Şimdi Ara

TT Arena Ulaşım Problemi [Mail]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Cuma günü Seyrantepe Türk Telekom Arena'da oynanan Türkiye-Kazakistan milli maçı sonrası stattan dağılan taraftarlar sadece metro ile ulaşımını sağlamak zorunda bırakılmıştır.Aslında bu olay sadece bu maçta değil, stad açılışından beri yaklaşık 8 aydır böyle devam ediyor.

Düşünün 50 bin kişi stattan çıkıyor ve 5 turnikeden geçerek 6 dakikada bir maksimum 2000 yolcu taşıyan metroyla ulaşımın sağlamak zorunda kalıyor.Başka ulaşım alternatifi yok.

Stad açılışından beri bu sorun bas bas bağırıyor ancak sayın yetkililerimiz sadece seyrediyor.8 aydır en ufak bir çalışma yapılmadı.Ne bekleniyor insanların izdiham sonucu ölmesi mi? Eğer böyle bir olay yaşanırsa o koltuklarda kimse oturamaz .

Metro kalabalığına girmek istemeyen ve patika yoldan stadyuma ulaşmaya, stadyumdan çıkmaya çalışanlar dağlık ve engebeli yol nedeniyle ölümle burun buruna kalıyorlar.

Milyon dolarlar harcayıp stadyum yaptıktan sonra insanların ulaşım sorununu çözmemek, her maç sonrası yaşanan rezalete göz yummak sizce ne kadar çağdaş bir yaklaşım?

İnsan hayatına mal olabilecek üzücü olaylar yaşanmadan lütfen TT Arena maç çıkışı problemini sezon öncesi çözüme kavuşturunuz.

kadir.topbas@ibb.gov.tr , baskan@ibb.gov.tr , adem.basturk@ibb.gov.tr , mevlut.vural@ibb.gov.tr , koksal.tandiroglu@ibb.gov.tr , huseyin.eren@ibb.gov.tr , muzaffer.hacimustafaoglu@ibb.gov.tr

Ultraslan forumda gördüm ve üzerinde biraz oynadım yazının, yukarıdaki mail adreslerine göndermeniz 2 dakikanızı almaz.Ayrıca Galatasaray.org iletişim sayfasından oraya da atabilirsiniz.Gidenler bilir zaten problemi, maç sonrası binlerce insanın nasıl çağdışı bir şekilde evlerine ulaşmaya çalıştığını.Bu sorun böyle devam ederse kimse sezon içersinde stadyumun dolmasını beklemesin, büyük maçlar hariç en fazla 25-30 bin kişiye oynarız.Çünkü ben de dahil olmak üzere çevremdeki kimse şu haliyle o stada gitmek istemiyor.

• aynen cuma gunu ne iskence cektik,metroda klimalar calısmadı,cıkısta ayrı bi rezillik diz boyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: exerion

aynen cuma gunu ne iskence cektik,metroda klimalar calısmadı,cıkısta ayrı bi rezillik diz boyu
    Bu sorunun muhakkak çözülmesi lazım gerçekten. Bırakın toplu taşımayı şahsi arabayla geldiğin zaman eğer otopark kartın yok ve bu metronun ordaki otoparka park ettiyesen tam bir çile Öncelikle şahsi arabayla gelmiş olsanda metronun içne girmek zorunda kalıyorsun, turnikeler vs maç sonu fena, daha da kötüsü metro içinden otoparka çıkmak için kullanılan merdivenler çok kötü, üç kişinin yanyana çıkamayacağı merdivenlerde müthiş bir izdiham, asonsör desen 10 kişilik asansöre 20 kişi biniyor. Sonuç olarak ulaşım gerçekten büyük problem. Tabi ki maçtan 5-6 dkönce çıkıp yada maç bittikten sonra 15-20 dk bekleyip biraz daha rahat gidilebilr ama insanlar neden erken çıksın yada neden geç gitsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: ^^KABBA^^

Bu sorunun muhakkak çözülmesi lazım gerçekten. Bırakın toplu taşımayı şahsi arabayla geldiğin zaman eğer otopark kartın yok ve bu metronun ordaki otoparka park ettiyesen tam bir çile Öncelikle şahsi arabayla gelmiş olsanda metronun içne girmek zorunda kalıyorsun, turnikeler vs maç sonu fena, daha da kötüsü metro içinden otoparka çıkmak için kullanılan merdivenler çok kötü, üç kişinin yanyana çıkamayacağı merdivenlerde müthiş bir izdiham, asonsör desen 10 kişilik asansöre 20 kişi biniyor. Sonuç olarak ulaşım gerçekten büyük problem. Tabi ki maçtan 5-6 dkönce çıkıp yada maç bittikten sonra 15-20 dk bekleyip biraz daha rahat gidilebilr ama insanlar neden erken çıksın yada neden geç gitsin...

