Şimdi Ara

TSI MOTORA LPG TAKTIRANLARIN YORUMLARINI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
6
Favori
291.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufsifil

arkadaşlar uzun yolda çok iyi tasraruf sağlarsınız ama kısa şehir içinde pek diyemem çünkü 1600 devire kadar benzin bunun dışında 15 sn de bir tekrar enjektörleri soğutmak için benzin son olarak 4500 devirden sonra benzin gaz pedalına birden basarsanız benzin rolantide çalışırken benzin şimdi diyeceksinizki ne zaman lpg kullancak bu araç canı isteyince :) inanın bende ilk aldığımda sizin gibiydim fakat huyunu öğrenince olay değişiyor ben romanodan çok ama çok memnunum gerçekten süper bir tüp bunun dışında işçilik yapan ustada çok güzel işçilik yapmış şu an için 13 bin km oldu sıkıntı yok allah şukur olsun karma yakıtla test ettim hem benzin hem lpg olarak km 268 kuruşa kadar düşürdüm daha aşağısını yapan varmı bilmiyorum ortalama 270 kuruş diyelim bence ideal gerçekten çok iyi ama dur kalklı bir trafikteyseniz kesinlikle tavsiye etmem direk benzinde çalıştırın daha iyi bu uzun yok için bence tasarlanmış yada gittiğiniz yol en az 7veya 8 km olcakki randuman alasınız bu arada bu sistemi 3000 bin liraya peşin takdırdım 3800 liradan peşin verdiğim için 800 tl fiyat kırdık ve bu sistem super sıralı dedikleri sistem
    saygılar
    yusuf

Aracinizi hala kullaniyorsaniz lpg ile olan gelismeleri ogrenebilir miyiz? Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: ıcp

Jetta 1.4 tsi 140 ps aracima lpg taktirdim. Marka prins. % 10 benzim % 90 lpg ile çalışıyor. 20 kuruş lpg + 5 kuruş civarı benzin yakmaktadir. Saygilar.

Not: LPG montaji ankara sait usta da yapılmış olup kesinlikle tavsiye edilmez. En az 10 kere montaj hatası nedeniyle gidip geldim. Sorunları en son başka bi yerde çözdüler. Velhasıl kelam sait usta lpg den uzak durun.

Slm ıcp hocam, bende de aynı model araba var ve 3 gün önce Başkent Oto sanayi sitesinde-Batıkent Prins bölge bayii Ege Otogaz diye bi yerde (Mustafa Durukan) Prins VSI-DI LPG kiti montajı yaptırdım, dün akşam LPG de giderken ışıklarda durunca motor aniden teklemeye başladı sonra stop edip bir daha LPG de çalışmadı. Ustaya gittiğimde sistemde hava olduğunu söyledi ve basınç ayarı yaptılar. Sizde de buna benzer bir sorun oldu mu yada yaşadığınız sorunlar nelerdir? Bilgi verebilirseniz sevinirim, teşekkürler.
  • ıcp I kullanıcısına yanıt
    en azından sorunu çözmüşler... Sait usta da ilk yaptıranlardanım sanırım, 2006 da tek nokta tüplü yaptırdım , ama tüpte problem olduğunda çok üzücü şeyler olmadı, 10 senedir kullanıyoruz. Ufak tefek bişeyler hariç civata bile gevşemedi, yiğidin hakkını vermek lazım... Ayar konusunda şu anda oldukça tecrübeli olmaları lazım... 6-7 senedir hiç gitmiyorum...
  • panisher P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar aracıma 2 ay once sattım dizele terfi ettim toplamda 2 senede 24 bin km yol yaptım bir kere olsun ne bakım nede arıza yaptı bunlar bakımsız sistem 120 binde bir filitre değişiyor sadece ben yinede keyfi keder atiker filtresi takdırdım kendi filitresi önüne gerek yok dediler ama olsun dedim bunun dışında hiç bir hata olmadı ben gaziantepde yaptırmıştım orjinal romanoydu fakat kısa mesafe kullanacaksanız bence takdırmayın lpg filan çünkü tsi motor da benzin enjektörlerini soğutmak için mecburen benzin üflemek zorunda yoksa enjektörler yanıyormuş saygılar
    yusuf
  • Tesekkur ederim.

• Arkadaşlar ankara şaşmaz erdeniz otogaz deniz ve erol bey. Süper işçilik yapıyorlar lpg neredeyse yok gibi birşey. 1.2 1.4 tsı bazı tfsı motorlar. Gdı motorlara vialle sıvı sistem dönüşümü yapıldığını gördüm kullanıcılar çok memnun tamamiyle lpg tüketiyor. Ayrıca opel ve muadili chevrolet araçların sibop oturması problemiyle tsı araçlarda olmuyor. Önceki aracım e90 3.20 aracımın motor problemlerinden bunaldım ve 1.4 tsı golf aldım 108binde problem yok vialle kesinlikle tavsiye ederim. Galericilerin tsı sıralı sistem tüplü araçlarına aldanmayın tamamiyle kandırmaca. Tsı kullanıyorsanız kesinlikle sıvı sistem taktırın. Vialle distribütörünün kendi kullandıkları araç 1.2 tsı lpgli ve araç sorunsuz sorunsuz. Yanlış hatrlamıyorsam 150bin kmyi de devirdi lpgde.

