Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
27
Favori
327.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: Raist_can
    fılm ındırme hızım 850 kB/s gordum . NASıl oluyor bu ıs ? 7 mbıt ınternetle nasıl 850 oluyor ?_

hattiniz 8 mbit, max gorebileceginiz deger pratikte 860 kbyte/sec zaten. hiz testinde cikan sonuc hattin ne kadarini kullanabildiginizi gosterir. o hiz testini yaptiginiz yer yurt disi ise daha dusuk cikabilir test sonuclari, o sunucu yogun olabilir.... onemli olan hattin kac mbit oturdugu ki onu da modem arayuzunden goruyorsunuz. 8128/800 kbps olmali eger 8 mbit hattiniz varsa ve santrale yakinsaniz.

--------------------------------------------------------------------------------
    2
    --------------------------------------------------------------------------------

Gönderme Alma
    SNR marjin : 12.5 14.3 db
    Hat Zayıflaması : 37.0 20.0 db
    Veri Oranı : 8192 797 kbps
    Güç : 19.0 11.3 dbm
    CRC : 2121 0

1) Yazıyor. 8mbıt ttnet aldım . Nasıl ıyı mı sızce baglantım. bırde sızın dedıgınız modemı aldım. 120 tl aldım bıraz pahalı almadım malesed ama en azından ıcım rahat gayet guzel ve sorunsuz kullanıyorum.

2)Sormak ıstedgım bır sey daha war . Ornegın ben su anda kullanıyorum netımı tek. Ama gelecek ay komsum da benım modeme kablosuz baglanıcak. Onun netınıde benımkınıde bolusturme ımkanım war mı ? 4 -4 dagıtmak ıstıyorum ıkımızde wıreless baglanıyoruz.

3) modemın dısındakı tus ozellıgını aktıf ettım. Ama nasıl calıstıgını bılmıyorum. Sıfre koydum kuzenım geldıgınde ona sıfreyı verıcem. test edıcem ama tam anlamıyorum nasıl calıstıgını

• sevgili oasisngn.
    bu modemi buhaftasonu kısmet olursa forumdaki arkadaslar gibi bende eksen bilgisayardan ve elden alacağım.
    senden ricam masaüstü bilgisayar kullandığımdan bu cihaza uygun ne tür bir kablosuz baglantı parcası önerirsin. usb mi daha iyi anakarta takılan mı ?
    ayrıca bu cihazda mac filitreme var değil mi. resmi sayfasında var gözüküyor ama kullanıcı olarak birde senden duymak istedim. cevabını bekleyeceğim.
    saygılar.
  • re:thedoctor1907
    urun benim degil dukkan benim degil, o yuzden bence benden beklemeyin boyle taahut ister gibi bir aciklamayi, eger katlar arasi bu urunu test etmis birisi varsa o size daha cok yardimci olabilir. bina'da kullanilan malzemeye gore, modemin bulundu oda ile sizin bulunacaginiz yere gore degisir. hemen hemen hicbir modemde bir kat altindan ( neticede 1 duvar ve 4-5 metre mesafe olacak eger direct altinda olursaniz) sorun yasamazsiniz. eger beton degil alcipan olursa belki yasarsiniz aradaki malzeme (ilginc ama alcipan daha fazla engelliyor kablosuz hatti.) size onerebilecegim, modem gibi, kullanilan her bir parcasi ve her bir ozelligi ureticiden ureticiye degisen elektronik esyalari , memmun kalmazsaniz iade edebileceginiz bir yerden almaniz. riski azaltmis olursunuz. bu sizin icin bir surec olacak ayni benim linksys, airties denemelerimden memmun kalmayip iade etmem gibi zaman harcayacaksiniz biraz. ama sunu soyleyebilirim tp-link'ten baslarsaniz denemeye daha az efor sarfederek ihtiyacinizi karsilayacak dogru modemi bulabilirsiniz. piyasada access pointler, yuksek kazancli antenler, repeaterlar satilmakta, bunlara talep olmasi zaten tek basina bir adsl modemin tum musterilerin ihtiyaclarina hitap edemedigini gosterir bence. siz 1 kat altindan erismek istiyorsunuz baska birisi 2 blok otedeki diger evden.... her ihtiyaci bir urun karsilar diye bir kani olusmasin. piyasadaki antensiz, kalitesiz urunleri forumlari arastirarak bir miktar eleyebilirsiniz ama size de yukarida bahsettigim gibi biraz calismak,denemek dusuyor.

