Şimdi Ara

>>>>TOYOTA CAMRY KULLANICILARI - 3 üye<<<< (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
4
Favori
30.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eLzix

eas722 ilgin için cok teşekkür ederim. bu gün 95binde 46.5 bin tl'ye toyota ortaköyden camry aldım. öncki kullanıcısı sabancı genel müdür yardımcılarından biriymiş. fiyatı birazcık fazla gibi durabilir lakin bütün 10 bin bakımları serviste yapıldığından dolayı cok fazla zorlamadım. lastikleri michelin 5bin kilometre yapmısdı henüz ve ağır bakımı yok artık sadece buji değişecek.(v kayışını 80 binde değiştirmişler.) araçtan inanılmaz keyif aldım araba 180 e nasıl cıkıyor anlamıyorsun ama benzin ibresi de aynı hızda aşşağı doğru iniyor :) istanbul içinde günlük kullanımım ilk gün 10.5 le kapattım gece e5 in açık olması ortalamayı baya düşürdü.

quote:

Orijinalden alıntı: xxxxlarge
    sadece bir tahmin olarak; 2002-2006 kasa camry ler 2007 ve sonrası camry lere göre daha yumuşak süspansiyonlu mu ? acaba. yol tutuş kabiliyetini arttırmak adına 2007 ve sonrası süspansiyonlar azda olsa sertleştirilmiş olabilir. kullanıcı yorumlarından bir sonuç çıkartmaya çalışacağız, bakalım...

aracınız hayırlı olsun, ben de intetrnette o ilanı görmüştüm, acaba değişsem mi demiştim. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Bu arada 2007 sonrası Camry lerin Süspansiyonları daha sert haklısınız.

• quote:

ancak toyotaların hepsinde vardır bu olay zaten yolu giderken hissediyorsunuz.

yukarıdaki ifade beni en çok endişelendiren ifade oldu. çok heveslisi olarak ve severek satın aldığım saab 9.3 aracımla otobanda 140 km üzerine çıkmaya cesaret edemiyorum. oysaki araç 200 km hızları çok rahatlıkla görebilecek güç ve kondüsyonda. sorun ön siper camının ve kabinden dışarıyı görme açılarının hızı fazlasıyla hissettirecek yapıda olması. araba sanki uçuyor o süratlerde ( saaba uçak gibi araba demeleri bundan olmasın :)... şaka... )
    endişem şu; 2005 model toyota camry araçlarda hızı hissettirme nasıldır.
    ilgisiz bir araçtan örnek vereyim. ikinci araç olarak 2010 model dizel ford fiesta kullanıyorum. aracın son hızı 160 km. 160 km hıza sorunsuz, pürüzsüz çıkıyor ve hızı gerçekten de hiç hissettirmiyor.

• sanıyorum farklı hislerden bahsediyoruz. camry şu an kullandığım volvoya göre gerçekten yumuşak bir araba. bu yumuşaklığının avantajı şehir içinde daha rahat bir kullanım sunması, dezavantajı ise sert süspansiyonların daha sportif hissetirmesi. bu araçtan beklentinize göre değişir. yüksek hızlarda ise taşıdığı motorun hakkını veriyor, bir tedirginlik hissetmedim. ancak bu da demek değil ki hızı 200'e sabitleyip giderim:) o hızda biraz gerçekçi düşünüyorsanız zaten tedirgin olmanız gerekir böyle standart yol araçlarıyla.
  • çok haklısınız; benim endişemle sizin ifade etmeye çalıştığınız şeyler farklıymış. bu sevindirici :) 200 km hızla gitmekten ziyade, uygun yol koşullarında kısa sürelide olsa 150-160 km leri rahat katedebilmek. ki camry bunu güle oynaya halleder zannediyorum sizin deneyimleriniz bunu gösteriyor.
    ayrıca bir soru ; gece aydınlatması yani far gücü tatmin edici midir ?
    ve 2005 camry ile bir sonraki kasa 2007 camry arasında temel farklılıklar nelerdir ?
  • 120-130 arası bi titreme oluyor sonra geciyor sebebini bilen var mı ?
  • quote:

120-130 arası bi titreme oluyor sonra geciyor sebebini bilen var mı ?

