I

Yüzbaşı
13 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar.
Bu Citroen patentli HidroPnömatik süspansiyon ile aracını yüklü kullanan var mı acaba aranızda?

450KG yük taşıyorum ve Passat kaldıramıyor. C5 in bu sistemle agırlıyı dengeleyecegi iddia ediliyor.

Kullanıcı olarak ne dersiniz? Bir de sitesinde bulamadım, C5 dışında bu sistemi kullanan Citroen var mıdır? Arka koltukları yatırıp DS3 falan kullansak?

Selamlar..
İş icabı sıklıkla uzun yol yapıyorum. Yüküm hacim olarak az ama ağırlık olarak 400-450kg civarı.
Yıllarca Mercedes E200 ile sorunsuz yük taşıdım. 370.000km'ye gelince elden çıkarıp 2013 1.6 DSG Caddy aldım.
Caddy'i 10 ay kullandım 48.000km'de sattım. 102 KM/H ile radara girmekten bıktıgım için sattım.
Çünkü ticari geçtiği ve şirkete ruhgsatlı oldugu için hız limitleri çok düşük.
Bu yuzden bineğe geçtim ve çok memnun oldugum, Caddy ile aynı motora sahip 2014 1.6TDI DSG Passat tercih ettim.
FAKAT İLK MAL ALMAYA GİDİŞİMDE KARŞILAŞTIGIM MANZARA BU VE İÇLER ACISI..

Bagajda neredeyse hiç yük yok. Ağır Yük tamamen yolcunun ayak ucu kısımında tabanda.
Bu konuda aracın süspansiyon sistemine mudahale edilir mi?

Yoksa kısa yoldan 1.6 dizel Honca CRV ya da 1.5dizel Yeni Qashqai mi almak lazım?

Ya da tavsiye edeceğiniz bir binek model var mıdır?
Selamlar.
Kampanya dahilinde AKSESUAR SETİYLE satışa sunduğumuz Gamo Shadow DX PAKETI büyük ilgi gördü ve alıcılardan çok iyi dönüşler alıyoruz.
Keklik avına gidip ,çok memnun kalan bir müşterimiz dahi var.

Stoklarla sınırlı bu kampanyayı değerlendirin;

https://www.isgoren.com.tr/urun/905

Bir otoparkta yanyana duran Jetta ve Passatları gorunce, almayı düşünen bir yakınım için kıyaslama fotografları çektim.
Buyrun sizler de yararlanın, işe yarasın...
Araçlar Gri Passat / Siyah Passat / Gri Jetta sıralamasıyla park etmişti.

SIYAH PASSAT / GRI JETTA

BOYLARINI KIYASLAMAK ISTEYENLER ICIN;
Passat uzunluk :4769 mm
Jetta uzunluk:4554 mm

ÖNDEN HEMEN HEMEN AYNI HİZADALAR:

ILGINCTIR, ARKADAN DA HEMEN HEMEN AYNI HIZADALAR.

BU DA DIGER YONDEN:

öNDEN BAKALIM:
Passat genişlik :1820 mm
Jetta genişlik:1781 mm
Bu fotograflarla genişlik kıyaslanmaz ancak tasarım yakınlığıyla ilgili bir fikir vereblir.

SIYAH PASSAT

GRI JETTA

GRI PASSAT

JETTA ARKA GORUNUM

PASSAT ARKA GORUNUM
Selamlar,bir şekilde bu yönlendirmeyi virüs gibi yedim.

Tarayıcım Chrome, ayarlardan yabancı forumlarda da okudugum her tur duzeltmeyi yapmama ragmen tarayıcım http://mystart.incredibar.com/?loc=CH_NT adresi ile açılıyor. Başlangıç sayfasını ve varsayılan tarayıcıyı google yapsam da durum değişmedi.

Kullanıcının Firefox , IE ya da Chrome ne kullandıgı farketmiyor; bu illete bulaştınız mı yandınız. Çözebilen varsa beri gelsin...
Selamlar.
Öncelikle müzisyenim. Bu yüzden olduk olmadık yerde notebooktan müzik dinlemem ya da dinletmem gerekebiliyor.
Vatan notebook magazasına gidip var olan tüm notebookların sesini dinledim.

Toshiba notebookların harman kardon ses sistemleri açık ara önde bir kalite sunuyor.
Lenovo'nun JBL ses sistemli modellerine niyetliydim ama Hraman kadonu duyunca tam anlamıyla hayal kırıklıgına ugradım
Asus ve HP'nin de ses sistemi özel üretilmiş modelleri vardı, çok sıradanlardı.
Ne varsa Toshiba Harman Kardon'da var.

