Şimdi Ara

ttnet çoklu kullanım cezası?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ben interneti 2 kişi ile paylaşıyorum. ve evler karşılıklı oldugu için kablolar gidiyor. dün internet bağlantısı koptu aradım geldiler. mahallenin santralinden yaptılar. ama ağ kablolarını gördüler. kabloları sök dediler bende onlar internet için değil onlar ağ bağlantısı için kullanıyoruz dedim. oyun için dedim. yalan söyleme dedi. tespit ederim dedi. edin dedim gittiler.

şimdi sormak istediğim çoklu kullandığımı tespit edebilirler mi?
    ederlerse cezası ne?
    bu durumda siz olsanız ne yaparsınız?

• Cezası var kardeş hemen kaldır kabloyu
  • kablosuz modem kullanın
  • kabloyu bir daha göreceklerini sanmıyorum. bir daha gelmezler. adamlar merkeslerinden çoklu kullandığpımı tespit edebilirler mi diyorum?

kablosuz modemlede uğraşamam şimdi. bu modem 150 lira verip 2 ay önce aldım zaten. kendinden 4 portlu.
  • pc lerin ip veya mac adresleriile bulurlar
  • access point al hem wifi modemden ucz hemde sen normal kabloyla bağlanırsın access pointi onlara daha yakın bi yere koyarsın daha avantajlı olur
  • cezası ne peki. kapatma mı?
  • modemi sat garantisde duruyor hemen satılır :) yada git kablosuz ile takas yap :)
  • Evet anlaşılır. Sonuçta aynı hattan 2 makina ingternete çıkıyor, bunu görmeleri kadar doğal bir olay yok.
    Kablosuz modeme geçin.

Cezası konusunda bilgim yok. Ama muhakkak yaptırımı vardır.
  • En iyisi kablosuz alman biriyle taksa gir öteki türlü yok kablom koptu yok kablo burdan geçsin-geçmesin gibi dertleri var.TTnetten gelirlerse uğraşmadıkları sürece birşey de olmaz.
  • Arkadaşlar kablolu ve kablosuz modem arasında başka ne gibi farklar var ben de yeni modem almayı düşünüyorum. Bir arkadaşım da "salak mısın napacan kablosuz modemi sonuçta ikiisni de evde kullanıcan " dedi.
  • bizde 5 komşuyla ortak kullanıyorduk.modem sahibi daha doğrusu internet sahibinin yakın bi arkadaşı yakalandı.hapis cezasına çarptırıldı.
    paraya çevirdiler cezayı.bunu duyan bizim komşuda interneti dağıttı
    ben kapatıyorum dedi.bize gelen kabloları makasla kesmiş.bizim kablo wc boşlugundan geliyordu.interneti kesince ; şu kabloyu bi çekeyim dedim.bi çektim jak falan yok.herif makasla kesmiş.interneti kapatmadı.kullancıı adı@ttnet ve şifresini biliyorum.ara sıra bakıyorum kota durumuna en fazla 600 mb yapmış
    biz varken 90-100 gb tan aşağı düşmezdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 28 Temmuz 2010; 12:08:48 >

• Ya 1-2 milyar yada 1-2 yıl hapis cezası mı öyle birşey geziniyordu ortalıkta.. Ama hurafe de olabilir emin değilim.
  • PC lerin mac adresine göre 4 bilgisayarda kullanıldığını tespit ettiler hadi nolcak. Evde 4 bilgisayar var, 4 tane adsl hattı alınacak diye bişey yok. Ama hakkaten açıklanamayacak kadar fazla bilgisayardan aynı anda girildiği tespit edilirse anca öye olur. Evde 10 bilgisayar var desen inanmazlar
  • ee benim 2 pc var 2 sindede kullanıyorum ttnet in verdiği modem ayrıca gelsin derim modemi siz veriyosunuz.Modem dandik ama yinede 2 pc ile bağlantı5yı ve int paylaşımını sağlıyor.
  • aynı daire içinde istediğiniz kadar paylaşabilirsiniz ancak tek modemden farklı dairelerle internet paylaşımı yasaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.