re:Raist_can
    hat guzel gorunuyor
    - 4-4 paylastiramazsiniz bu cihazla, ana konuyu guncelledim bir kac gun evvel, bunu yapabilecek cihazlar kablosuza rate limit koyabilecek cihazlardir, modem olarak bunu yapabilen cihaz var mi bilmiyorum.
    - evet o qss tusu bazi baska markalarda WDS gibi isimlerle aniliyor. kolay bir sekilde, sifreyi vermeden baskalarini kablosuz aga dahil etmek icin oldugu yaziyor dokumanlarda. kullanmadim kullanmayi dusunmuyorum, bilen varsa yazsin ogreniriz guzel olur.

re:17:00
    PC ile kullanacaksaniz ve bos PCI slotu varsa pci kart almanizi ( edimax 'in uzatilabilir antenli bir modeli vardi hb de satilan ) oneririm. cunku pci kartlarin antenleri uzatilabiliyor ve degistirilebiliyor. cekim gucunden memmun kalmazsaniz daha iyi bir anten alma olasiliginiz olur. bir de kinamax diye usb kablosuz ag aparatlari var onlardan 802.11n destekleyen uzun mesafede oldukca basarili idi. ikisini de kullandim ikisinde de ayni bina icinde sorunsuz baska modemlerle baglanti saglayabildim. secim sizin, butce sizin.

kolay gelsin.

• Yıllardır Asus 6020 modem kullanıyorum. Bir süredir aklımda N destekli modem almak vardı. Az önce bu modemin siparişini verdim.

Aslında asıl amacım, evin üst katında ve özellikle terasta sinyal yeterli olmadığı için öncelikle modemin kendi antenlerinin sinyal gücüne bakmak, sonra gerekirse bir access point alıp, üst katta da evdeki ağa yüksek hızda bağlanabilmek (özellikle ağ üzerinden HD medya oynatmak için). N destekli olmayan dizüstü'ler var ama onlara usb stick alacağım olmazsa.

Umarım WD Live veya Xbox Live ile sorun yaşamam.

Access point olarak bu Tp-Link TL-WA901ND 300Mbps Access Point işimi görür herhalde. Neyse önce bir modem gelsin de, hız denemeleri yaptıktan sonra karar veririm.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Yıllardır Asus 6020 modem kullanıyorum. Bir süredir aklımda N destekli modem almak vardı. Az önce bu modemin siparişini verdim.

Aslında asıl amacım, evin üst katında ve özellikle terasta sinyal yeterli olmadığı için öncelikle modemin kendi antenlerinin sinyal gücüne bakmak, sonra gerekirse bir access point alıp, üst katta da evdeki ağa yüksek hızda bağlanabilmek (özellikle ağ üzerinden HD medya oynatmak için). N destekli olmayan dizüstü'ler var ama onlara usb stick alacağım olmazsa.

Umarım WD Live veya Xbox Live ile sorun yaşamam.

Access point olarak bu Tp-Link TL-WA901ND 300Mbps Access Point işimi görür herhalde. Neyse önce bir modem gelsin de, hız denemeleri yaptıktan sonra karar veririm.