Edit:imla..
Eşime doğum gunu hediyesi internetli bir telefon aldım.
Avea sistemde telefonu tanımlayınca hemen bir bilgilendirme mesajı gönderdi. İçeriği budur;

" 3G servislerinin hepsi tek pakette! 100MB internet, 1 saat MobilVizyon, 30dk görüntülü konuş. HOS yaz 3499'a gönder, abone ol!(Ayda 7TL)"

Eşimde sadece 7TL oldugu için, facebook kullanımı amaçlı bu kampanyaya kaydoldu.
Gelen fatura detayımızda wap01üzerinden yapılan baglantılar ucretsiz.
Fakap wap02 üzerinden baglantılar yapılmış ve faturaya 70TL internet kullanım bedeli yansıtılmış.

Eşiminin internet üyeliğini sağlayan davet mesajında wap02 bağlantısıyla ilgili hiçbir bilgilendirme yok!

AcabaAveanın bu yaptığı yasal mıdır?
Bu bir kandırmaca değil mi, her müşteriyi bir kez kandırsalar bu bir servet eder....

Zira nette aynı dertten muzdarip 3000TL fatura gören insan var.
http://www.blackberry.gen.tr/smf/bis-ve-bes-sorunlari/aveadan-3000-liralik-fatura-t14171.0.html

Bu wap02 nedir, nasıl kapatılabilir bilen var mı?
Selamlar, 30-35.000EUR civarı araç bakıyorum.
Gözüme kestirdiğim birkaç 2008 otomatik 3.20d var ama 2006 X3 manuellere de bütçem yetiyor.

X3 lerde Otomatik olunca nedense fiyat birden uçuyor. Bu manuel X3'lerle otomatikleri arasında büyük bir fark var mıdır?
Diğer Dizel otomatik BMW'ler gibi yakıtta cimrimidirler?
W210 Mercedes e200'den sonra şehirler arası yüklü kullanımda hüsran yaşar mıyım acaba?

SUV'lara yönelince Jeep Compass ya da Jeep Patriot ta akıl çeliyor?
Selamlar arkadaşlar.
Öncelikle belirteyim superonline fiber internet değil buradaki konu.

Bugunlerde çözemediğimiz bir soru var?
İşyerimizde geniş bir alana hakim sadece bir oda var. Bu odada "telefon yok".
Fakat ana santralden Ethernet kablosuyla gelen bir "ADSL sinyalimiz var". Ve bu sinyali o odadaki bilgisayarda kullanabiliyoruz.

Şimdi bu odaya Santralden ethernet ile gelen ADSL sinyalini direkt wireless'e çevirip dağıtmak istiyoruz.
Bu arada odadaki masaüstü bilgisayara da kablolu bağlantı göndermeye devam etmemiz lazım.

Bu problemi çözebilecek olan var mı? Acaba hangi aletle ve nasıl?
Arkadaşlar bu 4 laptoptan hangisini tercih etmeli, ya da bunlara yakın tavsiyelerinizi bekliyorum.
25Ocakta alıcam.

HP DV6-2065ET CORE İ7 720QM 1.6GHZ-4096MB DDR3-500GB 5400RPM-1024MB GT230M-15,6''-BT-DVDRW-W7P 2350TL civarı
(HP'nin 3. yıldan sonra en fazla problem çıkaran marka oldugunu okudugum için tereddutluyum.Kasasını cok begendim)

PACKARD BELL TJ65 CORE 2 DUO T9600 2.8 GHZ-4GB DDR2-320GB-DVDRW-15,6''-1024MB GT240-BT-CAM- W7PRE 1650TL civarı
(Fiyat ve donanım kıyaslamasıyla listeye aldım ama markaya guvenmelimiyim fikrim yok?)

DELL STUDIO 1557 CORE I7 720QM-1.6GHZ-4GB DDR3-500GB 7200RPM-15,6"-CAM-DVDRW-512MB HD4570-BT-VPR64 2000TL civarı
(I7 işlemcili oldugu için listemde ancak ekran kartı zayıf sanırım ve forumdaki kullanıcı gurubu bu kış gunlerinde laptop sogutucusu arıyor. Kasası vasat,markayı tanımıyorum)

ASUS N61VN CORE2DUO T9600 2.8GHZ-4GB DDR3-500GB 5400RPM-16"HD SL-CAM-BT-1024MB GT240-DVDRWBRAY-W7P 2000TL Civarı
(Simdilik gonlumdeki aslan bu, kasası vasat.)

Bu laptopların veri yolları megahertsleri gibi ozelliklerinden hiç anlamam. Fiyat donanım araştırması yaparak konuyu buraya kadar getirdim.
Anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 356
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 120.643 (Bu ay: 301)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.