Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani sahsima konusmak gerekirse zaten senin yazdiklarini okuduktan sonra paraleldeki hatti cikardim ama ayrica sorularim oldugu icin bir danismak istedim.
    degerler sunlar;
    Gönderme Alma
    SNR marjin 21.4 4.7 db
    Hat Zayıflaması 49.7 41.6 db
    Veri Oranı 2048 33 kbps

Evet mantikli sorunun modemden olabilcegi pek aklima gelmedi.
    Evde telefonun kullanilmadigi icin telefonu baglamadim o yuzden splitter de kullanmadim.
    Tamam ben bu dediklerini bir deneyim. Aldigim sonuclari yine paylasirim burda.
    Tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3ad0r

yani sahsima konusmak gerekirse zaten senin yazdiklarini okuduktan sonra paraleldeki hatti cikardim ama ayrica sorularim oldugu icin bir danismak istedim.
    degerler sunlar;
    Gönderme Alma
    SNR marjin 21.4 4.7 db
    Veri Oranı 2048 33 kbps

Evde telefonun kullanilmadigi icin telefonu baglamadim o yuzden splitter de kullanmadim.
    Tesekkurler..

SNR ve hat zayiflama normal oldugu halde upload hizi cok dusuk. 1024 ya da 800 olmasi gerekiyor diye hatirliyorum 2 mbitin upload hizi. 33 nedeniyle bu yasadiginiz yavaslik, istekleriniz internete gidemiyor.
    bence oncelikle splitter alin cunku splitterlar ( en azindan bazilari) modem'e giden sinyalin kalitesini de artiriyor ( bilinenin aksine).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 25 Mart 2011; 23:14:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: t3ad0r

yani sahsima konusmak gerekirse zaten senin yazdiklarini okuduktan sonra paraleldeki hatti cikardim ama ayrica sorularim oldugu icin bir danismak istedim.
    degerler sunlar;
    Gönderme Alma
    SNR marjin 21.4 4.7 db
    Veri Oranı 2048 33 kbps

Tesekkurler..

SNR ve hat zayiflama normal oldugu halde upload hizi cok dusuk. 1024 ya da 800 olmasi gerekiyor diye hatirliyorum 2 mbitin upload hizi. 33 nedeniyle bu yasadiginiz yavaslik, istekleriniz internete gidemiyor.
    bence oncelikle splitter alin cunku splitterlar ( en azindan bazilari) modem'e giden sinyalin kalitesini de artiriyor ( bilinenin aksine).

41,6 db lik değer anormal yarıya düşük değerde olmalıydı, hiç bir ek olmadan evin içine gelen kabloyu modeme takın bir de değerlere öyle bakın.

• ağda 4 netbook sürekli bağlı olması gerek wifi şifreleri sabit olacak..
    birde misafir olarak ağa dahil olmak isteyenler için wifi şifresi değişken olarak ayarlanabilirmi?
  • Arkadaşlar TP-Link bu modeli ile Zyxel 660HN-FZ1 modeli arasında ki kalite-bağlanabilirlik durumları nasıl acaba...Geçenler TP link 8961N modelini yakından gördüm test ettim kurulumunu yaptım çalışmasında sıkıntı yok ama plastik kasa kalitesi çok kötü diyebilirim şahsi düşüncem.Cihaz özellik ve çekim konusunda iyi hani fiyat-performans konusunda şuan piyasada lider.ZyXel 660HN modeli de gerek tasarım gerekse barındırdığı özellikler ile benim kullanım şartlarıma uygun.Ne var ki bu marka-modeli kullanmadım netten okudğum kadarıyla torrent hariç hiç sorun yaşayan olmamış birde ender olarak kablosuz özelliğin anlık gidip gelmesi.Çıkan firmware ile bu bahsettiğim sorunsallar çözülüyormuş.Satın alırsam birkaç tane alıcam işimden dolayı elimde bulunsun amacım.Bu başlık iki ürünü karşılaştırmak için uygunmudur bilemem ama şuan piyasada fiyat-perfmans lideri olan TP-Link konuşulduğu en yoğun başlık.

• Bu modemi sipariş ettim.Pek modemlerden anlayan birisi değilim bu modemi ek bi parça ile usb olarak pcye bağlayabilirmiyiz?
  • Öncelikle Hayırlı Çalışmalar diliyorum.