Alıntıları Göster
    İsparka park etsen bile işkence çekiyoruz. Böyle saçma bir uygulama mı olur? Madem şehir dışına çıktık o zaman azıcık şahsi arabayla gelmeyi destekleyin. Arabamla geliyorum yine de metro sırasına giriyorum. Binlerce kişi o tahmin ettiğiniz tepeden çıkıyor. Birisi düşse kim verecek bunun hesabını? İlla insanları dağdan taştan çıkmaya itiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

İsparka park etsen bile işkence çekiyoruz. Böyle saçma bir uygulama mı olur? Madem şehir dışına çıktık o zaman azıcık şahsi arabayla gelmeyi destekleyin. Arabamla geliyorum yine de metro sırasına giriyorum. Binlerce kişi o tahmin ettiğiniz tepeden çıkıyor. Birisi düşse kim verecek bunun hesabını? İlla insanları dağdan taştan çıkmaya itiyorlar

Alıntıları Göster
    Destekliyorum. Liverpool maçında ölümden dönen kan revan içinde kalan kadın hakkındada birşeyler eklenmeli yazıya.

• quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

Destekliyorum. Liverpool maçında ölümden dönen kan revan içinde kalan kadın hakkındada birşeyler eklenmeli yazıya.

Alıntıları Göster
    Aynen ya sırf bu yüzden sevmiyorum seyrantepe'yi babamın dediği gibi istanbul'un dağına stad yapmışlar
    Nerede güzel Ali Samiyenim be heytt..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut.

Aynen ya sırf bu yüzden sevmiyorum seyrantepe'yi babamın dediği gibi istanbul'un dağına stad yapmışlar
    Nerede güzel Ali Samiyenim be heytt..

Alıntıları Göster
    bizim taraftara mustahaktır boşverin futbolculara milyon euro verip transfer edelim yeter bizim için baksanıza konuya gösterilen ilgisizlige

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

bizim taraftara mustahaktır boşverin futbolculara milyon euro verip transfer edelim yeter bizim için baksanıza konuya gösterilen ilgisizlige

Alıntıları Göster
    Ne olduysa protestodan sonra oldu, Üst tarafa çıkan yol daha sonraki ilk maçta kapatıldı, bir kaç hafta sonrada İETT seferleri durdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

Ne olduysa protestodan sonra oldu, Üst tarafa çıkan yol daha sonraki ilk maçta kapatıldı, bir kaç hafta sonrada İETT seferleri durdu...

Alıntıları Göster
    destek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intelligence Cube

destek

Alıntıları Göster
    Hadi maça gidiş bir nebze çekiliyor metro ile ancak çıkışlarda o metro girişinin orda ki turnikeler resmen işkence cok büyük bir yığılma oluyor. O sırada cüzdanı korumaya mı çalışırsın ezilmemeye mi çalışırsın. Hele metronun için rezalet oluyor. Nefes alınmayacak duruma geliyor. Panik atağı olan birinin orada olduğunu düşünmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

Hadi maça gidiş bir nebze çekiliyor metro ile ancak çıkışlarda o metro girişinin orda ki turnikeler resmen işkence cok büyük bir yığılma oluyor. O sırada cüzdanı korumaya mı çalışırsın ezilmemeye mi çalışırsın. Hele metronun için rezalet oluyor. Nefes alınmayacak duruma geliyor. Panik atağı olan birinin orada olduğunu düşünmek istemiyorum.

Alıntıları Göster
    sahip oldugum tüm mail adreslerimden yolladım
    twitterdada ses duyuralım
    transfer bitti artık buna dönmeliyiz en az o kadar önemli

• quote:

sahip oldugum tüm mail adreslerimden yolladım
    twitterdada ses duyuralım
    transfer bitti artık buna dönmeliyiz en az o kadar önemli

Alıntıları Göster
    Turnikeleri kaldırsınlar başa bir şey istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: _sh@!n_

Turnikeleri kaldırsınlar başa bir şey istemiyorum

Alıntıları Göster
    Transferde bittiğine göre geldik en önemli konumuza , haydi gelin bu konuya gari ..
  • quote:

Transferde bittiğine göre geldik en önemli konumuza , haydi gelin bu konuya gari ..

