Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.220.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ortalama tüketiminiz 1.6 mds de nasıl bu aralar? bende yol bilgisayarı 10 litre oldu. ayrıca sürüş bilgilerinden baktım ortalama hızım 22-23 civarında oluyor bu aralar. sürüş mesafem hep aynı güzergah olduğu için 5 km yapıp işe gidiyorum kontak kapatıyorum, akşam 5 km yapıp eve dönüyorum. güzergah, mesafe göz önüne alındığında yol bilgisayarındaki tüketim nasıl_?
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Benim manuel için söylersem 8.0 den kış lastiğini takınca 8.2 oldu soğukları azıcık görününce 8.3 oldu ama benim şehir içi dışı karışık yakıt yani bence sizinki normal. Ortalama hız 22 ve 5 km araç napsın Hocam şükredin bir ortalama vermiş ben olsam kapıları kilitler bindirmezdim Şaka bir yana neredesiniz bu arada?
  • Herkese merhabalar arkadaşlar yaklaşık 5 aydır forumdan uzak kalmıştım, yeniden aktif olmak istiyorum. Bu arada, en son 1.6mds premium almıştım. 5 ay içinde araçla 11000km yaptım. Aracın artılarını eksilerini net bir şekilde görme fırsatı buldum. Bunlardan kısaca bahsetmek istiyorum ayrıca dönüşümün şerefine bonus mahiyetinde bir de video yükledim. İsteyenler alttaki linkten izleyebilir.

Araca gelirsek, makyajsız kasadan daha iyi bir ses yalıtımına sahip ayrıca trim sesi olayını da %90 üzerinde halletmişler. Yen'i eklenen mercek farlar aydınlatmada büyük gelişme sağlamış. Motor performansı açısından beni tatmin etti. Yeni tip gösterge paneli de çok güzel olmuş. Yol tutuşu ise başta hiç beğenmedim. Ancak lastikler alıştıkça o da halloldu şu an yol tutuşu mükemmel.
    Beğenmediğim kısımlar ise, mazeme kalitesinde bir gelişme yo, otomatik vitesin dümdüz ileri geri değişmek yerine labirent gibi değişmesi beni çok rahatsız ediyor bir de araba hiç ekonomik değil maalesef .
    Genel olarak umduğumu buldum ve araç yenilediğime memnunum diyebilirim. Araçla ilgili sorular olursa cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bombar Dıman -- 4 Aralık 2016; 22:08:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tello2 T kullanıcısına yanıt
    hocam forumları kontrol ediyorum ne hikmetse ankara ş.içi 1.6 mds kullanıcıları 6.5lt, istanbul ş.içi kullananlar 8 litre yazmış. benimki erzincan gibi küçük, dümdüz ve trafiksiz bir şehirde 10 litre olması canımı sıktı. nerde olduğum böylece cavapta bulmuş oldu :)
  • Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun, ALLAH kaza bela vermesin Tekrardan hoş geldiniz...
  • MAVİ0967 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkadaşım. Forum canlılığından birşey kaybetmemiş. Az önce kasım ayı satış rakamlarına baktım Corolla yine sınıfının lideri. Böyle oldukça bu aşk da bitmez herhalde.

