Şimdi Ara

Nissan X-trail - Hyundai Tucson (Yardım Lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
11.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, başlıkta adı geçen iki araç arasında bir tercih yapılacak (Nissan X-trail - Hyundai Tucson). İki araç da düz vites olacak, ikisi de 2015 model ve en üst paket. Araçlar arasındaki en büyük fark X-trail dizel (130 bg), Tucson ise benzinli (177 bg). X-trail ortalama 120.000, Tucson ise ortalama 110.000 tl'ye (sıvı sistem lpg dahil) alınabilir durumda. Bu iki aracı kullanan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle bu sınıf araçlar da düz vites fazla tercih edilmemesi biraz kafa karıştırıyor (Tiguan satıyor orası ayrı). Düz vites de iki aracı da test etmedim (Tucson otomatik test ettim) nasıldır bilmiyorum. Tucson hakkında ayrıntılı bilgim var ama X-trail'i neredeyse hiç bilmiyorum. X-trail'in bilinmesi gereken kronik sorunu varmıdır? 130 bg X-trail için azmıdır, araba hızlanmalarda hantal mı kalıyor (youtube otomatik vites testlerinde motor şanzıman uyumu iyi değil denilmiş)? İki aracı da kullanan ve test etme şansı olan kişilerden araçlar hakkında bilinmesi gerekenler hakkında yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkBnt -- 12 Eylül 2017; 9:32:2 >

• Dostum öncelikle Nissan her zaman arazi aracında en iyilerdendir sakın Qashqai demiyorum dikkat edin Qashqai ile TUCSOn aynı kefededir asla TUCSON ile Xtraili aynı kefeye koyamazsınız. Xtrail her zaman 1 değil en az 10 adım öndedir bence hiç düşünmeyin Xtrail alın derim ben
  • Tucson'u hiç kullanmadım ama galeride epey inceledim. Dışı kaslı güzel ama içi i20 gibi. Hoşuma gitmedi. O motor da çok fazla yakar. Dizel araç daha mantıklı bence.
  • Kesinlikle x trail

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her markanın çalışılmış bazı araçları vardır, xtrail de nissan için böyle bi araçtır. Tuscon yakışıklı araç fakat xtrail kadar iyi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X-trail ile Tucson aynı kategoride değil zaten, X-trail Santa Fe kategorisinde olması lazım bu karşılaştırmada ise X-trail bir üst segment olduğu için X-trail alınır.
  • İlerleyen dönemde ikinci el satışları dikkate alınırsa sanırım tucson daha avantajlı çünkü düz vites x-trail neredeyse hiç satışta yok. Herkes çok memnun satmıyor ya da herkes otomatik tercih ediyor.
  • segment farkı var. Biri 5 diğeri 7 koltuklu. Benim tercihim x trail olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X trail alınır

• Tiguan biralti tidiay. Siniflari falan bilmiyorum.

• Tasarım olarak Tucson..

• O sıvı sistemegüvenme geçenletde konu açıldıysa 2 3 klık sözde fqbrika çıkışlı lpgden motor yemiş firma da garantı dışı dedi o bakımdan lpgden uzak dur kesinlikle uyumlu değil zaten sınıf farkı var biri c suv diğeri d suv ikisi arasında açık ara xtrail otomtik manuel olayıda da manuel xtrail al cvt çooook problemli nissanda kafan rahat eder

• Düz vites X-trail kullanan var mı? Doğrudan kullanıcı yorumu yok mu acaba?
  • performans önemli değilse x-trail, 130 bg olmasına rağmen çok hantal gelmişti bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

performans önemli değilse x-trail, 130 bg olmasına rağmen çok hantal gelmişti bana

Otomatik vites mi yok düz vites mi kullandınız?
  • sırf motordan dolayı bile X-trail alınır
  • otomatik hocam, 160bin verip manuel tercih edecek insan çok azdır
  • İki aracında manueli hiç tutulmuyor,ayrıca xtrail arazi aracı değil 4x2 bir araç, tucson ise çok yakıyor,

• Arazi araçlarında Nissan

Navara

XTrail

Pathfinder

Patrol

Diye gider. Bugün vw bile amarok tiguan toureg olarak piyasada yeni sayılır.

Mercedes üreteceği pickup i navara üzerine yapıyor. Siz düşünün artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

İki aracında manueli hiç tutulmuyor,ayrıca xtrail arazi aracı değil 4x2 bir araç, tucson ise çok yakıyor,

arkadaşım sen hangi çağda yaşıosun ya hangi kafadasın anlamadım gidip Qashqai ye bakıp xtrail 4x2 diyecek kadar bilgin var.

Nissan X-trail - Hyundai Tucson (Yardım Lütfen)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.