Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam asfalt arabası derken yani stabilize yola vurduğunda orasından burasından corollaya göre daha mı çok ses gelir ?? O zaman hiç bulaşmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Sorulabilir bence kayıp olmaz.Eğer gemi istiyorsan superb çok ideal bir araç.Ben hep beğenirim octi ile superb i. Ama asfalt arabası bunlar ona göre alın.Köye stabilizeye gelmiyolar.Mesela ben tex in yeride olsam superb i düşünürdüm corolla yerine.

hocam düşünüyorum düşünmesine hatta karar vermiş de sayılırım ama benim arabanın borcu aralıkta bitiyor. iki gün önce skodadaydım. yeni superb gelmişti. oradaki zevzek oğlan (sözde satış temsilcisi) 67.000 in lansman fiyatı olduğunu, ağustos sonu gibi 7000-8000 zam geleceğini söyledi. arabaya opsiyon ekletilip ekletilemeyeceğini bilmiyor ama zam geleceğini biliyor. o yüzden aralığa kadar fiyat değiştirmezse superb yoksa corolla cvt-verso dan biri yada bir makyaj yada atılım yaparsa lancer.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Dostum imkan zorla şimdi al.Superb önceki kasada da aynı şeyi yaptı.Birden zam koydu.Kredi aç kapa yap yine de al.Verso kesmez seni kesinlikle.Süspansiyon konforu yok versoda.Çok ama çok sağlam her hava şartında sadece gitmek için yapılmış.Ama donanım ve ses konforu yok.

Superb tam senin kalem aslında.Ben senin yerinde olsam alırım.Ben insanlara ihtiyaçlarıba göre araç tavsiye ediyorum.Superb olmazsa corolla alırsın ama donanım tat vermediği için araçtan zevk almaıycaksın.
    Burdan tekrar söylüyorun arabada oyuncaktan hoşlananlar corolla almasınlar.oyuncak az corollada.

Superb corolladan daha sessizdir.Daha geniştir.Bagajı çok fonksiyoneldir.Uzun yolu çok çok iyidir.Dar ve keskin virajları sevmez.Otobanda müthiş konforludur.Biliyorum çünkü biniyorum çevreme aldırıyorum.Tabi benim için corolla hep özel bir araçtır.Superb ile gezersin corolla ile yaşlanırsın.Corolla hanım gibidir yaşlandıkça dırdır artar ama her zaman senin yanında o vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 2 Ağustos 2015; 10:45:56 >

• dekstra kullanıcısına yanıt
    Stabilizede süspansiyonları lak lak diye vurmaya başlıyor.
    Stabilizede alt takımları 100 binden önce yıpranıyor.Yıpranmayı normal asfalttaki darbe emiş başarısızlığından ve aşırı yaylanma eğiliminden anlıyorsun neticede parçalar arası milimde olsa açılıyor.Yürür bozulursa bağlantılı olan her şey erken ömür tüketir.

Skoda octi ve superb asfaltta uzun km ömürlüler ama stabilize köy yolları ve çok çukurlu yollarda başarlı değiller.Zaten corollanın sağlamlığı alt takımdan ve süspansiyonların konfora yönelik değil de alt takıma stres yaptırmayacak şekilde darbe emişinden kaynaklanıyor.

Bir de sürekli olarak düşük devire yatkın olan motorun erken dönem strese girmeyip 500 600 bin km ler sorunsuz gitmesinden.

Superb in sessizliğini yanlışlıkla 1 üstteki mesajıma yazdım ordan okursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 2 Ağustos 2015; 10:47:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

quote:

Orijinalden alıntı: edgarallenpoe

Lastik basıncı diyorum arkadaşlar bilen bir Allah'ın kulu yokum 33 Yaptım çok mu az olmuş araba 4 kişi bagaj olacak

32-34 arası makuldur. ben yazlıklarda 32 basıyorum

Ben hepsini 38 yaptım, çokmu olmuş. Biraz ekonomiyi seviyorum da

• azad_van A kullanıcısına yanıt
    Hocam siz baya abartmissiniz ben 36 basip gezdim bi ara op bile rahatsiz etti, arac virajlarda cok yuzmeye basladi, baya sertlesti. Yani 33-32 ideal bence, siz de bir deneyin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

Hocam siz baya abartmissiniz ben 36 basip gezdim bi ara op bile rahatsiz etti, arac virajlarda cok yuzmeye basladi, baya sertlesti. Yani 33-32 ideal bence, siz de bir deneyin isterseniz.