• İlk çıkan direk enjeksiyonlu sistemlerde yakıt tasarrufu düşük idi fakat şu anda ZAVOOLİ YENİ NESİL DİREK ENJEKSİYONLU SİSTEMLER DE Tasarruf oranı %30 ile %40 arasındadır. Mevcut kullanıcılardan aldığımız güncel kilometrede ortalam şehir içi 25 kuruş yakmaktadır. Araç ilk çalışma benzin motor soğuk iken 40 derece ve motor sıcak iken 25 saniye sonra otomatik gaza geçer. Rölantide veya yüksek devirde benzin kullanmaz . Motor kodunuz uygun ise gözü kapalı yeni nesil sisteme gayet uygun ve başarılı sonuç vermektedir. Bununla ilgili birçok montaj uygulaması yapıldı.Eski sistemlerde genel olarak manuel düzende çalıştığı için yakıt tasarrufu düşük kalıyor idi. Şu anda teknoloji kendini sürekli yenilediğinden dolayı sistemler kökten değişikliğe uğradı. Onun için bu algının kırılması ve doğru bilgilendirme adına yeteri kadar bilgi sahibi olmayanların yalnış bilgilendirmelerden uzak kalması ve doğru bilgi için distribütör , üretici firmalar ve tam yetkili teknik seviyesi yüksek lpg montaj servislerden bilgi alması doğru olur.Bu konularda her daim detaylı bilgi için servisimizle irtibata geçebilirsiniz.

FARUK USTA OTOGAZ
    ŞEHİTLER CAD. NO:104
    ALSANCAK-İZMİR
    TEL:02324781313
    FAKS:02324796491
    CEP:05462710820
    ZAVVOVLİ-CANGAS- YETKİLİ SERVİS VE BAYİ
  • ZAVvOLİ DİREK ENJEKSİYONLU SİSTEM -

VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSİ CAX-A MOTOR KODLU LPG MONTAJI
    Aldığı 2 depo lpg 140 tl kullanıdığı benzin 20 tl toplam 160 tl yaptığı kilometre 730 kilometre genel olarak şehir dışı hız maksimum saatte 140 kilometre kilometre maliyeti 160/730=0.219 KURUŞ.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • TSI motorlarda servis tüm sistemlerde enjektörlere zarar geldiğini söylemekte bu konu için firmaların nasıl çözümleri var? Uygulama maliyetleri ne kadar?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_64046496/mpage_67/tm.htm

VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi

Konu yukarıdaki sayfada, yukarıdaki başlık altında devam ediyor. Uzun süredir sayfayı takip etmekteyim. Lpdi lerin marş sorunu haricinde sıkıntısı kalmadığı kanaatindeyim. Mars sorunuda ekonomimizin dip yaptığı noktada ne denli problem olur size kalmış?
  • Prins tartışmasız türkiye de ilk tsi motora directliqumaxx sivissitem lpg montajını 2015 model seat leon 1.2 tsi araca uyguladık harika bir sistem 100 e yakın bu sistemden uygulama yaptım bana uğra ulaşabilirsiniz hertürlü teknik sorularınız için 05355595572

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSİ VE FSİ Motorlı araçlara aracın beyın koduna gore degıskenlık gostersede LPG Dönüşümü mümkündür . TASARRUF %35, %40 'DİR.

Size Örnek Olması adına montaj vıdeolarımızı atıyorum detaylı bilgi için iletişime geciniz 0 543 911 44 78 Burak

https://www.youtube.com/watch?v=6mNOqcS2JyY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForzaOtogaz -- 14 Eylül 2015; 17:15:27 >
  • 7000 liraya vialle lpdi taktır , sonra enjektörlere de 6000 lira ver ne etti 13000 lira , bence akıl işi değil lpg zaten başlı başına risk , aşağısı sakal yukarısı bıyık misali bari adamlar vialle için yazıyorum fiyatları makul düzgün uygun hale getirin , kullanıcılar risk alacak kadar düşünebilsin ama bu fiyatlarla TSI motora LPG Takanın çok parası var demektir

veya bilmeden taktırmıştır , başına gelecekleri göre göre hem arabadan soğuyacaktır hemde arkadaki tüp yüzünden canını tehlikeye atacaktır , benzinli araba kullanamıyorsan dizel araba al kardeşim , tüple uğraşmayın derim ben , onu da yapamıyorsan e araba alma

bu arada vilallenin fiyatı euro üzerinden dolar ve euro sürekli yükseldiği için fiyatıda sürekli artacak

takan arkadaşlarım , o kadar çok para verdiği için zamanında 5000 küsür para ödedi , şimdiye kadar da 2 enjektör içinde 3000 tl ödedi , marş motoruda zorlanmadan yakında gider , sübalradan hiç bahsetmiyorum bile , ya değer mi bu kadar kar gelecek diye bu kadar zarara

