Şimdi Ara

>>>>TOYOTA CAMRY KULLANICILARI - 3 üye<<<<

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
4
Favori
30.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota Camry Kullananları buraya bekliyorum. Katılmak isteyenler : "Model Yılı, Motor Hacmi, Benzin-LPG, Konum" bilgilerini yazıp yollayabilirler. Bu şekilde kullananlar arasında bilgi paylaşımı olur.

Üyeler: (üye adı, Model yılı, Motor Hacmi, Yakıt, Konum
    1)galaxynote_41: 2006, 3.0 V6, Benzin, Kocaeli
    2)eas722: >2007, 3.5 V6, Lpg, ?
    3)Reason, 2008 3.5 V6, Benzin
    4)
    5)

İMZA:
    [b][center][image]https://store.donanimhaber.com/4c/94/f8/4c94f80405a766a794f30f492508317f.png[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62170507/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62170507] [color=#FF9900]|DH|[/color][color=#0000FF]TOYOTA CAMRY KULLANICILARI KULÜBÜ[/color][/link]
    [/b][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrplt -- 3 Temmuz 2012; 22:53:21 >

• yüksek vergisinden dolayı birçok insanın uzak durdugu bir araç. 2007 model 3.5 v6'yı kullandım bir süreliğine, performansı ve konforu beni en etkileyen yönü oldu. 277hp motoru ile şu an kullandığım 2.0 turbo motorlu volvo kadar yakıt tüketiyordu. Prins marka lpg mevcuttu ve cok memnundum. Araç şu an bir yakınımda o da severek biniyor umarım daha uzun seneler biner. 2. elde inanması güç fiyatlara satılıyorlar, o fiyata böyle bir araç aldıktan sonra vergiye verilen extrayı çok düşünmemek lazım.
  • 3.5 ve 2.4'un yakit tuketimi nasildir ?
    ikinci eli gercekten cok dusuk, uygun fiyati alinip uzun sure binilebilir.
  • 3.5 v6 lpg ile sehirici 27-30krs/km sehirlerarasi 20-21krs/kmye kadar dusebiliyor. Benzin tuketimi ise sehir ici 10.5-11, sehirlerarasi 110km sabit hizla 7.5-8 civarinda seyrediyordu. 2.4lt motorun da pek farkli tuketecegini dusunmuyorum. Sifir km olarak en az 70bin€ civarinda satilmis olan bu araci 4-5 yasinda 45bin tl'ye almak, 40bin liradan baslayan kia riolarin satildigi bir pazarda bence mantikli bir hareket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eas722

3.5 v6 lpg ile sehirici 27-30krs/km sehirlerarasi 20-21krs/kmye kadar dusebiliyor. Benzin tuketimi ise sehir ici 10.5-11, sehirlerarasi 110km sabit hizla 7.5-8 civarinda seyrediyordu. 2.4lt motorun da pek farkli tuketecegini dusunmuyorum. Sifir km olarak en az 70bin€ civarinda satilmis olan bu araci 4-5 yasinda 45bin tl'ye almak, 40bin liradan baslayan kia riolarin satildigi bir pazarda bence mantikli bir hareket.

Ben de ikinci el aldım 2006 modelini, 1.6 avensis 32000 tl ye kadar çıkıyor, benim aldığım camry de aynı fiyat. Aynı paraya 3.0 benzinli v6 (sese hastayım) otomatik e segmenti araca binmek varken neden 1.6 benzinli düz vites d segment araca bineyim?

Bu arada 2.4 denediniz mi bilmiyorum ama test ettim araç gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrplt -- 29 Haziran 2012; 0:11:40 >
  • 2.4u denemedim ancak desiginiz gibi V6'nin sesi ve performansi kesinlikle buyuk bir keyif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3.5 v6 lpg ile sehirici 27-30krs/km sehirlerarasi 20-21krs/kmye kadar dusebiliyor. Benzin tuketimi ise sehir ici 10.5-11, sehirlerarasi 110km sabit hizla 7.5-8 civarinda seyrediyordu. 2.4lt motorun da pek farkli tuketecegini dusunmuyorum. Sifir km olarak en az 70bin€ civarinda satilmis olan bu araci 4-5 yasinda 45bin tl'ye almak, 40bin liradan baslayan kia riolarin satildigi bir pazarda bence mantikli bir hareket.

Tuketim oldukca basarili, ancak vergisi beni dusunduruyor.
    Bir alt dilimde vergilendirilmesine ragmen 3.5 yine de korkunc bir vergiye tekabul ediyor (yillik 3.870 TL).
    Umarim birgun bu klubun uyesi olurum.
  • 94 model corollamız var 2009 avensisle aileyi genişlettik şimdi sıra camry'de kısmetse
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

quote:

Tuketim oldukca basarili, ancak vergisi beni dusunduruyor.
    Bir alt dilimde vergilendirilmesine ragmen 3.5 yine de korkunc bir vergiye tekabul ediyor (yillik 3.870 TL).
    Umarim birgun bu klubun uyesi olurum.