Aslında arkalara 40 bastım diyecektim utandım
    Bazen acaba hava bastığım yerdeki ölçumu yanlış diye duşunuyorum. Çunku çok anormal bi durum hissetmedim.

Bende 33 az gelir diye düşündüm yaptırdığım yere gittim 35 bas kafama takıldı dedim adam 36 bastı

Hocam cidden cok yuksek, degerler gercekse aman dikkat eger degilse yine dikkat edin. Servise gittiginizde bi olcturun isterseniz, benzinliktekiler dogru olcum yapamayabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstra

Şuanda superb active 1.4 tsi ile corolla 1.6 advance aynı fiyat 😀 nisan 20 de aldım aracımı şuanda 2000 tl farkla takasa vereceklerini bilsem düşünmeden superb alırım.

Ben otomatik dışında almadığım için, corolla her daim avantajlı
    Ama madem düz vites istiyorsunuz, direk gidin, bi şansınızı deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Slm arkadaşlar linkteki tampon koruma şeritleri 2015 model corollaya uyar mı. Görüntü nasıl olur yakışır mı. Sol ön tamponu dar yoldan dönerken alttan çizdim

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-High-quality-ABS-chrome-4pcs-front-and-rear-bumper-strip-protection-trim-for-Toyota/32353644684.html

Valla iyiymiş. Ben de hafif surttum orayı, ama çok bariz bişey olmadı.
    Siz bi alın da, iyi se biz de alalım
    Ama şöyle de yapabilirsiniz. Bariz bi aşınma oluncaya kadar beklersiniz, olunca da rutuş yerine bunu takarsınız. Yanlız 2 parça krom için fiyat da fazla gibi.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkür ederim. ben de senin gibi düşünüyorum. senin tavsiyen benim için önemli. bir de hocam polemik gibi olmasın da donanım haber deki verso forumunda versonun konforunun avensiste bile olmadığı ve bu konfora rağmen yol tutuşunun gayet iyi olduğundan (son kasa son makjaylı versiyon) bahsediliyor. açıkçası benim aklımı çelen de bu ifadeler oldu. tabi kimse yoğurdum ekşi demez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 2 Ağustos 2015; 13:21:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Slm arkadaşlar linkteki tampon koruma şeritleri 2015 model corollaya uyar mı. Görüntü nasıl olur yakışır mı. Sol ön tamponu dar yoldan dönerken alttan çizdim

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-High-quality-ABS-chrome-4pcs-front-and-rear-bumper-strip-protection-trim-for-Toyota/32353644684.html

Valla iyiymiş. Ben de hafif surttum orayı, ama çok bariz bişey olmadı.
    Siz bi alın da, iyi se biz de alalım
    Ama şöyle de yapabilirsiniz. Bariz bi aşınma oluncaya kadar beklersiniz, olunca da rutuş yerine bunu takarsınız. Yanlız 2 parça krom için fiyat da fazla gibi.

70 lira fiyatı var. O sürtüğüm yeri aotuking e gösterdim. 250 tl masrafı olur dediler. Görünmüyor bile ama bu krom korumalar işe yararsa alınabilir. Ben de beklemedeyim alan olursa haber versin

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Son kasada süspansiyon düzeltmesi ve kabin içi izolasyon arttırıldı.Cam tavan geldi.Lakin bu kadar.

Bağımsız süspansiyonlu d segment avensinten; mpv sınıf torsiyonlu versonun konfor olarak üstünlüğü için şasinin on numara tasarlanmış flex tip şasi olması lazım diye düşünüyorum.Ben 70 bin km bindim.Çok güzel araçtır.Doblo kadar yük alır.Yerden yüksekliği hoştur ama o kadar.Zaten on numara konfor hedeflese toyota versoya otomatik vites koyar.Ben katılmıyorum.

• quote:

Son kasada süspansiyon düzeltmesi ve kabin içi izolasyon arttırıldı.Cam tavan geldi.Lakin bu kadar.