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • yaklaşık 10 araca yakın tiguan prins uyguladim hertürlü konuda bana ulaşabilirsiniz 05355595572

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Yahu bildiğimiz risk bu beyler bu riske değer mi siz bilirsiniz taktırdıktan sonra büyük paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz benim kendi kanaatim ekonomi ile performans ters orantılıdır ki şuan ki dizel motorlar turbo beslemeli kağnı gibi araçlar kalmadı dizel bir araç alıp çok çok chip işlemi yaptirip güzel güzel aracı kullanabilirsiniz tabi dizel biraz daha pahalı fakat risk yok 200kmde bir benzinlige gitme derdi yok en iyisi büyük hasarlar oluşma ihtimali yok yakit kaynakli ha çok mu performans istiyorsunuz benzinle 10-12 lirte yakar baba baba gezersiniz LPG hem araç için hem sizin için çok tehlikeli yinede karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: FARUK USTA

İlk çıkan direk enjeksiyonlu sistemlerde yakıt tasarrufu düşük idi fakat şu anda ZAVOOLİ YENİ NESİL DİREK ENJEKSİYONLU SİSTEMLER DE Tasarruf oranı %30 ile %40 arasındadır. Mevcut kullanıcılardan aldığımız güncel kilometrede ortalam şehir içi 25 kuruş yakmaktadır. Araç ilk çalışma benzin motor soğuk iken 40 derece ve motor sıcak iken 25 saniye sonra otomatik gaza geçer. Rölantide veya yüksek devirde benzin kullanmaz . Motor kodunuz uygun ise gözü kapalı yeni nesil sisteme gayet uygun ve başarılı sonuç vermektedir. Bununla ilgili birçok montaj uygulaması yapıldı.Eski sistemlerde genel olarak manuel düzende çalıştığı için yakıt tasarrufu düşük kalıyor idi. Şu anda teknoloji kendini sürekli yenilediğinden dolayı sistemler kökten değişikliğe uğradı. Onun için bu algının kırılması ve doğru bilgilendirme adına yeteri kadar bilgi sahibi olmayanların yalnış bilgilendirmelerden uzak kalması ve doğru bilgi için distribütör , üretici firmalar ve tam yetkili teknik seviyesi yüksek lpg montaj servislerden bilgi alması doğru olur.Bu konularda her daim detaylı bilgi için servisimizle irtibata geçebilirsiniz.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR

Ustam aklımızda soru işareti kalmasın diye açıkça sorayım :)

Bu sistem sıralı sistemler gibi sadece ilk çalışma esnasında mı benzin kullanıyor? Vites değişikliğinde, yüksek devirde, alt devirlerde benzin sarfiyatı oluyor mu?

Birde thp motorlara uygun mu? (1.6 156 beygir)

Fiyatı da özelden yazarsanız iyi olur.
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt
    Sn mpolat35 ;
    Yalnız ilk çalışmada benzin daha sonra normal sıralı sistemler gibi benzinde yalnız tek fark hangi devir de olursa olsun ihtiyaç anında benzin ilavesi yapar. Yaptığımız sürekli teslerde motor giren yakıtın ortalma 10 birim yakıtın 8 'i lpg 2 side benzin ve burunda mükemmel tsarruf sağlamaktadır.
    Aracınzın marka model ve yılı ve motor kodunu yazar iseniz net cevap verebiliriz.

İyi akşamlar dileriz.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
    ZAVOLİ- CANGAS YETKİLİ BAYİ
  • FARUK USTA F kullanıcısına yanıt
    Ustam, 2014 astra 1.4 turbo araç almayı düşünüyorm. Lpg uyumları nasıl?

• celutska kullanıcısına yanıt
    Merhaba aracınız Opel grubunun Ecotech motoruna sahiptir ve 1.4 Cc 140 hp turbo beslemeli bir motordur özellikle subap alışımlarının hassa olması itibari ile soğutma sistemi yani Türkiye deki yağlama sistemi ilave edilirse güzel olur efendim alternatif markalar da Prins isterseniz 2500 ile 3000 tl arası bir rakam olacaktır performansı tasarrufu ile aracınızdan zevk alacağınız bir markadır tabikide iyi ve kaliteli bir servis ve usta tercih etmeniz gayet iyi olacaktır hertürlü konuda teknik destek için bana ulaşabilirsiniz Yusuf koparan İzmir Prins lpg uzmanı selamlar saygılar sunuyorum 05355595572

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.