hocam ben de 2015 mart ayında 1.6 mds corolla aldım. yakıt tüketimi benim şehir içi 11 lt civarında idi. kısa mesafe ( 10 km ) git gel tüketim bu şekilde olduğundan ben de mecburen tüp taktırmıştım. bulunduğum bölge yüksek olduğundan inişte araç yakmasa da çıkışta yakıtı fazlasıyla içiyor. o 6,5 - 7 lt yakıyom diyenler şehir içi düz yolda kullananlar. ilk zamanlar tüketimi gördükten sonra hayal kırıklığına uğramıştım. şehir içi km de 50 kr, şehirler arası ise 27 kr tüketimim vardı.
  • arkadaşlar geçen 20 bin bakımı için servise gitmiştim. sabahları araç soğukken arka vitese taktığımda ses geliyor dedim. direk arka kaliperler değişecek dediler. ayrıca uzun yolda 110 civarı giderken ıslık sesi geliyor dedim hemen ön fren balatalar değişecek dediler.(kronik sorunmuş. ) parça ellerinde olmadığından 10 gün sonra tekrar çağırdılar ve gittim. 2000 tl gibi fatura çıkarttılar. garanti kapsamında değişti. normalde ben olsam bunun için sanayiye bile gitmezdim. hakikaten garanti kapsamında iyi ilgileniyorlar.
    bu arada arabayı ilk çalıştırdıktan sonra yola koyulup tümsekten geçişlerde önlerden bir gıcırtı sesi geliyor. önceki arabalarımda hiç böyle bi durum yaşamamıştım. önceden de vardı ama servise durumu söylemeyi unutmuştum. böyle bir durumla karşılaşan ya da fikri olan var mı ? şimdiden teşekkürler. hayırlı geceler.
  • Ben denizlideyim ortalama yakıt tüketimim şehir içi şehir dışı karışık 7.3 şehirler arası 100 km ile giderim.
    Bu arada aracım 2015 nisan çıkışlı 1.6 benzinli manuel
    Ama benzin fiyatları 5 lt ye dayandı hala kararsızım denizlide lovato yada zavolli yada prins için bildiğiniz iyi bir usta var mı ??

• tkafkas T kullanıcısına yanıt
    Sizin servis iyimiş ben bu ıslık sesi için gittiğimde hiç balataları garantiden değiştirmediler hep temizlediler ama sesi tabi gideerdiler denizlidemi servis böyle yapmıştı oturduğum koltukta gıcırtı sesi var dedim yaslandığımda onada normal dediler denizli servisi bu konuda beni hayal kırıklığına uğrattı

• quote:

Orijinalden alıntı: tkafkas

hocam ben de 2015 mart ayında 1.6 mds corolla aldım. yakıt tüketimi benim şehir içi 11 lt civarında idi. kısa mesafe ( 10 km ) git gel tüketim bu şekilde olduğundan ben de mecburen tüp taktırmıştım. bulunduğum bölge yüksek olduğundan inişte araç yakmasa da çıkışta yakıtı fazlasıyla içiyor. o 6,5 - 7 lt yakıyom diyenler şehir içi düz yolda kullananlar. ilk zamanlar tüketimi gördükten sonra hayal kırıklığına uğramıştım. şehir içi km de 50 kr, şehirler arası ise 27 kr tüketimim vardı.

1.6 otomatik kısa mesafede kullanıyorum 2 km civarı bir yer. Giderken iniş gelirken çıkış. Yakıt tüketimi 16-20 arası değişiyor duruma göre. İndirmenin bir yolunu bulamadım. Tek çare lpg diyorum.

O mesafeye lpg de olmaz. Motorun ısınması laızm lpgye geçmesi için. Yazın hadi neyse geçti diyelim kışın geçmez. Lpg ye geçme ısısını aşağı çekmek lazım ancak. Ki o da motora zarar verir.

Kısa mesafede hiçbir yakıt türü fazla tüketimi düşürmez. Hybrit dahi olsa akü şarj olmayacağı için tüketim ve diğer bakım yönünden vs masrafı artırır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

quote:

Orijinalden alıntı: tkafkas

1.6 otomatik kısa mesafede kullanıyorum 2 km civarı bir yer. Giderken iniş gelirken çıkış. Yakıt tüketimi 16-20 arası değişiyor duruma göre. İndirmenin bir yolunu bulamadım. Tek çare lpg diyorum.