bu modem ve baska bir kac access pointle yaptigim hiz denemeleri sonucu sunu gordum (kisisel gorusumdur). "Wifi uzerinden hd streaming bir hayal" 1.5 saatlik bir film sirasinda illa ki 1-2 kucuk parazit bile olsa bundan etkileniyor baglanti ve 1-2 saniyelik donma bazen insanin huzurunu kaciriyor.bina eger sizinse bence EoP cok daha iyi bir cozum olur, daha maliyetli belki ama daha stabil bir baglanti verir. speclerinde 90 metreye kadar diye ibareler var, bu da eger ayni elektrik tesisatini kullaniyorsa 5 katli ev arasinda data tasimak demek olur ki bence 2-3 katli evlerde sorunsuz calisir diye dusunuyorum.konu HD medya oynatimi oldugu icin aslinda ethernet kablosuz disi cozumler henuz yeterli degil diye biliyorum. sonuc olarak
    1. cekebiliyorsaniz ethernet kablosu cekin
    2. cekemiyorsaniz elektrik kablolarini kullanin ( 2 tane alici gerekiyor etherneti elektrik kablolarina veriyorsunuz 50-60 mbit bir hiz ile karsidaki aliciya iletiyor, guvenligini de encryption destegi ile sagliyor, ayni alicidan baskasinda da olsa desifre edip sizin bilgileri gormesi, hatti kullanmasi neredeyse imkansiz)
    3. bir ve ikinci olasiliklar mumkun degilse, 802.11n "denenebilir". ben denedim (bu modemle degil edimax acces point ile) olmadi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 25 Şubat 2011; 10:48:52 >

• quote:

bu modem ve baska bir kac access pointle yaptigim hiz denemeleri sonucu sunu gordum (kisisel gorusumdur). "Wifi uzerinden hd streaming bir hayal" 1.5 saatlik bir film sirasinda illa ki 1-2 kucuk parazit bile olsa bundan etkileniyor baglanti ve 1-2 saniyelik donma bazen insanin huzurunu kaciriyor.bina eger sizinse bence EoP cok daha iyi bir cozum olur, daha maliyetli belki ama daha stabil bir baglanti verir. speclerinde 90 metreye kadar diye ibareler var, bu da eger ayni elektrik tesisatini kullaniyorsa 5 katli ev arasinda data tasimak demek olur ki bence 2-3 katli evlerde sorunsuz calisir diye dusunuyorum.konu HD medya oynatimi oldugu icin aslinda ethernet kablosuz disi cozumler henuz yeterli degil diye biliyorum. sonuc olarak
    2. cekemiyorsaniz elektrik kablolarini kullanin ( 2 tane alici gerekiyor etherneti elektrik kablolarina veriyorsunuz 50-60 mbit bir hiz ile karsidaki aliciya iletiyor, guvenligini de encryption destegi ile sagliyor, ayni alicidan baskasinda da olsa desifre edip sizin bilgileri gormesi, hatti kullanmasi neredeyse imkansiz)
    3. bir ve ikinci olasiliklar mumkun degilse, 802.11n "denenebilir". ben denedim (bu modemle degil edimax acces point ile) olmadi :)

Cevap için teşekkürler.

Öncelikle kablo çekmek veya elektrik kablolarını kullanmak pek tercih edeceğim bir seçenek değil.

HD medya oynatma denemesini ilk önce WD Live ile yapacağım. Bu arada belirteyim, amacım çoğunlukla HD dizileri ağ üzerinden izletebilmek. Onların da bitrate'leri yüksek kaliteli HD-rip filmler gibi yüksek olmuyor. Dolayısıyla başarı şansım daha yüksek diye düşünüyorum.

Halen WD Live'da kablosuz iletişim için "Tenda W311U Wireless-N USB Adaptör 150Mbps" kullanıyorum. Bir ara sanki bitrate'i çok yüksek olmayan filmleri (belki Tv'den kaydedilen 720p dizileri) mevcut Asus 54mbps modemle bile izleyebildim diye hatırlıyorum. Şimdi TP-Link ile daha yüksek hızlara ulaşıp, normal 720p HD-rip filmleri de izleyebilirim diye düşünüyorum. Zaten arada tek bir duvar var, mesafe ise belki 6-7 metre.

Eğer kablosuz bağlantı hız testi için önereceğiniz güvenilir programlar varsa, haftasonu Tenda usb adaptörü dizüstü ile farklı mesafelerden deneyip sonuçları yazabilirim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Raist_can

Arkadaslar bende urunu aldım td-w8961 nd aldım. Bımeksden dun 120 tl aldım. Bellıkı fıyat baya artmıs. Neyse sormak ıstedıgım bır sey war. Mesala orda ben aırtıes rt205 gordum 125 mbsı 160 tl ıdı ? Nasıl oluyor boyle bır sey aldıgımız modem cok mu kotu. Ben daha once tp lınk masaustunu wıreless yapan karttan almıstım. 650 g gı galıba. Cok guzel cekım gucu wardı arayuzu kolaydı ve hıc sorunum yoktu. O yuzden almıstım. Sımdı aldıgım modemdef sormak ıstedıgım bır sey war.

modemın uzerındekı tus ne ıse yarıyor. ?

