N

Yüzbaşı
23 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese Merhabalar,
Salı günü talihsiz bir şekilde, park yerinden çıkarken sol ön tekerin orda duran kısa duba tarzı demiri görmeyerek arabayı sürttüm. Çok büyük birşey değil ama sürücü tarafında olduğundan sürekli gözüme çarpacak. Açıkcası çok tutmayacak bir hasar ise yaptırmayı düşünüyorum. Hasarın fotoğrafını ekliyorum. İyice baktım, herhangi bir boya atması yok gibi.

Sizce boyasız göçük düzeltme vesaire yapılabilir mi? Olursa ne kadara mal olabilir sizce? Siz olsanız ne yapardınız? Hiç uğraşma, yamukluğu düzelt böyle devam et mi dersiniz?

Not: Nazarlık olsun demeyin, bir tane nazarlığımız var zaten

Teşekkürler.


Merhabalar,
Kış lastiği konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Fakat diğer konulardan farklı olarak, marka ve model sormayacağım. Benim tavsiye istediğim nokta daha çok jant ve boyut hakkında.

İlk olarak, İstanbul'da ikamet ediyoruz. 2015 Polo 1.2 TSI aracımız var. Arabayı genel olarak çok fazla kullanmıyoruz. En fazla haftada 1 - 2 kere işe gidip gelirken (yaklaşık 10 KM falandır), onun dışında da haftasonları yoğun olarak kullanıyoruz. Fikir vermesi açısından, 1 sene 3 ayda, 13000 KM yapmışız.

Şimdi bu ön bilgileri verdikten sonra konuya geleyim.

Aracımızı sipariş ederken 17" Jant ile sipariş ettik ve üzerinde gelen lastikler 215/40/R17. Malum bu boyutta lastik bulmak biraz problem. Bulsak bile bilinen markaların fiyatları, adet başına 450 - 500 TL civarı.

Aracın üzerindeki jant takımı:


Önümde iki seçenek var.
1)http://urun.n11.com/oto-lastik/nexen-winguard-sport-21540r17-87v-xl-P89110671 Linkteki lastiği alıp, aynı jantla kullanmaya devam edeceğim. Bu toplamda, KK puan falan derken 1000 TL gibi bir maliyet çıkaracak.
Artılar:
-Aynı Jant takımıyla kullanacağım, arabanın karakteristiğinde çok bir değişiklik olmayacak.
-Görüntü olarak güzel gözükmeye devam edecek.
-Gerekli mi bilmiyorum ama Rot vs gibi işlemlerle hiç uğraşmayacağım.
Eksiler:
-Lastik sök-tak işlemlerinde sağolsunlar Jantları çiziksiz bırakmıyorlar.
-Kış lastiği için bu boyut ve yanak seviyesi ne kadar faydalı emin değilim.

2) Polo'nun orjinal jant boyutu 15", demir jant ve 185/60/R15 bilinen markaların lastiğini alıp kışlık için bunları kullanmak. Hemen hemen aynı veya biraz daha düşük maliyetli (800 TL civarı) olabilir.
Artılar:
-Sök tak işlemini ben kendim bile gerçekleştirebilirim.
-Kışın daha küçük tabanın faydalı olduğunu söyleyenler var. (Fizik devreye girer)
-Bir miktar düşük maliyet
Eksiler:
-Arabanın estetik görüntüsü gidecek.
-Yazlık takımlarda Jantlar üzerinde olacağından saklamak için daha güvenli bir yer gerekecek.

Ek Not: "Tabi kış lastiği alma, üzerindeki yazlıklar ile idare et. İstanbul'un kışı kış değil" görüşü de bir seçenek ama lastik olarak bazen tedirginlik yapabiliyor. Sert hamurlu Dunlop lastiklerle de bazı durumlarda tedirgin olmamak için çaba sarf etmek lazım.

Bu durumda siz olsanız ne yapardınız? Hangi seçenekle ilerlerdiniz?

Yardımlarınız için teşekkürler.
Herkese günaydın,
Askerden döndük, işe girdik araba arayışlarına başladık çok şükür. Aklımda c segmenti sportif görünümlü bir araç almak var. Aslında ikinci el düşünüyordum fakat dün bayi gezdik şöyle bir. İstanbul'da anadolu yakasında bir ford bayisi Focus için 45.750 Tl fiyat verdi. Araç ağzına kadar dolu gözükyor. Titanium paket. Eksileri 2012 model olması ve showroomda duruyor olması. Bu fiyat hiç pazarlık yapılmamış fiyattır. Benzinli olması benim için çok problem değil, çünkü hafta arası servis kullanan bir kişi olarak birtek hafta sonraları kullanılacak gibi duruyor. Hafta arası yatar. Sizce bu fiyat bu araç için nasıldır? Showroom aracı olduğundan alsak pişman olur muyuz? Şimdiden teşekkürler.
Selamlar herkese öncelikle.
Otomobil bölümüne sayılı mesajlarımdan biri, takip ediyorum fakat yazmıyordum ama yorumlarda fazlaca gördüğüm bir konuyu sormadan duramayacağım.

Opel araçlar için söylenen "beygirleri sütçü beygiri", "sütçü beygiri dönüşüm katsayısı" gibi ifadeler neye dayanılarak söyleniyor? Yani herhangi bir teknik veriye dayanarak mı yoksa sadece kullananların "Kaçmıyor", "Uçmuyor" benzeri terimlerinden mi doğuyor?

Teknik veriye dayanarak söyleniyor ise neye bakılarak söyleniyor, bir karşılaştırmalı sunabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,
Başarılı bir GTX465'ten GTX470 çıkarma overclock/flashlama ayiniyle karşınızdayım.

