Şimdi Ara

Tskdan Atatürkün silinmeye çalısılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
2.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olarak net bir şekilde adları geçmiyor

geçen seneki afiş

bu seneki afişler

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/genelkurmaydan-bu-yil-ataturksuz-18-mart-afisi-1741544/

• Öngörülerim bir bir gerçekleşiyor. 2050 yılında veya daha öncesinde Türkiye diye biryer kalmayacak. Türkiye Arabistan/Pakistan vari bir ülkeye dönüşecek.(Her anlamda gerke kültürel gerek eğitim gerekse toplum olarak) Atatürk ismi unutturulacak. Ülkenin ismi belki de Türk-Arap cumhuriyeti olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Fe4R] -- 18 Mart 2017; 12:18:49 >
  • Kendini ülkücü ve milliyetçi tanımlayanlar bunun hakkında ne düşünüyor merak ediyorum?

Arap sevdalısı bir iktidar ülkenin kurucusunu, "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünün sahibi ulu önderini ülkenin belleğinden silmeye çalışıyor.

Hala EVET misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Kendini ülkücü ve milliyetçi tanımlayanlar bunun hakkında ne düşünüyor merak ediyorum?

Arap sevdalısı bir iktidar ülkenin kurucusunu, "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünün sahibi ulu önderini ülkenin belleğinden silmeye çalışıyor.

Hala EVET misiniz?

orda dur benim ordum turk ordusu değilse işin rengi değişir
  • Adam mezarda çıksa ayaklarının üstünde duramıycak adamlar neler yapıyor yapsınlar bakalım vatan hainleri
  • Kemalist ideoloji için şahısların ehemmiyeti yoktur. Mühim olan, ideolojinin devamıdır. Eskiden bu Atatürk üzerinden yürütülüyordu; artık RTE üzerinden...

Bu kolay bir geçiş değil elbet. Özellikle de kendini Kemalist değil de, "Atatürkçü" olarak tanımlayan kesim için. Lâkin ideolojinin sahipleri (derin devlet), bu konuda onlar gibi düşünmüyor. Şimdi her ne kadar "Kemalizm" olarak ortada olmasa da, nitelik ve nicelik olarak uygulanan Kemalizm'dir. Yıllar içinde yıpranan eski yüz yerine yeni yüz, dar taban yerine de asimile edilmiş daha geniş yeni tabanları ile yollarına devam etmektedirler.

AKP'nin şimdiki hali ile 2007'ye kadar ki hâlinin alâkasız olma sebebi, işte budur. Aynı şekilde RTE-Perinçek aşkının da. Perinçek, ileri görüşlü adam. Sıkı bir kemalist. Onun şahsında derin devlet, ideolojinin bekâsı için, Atatürkçü kesimi bile gözden çıkardı. 15 Temmuz tezgâhı ile de ülkeyi batıdan kopartıp, Rusya'ya eklemledi bir çırpıda.

Yarın-öbür gün de bu yeni yüz çöp olsa da, onlar kendilerine yeni yüz bulacaklardır. Belki de miâdını dolduran ideolojinin görevi, 2023 ile sona erecektir. Varsa-yoksa, her şey ve herkes BOP (aslen Büyük İsrail) için ne de olsa.

Yazım kısa ve konsantre olması ile birlikte, hazmı ve idrâki oldukça zor olduğu için, okuyanlar zaman çizelgesini iyice bir teftiş etsinler bunu anlamak için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Mart 2017; 13:27:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• haydarkarapuar kullanıcısına yanıt
    Bazı şeyleri baştan sorgulamak gerekiyor demek ki. Bunun başında da, özellikle de muhâfazakâr kesimin kutsal addettiği devleti...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bazı şeyleri baştan sorgulamak gerekiyor demek ki. Bunun başında da, özellikle de muhâfazakâr kesimin kutsal addettiği devleti...

ben dindarım bence devlet ordu kutsaldır
  • Daha selam veremeyen ve kaçırılan hulusinin orada niye tutuldugu belli oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

Kendini ülkücü ve milliyetçi tanımlayanlar bunun hakkında ne düşünüyor merak ediyorum?

Hala EVET misiniz?

Sınırın o yani? Senin nezdinde böyle düşünen tüm vatandaşlarımız yüzünden bu ülke karanlığa sürükleniyor ve kimsede dur demiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

quote:

quote:

Hala EVET misiniz?

