Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bilgesayar

Yakın zamanda Toyota Serviste 20.000 km bakımı yaptıran oldu mu acaba?
    Fiyat bilgisi alacaktım? Ne kadar acaba?
    Balikesirde 10k bakımına 1100 civarını bulur dedi telefondaki abla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgesayar

Yakın zamanda Toyota Serviste 20.000 km bakımı yaptıran oldu mu acaba?
    Fiyat bilgisi alacaktım? Ne kadar acaba?
    Ben cumartesi yaptıracağım. 985 tl dediler ama ben eneos yağ aldım internetten onu götüreceğim.

Bir de bir sorum var, aracımın sağ yan aynası kapanırken takırdayarak kapanıyor. Sanki takılıyormuş gibi. Serviste dile getireceğim ama bu konuda fikri veya tecrübesi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

Ben cumartesi yaptıracağım. 985 tl dediler ama ben eneos yağ aldım internetten onu götüreceğim.

Bir de bir sorum var, aracımın sağ yan aynası kapanırken takırdayarak kapanıyor. Sanki takılıyormuş gibi. Serviste dile getireceğim ama bu konuda fikri veya tecrübesi olan var mıdır?

Alıntıları Göster
    Daha önce ayna manüel el ile kapatılmaya çalışılmış olabilir bu yüzden motor zorlanıyordur

• n a v y_35 N kullanıcısına yanıt
    Aynayı butonla kapatın sonra elle aynayı açın ve butonla açmasını sağlayın. Muhtemelen düzelir kırık yoksa.

Eğer kilitleyince otomatik kapanma varsa tam tersini yapın.

• n a v y_35 N kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun arkadaşım aynı sorunla gitti içinde mili kırıldığı tespit edildi ( aynanın ucundan tutun sallayın diğerine göre tutusu zayıf) aynı sizin gibi servise 1000 bakımlarında söyledi servis yağlandığını söyleyip verdi ilk başta anlamadılar sorunu sesler artınca 2 gün sonra gittiğinde kırık olduğunu tespit ettiler 3000 tl para istediler arkadaşımda çamur yapttı toyotanın istanbula fabrikasına gönderdiler resimleri kullanıcı hatası dendi günün sonunda arkadaşım japonya ya kadar mail atacağını söyleyip bayiden çıktı 30 dk sonra aradılar sorununuzu hallettik siparişi verdik dediler ve ücretsiz değiştirecekler bu sorunu araştırdıklarını belirtmişler yani bence üstüne gidin sorunun kronik olabilir... mağdur olmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar herkese.. Babam 80-100 bin bandında düşük kmli tüplü bir araç bakıyor.. Eski aracı efsane toyotaydı 96 model.. Biraz aracı hor kullanıyor bağ bahçe gezer aklıma yeni corolla geldi bildiği kullandığı bir araç.. Kronik bir arızası var mı sürücüsünü üzer mi genel olarak? Bu araçlar hakkında en ufak bir fikrim yok açıkçası..

Beklentileri

- sağlamlık-ucuz parça
    -düşük yakıt

Açıkçası donanım vs çok takılmaz.. Bir de bu aracın paket ve donanımları hakkında bilgi verebilecek olan var mı? En fullü hangisi? Çok farklı fiyatlar var.. 2018 1.6 lpgli 8 bindeki lifee pakete 91.5 isteyen gördüm aynı aracın active paketine 115 isteyen de var.. Bu kadar fark ediyor mu donanımlar?

Şimdiden teşekkürler herkese

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, deneyeceğim.
  • marsk35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, umarım bu süreçler olmadan sorunu çözerim. Sorunlu denilen citroen araç kullandım 2 adet. Ayna açılma ve kapanmada en ufak sorun yaşamadım. Dünyanın en sorunsuz aracını aldım ama 9 ayda maalesef böyle bir problem ortaya çıktı. Bir yere filan çarpmadım bundan eminim. Bakalım serviste ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

İyi akşamlar herkese.. Babam 80-100 bin bandında düşük kmli tüplü bir araç bakıyor.. Eski aracı efsane toyotaydı 96 model.. Biraz aracı hor kullanıyor bağ bahçe gezer aklıma yeni corolla geldi bildiği kullandığı bir araç.. Kronik bir arızası var mı sürücüsünü üzer mi genel olarak? Bu araçlar hakkında en ufak bir fikrim yok açıkçası..

