Şimdi Ara

Triceps için 1 hareket önerir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Triceps için 3 hareket yapmayı düşünüyorum Cable push down ve alna z bar indirme fakat 3.hareket ne olmalı kararsızım önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur_38 -- 14 Şubat 2016; 23:43:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bench dips

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seated triceps yada dips. Eğer o gün göğüsden sonra triceps çalışcaksan dips yap daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence zaten yazdığın 2 hareket hallice yeterli bir üçüncüye gerek yok Ben sadece skull crusher ( z bar alna yada baş arkasına indirme ) çalışyorum ve çokta verim aldım, doğru hareket ve doğru formda yapılsın tek olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Bence zaten yazdığın 2 hareket hallice yeterli bir üçüncüye gerek yok Ben sadece skull crusher ( z bar alna yada baş arkasına indirme ) çalışyorum ve çokta verim aldım, doğru hareket ve doğru formda yapılsın tek olsun

3 hatta 4. hareket olabilir. .üçüncüye gerek yok diye bir durum söz konusu olamaz.göğüs ve arka kol aynı gün ise 3 yeterli olacaktır

ama biceps-triceps haftada 1 giriliyorsa 4 hareket gayet normal. bu set sayisiyla alakalıdır hareket değil bende 6 hareket bile gelişim saglıyor ama başkasında işe yaramayabilir bunu kimse bilemez.

programda bu hareketlerden en az biri varsa sıkıntı yok - lying tri. extension ve close grip bench bunlar temel hareket.

sadece 1 idman için örnek hareketler

pushdown (düz bar) 3 set
    z bar alına indirme 4 set
    one arm tri extension 3 set
    reverse pushdown - veya weighted bench dips 3 set

• Cable bentover triceps extension

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kliwaj K kullanıcısına yanıt
    Ben kendi tecrübem sonucu fikrimi belirttim, tamamen subjektif olarak yoksa yazdıklarınıza da katılmıyor değilim.
  • Onur_38 O kullanıcısına yanıt
    Dar tutuş bench press yap, programın başında yap ve ağır gir.
  • close grip bench press yada beline ağırlık bağlayıp dips yapabilirsin
  • Skull crusher dan uzak dur derim. Dirsekler için çok sağlıklı olmayan bir hareket. Onun yerine bench dips veya seated overhead triceps extension yapabilirsin. Açıkçası dips benim favorim.
  • zaten gögüs çalışırken arka kolda çalışıyor ister istemez.
    bence en temiz arka kol hareketi kick back

gerisi dirseklerin anasın ağlatıyor
  • Skull Crusher da sakatlananlar mı oldu çok ? pek tavsiye eden yokta

Push downla desteklediğim zaman çok iyi verim almıştım Crusher olmazsa olmaz ama yuksek kilo dikkat lazım en ufak ters hareket dirsekte buyuk sakatlık olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.