Bırde ben evdekı netım 8 mbıt 25 gb adıl kullanım kota hakkı war . Internetımı 2 kısı kullanıcaz. Ikımızde wıreless uzrnden baglanıcaz. Ben onun ınternet hızını 4 mbıte ayarlıyabılır mıyım ?

Bırde mısafır ıcın dedıgınız bır ozellık okudum ama anlamadım . Mısafır geldıgı zaman wıreless ıcın ona ayrı sıfre verıp sureklı gırmesını engellebılıcegız. Ama ıkıncı bır sıfreyı nasıl verıcez. Yardımlarınızı beklıyorum. Fotograf koyarak anlatırsanız cok memnun kalırım . Modemın gorunus seklı lınksys cısko kadar olmasada fena degıl. Cıft antenlı ve antenlerının buyuklugu dıkkatımı cektı baya ıyı...

hocam bende b,mexten 120ye aldım çünkü bulunduğum şehirde stokta birtek bimexte vardı. yoksa hepsiburada bürotekniktede fiyat uygun. ben büroteknikten alacaktım ama kargo vs 3gün sürer diye internetede acil ihtiyacım vardı. gittim bimexten aldım. bilebile bimexten kazıklandık gibi bişey :(

bende airties rt205 modem bozulunca bunu aldım. ilk linksys 320n modemi aldım denedim. eğer alıcısı düşük alet kullanıyorsanız örn:ps3 her oadadan bağlantı sorunu oluyor. dedim vatan sağolsun, vatana geri iade ettim. ha bu birazda ürünleri vatandan aldıktan sonra kargoda gelirken pat diye fiyatı düşürdükleri için iade ederkende içim hiç cız etmedi.

modemin üzerindeki o düğmenin ne olduğunu bende merak ediyorum buarada?

wep wap şifrelenmiyor bu qss açıkken. napıyor bu qss ben anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 25 Şubat 2011; 11:34:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Cevap için teşekkürler.

Öncelikle kablo çekmek veya elektrik kablolarını kullanmak pek tercih edeceğim bir seçenek değil.

HD medya oynatma denemesini ilk önce WD Live ile yapacağım. Bu arada belirteyim, amacım çoğunlukla HD dizileri ağ üzerinden izletebilmek. Onların da bitrate'leri yüksek kaliteli HD-rip filmler gibi yüksek olmuyor. Dolayısıyla başarı şansım daha yüksek diye düşünüyorum.

Halen WD Live'da kablosuz iletişim için "Tenda W311U Wireless-N USB Adaptör 150Mbps" kullanıyorum. Bir ara sanki bitrate'i çok yüksek olmayan filmleri (belki Tv'den kaydedilen 720p dizileri) mevcut Asus 54mbps modemle bile izleyebildim diye hatırlıyorum. Şimdi TP-Link ile daha yüksek hızlara ulaşıp, normal 720p HD-rip filmleri de izleyebilirim diye düşünüyorum. Zaten arada tek bir duvar var, mesafe ise belki 6-7 metre.

Eğer kablosuz bağlantı hız testi için önereceğiniz güvenilir programlar varsa, haftasonu Tenda usb adaptörü dizüstü ile farklı mesafelerden deneyip sonuçları yazabilirim.

aslinda haklisiniz, 40 dakikalik dizi 1150 mbyte , saniyede 3.8 Mbitlik bir baglantiya ihtiyaciniz var. 802.11b bile bu hizi veriyor olmali. ama pratikte boyle olmuyor.
    gecen sure icinde ve bu modemde mumkun mu diye ben de haftasonu arka odadaki (modemden 10 metre ve 3-4 duvar ileride) Samsung LCD TV ye 720p ve 1080p stream denemeleri yapayim sonucu yazarim.
    program olarak du-meter ya da net-meter kullaniyorum, gelen giden paketi gosteriyor. TV nin cektigi bandwidthi bulmak icin dosyalarin durdugu makineden bakiyorum, ya da laptop ile download yaparsam laptopa kurup oradan bakiyorum upload/download hizina.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo
    modemin üzerindeki o düğmenin ne olduğunu bende merak ediyorum buarada?

wep wap şifrelenmiyor bu qss açıkken. napıyor bu qss ben anlamadım?