Beklentileri

- sağlamlık-ucuz parça
    -düşük yakıt

Açıkçası donanım vs çok takılmaz.. Bir de bu aracın paket ve donanımları hakkında bilgi verebilecek olan var mı? En fullü hangisi? Çok farklı fiyatlar var.. 2018 1.6 lpgli 8 bindeki lifee pakete 91.5 isteyen gördüm aynı aracın active paketine 115 isteyen de var.. Bu kadar fark ediyor mu donanımlar?

Şimdiden teşekkürler herkese
    Öyle sağlam araç kalmadı artık.

Life paket 2018 boşu ile bir üst paketi arasında 8000tl vardı.

• 2013 model corolla aracimin kararan dikiz aynasi calismiyor arkadaslar. Isik yaniyir ama ayna karsrmiyor. Sorun ne olabilir acaba? Tahmin sensor arizasi ama yinede pek anlamadigim bir konu. Oto elektrikciler anlar mi bu isten yoksa direk toyota servis yolu mu gorunuyor bize acaba.

• 90 model yerli bir aracın parça fiyatları ile günümüz araçlarının parça fiyatları tabi bir değil. Ana parçaların sağlamlığı olarak da Toyota benzinliler diğer markalara göre hala iyi sayılır.LPG ile hala düşük yakıt tüketimine de sahip.

Life makyajlı kasanın başlangıcı, Advance ise doluya yakını diyelim. Active makyajsız kasanın Dream versiyonu idi makyajla birlikte bu Dream oldu kısaca tarif edersem.

Life ile Advance arasında baya bir donanım farkı var. Advance otomatik vites dolu versiyon olarak en çok tercih edilen idi. Otomatik vitesi de oldukça başarılıdır ayrıca. Google araması yapın broşürler mevcut oradan bakarsınız hangi donanımlar hangi pakette olduğuna.
  • Dostlar merhaba. 2017 Corolla'mın göğsünde silmekle geçmeyen parmak izi var. Kronik mi? Ne yapmak lazım?

• 2017 model touch paket, manuel beyaz lpg siz corollanın ederi nedir?
    kazasız boyasız.
  • bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt
    Kronik olan iz değilde, göğüs yumuşak mı değil mi diye sert şekilde parmakla bastıran kişiler. Normal şekilde oluşacak bir iz değil, kuvvet uygulanmadığı sürece. Yapılabilecek en mantıklı şey uğraşacak bir göçükçü bulursanız izlerin sağını solunu hafif hafif içten destekleyerek daha düz hale getirmeleri olur. Ya da hiç olmamış gibi davranacaksınız.

Parasıyla çıkma göğüs alıp taksanız tarihlerden dolayı airbag açmış değişmiş denilebilir. Hiçbir belirti olmasa dahi bunu fırsata çevirirler bahanesi yetiyor. Sadece aracınızdaki parçanın tarihine yakın (aracın üretim tarihini geçmeyecek şekilde) bir göğüs takılırsa olabilir. Ki onda da vidalardaki izlerden vs yine anlaşılıyor :)
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi en iyisi görmemek. Servis değiştirse dahi orijinal gibi olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

1.33 Corolla da klima performansı çok etkiliyor mu ?
    Elektronik klima olduğu için rakiplerine göre daha az etkiliyor. Hiç etkilemiyor diyemem ama öldürüyor da diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: bi tylol hot içer miyiz

Elektronik klima olduğu için rakiplerine göre daha az etkiliyor. Hiç etkilemiyor diyemem ama öldürüyor da diyemem.

Alıntıları Göster
    Dijital klimalarda mevcut ama analog ta var mı bilmiyorum.
    Dijital klimalarda, yokuş yukarı çıkarken veya düz yolda giderken yüksek devir çevirdiğiniz de klima kendisini kapatıyor sadece toyota da var.

• quote:

Alıntıları Göster
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuerkraider

Dijital klimalarda mevcut ama analog ta var mı bilmiyorum.
    Dijital klimalarda, yokuş yukarı çıkarken veya düz yolda giderken yüksek devir çevirdiğiniz de klima kendisini kapatıyor sadece toyota da var.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğiniz özellik manuel klimada mevcut değil.

• quote:

Bahsettiğiniz özellik manuel klimada mevcut değil.

Alıntıları Göster
    Bende zaten dijital de mevcut fakat manüel de hatirlamadigimi belirttim

• 
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.