Ekteki resimde 1 numaralı yerde 2. katta oturmaktayım. 2 numaralı evden (aradaki mesafe 35 metre) TL-WA901ND Acsess Point kullanarak Wireless kullanıyordum. Bu arada 4 5 6 numaralı yerlerden sinyal aldığımı da fark ettim. Şimdi 3 numaralı yerden almak istiyorum uzun süre forum sitelerinden takibim ve bilgisayar servisi olan arkadaşımın tavsiyesi ile TD-W8961ND modem+router cihazı alarak sinyal alacağımı düşünüyordum. Çünkü 4 5 6 numaralı yerdeki modemler hepsi de kampanyalardan alınmış modemlermiş. Ancak tek çubuk dahi olsa sinyal almayı ne yaptıysam başaramadım. Buna 3 nolu evin çatısı da dahil. Acaba uygun modemimi almadım ki firma bile standardı 5 katı çekim alanı demişler yoksa kurulumda ya da ayarlarda birşeyler mi farklı. Bu arada bütün numaraların bana açık alan mesafeleri;

2 İle 1 35 metre 2 - 3 diş

4 ile 1 59 metre bu modemle benim deneme yaptığım modem arası mesafe 23 24 metre bu da açık alanda ön balkonda duran bir modem benimle aynı katta 2 diş

5 ile 1 104 metre ve oda içinde 1. kat arada evin ön cephesindeki bir odada bazen full genelde 3 diş

6 ile 1 75 metre 3 diş 4. kat ön cephe ve oda içinde.

3 ile 1 arası sonunda tek diş sinyal yakaladım. Ancak İnternet için yeterli değil şimdi elimdeki AP i kullanmak verimli olur mu. Yoksa yüsek Dbi anten kullanmak gerekir mi mesela TL-ANT2424B verimli olur mu.

3 ile 1 yani kullanmak zorunda olduğumuz yerler arası 95 metre
    Elimde bulunan modem ve acsess point ile nasıl bir uygulama ile sinyal yakalamayı başarabilirim sadece 3 ve 1 de cihaz bulundurma şansım var.

İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

• @SkyLord4u
    biz bu modemden memmunuz, zyxelcilere sormak lazim ama benzer yazilim ve hardware kullaniyorlar cogu modelde tp-link ile zyxel, cli komutlari da benziyor.

@Painkiller
    PC ye ethernet kablosu ile baglanir,ya da kablosuz ag adaptoru ile...
    ethernet karti genelde PClerde anakart uzerinde olur zaten ethernet girisi, ama yoksa size ethernet karti ya da kablosuz usb adaptoru gerekir bu modem ile internete cikmak icin.
    illa usb den baglayacagim derseniz , usb portu ethernete ceviren

tarzi bir urunle de baglayabilirsiniz.

@mustafaonac
    surekli aldim verdim demissiniz iyi guzel de. hangi alici ile aldiniz, daha evvel cok bahsettik, modemin sinyal gucu kadar alicinin (PC , laptop, ne ise kullandiginiz) kalitesi de onemli. sadece modem sinyal uretmez, alici da modem'e bilgi vermeli ki "1 dis cektigini gordum ama yine de internete giremedim" durumlari olmasin.
    Eger access point ile alip ethernet ile PC ye bagliyorsaniz bence o access point yerine kinemax turevi yuksek kazancli anteni olan uzun mesafe usb kablosuz adaptorleri kullanmak daha iyi olabilir.

Ben sizin yerinizde olsam, oncelikle modem wireless ayarlarindan 802.11b only secerim, g ve n sinyal seviyesini dusuruyor, 802.11b ile 11mbit gorursunuz ama daha uzak mesafeye sinyal iletilir. bunlar disinda ilk sayfada anlattigim gibi wirelessmon ile 1-2-3-4 lokasyonlarinda kullanilmayan bir kanal bulurum ve modemi bu kanali kullanmaya ayarlarim. sonrasinda halen olmuyorsa bir cift anten alirim... ama aslinda bunlarin hepsini 2 lokasyonunda sahibinden haberi olarak ya da olmayarak kullandiginiz interneti olan sahsin yapmasi isleri kolaylastiracaktir. kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 27 Mart 2011; 22:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaonac

Öncelikle Hayırlı Çalışmalar diliyorum.

Ekteki resimde 1 numaralı yerde 2. katta oturmaktayım. 2 numaralı evden (aradaki mesafe 35 metre) TL-WA901ND Acsess Point kullanarak Wireless kullanıyordum. Bu arada 4 5 6 numaralı yerlerden sinyal aldığımı da fark ettim. Şimdi 3 numaralı yerden almak istiyorum uzun süre forum sitelerinden takibim ve bilgisayar servisi olan arkadaşımın tavsiyesi ile TD-W8961ND modem+router cihazı alarak sinyal alacağımı düşünüyordum. Çünkü 4 5 6 numaralı yerdeki modemler hepsi de kampanyalardan alınmış modemlermiş. Ancak tek çubuk dahi olsa sinyal almayı ne yaptıysam başaramadım. Buna 3 nolu evin çatısı da dahil. Acaba uygun modemimi almadım ki firma bile standardı 5 katı çekim alanı demişler yoksa kurulumda ya da ayarlarda birşeyler mi farklı. Bu arada bütün numaraların bana açık alan mesafeleri;

2 İle 1 35 metre 2 - 3 diş

4 ile 1 59 metre bu modemle benim deneme yaptığım modem arası mesafe 23 24 metre bu da açık alanda ön balkonda duran bir modem benimle aynı katta 2 diş

5 ile 1 104 metre ve oda içinde 1. kat arada evin ön cephesindeki bir odada bazen full genelde 3 diş

6 ile 1 75 metre 3 diş 4. kat ön cephe ve oda içinde.

