Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
331
Favori
2.218.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka davlumbaz olmadığı için muhtemelen çamurluğa çarpan çakılların çıkardığı sestir o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önceden bu tarz bir ses yoktu ama her gün aynı yolu kullanan biriskyim

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Zonguldak-Ankara yaklaşık 330 Km Ankaraya giderken bolu dağı tırmanıyorum birde kızılcahamam çıkışında bir rampa var, dönüşünde bu rampaları iniş bedavaya geliyor hızım kesinlikle 100Km geçmez ortalam 80-90 dır. Aynı şekilde İstanbula gidiş dönüşüm de yaklaşık 300 Km civarı bu yolda fazla rampa yok genelde düz bir yol hızım yine aynı şekilde ve adetimdir her uzun yola çıkışımda kilometreyi ve yakıt ortalamasını sıfırlarım ve arabayı özenle kullanırım, birde şunu söyliyeyim benim yıllık ortalamam 7000-9000 Km arasıdır yani dizel kullanacak kadar kilometrem yok ben pek öyle agresif araba kullanmam,
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Ortalama ilk kalkışta haliyle önce bir tavan yapar sonra normale döner, diğer değerleri multimedya ekranda araç bilgilerinden ulaşabilirsin sanırım oradaki menülere bakarsan, daha önce mevzusu olmuştu aklımda kaldığı kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evro44

hayır hocam elentra 127 BG 155 torku var. ayrıca otomatiği 6 ileri corolla 7 ileridir.Hyundai modellerinin motorları genelde daha diri oluyor ama yakıtıda ona göre oluyor. corolla ile kıyaslanamayacak bi araba bence.

Mnuelleller aynı ikisnde de 6 vites. Bir önceki elantra 132 hp idi yenisinde hakısın hocam 127 hp. Lakin 5 hp sürüşte emin ol farkedilmiyor. O nedenle katı bir kıyas olmuş yaptığın. Ben iki aracı da çok benzer görüyorum, neden kıyaslanmaz dediğini anlamadım açıkcası.
  • Bizim araçlar (benzinli) direk enjeksiyonlumu bilmiyorum ama eğer öyle ise prinsin yeni bir teknolojisi varmış direk enjeksiyonlu araçlar için ( "Prins'in direkt enjeksiyonlu araçlar için özel olarak ürettiği ve dünyada bir ilk yaratan otogaz dönüşüm sistemi Direct LiquiMax (DLM), artık Türkiye'de. DLM LPG sisteminin en büyük özelliği, yalnızca direkt enjeksiyonlu araçlar için üretilmiş olması değil aynı zamanda en son teknolojiye sahip olmasıdır. Her araç için özel olarak üretilen DLM, bu araçların motorlarında test edilerek satışa sunuldu. " ) diyor kendi sitesinde ve hiçbir şekilde ilk çalıştırmada benzin kullanmıyormuş her zaman gaz ve gazı sıvı olarak püskürtüyormuş düşünenler sistemi incelemelerini tavsiye ederim.http://www.prins.com.tr/dosyalar/Prins_DLM.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİ0967 -- 1 Aralık 2016; 20:15:0 >

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Kasnaklı olarak çalıştığını biliyorum ama teknik olarak sanal belirlnmiş 7 ilerivgeçer cvt şanzıman

• aabidinnakka A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben manuelleri değil otomatiklerini kıyasladım. Kalite sağlamlık teknolojik olarak corolla daha önde. Tasrım olarak elantra iyi göz0ksede bu yetmiyor. Her. Şekilde corolla

• Ekonomik sorunsuz sarsıntısız dertsiz tasasız konforlu kullanıcı dostu mds.

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Havalar soğuk olduğu icin belki yaniltabilir. Kışın tüketim artiyor. Yazin motoru calistirinca kisa surede rölantide ibre 1000 devrin altina dusuyordu. Simdi isyerime yaklasincaya kadar yani 10-15 dak 1200-1300 devirlerde seyrediyor. Stop ettigimde 900'lerde falan oluyor. Haliyle mesafe kisa olunca kışın çok yakiyor. Bende 2 yil seat kullandim. Corollaya gore gercekten fabrika verilerine yakin yakit tuketimi vardi. Seat kışın corolladan daha az yakiyor. Corolla ve birçok marka abartarak gerçek degerinden 1-2lt civari düşük gosteriyor.

• Arkadaşlar hepinize günaydınlar 2014 advance corolla siyah ile bej arasındaki farklar nelerdir.siyah olanı boş modelmıdır. Lpg li 50binde fiyatı 60000 uygun mudur .yorumlarınız için teşekkür ederim

• Vites manuel

• Dılo656565 kullanıcısına yanıt
    Sadece renk farki var. Ayni modellerde herhangi bir fark olmaz kullanici sonradan eklemediyse.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Dılo656565 kullanıcısına yanıt
    Kışın artıyor barı ortalama 10 u geçmese. Turbo araçlarda fabrika verisi tutmaz denilir ama atmosferiklerde de durum farklı değil.

@dılo hocam iç renk donanıma etki etmez. Doseme rengi ne olursa olsun advance donanım hep aynı özellikleri içerir. Ben leke tutmasin diye ic doseme rengi koyu olan advance mds tercih ettim

• Hocam fiyat uygun mu peki araç50000 de manuel lpg li 2014 advence

Lpg olduğu için bir şey diyemem ama 2015 otomatiklerini 63000 gibi rakama alabiliyorsun pazarlıkla. Ben olsam manuel yerine otomatik bakardım.

hocam bütçenizi bilmem ama benim yaptıgım hatayı yapmayın. bende 2015 sıfır manuel advance almıştım şimdi o kadar pişmanımki otomatik almadığıma. şimdide arabama kıyamıyorum satmaya kendim ilk aldım bildiğim araba başka ikinci el alacağım acaba adam nasıl kullandı ne yaptı rodajı nasıl geçirdi. kesinlikle otomatik alın derim. karar sizin
  • ilkerbjk25 kullanıcısına yanıt
    Bence elentra 1 tık daha iyi. Tabi alacağınız donanım paketi de önemli. ancak sonuçta kullanıcı olarak gidip siz estetik zevklerinize göre değerlendirmelisiniz.
  • elentranın benzinlisinde donanım seçeneği yok. dizeli için bişey diyeem ama elentranın corolladan bir tık üstü olacak durumu yok bence. bir tık altı bile denemez.
  • Az önce toyotadan gelen mesaja göre dizellerde 7000 civari indirim.varmış. otv ve kur farki yokmuş.
    "OTV ve kur farki bizden, keyfini surmesi sizden! Aralik boyunca Toyota Plazalar'a gelin, dizel Corolla'da 7.000 TL'ye varan indirimi kacirmayin. Aninda basvuru icin:http://tyt.tc/yenitoyota

• 
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.