İlk olarak kartın hikayesini ufak olarak anlatayım. Açıkçası biraz sorunlu bir alışveriş oldu ve sonlara doğru kartın elime ulaşacağından emin değildim. Sonuç olarak Salı günü kart elime ulaşmıştı. Alır almaz kartı incelemeye başladım. Dıştan görünümde herhangi bir sorun yok gibiydi. Hemen işe koyulup soğutucu ve heatskinleri sökmeye koyuldum. Sonunda altından çıkan şaheserle karşılaştım. Kartın üzerinde 10 adet bellek ve GF100-275-A3 işlemcisi bulunuyordu ki bunlarda GTX470'e flashlamak için gereken kriterleri sağlıyordu.


Kartı toplayıp sisteme yerleştirdim. Sorunsuz olarak GTX465 olarak gözüküyordu. Fazla vaktim olmadığından sadece 3D Mark Vantage testi yapabildim.Yine işler dolayısıyla ancak dün flashlama işlemine girişebildim. Temiz bir flashlama işleminin ardından artık GTX470 sahibi olmuştum. Hiçbir değişiklik yapmadan aynı testi tekrar uyguladım.Sonuç olarak gerçekten cüz-i bir fiyata GTX470 sahibi olmuştum. Aslına bakılırsa alışveriş sürecinde yaşadıklarımdan sonra GTX465'e bile razı olacakken, şans yüzüme güldü.

NOT: Aslında saat hızlarıyla da oynamak istiyorum fakat henüz vaktim olmadığından uğraşamadım ama eğer ulaşabilirsem AMP! biosu flashlamak da var kafamda.

Edit: AMP! hızındaki değerlerde geldi. Sorunsuz bir şekilde tamamladı. Acaba AMP biosunda saat hızları dışında bir değişiklik var mıdır? Atmalı mıyım acaba ?
Son birkaç gündür internetle ilgili garip bir sorun yaşıyorum. Airties RT-211 modem kullanıyorum. İlk başta modemi açtığımda hiçbir sorun yok.
Upstream Sınırı 11
Downstream Sınırı 25
Downstream Hat Zayıflaması 20
Upstream Hat Zayıflaması 9
CRC Rx Fast 0
CRC Tx Fast 0

Değerler hemen hemen bu şekilde. Aradan belirli bir süre geçtiğinde Airties Adsl hizmet programı modeme bağlanamamaya başlıyor. O durumda hala internet var. Kendim modemin ayar sayfasına girdiğimde, Rapor kısmına tıkladığım anda internet gidiyor ve modemi resetlemek zorunda kalıyorum. Eğer reset atmazsam, artık modemin sayfasınada ulaşamıyorum. Görebildiğim kadarıyla değerlerde, bazen çok belirgin bazen de az bir düşme ve
CRC Rx Fast
CRC Tx Fast bu iki değerde artış görüyorum. 30,40 gibi bir değerler oluşuyor. Şimdi ben bunu gün içinde bir kaç kez yaşıyorum. Bundan önceside ping sorunu ve hız düşmesi yaşıyordum. Aradım ve hallolduğunu söyledir. Gerçektende hız düşmesi ve ping sorunu yaşamıyorum artık, ama böyle bir problem çıktı. Bu sorunun kaynağı ne olabilir? TTNet'le mi görüşmeliyim, yoksa modemden kaynaklanan bir sorun olabilir mi?

Edit : Internet kopuyor dememden kasıt, modemin tüm ışıkları yanıyor. Bir sorun yok gibi gözüküyor fakat internete bağlanamıyor.
...
İyi akşamlar herkese. Pazartesi günü okuldan arkadaşlarla iftar yapmayı düşünüyoruz. Mekan konusuda bana patladı biraz. Şimdi şöyle öğrenci adamız uygun fiyatlı ama aynı zamanda da güzel, nezih bi mekan olursa çok güzel olur. Yer olarak İstanbul - Avrupa yakasında olması lazım. Zincirlikuyu, Etiler, Sarıyer gibi bi çemberin içinde olursa hatta çokta güzel olur. Varsa bildiğiniz, gittiğiniz güzel mekanlar bi yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
http://www.milliyet.com.tr/-ikinci-titan-da-yakayi-ele-verdi-54-gozalti/guncel/haberdetay/14.05.2010/1237723/default.htm

Quest.net patlamış. Gülmeyeyim, dalga geçmeyeyim diyorum ama. Kısacası bu kadar debelenen insan yazık olmuş.
İyi günler.
Şikayet sisteminde bulunan bir eksikliği belirtmek isterim.Kullanıcı yaptığı şikayetin sonucunu görmek isteyebilir fakat sadece "Yaptığınız şikayetle ilgilenilmiştir" gibi otomatik mesaj gibi(belkide otomatik) birşeyle karşılaşıyoruz.Bence kullanıcıların bunu bilmek hakkı.Örneğin kaç uyarı puanı yada cezalandırma olup olmadığını yazması çok iyi olur diye düşünüyorum.Yine örnek vermek gerekirse şuan yaptığım bir şikayet sonucu ne olduğunu bilmiyorum.Küfür kısaltması kullanmış bir kişi şuan forumda ve ben ceza alıp almadığını yada ne kadar cezaya çarptırıldığını bilmiyorum.Öğrenmek için tekrar şikayeti "Açık" hale çevirip sistem üzerinde yük oluşturmam gerekiyor.
Herneyse bu kadar örnek yeterli sanırım.Gereken uygun görülürse yapılır umarım.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kağıthane
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC1
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 526
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.273
İkinci El Bölümü Mesajları: 235
Konularının görüntülenme sayısı: 74.943 (Bu ay: 223)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.