Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (917. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
331
Favori
2.218.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 915916917918919
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Arkadaşlar yeni corollanın advance paketi manuel mi yoksa otomatik mi alınmalı? veya başka bir öneriniz var mı?

Otomatik araç kullanmadım lakin yolcu olarak fark ettiğim özellikle şehir içi kullanımda müthiş kolaylık sağlamasıdir. Ekseriyet şehir içi kullanılacaksa otomatik almak çok daha isabetli olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle cvt sanzuman için otomatik deger

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkobe kullanıcısına yanıt
    Başka bir serviste vites senkromeçine MUTLAKA baktırın. Anladıüım kadarıyla senkromeçlerde sıkıntı olabillir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Ben çok fazla müdahale etmiyorum foruma.Dayanıklılık konusunda yine atıfta bulunan arkadaşlar olmuş artık cevap vermiyorum.Donanım olarak da makyajlı kasa birçok şeyi değiştirecek yeni makyajlıa auristen bunu anlayabilirsiniz.Eleştiriler yerini buluyor merak etmeyin.

hocam yeni kasadan beklentilerin var ama şu andaki kasa ile toyota bir öncekinde olan 4 cam tek dokunuş otomatiği, davlumbaz ve allah bilir neleri çaldı. bir sonrakinin daha iyi olacağını sana düşündüren ne? 80.000+ paraya dizel corolla alacak adam bu ülkede bulunduğu sürece toyota kendini geliştirmez ama hırsızlığı geliştirir. çünkü bu tipler ticari kullandığı için dayanıklılığı önemser (sanki diğerleri 50.000 de dağılıyor) toyota alır. toyotanın kimseyi mandallamadığı son avensis fiyatlamasından belli zaten.

bu arada köprülü 37 nickli arkadaşın düşüncelerine katılıyorum ama kaputa da amortisör koymalılar dacia da bile var :)

bazı arkadaşlar yol tutuşundan dem vuruyor eğer ki lastikleri değiştirmedilerse, turanzalarla viraj alıyorlarsa rahatlıkla söyleyebilirim ki yokohama takılı, makaslı bir connect ile de aynı virajı alabilirsiniz. buradan melih beye not: verso ile corolla otomatik arasında gidip geldiğim de oluyor ama 2016 itibarıyla lancer de bi değişikli olacak mı diye bekliyorum.

hülasa arabasını yeni alan ve halihazırda sahip olan arkadaşlara kazasız belasız huzurlu sürüşler dilerim.

not: kimse corolla aşığı olmak zorunda değil. sizin sevdiğiniz gibi benim gibilerinin sevmeme yada yanlış olduğunu düşündüğünü noktaları ifade etme özgürlüğü var. şu erzurumlu arkadaş dışında da kimsenin asılsız iddiada bulunduğunu görmedim. o yüzden beğenmediğiniz bir eleştiriyi hemen karalamadan önce melih bey yada esat bey gibi (yada diğer mantıklı arkadaşlar) önce bir oturup okuyun doğru mu değilmi diye.

• kilicoglu K kullanıcısına yanıt
    Tamamen tercih meselesi. Arada 4- 5 bin Tl kadar bir fark var. Hergün trafiğe girip araç kullanıyorsanız tabii ki otomatik, ama benim gibi cok fazla araç kullanmıyorsanız yani yılda 8-10 bin km anca yapıyorsanız, trafigin yogun olduğu saatleri tercih etmiyorsaniz, trafige kaldığınız zamanlarda da olsun 5 binliram cebimde kaldı diyorsanız manuel ;)

• serkobe kullanıcısına yanıt
    Hocam anlattıklarınızdan şanzıman senkromecinde sorun var gibi anladım ben. Detaylı inceleme ve test talep etmelisiniz bence servisten bunun için. Toyota müşterisini kolay kolay mağdur etmez, sorun bulunursa komple şanzıman bile değiştirebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: floodman

quote:

Orijinalden alıntı: egebingul

Geçen hafta corolla 1.6 mds aracıma prins silverline lpg kiti taktırdım uzun yolda gidiş geliş 250 km yolun yakıt ortalaması 6.8 pogaz dan gazı 1.96 dan aldım hesaplama hatasını bilmiyorum km de 133 kuruş gibi yakıyor lpg %10 fazla yaksa 147 kuruş yapıyor gerçekten çok iyi değer...

hayırlı olsun arkadaşım

1-kaça paraya taktırdınız

2-nerde yaptırdınız

3-arıza ışığı ile ilgili herhangi birşey varmı

manisa alasehir de ikiler otogazda 2100 tl 9 taksit ayrica 150 tl lik ipragaz otogaz fisi hediyye verdiler hicbir ariza isigi yanmiyor.

