şahıslar 10 kişi olup, 3 tanesi 6 aydır hapistedir. 7 kişide serbest yargılanmaktaydı.

Ta ki geçen haftaya kadar.

Hakim kararı ile 10 şüphelide tutuklandı.

Arkadaşlar işin ilginç tarafı elebaşları İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat!

Bu arada eğer bu şekilde mağdur olanınız varsa en yakın hakem heyetine veya savcılığa suç duyurusunda bulunun.

Eski Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/cete-lideri-avukat-cikti-3-milyon-dolarlik-vurgun-40299669

peşine düşüp iyi etmişsiniz. zaten ben kıllanıyorum böyle evleri arabaları dizenlerden.boşa dememişler çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz. maaşlar belli ülkemizde.

• Yıl olmuş 2018 aynı dolandırıcılık halen devam ediyor.

Kimlik bilgilerim ele geçirilmiş, anne kızlık soyadı dahil (muhtemelen internet başvurusu için doldurduğumuz formlar tt bayilerince kötü niyetli kişilerle paylaşılmış) 14 haziran 00:52 de önce GSM abonesi olduğum kurumun çağrı merkezi aranmış ve benim kimlik bilgilerim ile doğrulama yapılarak sanki benim talebimmiş gibi hattım tüm koşullarda 0505 471 10 37 no.lu telefona aktarılmış. Bilgilendirme sms'i geldiği anda haberim oldu ve hemen GSM operatörü müşteri hizmetlerini aradım. Çağrı merkezi üzerinden yönlendirmenin gerçekleştirildiğini söylediler ve hemen iptal ettirdim tüm yönlendirmeleri. Tabi bu süreç içinde hattımı kendi hattına yönlendirenler Türk Telekom'dan da internet aboneliğimi olduğunu bildikleri için, Türk Telekom'un Tek Şifre özelliği ilewww.playstore.com adresinden şifremi unuttum diyerek yeni şifre talebinde bulunuyorlar ve hattım onların hattına yönlendirilmiş olduğundan şifre de onlara gidiyor. Bu şekilde hiçbir bağlantım olmayan Türk Telekom'un playstore mağazasına giriş yapılıyor ve alışveriş yapılıyor. (Dolandırıcı insaflıymış 500 TL lik alışveriş yapıyor ve 12 taksite bölüyor). Bunu da mail adresime gelen bilgilendirme maili sonrası anlıyorum. Hemen Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim, açılmış olan playstore üyeliğini askıya alıp tek şifremi de iptal ediyorlar. Aynı günün sabahı müşteri hizmet yetkilisi beni arıyor ve bu parayı ödemeniz gerekiyor, sistemlerde sizin telefon numaranıza onay mesajı gelmiş ve siz de onaylamışsınız diyor. Ne kadar da anlatmaya çalışsam hattımın yönlendirilmiş olduğunu bana şifrenin gelmediğini anlamak istemiyorlar. GSM operatörünün yaklaşımı ise şu şekilde; kimlik bilgileriniz bir şeklide çalınmış olabilir, daha sonra yine aynı olayı yaşamamak adına yeni bir ek güvenlik sorusu oluşturun, diğer çalınmış bilgilere ek olarak bu soru da sorulacağı için aynı işlemler tekrarlanmaz denildi. Öyle yaptım şu an ek güvenlik sorusu oluşturdum. Siz de yapın başınıza böyle bir şey gelmesini beklemeyin.
    Şimdi bu konuda hukuki hakkımı nasıl savunabilirim? Türk Telekom'dan yalnızca internet aboneliğini kullanıyor olmama rağmen ve Tek Şifre özelliğini de sadece internet online işlemler için kullanmama rağmen ve bu tek şifre özelliğini de hiçbir zaman cep telefonu numarası kullanarak yapmamama rağmen, nasıl oluyor da Türk Telekom benim rızam olmadan tek şifre özelliğini başka bir sitede kullanılmasına izin veriyor. Bu siteden yapılan alışverişi nasıl oluyor da benim faturama yansıtabiliyor. Sonuçta ben internet aboneliği için Türk Telekom'a başvuru yapmışım ve internetim bağlanmış faturalandırılmış. Başka bir kalemin faturalandırılması benim rızam dışında olabilir mi?

• Rezalet bu konuda sorun devam ediyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.