QSS tp-link'in kendi şifreleme sistemi bildiğim kadarıyla. WEP veya WPA-PSK'nın üstüne bir de QSS şifresi ekliyor. QSS'i kullanabilmek için wireless alıcının da tp-link'in QSS destekli alıcısı olması gerekiyor. Böylece başkaları bağlanamıyor wireless'ınıza.
  • Bu arada HD streaming olayı için de şunu söyleyebilirim. İnternette okuduğum review'larda bu modemin wireless vericisini çok başarılı bulmuyorlar.
    Evdeki WLAN'ı bu modemle değil de TL-W841ND model N Router ile dağıtıyorum (sanıyorum ki wireless sistemi o modemdeki ile aynıdır). HTPC router'ın 1 metre uzağında. Film izlediğim bilgisayar ise router'ın 5 metre uzağında ve arada 3 duvar bulunmakta. HTPC'nin alıcısı 802.11N , film izlediğim bilgisayarın alıcısı ise 802.11G. Alıcılar usb'den bağlanan antensiz alıcılardan yine ikisi de TP-Link'in. Dosya aktarımı yaptığım zaman saniyede 1 megabyte civarı dosya aktarımı yapabiliyorum bu haliyle. O da yaklaşık 8 mbit'e denk geliyor sanırsam. Throughput hızı olarak 8mbit ile 1080p arada takılmalar olarak izlenebiliyor. Mesela Matrix'i izlemiştim fakat, şu tepeden aşağı yeşil numaraların aktığı sahnede (ki sanırım orada video'nun bitrate artıyor) takılmaya başlamıştı.

Tahminim antenli wireless alıcılarla falan daha iyi sonuçlar alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk87 -- 26 Şubat 2011; 0:03:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk87

QSS tp-link'in kendi şifreleme sistemi bildiğim kadarıyla. WEP veya WPA-PSK'nın üstüne bir de QSS şifresi ekliyor. QSS'i kullanabilmek için wireless alıcının da tp-link'in QSS destekli alıcısı olması gerekiyor. Böylece başkaları bağlanamıyor wireless'ınıza.

maalesef yanlis biliyorsunuz.
    http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=171
    burada anlatildigi gibi, pin olusturup baglanmak isteyen clientta bir yazilim (qss yazilimi) araciligi ile bu pin'in girilmesi ozelligi imis.

quote:

İnternette okuduğum review'larda bu modemin wireless vericisini çok başarılı bulmuyorlar.

kaynak alabilir miyiz?

-0-

konuya donecek olursak, soz verdigim testlerden ikisini yaptim.
    su an 802.11n adaptor ve bu modemle kablosuz olarak ~5Mbyte/sec yani 40 mbit/sec ile dosya indirebiliyorum LAN daki baska bir cihazdan ayni odada... dosya transferinden farkli olarak 1080p video da sorun olabilecek sey gotuntunun surekli ayni bitrate'de kalmiyor olmasi, bilgisayarla sorunsuz izlenirken (genis buffer var , hatta limitsiz diyebiliriz) wdtv ile ya da direct DLNA destekli bir televizyonla izlerken buffer limitli, ve isin icine 1080p video girdiginde buffer belki 1 saniyelik goruntuyu bile tutamayacak seviyede kalmasi.
    dolayisi ile buffer yok diyebiliriz, hal boyle olunca surekli "iyi" bir kablosuz baglanti gerekiyor ve anlik bir sinyal bozuklugu goruntuyu de etkiliyor. mesela komsuda calisan bir camasir makinesi ya da evin icinde yuruyen birisi...

