Şimdi Ara

TTNet ile Savaş inşallah önümüzdeki sene zaferle bitiyor hedef 2015

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha öncede köyümüzde internet altyapısı yok diye bir konu açmıştım ve öneriler sonucunda btk ya şikayette bulundum ve dün arayip 2015 te çekileceğini bildirdiler şunun şurasında 2015 e ne kaldı 2 ay var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pek sağlıklı bir bağlantı bekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shamshiel -- 1 Kasım 2014; 13:08:41 >
  • 2015 diye söyledilerse önünde koca 14 aylık zamanın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

2015 diye söyledilerse önünde koca 14 aylık zamanın var.

Yani... 2015 demek ocak ayı demek değil ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetAMASYA0505

Arkadaşlar daha öncede köyümüzde internet altyapısı yok diye bir konu açmıştım ve öneriler sonucunda btk ya şikayette bulundum ve dün arayip 2015 te çekileceğini bildirdiler şunun şurasında 2015 e ne kaldı 2 ay var.

Fiber mi çekecekler? "2015 için kırsal fiber proje düşüncesi varmış ama daha kesin bir şey yokmuş" bana telekom yetkililerinin söylediği buydu. Size kesin olarak fiber hat çekeceğiz dediler mi? Sizde zaten bakır hat vardı ama ADSL verilemeyecek kadar santrale uzaktı galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

quote:

Arkadaşlar daha öncede köyümüzde internet altyapısı yok diye bir konu açmıştım ve öneriler sonucunda btk ya şikayette bulundum ve dün arayip 2015 te çekileceğini bildirdiler şunun şurasında 2015 e ne kaldı 2 ay var.

Fiber mi çekecekler? "2015 için kırsal fiber proje düşüncesi varmış ama daha kesin bir şey yokmuş" bana telekom yetkililerinin söylediği buydu. Size kesin olarak fiber hat çekeceğiz dediler mi? Sizde zaten bakır hat vardı ama ADSL verilemeyecek kadar santrale uzaktı galiba.

Afyonun kenar mahallesinde ikamet ediyorum. Buralar kırsal olarak geçmesede 2015 de bizim mahelleyede fiber gelirmi acaba.. Hadi fiberi geçtim Hiper olsun bari..

Bu tür projeleri nerelerden bilgi ediniyoruz? Gerçi bilmesekde bilsekde elden bişi gelmeyecek beklemekden başka çare yok..

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merkez ilçeye bağlı mahalleyse Türk Telekom'un sözü var; şehir merkezlerinin tamamı 2015 sonunda fibere geçmiş olacak. Ama bu sözü tutarlarmı bilmiyorum.

• quote:

Merkez ilçeye bağlı mahalleyse Türk Telekom'un sözü var; şehir merkezlerinin tamamı 2015 sonunda fibere geçmiş olacak. Ama bu sözü tutarlarmı bilmiyorum.

Merkez ilçeye bağlı bağlı derken, merkez il e bağlı mahallede bu kapsama girebilirmi ki?
  • Kaynak:
    http://www.ttinvestorrelations.com/tr/mali-operasyonel-veriler/faaliyet-raporlari.aspx

Türktelekom 2012 fiber raporunda;
    Türkiye’de fiber transformasyonuna Türk Telekom liderlik
    etmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde fiber altyapı kurma
    hedefi doğrultusunda önemli gelişmeler kaydedilmektedir.
    Türk Telekom’un 2012 yıl sonu itibarıyla 168 bin km’nin
    üzerinde fiber altyapısı ve 1,9 milyonun üzerinde de
    homepass (fiber hizmeti alabilir durumda olan hane/bina
    sayısı) bulunmaktadır
    .

1.9 milyonun içine giremedik hala üstelik bu, 2012 raporu arada 2 sene daha bitiyor :(

Ekleme :
    Aha buda 2013 raporundan

Türk Telekom Grubu 182 bin km’lik fiber hattı ile Türkiye’nin 81
    iline erişmeyi başarmıştır. Bu kapsamda Grup, 2013 yılı itibarıyla
    FTTC ve FTTH/B rakamlarını sırasıyla 6,5 milyon ve 2,5 milyona
    yükseltmiştir.