İnşallah

• Arap driftçiler sınırları zorlasa da Toyota Camry ve Hondayı devirememişler;
    http://www.liveleak.com/view?i=6ee_1341017169#comment_page=2
  • camry kullanmayı hayal edenler diye bir başlık olsaydı mutlaka benim adım olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Arap driftçiler sınırları zorlasa da Toyota Camry ve Hondayı devirememişler;
    http://www.liveleak.com/view?i=6ee_1341017169#comment_page=2

şu arabalara acıyorum
  • Direklerden birine girmeleri an meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: absolutevanilla

Direklerden birine girmeleri an meselesi

icimden "insallah" geciyor ama demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

quote:

Orijinalden alıntı: absolutevanilla

Direklerden birine girmeleri an meselesi

icimden "insallah" geciyor ama demiyorum.

Maşallah hocam maşallah
  • 2009 ve 2011 Avensis'lerin ardından şu anda 2008 Camry 3.5 kullanıcısıyım...

Bir ara fırsat bulup deneyimlerimi sizlere de aktarmak istiyorum.

Ama tek kelime ile tarif etmek gerekirse.... "İnanılmaz..." diyerek başlamak lazım.. Bu güçte, bu motor hacminde, 6 ileri tam otomatik bir aracın yakıt tüketimi ş.dışında pek çok 1.6 motor (evet.... inanılmaz kısmı burada başlıyor zaten...) araçtan düşük iken, ş.içinde ise avensisde 35-45 kuruş yakarken Camry ile ş.içinde 50-65 kuruş arası yakıyorum.. Bu ş.içi tüketim sakin kullanımla olmakla birlikte, arada sırada bazı yeni yetmelere Camry V6'nın ne olduğunu ufaktan izah etme kısmı da dahil

Aracın 0-100 değerleri, kesintisiz uzaması, sürüş keyfi, iç-dış tasarım vs..vs.. dediğim gibi bu aralar ki yoğunluğum bitince detaylı yazmayı planlıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 3 Temmuz 2012; 3:35:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reason

2009 ve 2011 Avensis'lerin ardından şu anda 2008 Camry 3.5 kullanıcısıyım...

Ama tek kelime ile tarif etmek gerekirse.... "İnanılmaz..." diyerek başlamak lazım.. Bu güçte, bu motor hacminde, 6 ileri tam otomatik bir aracın yakıt tüketimi ş.dışında pek çok 1.6 motor (evet.... inanılmaz kısmı burada başlıyor zaten...) araçtan düşük iken, ş.içinde ise avensisde 35-45 kuruş yakarken Camry ile ş.içinde 50-65 kuruş arası yakıyorum.. Bu ş.içi tüketim sakin kullanımla olmakla birlikte, arada sırada bazı yeni yetmelere Camry V6'nın ne olduğunu ufaktan izah etme kısmı da dahil

Aracın 0-100 değerleri, kesintisiz uzaması, sürüş keyfi, iç-dış tasarım vs..vs.. dediğim gibi bu aralar ki yoğunluğum bitince detaylı yazmayı planlıyorum..

Ben de 2011 avensis ten sonra 2006 camry ye geçtim, bu araçları insanlar tanımıyor ve arkaya girip sellektör yapma hatasını :D yapıyorlar.
    Şehirdışı 120km ile 8 litre falan yakıyor benim araç da.

• quote:

Hocam Avensis ile krsilastirmanizi ve Camry'e iliskin degerlendirmenizi sabirsizlikla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxynote_41

quote:

Ben de 2011 avensis ten sonra 2006 camry ye geçtim, bu araçları insanlar tanımıyor ve arkaya girip sellektör yapma hatasını :D yapıyorlar.
    Şehirdışı 120km ile 8 litre falan yakıyor benim araç da.

merhabalar;
    herkese camry ile keyifli sürüşler.
    2005-2006 camry almak istiyorum uzun zamandır.
    şuan 2000 model saab 9,3 turbo kullanıyorum. daha önce denemek için 98 model camry kullanmıştım. V6 müthiş bir tork, pürüzsüz ivmelenme, radyo açtırmayan motor sesi ve en keyifliside bunların yanında harika konfor...
    saab aracım gerçekten çok kaliteli ve güçlü ama camry kadar keyifli değil malesef.
    saab ile şehir içi yoğun trafikte 13 litre yakıyorum.

• hep haylini kurduğum bir araç... ama mantığım hislerimin önüne geçiyor... aracı alacak gücüm var ama vergi yakıt ve parça durumu beni üzer diye yaklaşmıyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.