Şimdi Ara

TSI MOTORA LPG TAKTIRANLARIN YORUMLARINI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
6
Favori
293.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sayın panisher, şu anda 2016 Seat 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Start/Stop arabam var. Tüp taktırmayı düşünüyorum. Fakat TSI motorlara tüp takılımıyor veya takılınca ileriki zamanlarda sorun(rektefe gibi) oluşabiliyormuş.

Formda açtığınız konuyu okuyunca size sormak istedim. Tüp sistemleri hakkında da okuduğuma göre bilginiz çok. Konunun açılmasından itibaren geçen zamanada bakılırsa bu konudaki bilginizle bana yardımcı olmanızı istiyorum.

Konuyu açtığınız soruların cevapları hakkında bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu uzun süre bitmez sanırım.
    1.2 ve 1.4 Tsi motorlarda ruhsattan motor koduna bakınız.
    CAX ile başlıyor ise lpg ile uyumlu demektir.
    Artık çok ucuzladı. Atiker Fast direkt enjeksiyonlu motorlar için birebir diyebilirim.
    3.000 lira normal fiyatı ama son 1 aydır birde modül üretilmiş, 400 lira da o modülün fiyatı.
    Modül takılmaz ise %30-35 arası
    400 liralık ek modül ile %45 e dayanan tasarruf sağlıyor.
    Ve kesinlikle lpg de mi, benzinde mi araçta ayırt etme şansınız yok.
    Uzun yolda çok performanslı ve çok uygun fiyata geziyonuz.
    Montaj sırasında o modülü kesinlikle taktırın.
    Avrupa tip ağız taktırın, benzin kapağının oraya. Kapalı otoparkta da ayırt edilemiyor.
    Simit tüp taktırın. 50 litrelik çok rahat oluyor.
    Yakıt konusuna gelince; en son 3.41 den 44 litre aldım. 150 lira tuttu.
    150 lira yakıt ile 400 km kadar gitti. benzinim de tek çizgi kadar düştü.
    Aşağı yukarı lpg si 0.33 kr, benzin de 0.07 kr yakıyor. Yani araç totalde 0.4 kr yakıyor arkadaşlar.
    Şu ana kadar hiçbir sorun olmadı. ilerde olur mu olmaz mı bilmiyorum ama 75-85 kuruş arasına çıkan benzin masrafımdan sonra bu bedava gibi birşey.
    1 yılda amorti ediyor zaten.

• + ek olarak

Tsi grubunda LPG taktırmak için Ruhsattaki "Motor Kodu" çok önemliymiş.

Motor Kodunuz CAX ile başlıyorsa LPG ye uyum sağlıyormuş.

Zaten CAX üretimler Tsi grubunda en fazla üretilen motormuş.

Birde evvlede lpg taktırmak mantıksız idi ama şu modül çıkmış.
    Modül olayından sonra %45 tasarruf demek akıllara zarar bir rakam bence.

LPG uzmanı ustalarımız değerli yorumlarını sunmuşlar zaten.
    Hata sorun sıkıntı bazı zamanda şans işi galiba ya
  • Bende 1.4 TSi BMT Passat var üzerinde Prins sıvı sistem lpg takılı ( güncel fiyatı en son 8000 TL idi kitin)

Aracı uzun süredir kullanıyorum ne çalışmasında tekliyor ne de ariza isigi vs yakiyor.

1 hafta önce Kahramanmaraş > Ankara 155 TL lpg tüketti ortalama hız 90-130 arasında.Malum her yerde EDS var fazla hız yapamıyoruz.

Ben çok memmunum kitten.Mutlaka Prins’e yönelin.

Bundan önceki aracım FD6 Civicdi ve üzerinde Landirenzo lpg vardı evlerden ırak 2.0 motor arabayla aynı yakitı yakıyordu.

Önemli olan lpg taktırmak değil,hangi marka ve kiti kimin taktığı buna çok dikkat etmek lazım.

3-5 fazla verin sorunsuz birşey taktırın.

• 2017 1.2 TSi DSG 10.500 kilometrede aracım var. Atiker düşünüyorum. Yalnız motor kodu CYV. Uyumlu mudur acaba? Bilen var mı?
  • 160 binde yazın temmuz sonunda benzin deposunu fullediğim Prins LPG'li aracımla

171 bine geldim ve benzin hala %40 civarında.

11 bin KM'dir benzin almıyorum.Galiba yine temmuz sonuna kadar götürücek bu benzin.

Değer sizce nasıl?
  • Merhabalar. 1.8tsi passat vialle sivi. 1.4tsi audi vialle sivi. 1.4tsi tiguan prins vsidi2. 1.4tsi audi q3 prins vsidi2 kullandim.toplamda bu kitlerle 250.000km yaptim.Fikir vermesi acisindan deneyimlerimi paylasayim. Vialle sivi sistem hic benzin kullanmaz.yaklasik tasarruf %45 minimum.kesinlikle bir miktar performans artisi.Motor da islem oynama yok arac orjinal enjektorlerini kullanir.bunlar olumlu taraflari.Cok pahalli.sistemi bilen usta az.sistemi olusturan parcalar ozellikle bagajtaki lpg tankindaki pompa ariza yaparsa cok pahalli.istediginiz an benzine gecemez yada lpg ye gecemez.olurda araciniz stop ederse tekrar calistirmaniz zor oluyor.aracin orjinal yuksek basinc pompasi benzine gore yapildigi icin lpg nin yuksek basincinsa azda olsa sizdirma yapabiliyor buda ilk marsta calisma problemi cikarabiliriyor.tasaruf olarak iyi ama genel olarak maliyetli ve ariza cikarsa yorucu olabilir. Prins vsidi2 karma sistem hic sorun cikarmadi aracla tam uyumlu.Fakat tasarruf orani sirali sistem ve sivi sisteme gore dusuk.toplamda %30 diyebiliriz.arac 100km de yaklasik 1lt benzin tuketiyor.fiyatsal olarak yaklasik 2lt lpg yapiyor.hangi mantiga gore neden nasil ne zaman benzin kullaniyor cozemedim.sirali sistem gibi ilk calismada isinana kadar tamamen benzin kullaniyor.fakat sonrasindada belli oranda bir nedenden dolayi benzin kullaniyor.taktirdigim yerler malesef onlarda tam nedenini teknik olarak aciklayamadi.fakat vsidi2 karma sistemle yaklasik 100k yol yaptim sifir hata.Umarim merak edenler icin faydali olmustur.

• Ben de 1.2 tsi dsg skoda yeti aracıma prins vsi2 taktırdım 40k+ yol yaptım hiç sorun yaşatmadı, çok ekonomik bir araç haline dönüştü şu an lpg 12.00lira civarında kmde 90krş yakıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.