Sınırın o yani? Senin nezdinde böyle düşünen tüm vatandaşlarımız yüzünden bu ülke karanlığa sürükleniyor ve kimsede dur demiyor...

nasıl düşünsem iyi peki neyapmalı

• Yapılan en küçük hatayı bile affetmemelisin. Arap veya kürt veya başkasının hakimiyeti altına girince aklın başına gelse ne fayda. Yiğidi öldür hakkını ver sözü siyaset için söylenmemiştir. Onların yaptığı icraatlar lütuf değil görevleri. Ceplerinden yapmıyorlar bizim cebimizden vergimizden yapılıyorne yapılıyorsa. İcraatta, borçlanmada, özelleştirmede...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafalardan silmeye çalışsalar bile kalplerden silemezler o sevgiyi ve saygıyı.
  • quote:

quote:

Hala EVET misiniz?

Senin ordun arap koruma güvenlik görevlisi oldu
  • demek ki ordu da kalmamış güzel ülkemde..
  • Sıkıntı nedir onu anlamadım. Atatürk resmini mi koymamışlar bu mu derdimiz ?
  • bunlardan iy rejim ordusu olur
  • Diğer konuda yazdım buraya da yazıyorum.

Ama ben bunu bilir bunu söylerim;

Burada yaşıtlarım ile aynı eğitim sisteminden geçtik. (30 yaşındayım, 2000 ve o tarihten sonra doğanlar bunu anlamayacaklardır) Orta öğretim müfredatlarında Çanakkale'ye ne kadar yer verildiğini ve sade ve sadece Gazi Paşa dışında pek bir şeyden bahsedilmediğini yaşıtlarım herhalde inkar edemez.

Çanakkale'nin sahiplenmesi tıpkı Kutül Amare zaferinin sahiplenmesi gibi bu hükümet döneminde başlamıştır.

Hatta öyle ki Çanakkale'ye devlet olarak bizler düşmanlarımızın o kara parçasına sahip çıkmaya başlamasından çok daha sonra sahip çıkmaya başladık. Bunu da kimse inkar edemez. Şehitliklerin ne zaman yapıldığı, oraya topluca gidilip duaların nasıl yapıldığı, sırf halk duymasın diye Anzakların anma törenlerinin dahi saklandığını geçmişimizden biliyoruz.

Burada ki sıkıntı şu. Var olan savaşları her daim tek bir kişinin zaferiymiş gibi göstermeye çalıştıkça her iki taraf açısından bu tartışma bitmeyecektir.

Gazi Paşa'nın Çanakkale cephesinde görevli bulunduğu mevkilerde başarısı tartışılamaz lakin tek kazanan asla değildir. Bu savaşın daha bir çok cephesi ve komutanı vardır. Orada canlarını veren dedelerimiz vardır. Bunlar asla unutulmamalıdır. Bu, bu ülkenin zaferidir. A kişisinin ya da B kişisinin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 18 Mart 2017; 18:35:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wepawet

quote:

quote:

Hala EVET misiniz?

Senin ordun arap koruma güvenlik görevlisi oldu

anlamam askere ergenekon edildi sustuk balyoz dei başına selam veremeyen getirdi sustum daha orduyla uğraşılırsa resti çekerim.
    yunan saldırsa imamlarmı cepheye gidecek gene sürmeneli haydarı çağıracaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Diğer konuda yazdım buraya da yazıyorum.

Ama ben bunu bilir bunu söylerim;

Burada yaşıtlarım ile aynı eğitim sisteminden geçtik. (30 yaşındayım, 2000 ve o tarihten sonra doğanlar bunu anlamayacaklardır) Orta öğretim müfredatlarında Çanakkale'ye ne kadar yer verildiğini ve sade ve sadece Gazi Paşa dışında pek bir şeyden bahsedilmediğini yaşıtlarım herhalde inkar edemez.

Çanakkale'nin sahiplenmesi tıpkı Kutül Amare zaferinin sahiplenmesi gibi bu hükümet döneminde başlamıştır.

Hatta öyle ki Çanakkale'ye devlet olarak bizler düşmanlarımızın o kara parçasına sahip çıkmaya başlamasından çok daha sonra sahip çıkmaya başladık. Bunu da kimse inkar edemez. Şehitliklerin ne zaman yapıldığı, oraya topluca gidilip duaların nasıl yapıldığı, sırf halk duymasın diye Anzakların anma törenlerinin dahi saklandığını geçmişimizden biliyoruz.

Burada ki sıkıntı şu. Var olan savaşları her daim tek bir kişinin zaferiymiş gibi göstermeye çalıştıkça her iki taraf açısından bu tartışma bitmeyecektir.

Gazi Paşa'nın Çanakkale cephesinde görevli bulunduğu mevkilerde başarısı tartışılamaz lakin tek kazanan asla değildir. Bu savaşın daha bir çok cephesi ve komutanı vardır. Orada canlarını veren dedelerimiz vardır. Bunlar asla unutulmamalıdır. Bu, bu ülkenin zaferidir. A kişisinin ya da B kişisinin değil.

bak uşam sen interenette aramadan çanakkaleden kaç isim sayabiliyosun sey bakiym

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.