• floodman F kullanıcısına yanıt
    23 Temmuz itibari ile otogaz hediyesi iptal edildi sanırsam bazı bayilerin haberi yok bilgiden bu tarihden sonra alanlar bu Çek'leri kullanamaz bilginiz olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 21 temmuz da taktirdim 1 tanesini kullandim sikinti cikmadi

• Arkadaşlar bugün Aracın lastik havasını nitrojen havayla değiştirdim,33 vur dedim ikisine de ama eve gelince sanki hava çok az mış gibi geldi 33 normal mi yoksa yükselteyimmi biraz daha ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • wectorman W kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.
    Ben aldım taktırdım 150tl ye canavar gibide çalışıyor sıkıntısız
  • Zeus_Ferre kullanıcısına yanıt
    Bin bakımını yaptırırken servise sordum.Toyota önermiyor dedi. Aliexpresste 13dolar fiyatı var.kendisi takan birçok arkadaşta var ama garantiye bozmamak için takmıyorum.Siz serviste mi yaptırdıniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narec -- 1 Ağustos 2015; 11:50:55 >
  • 1.33life yine zamlanmis.53500tl olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: wectorman

Arkadaslar merhabalar. Oncelikle bu konuyu acarak ve icini gayet guzel doldurarak bana corolla 1.33 almamda buyuk yardimi dokunan basta ecz_mel abiye cok tesekur ediorum ismini bilmesem de. Bunun yaninda forumda onun gibi cok paylasimci ve faydali yorumlar yapan arkadaslara da abilere de cok saygilar tesekkurler.
    Bugune kadar konuyla ilgili hic bi mesajim paylasimim olmadi ancak firsat buldukca telefonumdan okumaya calistim butun mesajlari bastan sona. Hernekadar iyi niyetli paylasimlar zaman zaman anlayis kapasitesi zayif insanlar tarafindan sabote edilmisse de, benim gorusum burdaki faydali paylasimlara devam edilmesidir.Ben de zaman zamn az kufur etmemisimdir icimden okudukca o tarz insanlarin yazdiklarini.
    Herneyse benim ufak bi sorum olacakti ;
    Arac daha yeni alindi ve boya motor koruma tarzinda biseyler yapilmadi.Bu cok fark yaratirmi orta vadede.
    Birde tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim.ego muş flanmis filanmiş olmaz bizde. Her fikir verenden allah razi olsun. Dogru yanlis bisekilde orta yol bulunuz zaten diye dusunuyorum.Laf kalabaligi olmasin dyceginiz mesajlar var ise ozelden de yazabilirsiniz. Not :Önceki kullandigim arac 2009 dizel clio hb idi.

Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ben alırken toyota protect yaptırdım. Çok memnunum tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 1 Ağustos 2015; 12:05:27 >

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Protect in ne gibi avantajları var biraz bahseder misiniz? Geçenlerde gerek yok diye konuşulmuştu. Şu an fiyatı 750 tl, pazartesi de bizim araç geliyor cuma işlemleri yapıldı
  • quote:

Motor koruma duyduğum en boş şeydir.Özellikle 96 corollalar toz içinde kaput altıyla hala çalışıyorlarken.

Boya koruma olabilir.Seramik kaplama güzel oluyor lakin ilk sayfada eleştiriler kısmında ilk 5 te olacak şeylerden 1 i de boyanın çok ince olmasıdır.İlk sayfada da tavsiye ettim özellikle kaput filmi yaptırın.Hatta ön cam bitiminden 1 karış geriye doğru tavana da kısmi film yaptırın.ASLA VE ASLA TAMPONLARA GİLM YAPTIRMAYIN Kİ ZATEN TAMPONLAR FABRİKADAN FİLMLİ GELİYOLAR BİLDİĞİM KADARIYLA.