Hocam 2 km çok kısa mesafe. Araç ideal çalışma ısısına ulaşmadan varılacak yere ulaşıp durduğundan tüketim yüksek olur. Dizel ve lpg sizin için yaptığınız km düşünüldüğünde ekonomik olmaz. Zaten motor iyice ısınana kadar da lpg devreye girmez aventurin hocanın dediği gibi. Bu gibi kısa mesaflerde en ekomonik olanı düşük hacimli motor, küçük araba ve hafif kasa olur. Corolla ve dengi araçlarda bir de otomatik vites eklenince tüketim yüksek olur. Yine de 20 lt aşırı yüksek. Bir kontrol ettirmekte fayda var derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 5 Aralık 2016; 1:30:51 >

Mesafe kisa oldugu ve havalar soğuk oldugu icin tuketim degerleri normal. Ben kis aylarinda 1.33 life ile 10-11lt arasinda gezdim kisa mesafede. Kontağı kapattiginda motor yeni isinmis oldugundan ekonomiye gecemiyor. Ama mesafe yapinca ve ana yollara girince trafik yoksa sehirici 7 hatta 6lt'lere kadar düşüyor. Benim araç şu 50 kuruş yakiyor. Git gel 12km civari kisa mesafede böyle. 100tl benzin 200km civari gidiyor. 1.6 corollayi kullanmadigimdan bilmiyorum ama 1.33 kasasina göre iyi yakit tuketimine sahip. Benzin pahali oldugundan yuksek gozukebilir.

Daha yeni birkaç sayfa önce bir arkadaş link paylaşmıştı prins direkt lpg ile çalışan bir kit çıkarmış bir bakın isterseniz. Bu arada foruma tekrar hoş geldiniz.

• hala benzinde kalıp lpg taktırmadan şu kadar kuruş yaktı seninki az yakmış benimki çok yakıyor diye hayıflananlara sesleniyorum! arkadaş yıl 2016! hala lpg sistemlerinin aracı bozduğunu mu düşünüyorsunuz? teknoloji gelişti. lpg nizi takın, ekonomik sürüşün püf noktalarını öğrenin, istediğiniz kadar gezin!

kimse size aracınız lpg li diye fakir yaftası yapıştırmayacak söz. o geçmişte kaldı. merak etmeyin.

bugün benzin ve motorine yine zam geldi. tamam lpg de yerinde duruyor değil fakat neden yarı yarıya kar edeceğiniz bir teknolojiden faydalanmak yapmak varken, tercih edilmiyor anlamıyorum.

ben bu güne kadar birçok araç aldım, hiç mazotlu araç almadım. ne kadar araba aldıysam hepsine lpgsini taktım. hepsinde de kazandım...

benzinli araç faşistliğine karşı biriyim. lpg aracı üzmez, lpgsiz araç sizi üzer!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homurdananadam -- 5 Aralık 2016; 17:24:34 >
  • arada arabayı ilk çalıştırdıktan sonra yola koyulup tümsekten geçişlerde önlerden bir gıcırtı Sesi geliyor. önceki arabalarımda hiç böyle bi durum yaşamamıştım. önceden de vardı ama servise durumu söylemeyi unutmuştum. böyle bir durumla karşılaşan ya da fikri olan var mı ? şimdiden teşekkürler.
  • tkafkas T kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bugun farkettim kasislerden geciste sanirim amartisorden gicirti sesi geliyo. Daha once farketmemistim bugun avm otoparkinda sessiz bir ortamda farkettim. Uygun bir zamanda servise sorucam.

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim. Ben zaten lpg montajı yaptırdım. İlk mesajımda yazmayı unutmuşum. Prins vsi2 taktırdım. O dediğiniz kitin hiç benzin kullanmaması nedeniyle biraz şüphe ile yaklaştım ama lpg ustası, kesinlikle en iyisi bu diyor. Sisteme en az müdahale ile yapılan kit buymuş.

• niye ozaman fabrikalar direk lpg ile calısan arac yapmıyolar madem motora zararı yok bu lp gnin

motor boloklarının cilmesine sebeb bu lpg
  • 
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.