soyle bir test yaptim,

- dosya : 12Mmn.1995.x264.720p.AC3.DUAL.BDRiP-CHD.HDM.mkv
    boyut : 4.5 Gbyte
    sure:130 dakika
    kablosuz alici : Broadcom 802.11n Network Adapter
    dosya lokasyonu : lan ( modem'e ethernetle bagli PC)
    kablosuz verici: tp-link td-w8961nd modem
    modem ayarlari ( ana baslikta yazdigim ayarlarda modem)

sonuc:
    - modem ile ayni odada iken oynatmada, ileri geri almada sorun yok. ortamala bw ihtiyaci 6.4 Mbit (550 KByte ile 1100 KByte arasinda degisiyor cekilen data ) kablosuz baglanti hizi ozellikler kisminda 72 mbit olarak goruluyor.
    maksimum download hizini bulmak icin 1 gbytelik dosya indirme testi yaptim. ortalama 5.1 MByte/sec yani 40 Mbit cikti. 1080p icin uygun diyebiliriz ( diziler icin kesinlikle uygun...)
     TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

- evin en uzak noktasi (modem ile arada 2 tunel kalip duvar, bir de acik kapi,
    seek zaman aliyor, goruntude donma yok.
    wireless mon -62 dbm gosteriyor bulundugum lokasyonda ( 0 a ne kadar yakin olursa okadar daha iyi)
    1 Gbytelik dosya transferi yapma denemesi sonucu ortalama: 2.9 Mbyte/sec yani 24 mbit

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

bu laptop ile yaptigim testler o yuzden yukarida yazdigim gibi buffer bir cok seyi kurtariyor olabilir ( aslinda surekli monitor ettim hic yetersiz kalacak seviyelere dusmedi download hizi ama yine de size tavsiyem olabiliyorsa kablolu olarak 1080pyi tasimaya calisin, sonrasinda modem'in antenlerini belki daha kazancli antenlerle degistirmek iyi bir etki yapabilir.. edimax access pointten daha iyi sonuc verdi, zaman bulunca samsung TV ve orijinal 802.11n usb adaptoru ile yeni bir deneme yaparim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 26 Şubat 2011; 1:37:05 >

• http://www.techalps.com/product-reviews/review-tp-link-td-w8961n-300mbps-wireless-n-adsl2-modem-router.html

we disliked başlığında yazılan yazı:

"Wireless performance was something of a disaster and taints the main way you’ll be using this router. It’s bad enough that it could be performing worse than your broadband connection."

demiş.
  • quote:

http://www.techalps.com/product-reviews/review-tp-link-td-w8961n-300mbps-wireless-n-adsl2-modem-router.html

"Wireless performance was something of a disaster and taints the main way you’ll be using this router. It’s bad enough that it could be performing worse than your broadband connection."

demiş.

ilginc bir yazi
    "Performance even in the same room was somewhat dismal and erratic, peaking around 1.9MB/s and averaging a very poor 391KB/s."
    benim dun aksam yaptigim testler 40 mbit iken bu amcalar 3.2 mbit ve 16 mbit'i gecememisler. yeni firmware sayesinde duzeltilmis bir bug olabilir ya da alicida kullandiklari bilgisayar ile bir uyumsuzluk olabilir... kablosuz performansi okadar kotu olsa bu kadar durmazdi zaten cihaz simdiye iade ederdik hep beraber..

neyse bugun baska testler yaptim, baecon interval ve RTS degerlerini degistirerek 48 mbit/sec e kadar cikti baglanti.

• quote:

quote:

http://www.techalps.com/product-reviews/review-tp-link-td-w8961n-300mbps-wireless-n-adsl2-modem-router.html

demiş.

ilginc bir yazi
    "Performance even in the same room was somewhat dismal and erratic, peaking around 1.9MB/s and averaging a very poor 391KB/s."
    benim dun aksam yaptigim testler 40 mbit iken bu amcalar 3.2 mbit ve 16 mbit'i gecememisler. yeni firmware sayesinde duzeltilmis bir bug olabilir ya da alicida kullandiklari bilgisayar ile bir uyumsuzluk olabilir... kablosuz performansi okadar kotu olsa bu kadar durmazdi zaten cihaz simdiye iade ederdik hep beraber..

neyse bugun baska testler yaptim, baecon interval ve RTS degerlerini degistirerek 48 mbit/sec e kadar cikti baglanti.