Muhtemelen balans ayarı bozuktur.
  • evet balansı bozukmus bir kere yaptırdım lastiği cıkartarak yaptılar düzelmedi bir de üzerindeyken yaptırdım geçti.
  • CAMRY 2008 3.5 V6 ile aranızdayım.
  • Turgay bey merhaba yeni yorumlarınız var mıdır araç hakkında ? açıktan konusarak insanların bilgilenmesine yardımcı olalım diye düşündüm. benim en son izlenimlerim:(yaklasık 25 bin km oldu kullanalı)

ön takım biraz zayıf sanırım ya da değişme zamanı gelmiş 200 km/h' den sonra araç yolda gezmeye başlıyor. onun haricinde yakıt tüketimi aracı kullanmayı öğrendikce düşüyor şu anda uzun yolda 7 ila 8 litre yakıyor. lpg yi sordum 1.600 tl dediler atiker için. fakat 7 litre yakarken de lpg takmayalım dedik ayrıca feribot, kapalı otopark problem oluyor. bir de klima cok üflemiyor iyonizerli olduğu için mi o şekilde yoksa bir problem mi var bizde?
    bunun haricinde problem yok durmak yok yola devam :)
  • Selamlar,

Ben fazla km yaptığımdan dolayı aracı aldığımda hemen Prins Lpg uygulattım. (2 Ayda 12.000 km yapmışım.) tüm zamanların yakıt ortalaması Lpg ile 0.32 kuruş şimdilik.

Klimadan şikayetim var ama sizinkinin tam tersine benimki fazla üflüyor. (donuyorum aracın içinde.)

Ön takım vs. olarak problemim yok çok şükür, sadece önde 2 tane körük lastiği yırtılmış oda takım oluyormuş yetkili servise söyledim Japonya'dan getirdiler taktırıcam yakın zamanda.

Aracın silecekleri hala orjinal olduğundan bayağı zayıflamıştı, servis yenisini getirtti sadece papuç değil komple kafa olarak değişiyor silecekler ve orjinal olarak çifti 150 TL.

Birde bari sipariş veriyoruz nasılsa bir süre sonra balatalar bitecek dedim ve ön arka 1 takımda balata getirttim, orjinal olarak takımı 375 TL.

Aracı yetkili serviste 190.000 bakıma soktum KDV dahil 232 TL tuttu.

İlave olarak sizinde bildiğiniz üzere yolda yaşanan zevk vs. anlatılmaz sadece yaşanır diye düşünüyorum.

Saygılarımla ..

• Siz baya kilometre yapıyorsunuz. :)

Anlasılan klimamızda sorun var.
    LPG de 32 kuruş yakıyorsanız uçarak geziyorsunuz demektir :) .
    Babam yakıta takmış durumda. :) Şu anda 6.5 litreyi gördük uzun yolda. Daha neler göreceğiz çok merak ediyorum. Ama 6.5 litre yakıt pek doğru değil sadece kaça düşecek diye baktık bursa eskişehir git gel 6.5 ortalama yakaladık. 2 saatlik yolu 2 saat 20 dk da gittik. o kadar yavas gitmeye gerek yok :) 7 8 litre arası kullanım uygun. Ama dişime göre rakip bulduğum zaman 9 litreye cıkıyor ortalama :)
    Bu arada grand vitara vitaramı satıyorum 1.6 tek kapı 2007 lpg li kazası yok 130.000 de isteyen varsa p.m atabilir. :)
  • quote:

Siz baya kilometre yapıyorsunuz. :)

Anlasılan klimamızda sorun var.
    LPG de 32 kuruş yakıyorsanız uçarak geziyorsunuz demektir :) .
    Babam yakıta takmış durumda. :) Şu anda 6.5 litreyi gördük uzun yolda. Daha neler göreceğiz çok merak ediyorum. Ama 6.5 litre yakıt pek doğru değil sadece kaça düşecek diye baktık bursa eskişehir git gel 6.5 ortalama yakaladık. 2 saatlik yolu 2 saat 20 dk da gittik. o kadar yavas gitmeye gerek yok :) 7 8 litre arası kullanım uygun. Ama dişime göre rakip bulduğum zaman 9 litreye cıkıyor ortalama :)
    Bu arada grand vitara vitaramı satıyorum 1.6 tek kapı 2007 lpg li kazası yok 130.000 de isteyen varsa p.m atabilir. :)

Çok fazla gazlıyorum ben. :)

Daha dün S2000 ile uzun bir müddet kapıştık.

Bu arada araç yüksek performansı ile yolda birçok aracı geride bırakıyor.

Uzun lafın kısası ben ciddi anlamda memnunum aracımdan ve sadece İnfiniti G37 GT alırsam değişirim. (hatta satmam hanıma veririm kullansın.)

• Legend dan vazgeçtiniz sanırım. :)
  • legend 4x4 olması nedeniyle benzini su gibi içiyor, camry onun yanında epey tasarruflu. çok istiyorum şu aracı almayı dehşet bi alet, 300-350 bin tl'lik araç performansı veren başka hangi araba var acaba bu fiyata:)

@Fantastic Light

hocam lpg'de iken performanslı kullanımda performans kaybı oluyor mu benzine göre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 4 Temmuz 2013; 6:47:38 >
  • Camry 3.5 V6'nın Türkiye'de yapılmış testi:

http://www.arabam.com/Test/Toyota-Camry-35-V6/Detay-483
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

legend 4x4 olması nedeniyle benzini su gibi içiyor, camry onun yanında epey tasarruflu. çok istiyorum şu aracı almayı dehşet bi alet, 300-350 bin tl'lik araç performansı veren başka hangi araba var acaba bu fiyata:)

@Fantastic Light

hocam lpg'de iken performanslı kullanımda performans kaybı oluyor mu benzine göre?