Bağımsız süspansiyonlu d segment avensinten; mpv sınıf torsiyonlu versonun konfor olarak üstünlüğü için şasinin on numara tasarlanmış flex tip şasi olması lazım diye düşünüyorum.Ben 70 bin km bindim.Çok güzel araçtır.Doblo kadar yük alır.Yerden yüksekliği hoştur ama o kadar.Zaten on numara konfor hedeflese toyota versoya otomatik vites koyar.Ben katılmıyorum.

hocam verdiğin bilgiler ve düşüncelerin için teşekkür ederim. versoya sadece bayide bindim. malum bebek buyuyor aracı da büyütmek lazım. torsiyon çubuklu bir aracın nasıl konforlu olduğunu benim de aklım almıyor. toyota konfor hedeflese yeni avensise de otomatik şanzuman koyardı diye latife yaparak bitiriyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Ben çok fazla müdahale etmiyorum foruma.Dayanıklılık konusunda yine atıfta bulunan arkadaşlar olmuş artık cevap vermiyorum.Donanım olarak da makyajlı kasa birçok şeyi değiştirecek yeni makyajlıa auristen bunu anlayabilirsiniz.Eleştiriler yerini buluyor merak etmeyin.

hocam yeni kasadan beklentilerin var ama şu andaki kasa ile toyota bir öncekinde olan 4 cam tek dokunuş otomatiği, davlumbaz ve allah bilir neleri çaldı. bir sonrakinin daha iyi olacağını sana düşündüren ne? 80.000+ paraya dizel corolla alacak adam bu ülkede bulunduğu sürece toyota kendini geliştirmez ama hırsızlığı geliştirir. çünkü bu tipler ticari kullandığı için dayanıklılığı önemser (sanki diğerleri 50.000 de dağılıyor) toyota alır. toyotanın kimseyi mandallamadığı son avensis fiyatlamasından belli zaten.

bu arada köprülü 37 nickli arkadaşın düşüncelerine katılıyorum ama kaputa da amortisör koymalılar dacia da bile var :)

bazı arkadaşlar yol tutuşundan dem vuruyor eğer ki lastikleri değiştirmedilerse, turanzalarla viraj alıyorlarsa rahatlıkla söyleyebilirim ki yokohama takılı, makaslı bir connect ile de aynı virajı alabilirsiniz. buradan melih beye not: verso ile corolla otomatik arasında gidip geldiğim de oluyor ama 2016 itibarıyla lancer de bi değişikli olacak mı diye bekliyorum.

hülasa arabasını yeni alan ve halihazırda sahip olan arkadaşlara kazasız belasız huzurlu sürüşler dilerim.

not: kimse corolla aşığı olmak zorunda değil. sizin sevdiğiniz gibi benim gibilerinin sevmeme yada yanlış olduğunu düşündüğünü noktaları ifade etme özgürlüğü var. şu erzurumlu arkadaş dışında da kimsenin asılsız iddiada bulunduğunu görmedim. o yüzden beğenmediğiniz bir eleştiriyi hemen karalamadan önce melih bey yada esat bey gibi (yada diğer mantıklı arkadaşlar) önce bir oturup okuyun doğru mu değilmi diye.

Bu konu için 2 kere gittim, ikisinde de vites kutusunu yağlayıp yolladı Toyan Ankara servisi.

• serkobe kullanıcısına yanıt
    Alj ye git.Formen ferhat usta var direk onla görüşmek istiyorum de.Ferhat ne derse odur

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

hocam teşekkür ederim. ben de senin gibi düşünüyorum. senin tavsiyen benim için önemli. bir de hocam polemik gibi olmasın da donanım haber deki verso forumunda versonun konforunun avensiste bile olmadığı ve bu konfora rağmen yol tutuşunun gayet iyi olduğundan (son kasa son makjaylı versiyon) bahsediliyor. açıkçası benim aklımı çelen de bu ifadeler oldu. tabi kimse yoğurdum ekşi demez.

Benimki ekşi, küflü ve kokuyor

• quote:

Alj ye git.Formen ferhat usta var direk onla görüşmek istiyorum de.Ferhat ne derse odur

Çok teşekkür ederim. En kısa zamanda görüşeceğim
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araçta çalan radyodayken sayı falan çıkmıyor.Fiziksel tuş olarak da yok rakam.Yada ben anlayamadım nedemek istediğinizi.
  • 
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.