Şimdi Ara

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
16
Favori
81.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dream54

Selam hocam, bu yazılım güncellemesini nasıl yapacağız bilgisi varmı, Türk telekomu arayıp onlar mı güncelleyecekler, yoksa biz manuel kendimiz mi yapacağız.?

Şuanki modemimde;

Yazılım Versiyonu:

VC220-G3u-v2.0_200529

Donanım Versiyonu:

VC220-G3u v2 00000000

Hocam ben tplink ile mailden iletişime geçmiştim. Benden cihazın seri numarasını istediler. Cihazı 72 saat açık tutmamı söylediler. Türk Telekom üzerinden güncelleme yollayacaklarını söylediler. Dediklerini yaptım ama hiçbir şey olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SarıKomutan kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam bekleyelim bakalım, teşekkürler bilgilendirme için.

• G2u modeli 4. günde kilitlendi. Modemi kapatıp açtım düzeldi. Yine olursa servis yolu gözüktü.

Nasıl kilitlendi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Nasıl kilitlendi?

Hocam wifi ye bağlıyorum cihazları. Normal bir şekilde kullanıyorum ama sonra cihazlardan net düşüyor. Wifi full çekiyor görünüyor ama hiçbir şekilde cihazlar bağlanmıyor. Kapatıp açınca düzeliyor.

Benim 5 yıllık yine TTNet in vermiş olduğu eski modemimde bu sorun olmuyor. Nasıl iş bu?

• Aynı sorun 20 gün sonra bende de oldu. normal bağlıyken birden koptu ve tekrar bağlantı yapmaya çalıştığımda bağlanmadı modemi yeniden başlatınca tekrar bağlantı sağladı. yıllardır asus kullanırım bu ve benzeri hiçbir sorunla karşılaşmadım. sorun yaşamamak için cihazın kablosuz fonksiyonunu kapatıp asusla dağıtıyorum. yeni alınan bir cihazda bu tarz sorunlar yaşamak çok can sıkıcı.

Belki biliyorsunuzdur ama birkaç ayar tavsiye edeyim.
    Kablosuz ayarlarından wps'i kapatın kullanmıyorsanız.
    Kanal seçimini manuel yapın. 2.4ghz'de 1, 6, 11 ya da 13 5ghz'de ise 36.
    Kira süresi default olarak 60 dakika. Onu maksimum değere ayarlayın.

Bunlar çözüm olmadıysa dhcp ayarlarından evde sürekli kullanılan pc, telefon gibi cihazlara sabit ip atayın.
  • quote:

Belki biliyorsunuzdur ama birkaç ayar tavsiye edeyim.
    Kablosuz ayarlarından wps'i kapatın kullanmıyorsanız.
    Kanal seçimini manuel yapın. 2.4ghz'de 1, 6, 11 ya da 13 5ghz'de ise 36.
    Kira süresi default olarak 60 dakika. Onu maksimum değere ayarlayın.

Bunlar çözüm olmadıysa dhcp ayarlarından evde sürekli kullanılan pc, telefon gibi cihazlara sabit ip atayın.

Hocam ip atama dışında diğer ayarları daha önce denedim. Çözüm olmadı. Ip atama meselesine gelince 15 16 cihaz bağlanıyor. Hangi birine bunu yapacağım.? Kaldı ki biz niye böyle ayarlar ile uğraşıyoruz ki? Tplink bu sorunları çözmeli bence.

Elbette tp link çözmeli. Bu ayrı konu. 15 16 cihaz bağlanıyorsa bağlanabilecek maksimum cihaz sayısını 16'dan 32'ye çekin. Belki ip ataması ile ilgili sıkıntı oluyordur.
  • quote:

Elbette tp link çözmeli. Bu ayrı konu. 15 16 cihaz bağlanıyorsa bağlanabilecek maksimum cihaz sayısını 16'dan 32'ye çekin. Belki ip ataması ile ilgili sıkıntı oluyordur.

Onu kurarken cihazı yapmıştım. 32 zaten.

• Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Güncelleme sanırım hala gelmemiş.

Yazılım Versiyonu:

VC220-G3u-v2.0_200529

Donanım Versiyonu:

VC220-G3u v2 00000000

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahiimacr

Modemin final yazılımı Telekom'a verilmiş arkadaşlar. Ama güncelleme ne zaman gelir bir fikrim yok, ara sıra kontrol edin dilerseniz her an düşebilir

Manuel güncelleme yok mu bu modem de?

• TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ
    Servisten gelen cihazım güncellenmiş olarak geldi 1-2 gün deneyeyim izlenimlerimi aktarırım

• xlegend kullanıcısına yanıt

Hocam 1-2 gün çok demişsiniz TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ  Bu cihaz kullandıktan 2-3 saat sonra sapıtmaya başlıyordu.

• Herkese selamlar. Ben de bu modem sayesinde 6 aydır mağdurum. Güncelleme geldikten sonra da düzelmezse yapacak bir şey yok. Mecbur gidip asus modem alacağım.

• Bu modemin bütün serileri sorunlu. Vc220 g3u da g2u da sorunlu. Benim anlamadığım TTNet faturaya dahil kampanya ile veriyor ama hiç ilgisi yokmuş gibi hareket ediyor. Değişim oluyor g3u yerine g2u geliyor. Başka model mi yok arkadaş? Neden aynı şeyin başka rengi yani.

• TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ
    Problemler güncelleme sonrası da devam ediyor 8 dk sonra hatalar a bakınız 10 dk da wifi ye bağlı cihazlar pert bende uğraşamıyacağım bugün nasipse yeni modem alacağım

• Bu arada servisteyken cihaz eski modemimi kullandım 9970 tplink sıfır sıkıntı yaşadım 11 gün bağlı kaldı hiç kapatmadan hatalar onda hep sıfır dı

• Tam olarak nasıl sıkıntılar yaşıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.