Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
331
Favori
2.218.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HOCALAR kolay GELSİN HERKESE BUARA ARABA ALICAM ANCAK ARADA KALDIM SİZİN FİKRİNİZİ ALMAK İSTEDİM KULLANAN YENİ ALAN VARSA BANA FİKİR VERİSE SEVİNİRİM..!
    AKLIMDA ELANTRA 1.6 D-CVVT STYLE OTM. (BENZİNLİ) VAR ANCAK YAKIT OLAYI ÇOK YAZIYOR GERÇEKTEN ÖYLE Mİ TÜP TAKILINCA NE OLUYOR VAR MI KULLANAN LT/100KM DE DURUM NEDİR ?
    ELANTRA 1.6 D-CVVT STYLE OTM. (BENZİNLİ) Mİ TOYOTA corolla 1.6 TOUCH ARASINDAYIM SİZCE HANGİSİ MANTIKLI..?
    YORUMLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Evet sanırım aşırı tepki göstermesim @caver arkadaş kusura bakmasın.

@texjrwillerjr hocam bende öyle düşünüyorum. Corolla verileri manipüle ediyor diyeceğim ama o bu kadar basit değil. Yeni civic cvt ortalama 9.5 yakıyor s.ici verisi. Civic alsaydim ortalama 9.5 e kadar normal gelirdi. Lakin 5.6 ortalama tüketim verisi olan araçta ortalama 9 yakmak(kışın 10 a gelir) açıkçası zoruma gitti çok geldi.

Önemli değil hocam, ben yardımcı olmak için yazmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilkerbjk25 kullanıcısına yanıt
    hocam ben bi ara incelemiştim. elentra kasa olarak iç tasarım olarak gerçekten çok güzel ama gel gelelim motora. motor atmosferik ve atmosferik olup o motor gücüne göre yakıt tüketimi yüksek. corollaya bakarsak daha güçlü ve yakıtı daha iyi durumda. Hyundai elentra ve kia cerato aynı motoru kullanıyor. maalesef ilkel motorlar. ama Toyota atmosferik motorda baya geliştirme yapıp yakıtı düşürdü. ben olsam corollayı o araba ile kesinlikle kıyaslamam. tercihim corolla olurdu
  • ilkerbjk25 kullanıcısına yanıt
    eğer ki maddi imkanınız varsa mazda3 sedana da bakmanızı öneririm. elentra-corolla arasındaki kalite farkından fazlası corolla-mazda 3 arasında var.
  • quote:

Yeni veri eklerseniz sevinirim hocam. Benim araç mı çok yakıyor diye biraz araştırdım. İnternette 12 den aşağı dusmuyorum diyenle, 7 den yukarı cikmiyorum diyen sayısı eşit. Bende arada kaldım. En az 100 km yol yapip veri elde etseniz daha iyi olur aslinda

Merhaba ; hiç canını sıkma benim araba da 12-14 arası yakıyor, şehir içi ben hergün dik rampa çıkıyorum ve sürekli dur kalk yapıyorum şimdi kış lastikleride var, normaldir yani bana göre yazın da aynı yeri 10-12 arası yakıyor ama şehirler arası ölçüm yaptım Zonguldak-İstanbul 5,5 Zonguldak - Ankara 5,8 yaktı yani yakıtta bi sıkıntı yok. Arabam 1,6 MDS Advance 2014
  • synergic kullanıcısına yanıt
    Araç motoru ısınana kadar benzinde calıştığından bunu da hesaba katmak gerek özellikle havalarda soğudu aracın gaza geçmesi vakit alıyor yaz mevsiminde 2 ayda bir 75 tl lik benzin alırken havalar soğuyunca ayda bir 75 tl lik benzin alıyorum. Hergün 100 km yol yapıyorum işe giderken tuketimi sıfırladığımda 8 lt yi geçiyorum, donuste sıfırladığımda 5 lt oluyor. Yani herkesin kullandığı yol şartları iklim şartları kullanım tarzı farklı herkesin aynı değeri yakalamasını bekleyemeyiz.