Alıntıları Göster
    Stadın alt tarafındaki Cendere yolundan yürüyerek gidelim, nasıl olsa merdiven yapılmıştır diyerek yola çıktık. Girmez olaydık oraya, merdiveni geçtim topraktan başka birşey yoktu. Mecbur dağı tırmanmak zorunda kaldık. Bana Olimpiyat stadı günlerini hatırlattı. Asıl rezaleti görmemişim meğerse, maç sonundaki o izdiham neydi öyle milleti balık istifi gibi 3-5 turnikeden 10 dakikada bir kapıları açıp-kapatarak metroya sokuyorlar. Baktım metro binilecek gibi değil bari üst taraftan bi zirveye tırmanış daha yaparak ana yola çıkalım, otobüs gelir dedik ortada ne otobüs var ne sivil araç. mecbur üst geçitten seyrantepe ye girdik. kahvelere minibüs soruyoruz adamlar bu saatte geçmez dedi. oradan kağıthane ye indim sonra taksiyle eve anca geldim. ulaşım tam anlamıyla 0 şu anda. şahsen 1-2 sene maça gitmeyi düşünmüyorum. evim stada 45 dakika-1 saat yürüme mesafesinden ama ben bu hallere düşüyorsam uzakta oturan vatandaş neler yaşamaz düşünmek bile istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KDV Beyannamesi

Stadın alt tarafındaki Cendere yolundan yürüyerek gidelim, nasıl olsa merdiven yapılmıştır diyerek yola çıktık. Girmez olaydık oraya, merdiveni geçtim topraktan başka birşey yoktu. Mecbur dağı tırmanmak zorunda kaldık. Bana Olimpiyat stadı günlerini hatırlattı. Asıl rezaleti görmemişim meğerse, maç sonundaki o izdiham neydi öyle milleti balık istifi gibi 3-5 turnikeden 10 dakikada bir kapıları açıp-kapatarak metroya sokuyorlar. Baktım metro binilecek gibi değil bari üst taraftan bi zirveye tırmanış daha yaparak ana yola çıkalım, otobüs gelir dedik ortada ne otobüs var ne sivil araç. mecbur üst geçitten seyrantepe ye girdik. kahvelere minibüs soruyoruz adamlar bu saatte geçmez dedi. oradan kağıthane ye indim sonra taksiyle eve anca geldim. ulaşım tam anlamıyla 0 şu anda. şahsen 1-2 sene maça gitmeyi düşünmüyorum. evim stada 45 dakika-1 saat yürüme mesafesinden ama ben bu hallere düşüyorsam uzakta oturan vatandaş neler yaşamaz düşünmek bile istemiyorum.

Alıntıları Göster
    bence bunu galatasaray yönetimine de gönderin. onlar sorunu çözmede daha etkili olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

bence bunu galatasaray yönetimine de gönderin. onlar sorunu çözmede daha etkili olurlar

Alıntıları Göster
    Senenin en önemli konusu. Herkes elinden geldiği şekilde uyarısını yapmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX

Senenin en önemli konusu. Herkes elinden geldiği şekilde uyarısını yapmalı

Alıntıları Göster
    beyler otobanın kenarına kamyon getirmeyi düşünüyorum.adam başı 4 liradan yolumuzu buluruz nolcak m.köye atarım.size beleş.şifre dh

• quote:

Orijinalden alıntı: sçsb

beyler otobanın kenarına kamyon getirmeyi düşünüyorum.adam başı 4 liradan yolumuzu buluruz nolcak m.köye atarım.size beleş.şifre dh

Alıntıları Göster
    Ne berbat bir stad abi bizimkisi. Çevresi inanılmaz iğrenç olan bir yerden bahsediyoruz. Kız arkadaşınla gidemiyorsun ...... stadına. O metre çıkışındaki gerizekalıca yapılmış turnikeler adamı deli ediyor. Dakikalarca o turnikelerde bekliyorsun. Maç çıkışı zaten rezalet. Of of. O kadar kötü ki o kadar rezalet ki. Nerde Ali Sami Yen ah ah !!!!!!

Kakaladılar allahın dağını bize !

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

Ne berbat bir stad abi bizimkisi. Çevresi inanılmaz iğrenç olan bir yerden bahsediyoruz. Kız arkadaşınla gidemiyorsun ...... stadına. O metre çıkışındaki gerizekalıca yapılmış turnikeler adamı deli ediyor. Dakikalarca o turnikelerde bekliyorsun. Maç çıkışı zaten rezalet. Of of. O kadar kötü ki o kadar rezalet ki. Nerde Ali Sami Yen ah ah !!!!!!

Alıntıları Göster
    ben sakaryadan gelmeye çalıyom zaten istanbula gelmek 2 saat bide bu metro falan üffff ne yapçam ah be keşke şu protesto olmasaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

Metro da 3-4 kız vardı ayakta giden. Valla helal olsun onlara iyi cesaret. Turnikelerin orda olmasının mantığını hala çözemedim gelen metroya yığılma olmasın diye mi anlamadım ki turnikenin orası berbat valla ya.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.