Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (915. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: escala

Merhabalar,
    Arkadaşımda yeni kasa corolla var advance paket 1.6 manuel. Yol bilgisayarı kullanmayı bilmiyor bende kurcalamak istemedim.
    2 aile 2 araç şuan tatildeyiz dönüşte hem depo hem yol bilgisayarı ile kıyaslama yapmak istiyoruz.
    Sizlerden ricam 1-2 fotoğraf ile yol bilgisayarı menüsüne hangi tuşlar ile girip ortalama yakıt ve ortalama hız gibi verilere nasıl ulaşacağımı tarif ederseniz sevinirim.
    (Daha önce hiç direksiyonuna oturmadığım bir araç olduğundan detaylı tarif ederseniz çok iyi olur teşekkürler.)

Touch ekranında sol tarafta "car" yazan düğmeye basın yolculukla ilgili tüm bilgilere ulaşırsınız. Ekranda Sol üst köşede iki seçenek var biri benzin pompası resmi diğerini hatırlamıyorum. İkisi arasında gidip gelerek yakıt tüketimi ve ortalama hız gibi değerlere ulaşırsınız. Alt taraftaki "güncelle" kısmına dokunursanız da tüm verileri sıfırlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba herkese klimanın auto olarak açıldığında ortalama yakıt tüketimi epey yükseliyor bu kadar fark yaratırmı ....klimanın toyotada bukadar etkilemediğini biliyordum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Merhabalar,
    Arkadaşımda yeni kasa corolla var advance paket 1.6 manuel. Yol bilgisayarı kullanmayı bilmiyor bende kurcalamak istemedim.
    2 aile 2 araç şuan tatildeyiz dönüşte hem depo hem yol bilgisayarı ile kıyaslama yapmak istiyoruz.
    Sizlerden ricam 1-2 fotoğraf ile yol bilgisayarı menüsüne hangi tuşlar ile girip ortalama yakıt ve ortalama hız gibi verilere nasıl ulaşacağımı tarif ederseniz sevinirim.
    (Daha önce hiç direksiyonuna oturmadığım bir araç olduğundan detaylı tarif ederseniz çok iyi olur teşekkürler.)

Touch ekranında sol tarafta "car" yazan düğmeye basın yolculukla ilgili tüm bilgilere ulaşırsınız. Ekranda Sol üst köşede iki seçenek var biri benzin pompası resmi diğerini hatırlamıyorum. İkisi arasında gidip gelerek yakıt tüketimi ve ortalama hız gibi değerlere ulaşırsınız. Alt taraftaki "güncelle" kısmına dokunursanız da tüm verileri sıfırlayabilirsiniz.

Cevap için teşekkürler.
    Orta ekranda car tuşuna bastıktan sonra hangi tuşlar ile menüler arasında geçiş yapıyoruz acaba?

• escala kullanıcısına yanıt
    hocam ekran dokunmatik. geri, aşağı yukarı işareti var ekranda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

hocam ekran dokunmatik. geri, aşağı yukarı işareti var ekranda.

Cahillik başa bela :)
    Teşekkür ederim araç kendimin olmayınca fazla ellemek istemedim.
  • arkadaşlar klima açık şekilde aracı açmak araca zarar verir mi ? eğer zarar veriyorsa neden aracı kapattığımda klima da otomatik olarak kapanmıyor ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Merhabalar,

Cevap için teşekkürler.
    Orta ekranda car tuşuna bastıktan sonra hangi tuşlar ile menüler arasında geçiş yapıyoruz acaba?

Rica ederim. Sorunuzu arkadaşlar yanıtlamışlar zaten.

• 1.33 aracimin bin bakımını bugün yaptırdım.LPG taktırmıştım, lafını bile etmediler.
    Sivas, Er oto

• Hiz sınırlayıcı olayı nedir. Benim araçta direksiyon uzerinde düğmesi yok. Olmaması mi gerekiyor?