Meguiars yada Mothers ın boya koruma setini alın 100 lira civarıydı.Verin yıkamacıya 20 lira fazla uygulasın.6 ayda 1 defa ben böyle yapıyorum.

Eğer aracınızı 5 sene sonra satacaksanız bu yaptıracağınız koruma hiçbir şey ifade etmez.Onun yerine garanti uzatın.

Ben çok fazla müdahale etmiyorum foruma.Dayanıklılık konusunda yine atıfta bulunan arkadaşlar olmuş artık cevap vermiyorum.Donanım olarak da makyajlı kasa birçok şeyi değiştirecek yeni makyajlıa auristen bunu anlayabilirsiniz.Eleştiriler yerini buluyor merak etmeyin.

Azad dan Mustafa hocadan Umut hocadan ve Esat hocadan touch ekranile ilgili fikir alıp kendilerimki ile birlikte ilettim.Artık makyajda geri dönüşler gelir.Olumlu olumsuz ama abartısız eleştirileriniz takip ediliyor.Toyota Türkiye bu foruma bakıyor merak etmeyin.

Melih bey bilgilendirme için teşekkürler.
    Eğer toyota Türkiye burayı takip ediyorsa atmaca ya boşuna kızdık "niye burada yaygara yapıyorsun? Burada yetkili yok." diye. Bu onun haklı olduğunu göstermez tabii.
    Madem takip ediyorlar yeni modellerde müşteri geri bildirimleri ne derecede etkili olmuş göreceğiz. Bir etkisi yoksa boşuna kendimizi paralamayalım. Yeni corollayı bu açıdan şimdiden merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Orijinalden alıntı: wectorman

Arkadaslar merhabalar. Oncelikle bu konuyu acarak ve icini gayet guzel doldurarak bana corolla 1.33 almamda buyuk yardimi dokunan basta ecz_mel abiye cok tesekur ediorum ismini bilmesem de. Bunun yaninda forumda onun gibi cok paylasimci ve faydali yorumlar yapan arkadaslara da abilere de cok saygilar tesekkurler.
    Bugune kadar konuyla ilgili hic bi mesajim paylasimim olmadi ancak firsat buldukca telefonumdan okumaya calistim butun mesajlari bastan sona. Hernekadar iyi niyetli paylasimlar zaman zaman anlayis kapasitesi zayif insanlar tarafindan sabote edilmisse de, benim gorusum burdaki faydali paylasimlara devam edilmesidir.Ben de zaman zamn az kufur etmemisimdir icimden okudukca o tarz insanlarin yazdiklarini.
    Herneyse benim ufak bi sorum olacakti ;
    Arac daha yeni alindi ve boya motor koruma tarzinda biseyler yapilmadi.Bu cok fark yaratirmi orta vadede.
    Birde tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim.ego muş flanmis filanmiş olmaz bizde. Her fikir verenden allah razi olsun. Dogru yanlis bisekilde orta yol bulunuz zaten diye dusunuyorum.Laf kalabaligi olmasin dyceginiz mesajlar var ise ozelden de yazabilirsiniz. Not :Önceki kullandigim arac 2009 dizel clio hb idi.

Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ben alırken toyota protect yaptırdım. Çok memnunum tavsiye ederim.

Tesekkur ederim .
    Biz daha bisey yaptirmadik bakalim belki firsat olunce ben yaptiririm.
    Aile araci bu. Bana kalirsa yakinda eger yapmayi dusunuyorum.dugun flan var simdi kardesimin onun icin biraz aceleye geldi.
    Zaten bitane de ucuz ama yurur aksami saglam arac lazim bize. Urlanin taşra denilebilcek biyerinde oturyoruz. Is guc icin babama lazim oyle bi araba . Cizigi vurugu cok kafaya takmiycak bitane de eski toyota alinir belki :) malum o tarz bi arac lazim olcak bize. Buna kiyamiyor insan hor kullanmaya :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UniJaa_61

İlk defa yol bilgisayarı ve dokunmatik ekranı olan bir araç kullandığımız için araca daha hakim değiliz. Bugün uzun yola çıkacağız, aracın ne kadar yaktığını öğrenmek istiyoruz. Yol bilgiyasarında ortalama değer yazıyor. Touch ekrandan hiçbir şey anlamıyoruz açıkcası. Bir işe yaradığı yok. Anlık tüketim gibi saçma sapan şeyler gösteriyor. Yol bilgisayarını sıfırlamak mümkün mü?

