Şimdi Ara

Toyota Yaris. İzlenimler, Kıyaslama... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
862
Cevap
12
Favori
145.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

35 liraya 1.33 terra sporty m/m alınmalı mı bu günlerde?

Ben eski kasa olacaksa 40 liraya 1.4 d4d terra sporty M/M alınsın bari diye düşünüyorum.

Yeni kasa dizel otomatik fiyatı nasıl olur acep?

Fiyatlar hemen hemen aynı seviyede olur şeklinde Toyota'dan açıklamalar var. Benim asıl merak ettiğim donanımların güncel Yaris'le aynı olup olmayacağı. Örneğin, otomatik arka camların güncel Yarislerde olduğu gibi bütün yeni Yarislerde de standart olmasını isterim.

Yine de bu sınıf için 40.000'li rakamlar psiklojik olarak insanı olumsuz etkiliyor. Bu kadar para verince... diyorum kendi kendime.

Fakat ne yaparsam yapayım Yaris konusunda duygusal yönüm ağır basıyor.
  • "Toyota'nın bundan sonraki modellerinin yeni yüzünün ilk göstergesi olan yeni Yaris'i ekim ayı sonunda Türkiye'de satmaya başlayacaklarını da söyleyen Bozkurt, 'iki ayda bin adet Yaris satarız, yıl toplamında satış 5 bin olur. Yeni Yaris bizim için çok önemli' açıklaması yaptı." (Akşam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 21 Eylül 2011; 15:20:19 >
  • Gayet hoş. B sınıfında alınası araçlardan biri bence Yaris..
  • motor devir kadranı göremedim. herhalde yok. öyleyse tam bayan arabası olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

yine tutmayacak.çirkin ördek yavrusu...

5.5 milyonluk satış söz konusu iyiki tutmamış bide tutsa ne olur bilemiyorum

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcroses -- 24 Eylül 2011; 19:40:04 >
  • dısı cok guzel ıcının tek eksı yonu konsolun karısık bıcımsız durması , aslında duzenlı olsa guzel olurmus . Puanım 10 7
  • Tıpkı corolla gibi çok çirkin. Tasarımcısını elime verecekler bi güzel sopalayaksın. Bu da güneşte kalmış ta erimiş gibi. Doğru düzgün araba tasarlamak bu kadar mı zor yahu. Alternatif gelmesi güzel ama çirkin ördeğimiz zaten yeterince vardı. (clio, 207, micra, c3...) Sandero bile tassarım olarak bunlardan güzel bence. Niye illa eğri büğrü olmak zorundaki? Şöyle düzgün araba gibi araba yapmak neden bu kadar zor?

Toyota Yaris.  İzlenimler, Kıyaslama...
  • bu da küçük araba nasıl sağlam olur diyenlere gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Tıpkı corolla gibi çok çirkin. Tasarımcısını elime verecekler bi güzel sopalayaksın. Bu da güneşte kalmış ta erimiş gibi. Doğru düzgün araba tasarlamak bu kadar mı zor yahu. Alternatif gelmesi güzel ama çirkin ördeğimiz zaten yeterince vardı. (clio, 207, micra, c3...) Sandero bile tassarım olarak bunlardan güzel bence. Niye illa eğri büğrü olmak zorundaki? Şöyle düzgün araba gibi araba yapmak neden bu kadar zor?

herşeyden geçtim araçları kıyasla hadi anladımda bu ikisini nasıl kıyaslayabildin anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Tıpkı corolla gibi çok çirkin. Tasarımcısını elime verecekler bi güzel sopalayaksın. Bu da güneşte kalmış ta erimiş gibi. Doğru düzgün araba tasarlamak bu kadar mı zor yahu. Alternatif gelmesi güzel ama çirkin ördeğimiz zaten yeterince vardı. (clio, 207, micra, c3...) Sandero bile tassarım olarak bunlardan güzel bence. Niye illa eğri büğrü olmak zorundaki? Şöyle düzgün araba gibi araba yapmak neden bu kadar zor?

herşeyden geçtim araçları kıyasla hadi anladımda bu ikisini nasıl kıyaslayabildin anlayamadım

Aracın tasarımıyla fiyatı doğru orantılı mıdır acaba? Oradaki örnek düz ve basit hatlarla nasıl güzel araçlar yapılabildiğini göstermek için verildi. Örneğin benim aldığım aracın önü fena değil ama arkası berbat. Önü biraz daha sade olsa daha iyi olurdu.

Diğer B sınıfı araçlar hep saçma şekilde yamuk yumuk. Toyota sanki ebru sanatıyla tasarlamaya başladı. Fotoğrafı suya koyuyorlar. Sonra fırçayla sağa sola yukarı aşağı sündrüp çirkinleştirmeye çalışıyorlar. Hyundaiye de örnek oldular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 25 Eylül 2011; 12:14:24 >

• Toyota'nın tasarımları çok fazla eleştiriliyor. Toyota bunun için yeni bir tasarım anlayışına yöneldi. İlk meyve yeni Yaris.

Ekim sonunda Türkiye'de olacak gibi. Ya da Kasım ayı başında. Şu yeni tasarımı bir de yakından görmek lazım. Bakalım spor olan ve yenilikler içeren yeni tasarım anlayışı nasıl olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

yine tutmayacak.çirkin ördek yavrusu...

5.5 milyonluk satış söz konusu iyiki tutmamış bide tutsa ne olur bilemiyorum

tutmadığı için toyota nin avrupa da en çok satan modeli olmuş.
  • Pek yakında Yeni Yaris'in Türkiye tanıtımının yapılacağı söyleniyor. Yaris gelsin de bakalım beklenmeye değmiş mi?

Konuyla ilgili olduğu için bir başka başlıktaki yazdığım mesajı aynen buraya alıyorum.

"Okuduğum otomobil dergileri içinde taraflı yayın yapan her zaman "Auto Show" dergisi. Eğer vw ve grubu ile diğer bir marka araç karşılaştırılsa ne yapar eder Vw ve grubunu birinci çıkarır. Çoğu zamanda bu böyle devam edip durur. Yani adı geçen derginin testlerini okuyorum ama güvenilir bulmuyorum.

Bu haftaki Auto Show dergisi Cuma günü çıktı ve büyük boy olarak. Görsellik çok fazla. "Yeni Yaris Sürüş İzlenimi" konusunu görünce hemen aldım ve okumaya başladım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu ve tam bir hayal kırıklığı yaşadım ve kendimi kandırılmış hissettim. Sürüş izlenimi adına içinde bir cümle dahi yok. Sadece teknik bilgiler, genel veriler.

Aracın kullanılıp izlenimlerin anlatıldığı bir cümle dahi olmaması bu dergiye olan güvenimi tamemen yok etti."

• AutoShow dergisini sürüş izlenimi için almamak lazım.
    Test varsa almalıydınız.
    Sürüş izlenimleri genelde pek bilgi vermiyor malesef.
    Ancak genel olarak dergiyi seviyorum ve senelerdir de okuyorum.
    AutoBild`in VW ile bağı malesef VW konusunda biraz kayırmaya debep olabiliyor dediğiniz gibi.
    Ama bu bilinip okunursa çok problem yok.
  • Benim eski samarada da devir saati yoktu. Alakası yok onunla.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.