Corolla 1.6 multidrive s

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

Hayırlı olsun öncelikle. Garanti uzatmaya ne kadar ödediniz? Bizim de bugün yarın gelecek araba sizinkiyle aynı 1.6 advance multidrive, açık siyah, bej koltuk. Koltuklar umarım çok leke göstermez

Teşekkür ederim. Garanti uzatmaya para ödemedim. Pazarlık yaparken fiyata dahil ettiler. Ancak 565 lira değerinde olduğunu söylediler.
  • Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    Hocam odediginiz 52750 icinde boya motor koruma ve koltuk koruma da dahilmidir.bu saydiginiz ekstralarin bayii ucreti neymis acaba arka park sensoru dahil ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S0NADAM

Hiz sınırlayıcı olayı nedir. Benim araçta direksiyon uzerinde düğmesi yok. Olmaması mi gerekiyor?

Corolla 1.6 multidrive s

Corollada hız sabitleme advance ve premium paketlerde benzinli tüm vites seceneklerinde, dizelde manuel vites seçeneklerinde var. Direksiyonun sağ alt köşesinde silecek kolundan daha kısa bir kol ile kumanda edilir. Ucundaki on off düğmesine basınca kadranda simgesi çıkar. Sabitlemek istediğiniz hızda kolu aşağı doğru çekince sistem gaz pedalının kontrolünü ele alır kadrandaki simgenin üstünde set yazısı çıkar . Sollamalarda hızlanmak için gaza yüklendiğinizde devreden çıkmaz, siz ayağınızı gazdan çektinizde yine sabitlediğiniz hızda devam eder. Devreden çıkarmak için fren debriaj yada kolun üstündeki on off tuşuna basmak yeterlidir. Rampada araç ayarlanan hızın %10 undan aşağı düşerse sistem yine devreden çıkar.

• Arkadaslar merhabalar. Oncelikle bu konuyu acarak ve icini gayet guzel doldurarak bana corolla 1.33 almamda buyuk yardimi dokunan basta ecz_mel abiye cok tesekur ediorum ismini bilmesem de. Bunun yaninda forumda onun gibi cok paylasimci ve faydali yorumlar yapan arkadaslara da abilere de cok saygilar tesekkurler.
    Bugune kadar konuyla ilgili hic bi mesajim paylasimim olmadi ancak firsat buldukca telefonumdan okumaya calistim butun mesajlari bastan sona. Hernekadar iyi niyetli paylasimlar zaman zaman anlayis kapasitesi zayif insanlar tarafindan sabote edilmisse de, benim gorusum burdaki faydali paylasimlara devam edilmesidir.Ben de zaman zamn az kufur etmemisimdir icimden okudukca o tarz insanlarin yazdiklarini.
    Herneyse benim ufak bi sorum olacakti ;
    Arac daha yeni alindi ve boya motor koruma tarzinda biseyler yapilmadi.Bu cok fark yaratirmi orta vadede.
    Birde tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim.ego muş flanmis filanmiş olmaz bizde. Her fikir verenden allah razi olsun. Dogru yanlis bisekilde orta yol bulunuz zaten diye dusunuyorum.Laf kalabaligi olmasin dyceginiz mesajlar var ise ozelden de yazabilirsiniz. Not :Önceki kullandigim arac 2009 dizel clio hb idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: S0NADAM

Hiz sınırlayıcı olayı nedir. Benim araçta direksiyon uzerinde düğmesi yok. Olmaması mi gerekiyor?

Corolla 1.6 multidrive s

Corollada hız sabitleme advance ve premium paketlerde benzinli tüm vites seceneklerinde, dizelde manuel vites seçeneklerinde var. Direksiyonun sağ alt köşesinde silecek kolundan daha kısa bir kol ile kumanda edilir. Ucundaki on off düğmesine basınca kadranda simgesi çıkar. Sabitlemek istediğiniz hızda kolu aşağı doğru çekince sistem gaz pedalının kontrolünü ele alır kadrandaki simgenin üstünde set yazısı çıkar . Sollamalarda hızlanmak için gaza yüklendiğinizde devreden çıkmaz, siz ayağınızı gazdan çektinizde yine sabitlediğiniz hızda devam eder. Devreden çıkarmak için fren debriaj yada kolun üstündeki on off tuşuna basmak yeterlidir. Rampada araç ayarlanan hızın %10 undan aşağı düşerse sistem yine devreden çıkar.