3 ile 1 arası sonunda tek diş sinyal yakaladım. Ancak İnternet için yeterli değil şimdi elimdeki AP i kullanmak verimli olur mu. Yoksa yüsek Dbi anten kullanmak gerekir mi mesela TL-ANT2424B verimli olur mu.

3 ile 1 yani kullanmak zorunda olduğumuz yerler arası 95 metre
    Elimde bulunan modem ve acsess point ile nasıl bir uygulama ile sinyal yakalamayı başarabilirim sadece 3 ve 1 de cihaz bulundurma şansım var.

İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

bana göre ap yi 4 koysan bütün problemlerin çözülecektide işte imkan olmayınca seninde dediğin gibi tek tercihin geriye bu tür bir anten kullanmak olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

@mustafaonac
    surekli aldim verdim demissiniz iyi guzel de. hangi alici ile aldiniz, daha evvel cok bahsettik, modemin sinyal gucu kadar alicinin (PC , laptop, ne ise kullandiginiz) kalitesi de onemli. sadece modem sinyal uretmez, alici da modem'e bilgi vermeli ki "1 dis cektigini gordum ama yine de internete giremedim" durumlari olmasin.
    Eger access point ile alip ethernet ile PC ye bagliyorsaniz bence o access point yerine kinemax turevi yuksek kazancli anteni olan uzun mesafe usb kablosuz adaptorleri kullanmak daha iyi olabilir.

Ben sizin yerinizde olsam, oncelikle modem wireless ayarlarindan 802.11b only secerim, g ve n sinyal seviyesini dusuruyor, 802.11b ile 11mbit gorursunuz ama daha uzak mesafeye sinyal iletilir. bunlar disinda ilk sayfada anlattigim gibi wirelessmon ile 1-2-3-4 lokasyonlarinda kullanilmayan bir kanal bulurum ve modemi bu kanali kullanmaya ayarlarim. sonrasinda halen olmuyorsa bir cift anten alirim... ama aslinda bunlarin hepsini 2 lokasyonunda sahibinden haberi olarak ya da olmayarak kullandiginiz interneti olan sahsin yapmasi isleri kolaylastiracaktir. kolay gelsin.

Verici 3 te ve td-w8961nd modem+router alıcı 1 de wa901nd acsess point daha önce de anlattığım gibi arasında 20 mt mesafe ile aynı yükseklikte promosyon bir modemi (4 te duran) görebiliyorum dizüstü bilgisayar ile ancak 3 teki söz alıcımı göremiyorum mesele bu idi. Sonunda 1 diş görebildim dediğimde modemin arkasına set koydum belki o zaman aldım. Şimdi elimdeki wa901nd acsess point bağlanmama yardımcı olur mu yoksa ne olursa olsun anten almak zorunda mıyım. Firma ancak modemin 8 dbi lik bir anteni destekleyeceğini söyledi.

• Bende dün hiperucuz dan aldım bugün geldi.Diğer modemimde online oyunda sürekli kopmalar yavaşlamalar ve wireles ag baglantım arada sırada kopuyordu.Değiştirmeye karar verdim şimdi ayarlarını yaptım bakalım ilerleyen saatlerde neler olacak.

Gönderme Alma
    SNR marjin: 23.1 33.1 db
    Hat Zayıflaması: 43.0 23.2 db
    Veri Oranı: 1024 253 kbps
    Güç: 14.6 11.3 dbm
    CRC: 7 0

30 dk lık değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katilpence -- 1 Nisan 2011; 18:11:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katilpence

Bende dün hiperucuz dan aldım bugün geldi.Diğer modemimde online oyunda sürekli kopmalar yavaşlamalar ve wireles ag baglantım arada sırada kopuyordu.Değiştirmeye karar verdim şimdi ayarlarını yaptım bakalım ilerleyen saatlerde neler olacak.

