Şimdi Ara

TT UPLOAD İÇİN #UploadHızıArtırılsın [CANLI YAYIN YAPILDI] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
658
Cevap
9
Favori
718.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
836 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkcell müşteri memnuniyeti açısından süresiz bir şekilde upload'ı 20 mbps'e yükseltmiş ama Türk Telekom yerinde sayıyor ben bunu anlamıyorum ya.
  • Global sonuçlara bakarsanız türkiye intenet hızında 102. Sırada 176 ülke arasından ,
    Global ortalamada download 74
    Türkiye ortalamasında download 24
    dünyada ortalama upload 40mbit türkiyedeki downloaddan %60 daha fazla
    Adamlar upload ı 10 kat arttırsalar zar zor dünyaya yaklaşıyoruz
    Kaynak http://https://www.speedtest.net/global-index#fixed

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Türk Telekom yetkilisinin teknolojiden hiç haberi yokmuş gibi duruyor. Bir tek gamer kelimesini öğrenmiş.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    SoL FTTx altyapısı kullanan VDF ve Millenicom'da da bir hareket yok maalesed :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    TT'nin kullanıcısı için düzgün iş yaptığını göremedim. İlla zorla, itiş kakışla iş yapıyorlar. Müşteri memnuniyeti vs. umurlarında değil gibi...
  • Malesef tüketicilere dayatılan 4 mbps upload hızı ile sonucu olmaya bile adayız bizimle eşit nüfusa sahip ülkelere bakıyorum bizden çok daha iyi durumdalar.

Türkiye 102.ci sırada 24 Mbps ortalama hız alıyor.Yüz ölçümü:783.562 km²

ABD'ye bak 11.ci sırada 132 Mbps ortalama hız alıyor.Yüz ölçümü:9.834.000 km²

Fransa 7.ci 136 Mbps ortalama hız alıyor.Yüz ölçümü:643.801 km²

Çin 21.ci sırada 111 Mbps ortalama hız alıyor.Yüz ölçümü:9.597.000 km²
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Güldürdünüz hocam Allah'ta sizi güldürsün.
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ya Millenicom ne kadar upload konusunda uğraşsa da kendi altyapısı olmadığı için sesini de çıkaramıyor.

Vodafone'ye noluyor anlamıyorum en azından kendi fiber altyapısında müşterilerine 20-30 mbps upload vermesi lazımdı.
  • RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    Biliyorsunuzdur belki Aralıktan beri upload için uğraş veriyorum.Yetkililerin söylediği Pazarlama birimiyle görüşüyorum.Az sabır , Yakında çıkacak , Çok kısa zamanda ilgileneceğiz gibi oyalama cevaplar veriyorlar gerçekten sıkıldım.

Telefon numaraları dahil var arayıpta görüşmek istemiyorum o derece yıldım.

GPON gelmeden önce de baya uğraşmıştım 4 proje çizildi onaylandı sonra iptal oldu en sonunda bu yıl FTTH GPON olarak kullanıyorum ama 4 mbps upload hızını önümüze iteliyorlar.
    Sizin açtığınız fiber konusu çok uzun zamandır takip ediyorum.

Hatta upload için şikayet konusu açmıştınız.

Bende o konuyla birlikte 2-3 kere şikayet ve istekte bulundum ama olumlu dönüş alamadım. En sonunda sinirlerime hakim olmak için peşini bıraktım.

Upload hızları FTTH, FTTB ve FTTC ayırt edilmeksizin yükseltilmesi ve Turkcell gibi en düşük 20 Mbps olması gerektiğini düşünüyorum. FTTC dolapların bunu yapacak kapasitesi var mı bilemiyorum ama o kısım için illa çözüm yolu bulunur.

En basitinden fotoğraf, video yedeklerken, uzaktaki kişiler ile görüntülü görüşürken 3-4 Mbps upload yetersiz kalıyor. Ben, siz ve diğer kullanıcılar tonla para ödeyip, bu hızları kullanmaya mecbur kalıyoruz. Ekmek yediği iş yüzünden buna sürekli ihtiyacı olan tonla insan var. Onların durumunu hiç düşünemiyorum.

Bu upload mevzusu, hazır Turkcell atak yapmış iken birilerinin kulağına ulaştırmamız gerekli. Keşke teknoloji kanalları ve editörleri video çekip tepki göster. Bir "#" altında sesimizi duyurabilsek çok daha güzel olmaz mı ?

• RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben devamlı uğraşıyorum bir sonuca varamıyoruz ancak Türkcell sağolsun müşterileri düşünüp 20 mbps'e çıkarıyor.Türkcell fiber altyapım olsa 1 dakika düşünmezdim.

Türk Telekom mail adresine iletirsek belki çözüm sağlarız.

Veya Yusuf beye twitter'dan DM atarsak en azından isteklerimizi iletiriz.
    Kesinlikle istedikleri takdirde upload hızlarını arttırabilirler. Benim değinmek istediğim upload hızlarının yanında download hızlarınında artması. Tekil kullanıcı için 100mbps üstü hız verilmiyor superonline 1gbps paketi hariç ki çoğu yerde altyapısı yok. Ben artık dosya indirirken gereksiz uzun beklemek istemiyorum. Bunu sadece oyun indiren veya torrentten dizi film indirenler olarak anlamayın. Fototğraf veya video işleriyle uğraşanlar sıkıştırmasız raw formatını kullanıyor. Örneğin bir fotoğraf yaklaşık 35mb-40mb alan kaplarken videolar çözünürlük fps ve bit değerine göre değişse de 1080p 24fps 14bit videonun sadece 1 dakikası 5gb alan kaplamakta. Vaktinde bu işlerle uğraşırken 75mbps bağlantım vardı ve daha fazla kanser olmamak için hobimden vazgeçtim.
    Tekrar mail yazayım, en azından 1 tane daha talep gelmiş olur.
  • Superonline upload'ı katlıyor TT yerinde sayıyor.

4mb upload ile yayın yapmaya çalışıyorum, rezillik ötesi bir durum. Sırf bu yüzden yayınları bırakmıştım.

Steam'de çevrem geniştir, eğer toplanıp sabit bir mail falan atılacaksa epey destek olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Değerli hocalarımın arasında konuşuyorum bakalım son karar ne olacak ona göre mail adreslerine toplu atarız.

SOL veriyorsa Türk Telekom'un hayli hayli upload'ı vermesi gerekir.
  • SOL Platin 100/5 paket kullanıyordum şimdi konuya denk geldim ve test ettim 100/20 olmuş. Artık hep bu şekilde mi sunacaklar yoksa korona dolayısıyla mı böyle kıyak geçiyorlar? Duyuru vs. var mı bununla ilgili?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deresay

0.6 Upload var lan bende.
    Destek verin ey forum ahalisi.
    Bu arada konu ilk mesajında yazılan kişilerden birini görünce bir gülme geldi bana, hala şu adamdan medet uman var. Neyse o bana kalsın.
    Bende de öyle. Adsl 2+ ile 0.8 (0.67 efektif) mbps en fazla 1 mbps olabiliyor. Modem değerlerine bakınca görünüyor. Daha beter kopma sorunu yaratır fazlası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Nisan 2020; 22:22:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Adsl2+ vereceği hız ve limitler bellidir modülasyon onu destekliyor ama Vdsl2 vs Fiber'de geniş bir bant olmasına rağmen halen itopik rakamlar ile bizi sınırlıyorlar.
  • attık bakalımmm
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    Destekleriniz için çok teşekkür ederim farklı mail adreslerinden de atarsanız sevinirim veya eşe dosta söyleyip atarlarsa.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.