Hadi tam fiberi FTTH yi geçtim, Mahalle dolabı denilen FTTC de rakam 6,5 milyon imiş. Aralarında hala ben yokum.. :) 6.5 Milyon kişinin içine giremedim..

Ekleme2
    Fiber dönüşümün çoğu yapıldığında filan diyo ya..
    Yatırım harcamaları 2012’de fiber dönüşümünün çoğunun tamamlanmış
    olmasının etkisi ile bir önceki yıla göre gerileme göstermiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 2 Kasım 2014; 12:33:55 >

• FİBER Altyapıyı genelde site veya kalıcı konut gibi bölgelere yapıyorlar bunun dışında belli noktalarda(Belli başlı illerde caddede) mevcut, türkiye geneli için altyapıyı yapmak çok uzun sürecek. mesela ben geçen bu konu hakkında bilgi aldım bizim ilçede (Gölcük'te) Türk Telekom 'un Genel Müdürlüğünden onay çıkmadığı için 2014 yılı içerinde altyapı çalışması yapılamadı, 2015 yılı içerinde tekrardan bu yönde çalışma olacağını iletti yetkili Bir Gerçek var ki ilçede sadece kalıcı konutlar bölgesinde hem superonline hemde ttnet fiber altyapısı mevcut haliyle merkezde ancak VDSL2 Hizmeti almak mümkün olabiliyor oda santrale yakın olma şartı var
  • Bizim köye ADSL çekecekler ya onu buldum ya onada şükür çünkü bizim köyde 3G de yok sadece 2G var ve inşallah kisa surede çekerler de bende kavusurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bizim köye ADSL çekecekler ya onu buldum ya onada şükür çünkü bizim köyde 3G de yok sadece 2G var ve inşallah kisa surede çekerler de bende kavusurum

ADSL çekmek ne demek, öyle birşey yokki. Sizin köye zaten bakır Telekom kablosu gelmiyor muydu? Eğer bakır kablo varsa da veremiyorlarsa mesafe uzak olduğu için veremiyorlardır. Bu mesafenin fiber kablo bağlı bir dolabın köye koyulması ile kısaltılması gerekir ADSL verebilmeleri için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

quote:

Merkez ilçeye bağlı bağlı derken, merkez il e bağlı mahallede bu kapsama girebilirmi ki?

Merkez ilçe zaten il merkezi demektir. İlin merkezi yönetim birimlerinin bulunduğu ilçeye merkez ilçe denir.

• MehmetAMASYA0505 M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ADSL ÇEKMEK diye bir şey yok. Telefon şebekesi hali hazırda yok ise, yeni bir şebeke çekilir, eğer mevcudiyette telefon şebekesi varsa ve internet verilmiyorsa uzaklıktan dolayı verilmiyordur. Bunları iyi ayırt edelim.
  • spacenet S kullanıcısına yanıt
    şehir içine adam gibi 8mb bağladılar da kırsala fiberleri kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

şehir içine adam gibi 8mb bağladılar da kırsala fiberleri kaldı

Kırsaldakiler hayvan mı?

kardeşim lafı arkanızdan anlamayın.insan mı hayvan mı diyen oldu mu.şehir içine 8mb hız veremiyorlar köye fiber mi verecekler allahını seviyorsan.konuşuyorlar laf ola beri gele.
  • Önce hizmeti şehir merkezindekiler alsın demek, köyde kasabada ilçede yaşayanlar 2. sınıf insan, demektir. Kaldıki sen 8 peşindesin buradaki insanlar 1'i - 2'yi göremiyor. Ayrıca kırsala fiber döşemek şehir merkezinden daha kolaydır, masrafı azdır. Daha ben alamadım senin neyine gibi bir söz karşındakine en büyük hakarettir.

bekle sen verirler sana fiberi. yürü git lan akşam akşam.
  • Lan diye konuşma, kendine gel. Ben mi gelip sana mesaj attım. Hem gelip çatıyorsun hem de üste çıkmaya çalışıyorsun. Başlarım internete de fibere de, ne insanlar var yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacenet -- 3 Kasım 2014; 2:02:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.