• MAVİ0967 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinkine Gore benimki gayet normal. Birde bu merette uzun süreli ortalama yok mu? Her biniste hemen ortalama 1 km de bile değişiyor. Tabi birde ortalama hizi bulamadım. Araç surus bilgilerinden sadece o surus için olan ortalama hizi bulabildim

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİ0967

quote:

Yeni veri eklerseniz sevinirim hocam. Benim araç mı çok yakıyor diye biraz araştırdım. İnternette 12 den aşağı dusmuyorum diyenle, 7 den yukarı cikmiyorum diyen sayısı eşit. Bende arada kaldım. En az 100 km yol yapip veri elde etseniz daha iyi olur aslinda

Merhaba ; hiç canını sıkma benim araba da 12-14 arası yakıyor, şehir içi ben hergün dik rampa çıkıyorum ve sürekli dur kalk yapıyorum şimdi kış lastikleride var, normaldir yani bana göre yazın da aynı yeri 10-12 arası yakıyor ama şehirler arası ölçüm yaptım Zonguldak-İstanbul 5,5 Zonguldak - Ankara 5,8 yaktı yani yakıtta bi sıkıntı yok. Arabam 1,6 MDS Advance 2014

uzun yolda 5.5 lt yakıyorsunuz da insanlar niye dizel corolla alıyor hem de o kadar fazla paraya? bu söylediğiniz yolu bilmiyorum lütfen söyler misiniz afyon-konya yada konya-aksaray kadar düz bir yol mu? bu yollarda bile rampa iniş çıkışları oluyor o değerleri tutturmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: evro44

hocam ben bi ara incelemiştim. elentra kasa olarak iç tasarım olarak gerçekten çok güzel ama gel gelelim motora. motor atmosferik ve atmosferik olup o motor gücüne göre yakıt tüketimi yüksek. corollaya bakarsak daha güçlü ve yakıtı daha iyi durumda. Hyundai elentra ve kia cerato aynı motoru kullanıyor. maalesef ilkel motorlar. ama Toyota atmosferik motorda baya geliştirme yapıp yakıtı düşürdü. ben olsam corollayı o araba ile kesinlikle kıyaslamam. tercihim corolla olurdu

Hocam hem corolla hem de elantra 132 hp değil mi? Torklar, da aynı. 0-100 hızlanması da aynı. Corolla bu durumda nasıl daha güçlü oluyor?
  • aabidinnakka A kullanıcısına yanıt
    hayır hocam elentra 127 BG 155 torku var. ayrıca otomatiği 6 ileri corolla 7 ileridir.Hyundai modellerinin motorları genelde daha diri oluyor ama yakıtıda ona göre oluyor. corolla ile kıyaslanamayacak bi araba bence.
  • Arkadaşlar corolla lara 1 Aralık itibariyle yine zam gelmiş

