Şimdi Ara

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
11
Favori
109.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün ekinciler fotoğrafçılık'tan Digipod A-2542 ve bh-55 almaya gittim.

Fakat bh-55 kalmadığı için bir üst modeli bh-58 aldım kafa olarak.

Kredi kartına nakit olarak 200 lira verdim... Sizce nasıl fiyat bu ikili için?

Ayrıca hemen çizdim gövdesini nazar değdi birlikte aldığım arkadaşların sanırım :)

Bu foruma katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum, özellikle digipod incelemeleri ile katkı sağlayan arkadaşlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza -- 16 Ocak 2010; 22:01:36 >
  • Merhaba Arkadaslar benimde bir sorum olacak tripot hakkında.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2400

Bu linkteki tripot'da ballhead var fakat bu ball head sabitlenerek yatay'da makina çevrilebilirmi? Panorama çekim için?

2ncisi ortada bağlantı goremiyorum, ayaları tam açılırmı acaba? daha ust modellerinin incelemesini gordum onlarda bacaklar tam acılabiliyor.

Bilgisi olan paylaşabilirmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrioNx

Merhaba Arkadaslar benimde bir sorum olacak tripot hakkında.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2400

Bu linkteki tripot'da ballhead var fakat bu ball head sabitlenerek yatay'da makina çevrilebilirmi? Panorama çekim için?

2ncisi ortada bağlantı goremiyorum, ayaları tam açılırmı acaba? daha ust modellerinin incelemesini gordum onlarda bacaklar tam acılabiliyor.

Bilgisi olan paylaşabilirmi acaba?

Bu konunun bir önceki sayfasıhttp://forum.donanimhaber.com/m_29021968/mpage_3/key_tripod/tm.htm resimli anlatım

• tripod almak isteyenler için yararlı bir konu.

güncel tutmak gerek.
  • http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2400#

Arkadaşlar bu üründen kullanan varmı? Tavsiye edermisiniz?
  • Önceki sayfalarda vardı galiba bu modeli kullananlar.
  • NİKON D3000'ne ayaklık olarak ne tavsiye edersiniz? Bütçem 150 TL... Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

NİKON D3000'ne ayaklık olarak ne tavsiye edersiniz? Bütçem 150 TL... Teşekkürler...

2 mesaj yukarıda fotozeynep'ten bir ürün tavsiye etmişler. o olabilir mesela. vanguard mg3 (eğer bacakları birbirinden bağımsız ise, bu özelliğinden emin değilim.), ayrıca slik'te de benzer modeller olabilir.
  • @Shift41
    benim önerilerim
    Vanguard Mk-4
    Manfrotto 718b
    Digipod A-2541P + BH-15N

eğer bütceni biraz daha arttırabilirsen slik 340dx
  • üst seviye amatör
    mg-3 tarzı olan mk-4 kullanmıştım ayaklar bağımsız kullanılamadığı için pek hoşuma gitmedi ayrıca pek ergonomik değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincee -- 23 Mart 2010; 22:58:57 >
  • bu ayakları birbirine bağlı olanlar bana daha iyi geliyor büyük ihtimalle ayakları birbirine bağlı ayaklık alacağım... Tavsiyelere hala açığım
  • Arkadaşlar caver arkadaşımızın yüklediği fotoğraf dikkatimi çekti de. Slik 340dx in teknik verilerinde 46cm minimum yükseklik değeri verilmiş. Ancak caver arkadaşımız orta kısımdaki barın büyük kısmını çıkarmış ve fotoğrafta göründüğü kadarıyla 10-15cm yerden yükseklik gibi görünüyor. İçinizde bu tripodu başka kullanan birisi varsa bir deneyebilir mi? Yerden minimum yükseklik kaç oluyor? Tripodu tam satın alma aşamasındayım. Lütfen acil yardım.
  • Arkadaşlar bugün 89 liraya vanguard MK4 aldım ve oldukça sağlam yapısı var. Birtane silk modelini inceledim teknosada ama ayakları ince geldi bana. Oda 89 liraydı ama asansörü falan sallanıyordu sıkıştırması iyi değildi. Bu vaguard çok hoşuma gitti ve aldım birtane. Yanlız şimdi fark ettim bir adet su terazisi var. Kafasında su terazisi yokmuş. Sizin için çok elzem değilse su terazisi bu modeli tavsiye ederim. Ayakları falan grçekten sağlam. Bolca da resim çektim aklınızda fikir oluşsun diye :)

Asansörüde açarsak tüm ayakları ile maksimum yükseklik 160CM

Tripod alırken nelere dikkat edilmeli ve tripod öneriniz.