Selam,

Durum varsa km falan bakmayın, araç servis bakımlı ve hor kullanılmamışsa 3.5 V6 Camry alın gitsin.

Benim kit prins ve Lpg'de performans kaybı yok fakat nasıl desem, "benim yakıtım benzin arkadaş" dercesine benzinde araç daha bir tok gidiyor yolda.

60 bin TL vs. gibi bir ücret vererek golf'tü, i30'du, v40'tı, megane'dı vs.. vs.. vs.. alan arkadaşların kesin ve net olarak söylüyorum tek kelime ile araba kültürü yoktur .. (passat, mondeo, Latitude, 508, c5'i falan hiç saymıyorum bile .....)

Legend konusuna gelince;

G 37 GT ile karşılaştırdığımda, yakıtın yüksek olması, 40 hp kadar daha güçsüz olması, 5 ileri olması, (G37 7 ileri) ve en önemli nedenlerden biri G37'nin arkadan itişli olması beni otomatik olarak G37 GT'ye yönlendirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fantastic Light kullanıcısına yanıt
    camry alma konusunda beni esas düşündüren yıllık vergisi, çok koyacak o kadar parayı havaya vermek:)
    yakıtı hiç sorun değil senede 12.000 km yapıyorum zaten. şu anki aracım istanbul içi ortalama 39 kuruş yakıyor camry de 57 kuruş yakar, o kadar fark çok değil kabullenilebilir, lpg de takmama gerek yok. bakalım nasip.

şu araç çok temiz duruyor ama fiyat biraz fazla sanki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-derindere-den-2009-camry-3.5-at-55.000-km-129669463/detay

• quote:

camry alma konusunda beni esas düşündüren yıllık vergisi, çok koyacak o kadar parayı havaya vermek:)
    yakıtı hiç sorun değil senede 12.000 km yapıyorum zaten. şu anki aracım istanbul içi ortalama 39 kuruş yakıyor camry de 57 kuruş yakar, o kadar fark çok değil kabullenilebilir, lpg de takmama gerek yok. bakalım nasip.

şu araç çok temiz duruyor ama fiyat biraz fazla sanki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-derindere-den-2009-camry-3.5-at-55.000-km-129669463/detay

Biraz sabrınız varsa 2008 model Camry'nin vergisi yılbaşından sonra bir alta düşüyor 2 x 1200 TL.

Ayda 1 yada 2 tane güzel Camry düşüyor malum siteye, beklerseniz yakalarsınız. (Geçen 29.000 km'de satıldı.)

Biraz sabır ile 100.000 km civarı 45-50 bin TL arasında Camry bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Hakkınızda hayırlısı ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light
    60 bin TL vs. gibi bir ücret vererek golf'tü, i30'du, v40'tı, megane'dı vs.. vs.. vs.. alan arkadaşların kesin ve net olarak söylüyorum tek kelime ile araba kültürü yoktur .. (passat, mondeo, Latitude, 508, c5'i falan hiç saymıyorum bile .....)

Legend konusunda size katılıyorum. Temizini bulunca kaçırılmaması gereken bir araç. Tabi çok nadir de olsa Lexus GS bulunabiliyor, ki ben Legend yerine onu tercih ederim.

Ancak araba kültürü konusunda size katılmıyorum. Ben Camry'mi şehir dışına çıkmamaya başlayınca sattım, ve yerine dizel araç aldım (imzamda). Yakıt masrafım 3te 1ine düştü. Ve şu an diyorum ki, yalnızca şehir içinde büyük motorlu benzinli araç kullananın araba kültürü yoktur.

Şahsi düşüncem, şehir içi için ayrı (tasarruf) şehir dışı için ayrı (keyif - büyük motor) bir arabaya sahip olmaktır. (Açıkçası C sınıfı dizeller de şehir dışında hiç fena değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Biraz sabrınız varsa 2008 model Camry'nin vergisi yılbaşından sonra bir alta düşüyor 2 x 1200 TL.

Ayda 1 yada 2 tane güzel Camry düşüyor malum siteye, beklerseniz yakalarsınız. (Geçen 29.000 km'de satıldı.)

Biraz sabır ile 100.000 km civarı 45-50 bin TL arasında Camry bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Hakkınızda hayırlısı ..

evet 7-11 yaş dilimine girince epey düşüyor vergisi. devamlı takip ediyorum ilanları. ayrıca aklımda lexus gs300 de var 2006 model harika bir araç, camry'den daha çok beğeniyorum ama pek yok ortalıkta.
    bu arada bugün yeni kasa 2012 model camry gördüm baya heybetliydi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.