•  
    Gövde Tipi
    Model
    Tavsiye Edilen
    Liste Fiyatları (TL)
    Tavsiye Edilen 2016 MY
    Kampanyalı Fiyatları (TL)
    Yeni Corolla
    1.33 Life
    61,950
    57,950
    Yeni Corolla
    1.6 Touch
    76,650
    73,650
    Yeni Corolla
    1.6 Touch Multidrive S
    83,150
    80,150
    Yeni Corolla
    1.6 Active
    79,250
    76,250
    Yeni Corolla
    1.6 Active Multidrive S
    85,750
    82,750
    Yeni Corolla
    1.6 Advance
    82,100
    79,100
    Yeni Corolla
    1.6 Advance Multidrive S
    88,600
    85,600
    Yeni Corolla
    1.6 Premium
    90,375
    87,375
    Yeni Corolla
    1.6 Premium Multidrive S
    96,875
    93,875
    Yeni Corolla
    1.6 Premium Navi
    93,025
    90,025
    Yeni Corolla
    1.6 Premium Multidrive S Navi
    99,525
    96,525
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Life
    83,560
    77,200
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Touch
    87,000
    80,500
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Touch M/M
    91,600
    84,950
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Active
    89,600
    83,000
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Active M/M
    94,200
    87,450
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Advance
    92,425
    85,750
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Advance M/M
    96,500
    89,700
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Premium
    100,650
    93,700
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Premium M/M
    104,725
    97,650
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Premium Navi
    103,300
    96,250
    Yeni Corolla Dizel
    1.4D-4D Premium M/M Navi
    107,400
    100,200
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• caver kullanıcısına yanıt
    Dostum yanlış anlama ama tüm listeyi buraya koplayalıp yapıştırmana gerek var mıydı? Hepimizin o sayfaya erişimi var sonuçta, bilinmeyen bir şeyde değil. İlla ekleyeyim dersen ekran görüntüsü alıp uygun ebatta ayarladıktan sonra link şeklinde verebilirsin.

Bu şekilde yapılınca özellikle mobil sürümde tüm sayfa tek mesajla kaplanıyor.

Lütfen arkadaşlar birine cevap verirken alıntı yap buyonu yerine cevap ver butonu kullanalım.

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    11 aydir 1.33 life benzinli kullaniyorum. Kışın araç istanbulda kisa mesafede git gel 12km'de 11lt civari yakiyordu. Yaz aylarinda trafik yoksa 8lt civari yakti bazen 7.5 lt'ye düştü. Benzine zam gelmeden once yani 4.30'larda iken 200tl'ye bir depo doluyordu ve 500km civari gidiyordu. Simdi zam + havalarin sogumasiyla 200tl benzinle 400km civari gidiyor. Genelde kisa mesafe kullaniyorum ana yollar guzergahimda degil. Aslinda aracin kasasina gore yakit tuketimi fena degil.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam kolaylık olue ancaak devamlı siteye girnektense, ayrıca ilerde araç alıcaklar içinde avantajlı olur. burası sbt, official site geçic

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Hocam benim şehrim küçük ve trafik yok. Ayrıca diğer tüm markalarda veri tutuyor bi Corolla da tutmuyor ben buna takildim. Öte yandan geniş olması , lpg li olması, lpg de sorunsuz olması, advance donanımının gayet yeterli olması, alman araçlarına Gore daha az sorun çıkarması nedeni ile bu yakıt pek gözümde yok. Bu gün hem benzini hem lpg yi fulledim. Her 2 haftada bunu yapacağım. Boyle 3 ölçüm sonucu ortalama çıkan ortalama yakıt olarak buraya yazacağım

• caver kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ekran görüntüsü olarak aktarabilirsiniz. Daha basit ve daha az alanda daha fazla şey görülüyor o şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: evro44

hayır hocam elentra 127 BG 155 torku var. ayrıca otomatiği 6 ileri corolla 7 ileridir.Hyundai modellerinin motorları genelde daha diri oluyor ama yakıtıda ona göre oluyor. corolla ile kıyaslanamayacak bi araba bence.

yanlış bilgi. corolla 7 ileri değil. tek ileri. kasnaklı şanzıman. genişleyip daralan kasnak üzerinde çalışıyor. eğer istenirse önceden belirlenmiş kilit noktalarında sanki dişli varmış gibi geçiş yapıyor. merak eden cvt şanzımanların çalışma prensibini internetten daha detaylı bulabilir.
  • Aynen öyle hocam lakin benim bi avantajım alırken tüp takiliydi..

• Arkadaşlar bende Toyota Corolla 1.33 life kullanıyorum 2015 model
    Saniirm göğüslük kısmından ses geliyor
    Ayrıca sanki bir demir para yada demir parça sesi gibi bir ses geliyor
    Sadece bozuk yollarda taş olan yollarda duyuyorum :)

• 
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.