Bu da tripod ile uzun pozlama denemesi. Dışarda deneyemedim daha, balkonada kurmak istemiyorum yakında evler var, röntgenci damgası yemiyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Arkadaşlar bugün 89 liraya vanguard MK4 aldım ve oldukça sağlam yapısı var. Birtane silk modelini inceledim teknosada ama ayakları ince geldi bana. Oda 89 liraydı ama asansörü falan sallanıyordu sıkıştırması iyi değildi. Bu vaguard çok hoşuma gitti ve aldım birtane. Yanlız şimdi fark ettim bir adet su terazisi var. Kafasında su terazisi yokmuş. Sizin için çok elzem değilse su terazisi bu modeli tavsiye ederim. Ayakları falan grçekten sağlam. Bolca da resim çektim aklınızda fikir oluşsun diye :)

Asansörüde açarsak tüm ayakları ile maksimum yükseklik 160CM

Bu da tripod ile uzun pozlama denemesi. Dışarda deneyemedim daha, balkonada kurmak istemiyorum yakında evler var, röntgenci damgası yemiyelim

Hayırlı olsun. Acaba agırlık asma kancası var mı, resimlerde göremedim de birde hafif rüzgarda sallanabilecek gibi bir durumu var mı, pek sallanır gibi durmuyor ama.

Kısmetse yarın bulabilirsem bende bu ayarda bir tripod alacağım. Halen vanguard mk2 kullanıyorum, taşınabilirlik mükemmel, geri kalanlar ise ciddi sıkıntılı

• Hocam askısı yokmuş onuda sonrada fark ettim. Ama Eskişehirde askılı hiç göremedim zaten. Mahrumiyet bölgesi gibi. Taşınabilirlik iyi, makineyi taşıması güzel, açısı güzel, sağlamlığı hoşuma gitti. Ama eksik yanları da haraket kolu çok büyük vizörden bakşı zorlandırıo biraz, ağırlık askısı yok(geri kendim bişi yaparım ona ben ), makro çekmek için ayaklar tam açılmıyor ya da sopası çıkıp ters takılmıyor. Uzun pozlama için kullanacaksanız uygun ama makro çekimlerde falan biraz zor gibi.

http://www.macrofoto.com.tr/detay.asp?id=1637 Şu modeli gördüm eve gelince. Çok güzele benziyor yakından görme şansım olmadı ama nasıldır acaba. Orta sopası şekilden şekile giriyor. Nette araştırın bi. Hep aldıktan sonra iyi bişey görüyorum pişman oluyorum ya.

Gerçi güzel benimkide ya baya sağlam Aslında karar veremedim bir türlü, iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemiyorum hiç. Duruşu sağlamlığı çok güzel sabit bir duruşu var ama macro çekime olanak vermemesi beni düşündürüyor. Acaba arkaaşlar siz makro çekerken sık sık tripod kullanıyor musunuz, gece çekimi yaparış gibi çok extrem durumlarda mı lazım oluyor macroda da yoksa olmazsa olmazı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 1 Mayıs 2010; 5:46:41 >

• Almadıgınıza pişman olmayın manfrottoyu. Ben de su an var ancak daha sağlam bir şey almak icin satıyorum. 100mm usm macro lens ile 40d ekipmanı imkansız tartmaz.
  • Manfrottoyu inceledim mediamarktta varmış aynı model ama benimki kadar yere sağlam basmıyordu. Gördükten sonra içim rahatladı açıkcası :) Geçen yüksek bir yerde dağ havasında rüzgarda tripotu kurdum panorama çekim için hiç sallanmadan sağlam bir şekilde duruyordu. Makro çekimler için uygun değil belki ama manzara için fiyatna göre oldukça kaliteli bir ürün diyebilirim vanguard MK-4 'E .
  • Manfrotto 732CY carbon fiber modelini şiddetle öneririm.
    hem aşırı hafif hemde micro titreşimlerden etkilenmiyor carbon fiberden dolayı.
  • Benro A-169M8 kullanan var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.