Hız sabitleyici yı biliyorum ve kullanıyorum. Aracın kitapçığında hız sınırlayıcı diye bir şey var. Düğmesi direksiyon üzerinde. Gösterge ayar dügmesinin yaninda.

• arkadaşlar benzinli corolla mds aracıma bp den yakıt alıyorum. siz hangi istasyonu önerirsiniz. tavsiyelerinizi bekliyorum.
    ayrıca çift bölgeli klimalar açık 22 derecelerde çalışırsa yakıt tüketimi artar mı. klima yakıtı ne kadar etkiler teşekkür ederim.
    bagaj havuzu serviste 130 tl. siz servis dışında hangi marka bagaj havuzunu tavsiye edersiniz.
  • nisocan N kullanıcısına yanıt
    Ben eliftuningden kargo dahil 60 liraya aldım.ust düzey birşey değil ama iş görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wectorman

Arkadaslar merhabalar. Oncelikle bu konuyu acarak ve icini gayet guzel doldurarak bana corolla 1.33 almamda buyuk yardimi dokunan basta ecz_mel abiye cok tesekur ediorum ismini bilmesem de. Bunun yaninda forumda onun gibi cok paylasimci ve faydali yorumlar yapan arkadaslara da abilere de cok saygilar tesekkurler.
    Bugune kadar konuyla ilgili hic bi mesajim paylasimim olmadi ancak firsat buldukca telefonumdan okumaya calistim butun mesajlari bastan sona. Hernekadar iyi niyetli paylasimlar zaman zaman anlayis kapasitesi zayif insanlar tarafindan sabote edilmisse de, benim gorusum burdaki faydali paylasimlara devam edilmesidir.Ben de zaman zamn az kufur etmemisimdir icimden okudukca o tarz insanlarin yazdiklarini.
    Herneyse benim ufak bi sorum olacakti ;
    Arac daha yeni alindi ve boya motor koruma tarzinda biseyler yapilmadi.Bu cok fark yaratirmi orta vadede.
    Birde tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim.ego muş flanmis filanmiş olmaz bizde. Her fikir verenden allah razi olsun. Dogru yanlis bisekilde orta yol bulunuz zaten diye dusunuyorum.Laf kalabaligi olmasin dyceginiz mesajlar var ise ozelden de yazabilirsiniz. Not :Önceki kullandigim arac 2009 dizel clio hb idi.

Aracınız hayırlı ugurlu olsun.
    motor koruma işi bana çok gereksiz geliyor çünkü yaptıkları uygulama ile motorun asıl çalışan kısmı arasında hiç bir ilişki yok.
    boya koruma ise eğer taş çarpmalarına ve uzun yolda yapışan böceklere faydali oluyorsa ise yarar. (Benim en büyük iki derdim taş ve böcek) boya koruma olmasa bile aracı kirli bırakmayın yeter.
    Bagaj havuzunu ise golf forumundan arkadaşlar yp plastik firmasından aldılar siz bir inceleyin derim.
    https://www.ypsplast.com.tr/sm/TOYOTA/COROLLA-SEDAN-(2013--Sonrası)

• S0NADAM kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla corolla da hız sınırlayıcı bulunmuyor

• Köprülü37 K kullanıcısına yanıt
    Çok Tesekkurler..
    Herkes kazasiz belasiz keyifce kullanabilir insallah.
    Bende bakiorum herkes oyle yapio genelde acaba cok buyuk bi eksiklikmi dye sorayim dedim.
    Arabani bos paketi bile oldukca yeterli oyuzden birtek navigasyon icin dusunuyodum masraf yapmayi ama genel yorumlari okuyunca vazgectim. Cok maliyetli. Zaten buyuk ekran telefon var. Onun icin bitane kaliteli tutucu aparat alirim dedim.

• S0NADAM kullanıcısına yanıt
    Evet var hocam. Limit koyabiliyorsunuz hıza.

• 
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.