Not: Araç dizel advance. Yolculuktan sonra atacağım yakıt tüketim değerlerini. Araç daha 500 km'de.

Touch ekranından "güncelle" basarak ya da direksiyon üzerindeki "disp" düğmesini sıfırlayana kadar basılı tutarak sıfırlama yapabilirsiniz. Kalan menzil ve aracın toplam km si dışındaki diğer verileri bu şekilde sıfırlayabilirsiniz.

• narec kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam ben internetten malum seteden buldum orjinal parça burda kendileri kapağı takma çalıştırma herşey dahil 150 tl yaptılar.
    Açıkcası garantiyi bozması konusunda orjinal ürünün bana bir sıkıntı çıkaracağını da düşünmüyorum.
    Çokta güzel ve kullanışlı kesinlikle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

hocam yeni kasadan beklentilerin var ama şu andaki kasa ile toyota bir öncekinde olan 4 cam tek dokunuş otomatiği, davlumbaz ve allah bilir neleri çaldı. bir sonrakinin daha iyi olacağını sana düşündüren ne? 80.000+ paraya dizel corolla alacak adam bu ülkede bulunduğu sürece toyota kendini geliştirmez ama hırsızlığı geliştirir. çünkü bu tipler ticari kullandığı için dayanıklılığı önemser (sanki diğerleri 50.000 de dağılıyor) toyota alır. toyotanın kimseyi mandallamadığı son avensis fiyatlamasından belli zaten.

bu arada köprülü 37 nickli arkadaşın düşüncelerine katılıyorum ama kaputa da amortisör koymalılar dacia da bile var :)

bazı arkadaşlar yol tutuşundan dem vuruyor eğer ki lastikleri değiştirmedilerse, turanzalarla viraj alıyorlarsa rahatlıkla söyleyebilirim ki yokohama takılı, makaslı bir connect ile de aynı virajı alabilirsiniz. buradan melih beye not: verso ile corolla otomatik arasında gidip geldiğim de oluyor ama 2016 itibarıyla lancer de bi değişikli olacak mı diye bekliyorum.

hülasa arabasını yeni alan ve halihazırda sahip olan arkadaşlara kazasız belasız huzurlu sürüşler dilerim.

not: kimse corolla aşığı olmak zorunda değil. sizin sevdiğiniz gibi benim gibilerinin sevmeme yada yanlış olduğunu düşündüğünü noktaları ifade etme özgürlüğü var. şu erzurumlu arkadaş dışında da kimsenin asılsız iddiada bulunduğunu görmedim. o yüzden beğenmediğiniz bir eleştiriyi hemen karalamadan önce melih bey yada esat bey gibi (yada diğer mantıklı arkadaşlar) önce bir oturup okuyun doğru mu değilmi diye.

Açıkçası ben de Toyotanın bundan sonraki tavrını merak ediyorum ki okuduğuma göre pazar liderliğini az bir farkla da olsa vw kaptırmış. Bu durumdan ders çıkarmaları gerekir (yeni avensesis tam tersini gösteriyor) yoksa daha büyük pazar kaybı onları bekliyor. Günümüz tüketicisi sadece sağlamlık ile tatmin olmuyor. Hatta doğru bir tavır olmasa da prestij, dış görünüm, fiyat ve ekstra özellikler öncelik haline gelmiş durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

Protect in ne gibi avantajları var biraz bahseder misiniz? Geçenlerde gerek yok diye konuşulmuştu. Şu an fiyatı 750 tl, pazartesi de bizim araç geliyor cuma işlemleri yapıldı

Ben aracı alırken 350 tl ye yaptırdım. 6 aydır çok sık yıkamamama rağmen parlaklığı ilk günkü gibi. Ama 750 tl etmez.

• 
Sayfa: önceki 915916917918919
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.