Gönderme Alma
    SNR marjin: 23.1 33.1 db
    Hat Zayıflaması: 43.0 23.2 db
    Veri Oranı: 1024 253 kbps
    Güç: 14.6 11.3 dbm
    CRC: 7 0

30 dk lık değerler

Gelişmelerden haberdar edersen memnun olurum
  • modemle ilgili bir sorum olacak arkadaşlar, modemin kullanılmadığı anlarda kapatılması sorun yaratır mı acaba? şöyle ki sadece akşamları nete bağlandığımdan gece yatmadan önce kapatıp akşamları da geldiğimde modemi açsam (hergün için geçerli olsa bu) bir zararı olur mu bu yaptıklarımın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extraordinariuss

modemle ilgili bir sorum olacak arkadaşlar, modemin kullanılmadığı anlarda kapatılması sorun yaratır mı acaba? şöyle ki sadece akşamları nete bağlandığımdan gece yatmadan önce kapatıp akşamları da geldiğimde modemi açsam (hergün için geçerli olsa bu) bir zararı olur mu bu yaptıklarımın?

bir sorun olmaz, cihazin omrunu uzatmis ve gereksiz yere wireless sinyal kirliligi olusturmamis olursunuz
  • modeme kaç kişi bağlandığını görme şansımız var mı? yani şifreyi kırıpta bağlanan varmı yada ortaklarım başkasına şifreyi vermiş olabilir, bunu modem arayüzünden yada başka yolla nasıl öğrenebilirim.
  • telnet ile modeme baglandiktan sonra
    TP-LINK> ip arp status

komutu size modem'e baglanmis olan tum cihazlari gosterecektir.
    wireless ya da ethernet ayrimi yok sanirim. onun icin baska bir komut olabilir , henuz bulamadim.
  • Buradaki yorumlardan niyetle bu ürünü aldım. Fakat DATRON RTA1030W ile aldığım gücü alamadım.

Evin krokisi bu şekilde. Kırmızı noktalar modem ve kullandığım adaptör ZyXEL NWD2105'in yerini işaret ediyor. Ayrıca kopmalar oluyor. Hiç beğenmedim açıkcası. İade etmeyi düşünüyorum.

Bu normal mi? Ve dediğim gibi bu şekilde olan evimde güzel bir çekim gücü yakalayabilmem için modem olarak ne almam gerekir?

• ARKADAŞLAR BENDE BU MODEMDEN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA AKLIMA TAKILAN BAZI ŞEYLER VAR.
    BEN EVDE 1 MASAÜSTÜ 1 DİZÜSTÜ VE BİRDE DREAMBOX HD UYDU ALICIMDA KULLAINACAM. HD UYDU ALICISI İLE BİLGİSAYARIMDAKİ FİLMLERİ İZLEMEK İSTİYORUM BUNUN İÇİN BU MODEM İŞİMİ GÖRÜR MÜ. ÇOK ACİL BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serk1984 -- 3 Nisan 2011; 13:47:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanb3

Buradaki yorumlardan niyetle bu ürünü aldım. Fakat DATRON RTA1030W ile aldığım gücü alamadım.

Evin krokisi bu şekilde. Kırmızı noktalar modem ve kullandığım adaptör ZyXEL NWD2105'in yerini işaret ediyor. Ayrıca kopmalar oluyor. Hiç beğenmedim açıkcası. İade etmeyi düşünüyorum.

Bu normal mi? Ve dediğim gibi bu şekilde olan evimde güzel bir çekim gücü yakalayabilmem için modem olarak ne almam gerekir?

duvarlar kartonpiyer ise mumkun ( en cok o keser sinyali), ayrica aradaki mesafe krokiden anlasilmiyor...
    ilk sayfada anlattigim islemleri yaptiniz mi? (20 mhz, dogru kanala yerlestirme vs)...

hd video izlemek icin , internet uzerinden oyun oynamak icin , daha onceki sayfalarda yazilmisti, en iyi yontem ethernet kablosu, kablosuz network ile bu mumkun ama hem mesafe hem de alicinin buffer yapabilmesi duzgun kesintisiz izleme icin onemli. Oyun oynarken buffer diye birsey olmadigi icin anlik sorunlar buyuk problem olusturur o yuzden bence kablodan sasmayin bu ikisi icin modem ariyorsaniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 3 Nisan 2011; 17:23:27 >

• Mutfak ile modem arası düz bi şekilde ethernet kablosu çektiğimde 15 m tutuyor.

Kartonpiyer değil de tuğla duvar bizimkiler. Ayrıca dediğiniz 20 mhz olayını denedim. Kanalı b,g yaptım. N yaptım. Hiç bir değişiklik olmadı. Hız olarak 8 mbite bile çıkmıyor. 2 mbit'de kalıyor. Normalde Datron ile 8 mbite çıkabiliyordum odamda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peyloride -- 3 Nisan 2011; 20:16:06 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.