En son çıkan Firmware'in Modification and Bug Fixes kısmında;
    -Fix the low rate of wireless connection şöyle birşey geçiyor.

• @oasisngn hocam ben ATM QoS'tan ubr,cbr ve rtvbr den bağlantı alabiliyorum acaba dokunmamamız gereken dokunsakta fazla bir etkisi olmayan bir ayar mıdır?
    http://forum.donanimhaber.com/m_42053931/tm.htm şu konuda arkadaş biraz bahsetmiş, tavsiyeniz varmı acaba bu konuda?
  • quote:

hocam bu modemle w8960n arasında ne fark var?

çok fark var gibi.. kimse cevap vermeye yanaşmamış..

http://www.tp-link.com.tr/products/productDetails.asp?class=adsl&content=spe&pmodel=TD-W8961ND
    http://www.tp-link.com.tr/products/productDetails.asp?class=adsl&content=spe&pmodel=TD-W8960N

dikkatimi çekenler:
    w8960n
    wds özelliği yok.
    ipsec vpn özelliği var
    voip özelliği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: speakerphone2010

quote:

http://www.tp-link.com.tr/products/productDetails.asp?class=adsl&content=spe&pmodel=TD-W8961ND
    http://www.tp-link.com.tr/products/productDetails.asp?class=adsl&content=spe&pmodel=TD-W8960N

dikkatimi çekenler:
    w8960n
    wds özelliği yok.
    ipsec vpn özelliği var
    voip özelliği var.

ayni arkadas baska bir konu acmisti orada cevap vermistik...
    http://forum.donanimhaber.com/m_46947161/tm.htm
    8960 vs 8961
    - 80mw , 100mw kablosuz guc
    - usb port var, usb port yok
    - ipsec vpn var, ipsec vpn yok
    - broadcom chipset, realtek chipset
    - web arayuzu turkce degil, turkce
    - ikisinde de 3dbi anten ve splitter mevcut (hepsiburada'da yanlis bilgi mevcut)

benim bildiklerim bunlar.
    en one cikan artisi 100 mw kablosuz sinyal gucu ve realtek chipsetli olmasi ( broadcom'a open source yapmadigi icin driverlari hep sinir olmusumdur).

• Cihazı 35 Client olan bir network ortamında kablo ile kullanmayı düşünüyorum performansı yeterli olur mu? tavsiye edermisiniz?
  • bu modemden almayı düşünüyorum ama daha önce alıp iade ettiğim tplink 8901 4 portlu modemden pek memnun kalmamıştım şuanki kullandığım emektar airties rt 103 te speed testte stabil 7 mbit alıyorum ama tplink ile test ettiğimde 6 mbit civarlarında hız alıyordum bu neden kaylaklanıyor olabilir bundada bu sorun olurmu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speakerphone2010

quote:

dikkatimi çekenler:
    w8960n
    wds özelliği yok.
    ipsec vpn özelliği var
    voip özelliği var.

ayni arkadas baska bir konu acmisti orada cevap vermistik...
    http://forum.donanimhaber.com/m_46947161/tm.htm
    8960 vs 8961
    - 80mw , 100mw kablosuz guc
    - usb port var, usb port yok
    - ipsec vpn var, ipsec vpn yok
    - broadcom chipset, realtek chipset
    - web arayuzu turkce degil, turkce
    - ikisinde de 3dbi anten ve splitter mevcut (hepsiburada'da yanlis bilgi mevcut)

benim bildiklerim bunlar.
    en one cikan artisi 100 mw kablosuz sinyal gucu ve realtek chipsetli olmasi ( broadcom'a open source yapmadigi icin driverlari hep sinir olmusumdur).

ok okudum ama benim bilgiye acil ihtiyacım vardı, modemi almak üzereydim. yani model olarak sonra çıkan modelin neden daha ucuz olduğunu anlamamıştım ya gerçi bu bahsedilen özelliklerin ne olduğunu ve nere kullanacağımı bile bilmiyorken benim için ucuzunu almak çok bir kayıp olmamış olsa gerek.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.